hockey.lt 2019 m. spalio 31 d. 18:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

D.Zubrus dar nesako „ne“ rinktinei

„Lietuva ir toliau išlieka krepšinio valstybe, tačiau pastaraisiais metais ledo ritulys užkariauja vis daugiau fanų“, - sakė D.Zubrus IIHF svetainei.

D.Zubrus (kairėje).
Marato Akimžanovo nuotr.
D.Zubrus (kairėje).
Pastaraisiais metais Lietuvos ledo ritulio pasaulyje buvo žengtas ne vienas pozityvus žingsnis, kuris paliko atgarsį ir visame ledo ritulio pasaulyje. Bendri projektai su Latvijos ir Estijos asociacijomis, pirmą kartą suburta Lietuvos moterų rinktinė, nuolat augantis žaidžiančių vaikų skaičius ir istorinis debiutas pasaulio ledo ritulio IA diviziono čempionate. Visa tai buvo užfiksuota vien pastaraisiais metais, o į mūsų šalies ledo ritulio kilimą dėmesį atkreipė ne vienas ledo ritulio pasaulio atstovas. Būtent todėl tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) nusprendė pakalbinti asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentą Dainių Zubrų ir Lietuvos ledo ritulio pavyzdį pateikti visam pasauliui publikuodami straipsnį apie mūsų šalies ledo ritulį savo internetinėje svetainėje.

Pristatome IIHF žurnalisto Martino Merko parengto straipsnio vertimą lietuvių kalba.

*  *  *
 
22 vieta šiais metais, 23 vieta pernai – Lietuvos nacionalinė rinktinė nuo pat nepriklausomybės paskelbimo vos kartą per visą IIHF pasaulio čempionatų istoriją (19 vieta 2006 metais) yra pasiekusi geresnę galutinę vietą pasaulyje nei pastaraisiais metais.
 
Užimdama šias pozicijas Lietuva balansavo tarp antruoju ir trečiuoju pasaulio ledo ritulio laipteliu. Į aukštesnį lygį lietuviai kilo tada, kai 2018 metais laimėjo Kaune surengtas IB diviziono kovas, 10170 į „Žalgirio“ areną susirinkusių žiūrovų akivaizdoje palauždami Estiją ir išplėšdami kelialapį aukštyn.
 
Šioje komandoje buvo ir dvi šalies ledo ritulio legendos – Dainius Zubrus ir Darius Kasparaitis, kurie pirmą kartą istorijoje kartu atstovavo savo gimtinei. D. Kasparaičiui tai apskritai buvo pirmoji galimybė žaisti už savo gimtąją šalį – dėl žaidimo Sovietų Sąjungos ir Rusijos rinktinėse jis turėjo keturis metus žaisti Lietuvos čempionate, kad daugiau nei 800 NHL mačų sužaidęs gynėjas įgytų teisę atstovauti Lietuvą. Kol Kasparaičiui tai buvo svajonių išsipildymas užbaigti karjerą vilkint savo tėvynės marškinėlius, D. Zubrus galiausiai nusprendė neužbaigti savo įspūdingos karjeros auksiniu čempionatu Kaune ir ant ledo sugrįžo kitąmet.
 
Metai po triumfo Lietuvoje priverstinai atsijauninusi Lietuvos rinktinė tokia pat sėkme džiaugtis negalėjo ir neišsaugojo savo vietos IA divizione, nepaisant to, jog 2:1 parklupdė Korėjos rinktinę ir privertė gerokai pasijaudinti favoritus, iki paskutinių sekundžių kovodami dėl pergalės prieš Baltarusiją. Visgi, svarbiausiuose mačuose pasiekti pergalių nepavyko, o paskutiniame mače iki tol strigusi Slovėnija parodė viską ką gali ir iškovojo įtikinamą pergalę.
 
„Mums trūko patirties, taip pat jautėsi nuovargis. Visgi, aš buvau patenkintas tuo, kaip mes žaidėme“, - prisimindamas čempionatą Nursultane pasakojo D. Zubrus.
 
Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas yra įsitikinęs, kad vieneri metai IA divizione nebuvo tik netikėta sėkmė. Visą tai rodo ir tai, kad tiek U-18, tiek ir U-20 rinktinės pastaruoju metu buvo pasiekusios panašias pozicijas pasaulyje savo amžiaus grupėse.
 
Ledo ritulys Baltijos šalyse turi gilią istoriją. Dar 1938 metais Lietuva prisijungė prie IIHF, sužaisdami savo pirmajame pasaulio čempionate Prahoje, kur buvo iškovota pirmoji pergalė pasaulio čempionatų istorijose įveikiant rumunus bei užima 10 pozicija pasaulyje. Visgi, tuomet sekė antrasis pasaulinis karas ir Lietuvos pasaulio žemėlapiuose neliko beveik penkis dešimtmečius. Sovietų laikais ledo ritulys Lietuvoje tobulėti šansų daug neturėjo. Latvijos sostinė Ryga tapo ledo ritulio centru Baltijos regionuose auginant žvaigždes Sovietų Sąjungai, o Lietuvoje ryškiai žibėjo pasaulinius talentus ugdantys krepšininkai.
 
Lietuva ir toliau išlieka krepšinio valstybe, tačiau pastaraisiais metais ledo ritulys užkariauja vis daugiau fanų, prie to prisidedant ir Vilniuje bei Kaune didžiausioje šalies krepšinio arenose surengti čempionatai. Čempionatams vykstant didmiesčiuose, buvo pralenkiami ir Elektrėnai, kurie dar nuo sovietų laikų buvo tapę Lietuvos ledo ritulio sostine, o ten gimė tiek D. Zubrus, tiek ir D. Kasparaitis.
 
Senos ledo ritulio federacijos bankrotas po 2009 metais surengto pasaulio čempionato IA diviziono Vilniuje šalies ledo ritulyje tapo žingsneliu atgal,  tačiau tai leido sukurti asociaciją „Hockey Lietuva“, su kuria atsirado platesnės galimybės lygose bei vaikų ledo ritulyje, geresnė struktūra ir skaidresnis valdymas.
 
Lietuva yra apsupta šalių, kurios turi gilias tradicijas ledo ritulyje: Baltarusija, Latvija, Lenkija, Rusija ir Švedija. Tai suteikia galimybių bendradarbiavimui su kaimynais ir daugiau galimybių žaidėjams tobulėti. Kitą savaitę, per tarptautinių rinktinių pertrauką, Lietuva varžysis „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre. Praėjusiais metais turnyrą Vilniuje surengę lietuviai šįkart vyks į Estijos sostinę Taliną, kur lapkričio 7-10 dienomis varžysis šešių komandų turnyre.

 
Prieš metus Lietuvos ledo ritulio legenda D. Zubrus nusprendė siekti asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidento posto, norėdamas pakelti šį sportą šalyje į aukštesnį lygį. Aukštas puolėjas iš mažo Elektrėnų miestelio, kurie įsikūrę tarp dviejų didžiausių šalies miestų Kauno ir Vilniaus, ne tik sužaidė 1293 NHL reguliaraus sezono mačus gindamas Filadelfijos, Monrealio, Vašingtono, Bafalo, Naujojo Džersio ir San Chosė klubų garbę, tačiau ir turėdamas galimybę stengėsi padėti savo šaliai pasaulio čempionatuose. Iš NHL lygos jis grįždavo į rinktinę ir vedė savo šalį į priekį 2005 ir 2014 metais, o jau baigęs profesionalo karjerą jis apsivilkęs Lietuvos marškinėlius žaidė 2018 ir 2019 metų pasaulio čempionatuose. Dabar tapęs asociacijos prezidentu, jis siekia savo palikimą palikti ne tik ant ledo, tačiau ir už jo ribų.
 
„Mums reikia daugiau arenų, nes su jomis turėtume daugiau ledo ritulininkų. Aš kalbu apie vaikus: tam, kad galėtume varžytis pasaulio čempionato IA divizione, mums reikia daugiau žaidėjų ir mums reikia daugiau mūsų žaidėjų, - apie tai, ko Lietuvos ledo rituliui reikia pasakojo D. Zubrus, - net nekalbant apie tai, jog kitos komandos turėjo kanadiečių ar amerikiečių. Tačiau apie tai aš nekalbu – aš kalbu apie mūsų pačių daržo auginimą namie ir sistemos sukūrimą, kurioje būtų viso sezono metu rengiami konkurencingi čempionatai padedantys vaikams tapti vyrais. Tai yra mūsų didysis siekis, bet mes tai siekiame įgyvendinti.“
 
Iki šio tikslo pasiekimo dar ilgas kelias, tačiau šiuo metu Lietuva turi 2466 ledo ritulininkus – tris kartus daugiau nei prieš dešimt metų. Vis daugiau vaikų ir suaugusių savo miestuose žaidžia įvairiausiose šalies lygose. Pastaraisiais metais vis aktyviau prie ledo ritulio jungiasi ir moterys, o Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė šiemet pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
 
„Mes į priekį judame po truputį, mažais žingsneliais. Planuojame keleto čiuožyklų statymą didesniuose miestuose, kaip pavyzdžiui Kaunas, kuriame desperatiškai reikalinga nauja ledo arena. Yra parengtas statybų planas ir jos netrukus turėtų prasidėti. Kita arena turėtų būti pastatyta Klaipėdoje, kuri yra mūsų uostamiestis. Jie taip pat turi gilias ledo ritulio tradicijas, o net ir neturint pilnų matmenų ledo aikštės, šiame mieste yra išties nemažai vaikų žaidžiančių ledo ritulį. Viliamės, kad prie šių miestų ateityje taip pat prisijungs kiti. Tai yra ir priežastis, kodėl aš nusprendžiau siekti prezidento posto. Noriu, kad tie projektai ir planai nebūtų tiesiog padėti į stalčių. Tikiuosi, kad politikai tesės savo pažadus ir mes galėsime po truputį augti“, - vylėsi D. Zubrus.
 
Lietuvos rinktinė kitąmet sugrįš į pasaulio čempionato IB divizioną, kuris bus surengtas Katovicų mieste Lenkijoje. Kaimyninėje šalyje mūsų šalies atstovai dėl pakilimo į aukštesnį divizioną kovos su Japonijos, Estijos, Ukrainos, Serbijos ir šeimininkės Lenkijos rinktinėmis. Kaip ir prieš metus, vis dažniau iškils klausimas ir dėl to, ar D. Zubrus dar kartą pasirodys ant ledo su nacionalinės rinktinės marškinėliais: „Šiuo metu nežinau – tai parodys laikas. Niekada nesakau niekada, nors man ir 41-eri metai.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas