hockey.lt 2019 m. lapkričio 3 d. 17:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Svajonėse – Džeimso Bondo mašina

Ant ledo sugrįžęs Mantas Armalis: apie sezoną, žaidimą Švedijoje, pomėgius ir laiką už ledo ribų

M.Armalis.
M.Armalis.
   
Po praėjusį pavasarį atliktos klubo operacijos, Mantas Armalis pagaliau sugrįžo ant ledo. Ta proga Švedijos aukščiausios lygos (SHL) svetainė kviečia labiau susipažinti su garsiausiu mūsų šalies vartininku, kuris pasidalino savo mintimis apie „Skelleftea“ komandą, žaidimą Švedijoje, savo hobius bei meilę Marvel komiksams.
 
Komanda
 
Turėdama 26 taškus po 16 rungtynių, „Skelleftea“ užima septintąją poziciją SHL pirmenybėse ir gali džiaugtis neblogu sezono startu. M. Armalis yra patenkintas komandos rezultatais šiame sezone, bet jo nuomone, komandai lyginant su praėjusiais metais kiek trūksta patirties.
 
„Mes esame gerokai jaunesnė komanda nei buvome praėjusiais metais, bet vis dar turime keletą vaikinų, kurie lygoje praleido daugybę metų ir suteikia mums patirties pranašumą. Jie žino, kokie yra reikalavimai tam, kad būtum šios lygos viršūnėje. Tačiau mes tikriausiai taip ir banguojame aukštyn ar žemyn dėl tokios sudėties, nes turint daug jaunuolių, tu jautiesi kaip ledo ritulio kelionėje, kurioje niekada nežinai, kas įvyks ateityje“, - apie sezono startą kalbėjo iš Plungės kilęs vartininkas.
 
Vienas iš didžiausių praradimų „Skelleftea“ komandoje buvo ilgamečio kapitono Jimmio Ericssono trauma praėjusio sezono pabaigoje. Švedas patyrė sunkią kulkšnies traumą ir vis dar neaišku, ar jis pratęs savo profesionalo karjerą. M. Armalis įsitikinęs, kad netekus lyderio, šią rolę užpildyti yra labai sunku.
 
„Tai yra didelis praradimas, kurį reikia užpildyti: net tik kaip žaidėjo, tačiau ir kaip lyderio bei personos. Jis buvo labai svarbus mūsų rūbinėje ir dabar atsirado didelė skylė, kurią reikia užpildyti ir aš manau, kad mes dar tik prisitaikome prie to. Manau, kad jis dar norėtų sugrįžti pažaisti jei tik jo kūnas jam tai leis padaryti.“
 
Po jų kapitono praradimo, kalbant apie patirtį ir lyderystę, „Skelleftea“ daug tikisi iš Thuomaso Kiiskineno, kuris ketvirtadienį pagaliau turėjo progą pasirodyti ant ledo. Savo patirties bagaže turintis septynis sezonus stipriausioje Suomijos lygoje („Liiga“), du Žemyninėje ledo ritulio lygoje (KHL) ir šešis sezonus SHL, 33-ejų metų veteranas su savimi atneša ne tik daugybę patirties, tačiau ir kozirių kovoje su varžovais:  
„Kova dėl vietų komandos sudėtyje tampa vis aštresnė, o kai tai nutinka, tai mūsų komandai suteikia pranašumą. Nesvarbu koks žaidėjas pasirodys ant ledo, jei konkurencija yra didžiulė, reiškia, jog visi ant ledo pasirodę žaidėjai turėjo būti puikūs treniruotėse, kad sulauktų šansų pasirodyti rungtynėse. Iš to ką aš mačiau, apie Thuomasą galiu pasakyti tik pozityvius dalykus.“
 
Lyga
 
Ledo aikštės SHL lygoje yra gerokai didesnės nei Šiaurės Amerikoje, kurioje Lietuvos rinktinės vartininkas praleido 2016-2017 metų sezoną. Kiekvienas iš šio regiono atvykęs aikštės žaidėjas, su kuriuo man teko kalbėti, pabrėždavo, jog reikia laiko, kad prisitaikytum prie didesnių ledo ritulio aikštės matmenų. Visgi, kaip vartininkas, M. Armalis teigia, kad aikštės dydžio skirtumas turi dar didelę reikšmę vartininkams ir tam, kaip jie rungtyniauja atsistoję į vartus.
 
„Tai paveikia visus, ne tik vartininkus, bet manau, kad vartininkams tai ypač jaučiasi. Šansai, kurie susikuriami mažesnėse aikštėse yra gerokai geresni nei tie, kuriuos matome SHL lygoje. Ritulys Šiaurės Amerikoje tau sugrįžta gerokai greičiau, o čia jei atmuši ritulį už vartų tu gali sekundei atsikvėpti. To negalima daryti Šiaurės Amerikoje, kur pavojus kyla nuo pat tos akimirkos, kai ritulys peržengia mėlynąją liniją.“
 
Dar vienas didžiulis skirtumas tarp skirtingų dydžių ledo aikščių, kuris stipriai pasijaučia vartininkams žaidžiantiems Šiaurės Amerikoje, yra vadinamoji trapecija. Tai yra aikštės vieta už vartų, kuri yra pažymėta dvejomis raudonomis linijomis. Tai yra vienintelė aikštės vieta, kurioje vartininkai gali kontroliuoti ritulį už vartų, o jei jie tai padarytų už šios trapecijos ribų, komanda būtų nubausta pritaikant žaidimo vilkinimo nuobaudą. Švedijoje tokios taisyklės nėra, o M. Armalis dėl to neslepia džiaugsmo: „Man patinka valdyti ritulį, tad turiu pasakyti, kad nesu didžiausias šios trapecijos fanas. Tačiau žiūrint iš kitos pusės, tai prideda dar vieną sudėtingą žaidimo elementą, nes kaip vartininkas tu neturi tiek daug galimybių laisvai judėti bei privalai atsirinkti tinkamą laiką, kad galėtum prisiliesti prie ritulio. Kad prie to prisitaikyčiau man prireikė ne vienerių rungtynių.“
 
 
Žaidėjas
 
Gimęs Lietuvoje, M. Armalis su šeima persikėlė į Švediją dar būdamas labai jaunas. Nors jo šeima nebuvo gerai susipažinusi su ledo rituliu kai persikėlė į šią šalį, meilę šiam sportui Mantui įskiepijo jo draugas, kuris taip pat stipriai prisidėjo ir prie to, kad lietuvis pasirinktų būtent vartininko karjerą.
 
„Mano šeima iš pradžių nežinojo kas yra ledo ritulys, bet atvykę į Švediją jie su juo susipažino. Tad iš jų tikrai nebuvo jokio spaudimo tapti ledo ritulininku, tačiau kaimynystėje gyveno vienas vaikas, su kuriuo viską darydavome kartu ir mes dažnai žaisdavome ledo ritulį. Būtent tada pirmą kartą ir atradau savo meilę ledo rituliui. Jis už mane buvo vyresnis, todėl visada statydavo mane į vartus.“
 
Ledo ritulyje yra vienintelė atributikos dalis, už kurią visiškai yra atsakingas pats žaidėjas, o tai yra vartininko šalmas. Nors šalmai turi atitikti reikiamus dydžio ir apsaugos standartus, šalmo išvaizda yra tai, kuo vartininkai beveik visada rūpinasi patys. Nereikia skirti daug laiko analizuojant mūsų šalies atstovo šalmą, kad pamatytum, jog jame jaučiasi žaidėjo indėlis. Pradėjęs praėjusį sezoną su šalmu, kuriame buvo nupieštas Malvel komiksų blogietis Thanosas, jis pristatė naują šalmą po komiksų legendos ir Marvel kūrėjo Stano Lee mirties. Naujasis vartininko šalmas ant jo turi keletą klasikinių Marvel herojų ir patį Staną Lee. Nors M. Armalis pripažįsta, jog niekada nebuvo didelis komiksų knygų skaitytojas, tačiau jis užaugo su Marvel animaciniais filmukais.
 
„Tuo susidomėjau augdamas ir stebėdamas animacinius filmukus – žiūrėdavau daug Iksmenų ir Žmogaus-Voro serijų. Tuomet jie pradėjo leisti Marvel filmus ir man jie labai patiko, todėl pamilau ir šiuos filmus. Starkas yra vienas iš mano mėgstamiausių, tačiau visada mėgau ir žmogų-vorą. „Infinity War“ yra vienas iš mėgstamiausių mano naujų filmų.“
 
M. Armalis yra ne tik sėkmingas profesionalus ledo ritulio žaidėjas, tačiau per savo gyvenimą išbandė ir modelio darbą. Prisimindamas šį etapą, lietuvis teigia, jog viskas įvyko visiškai netikėtai.
 
„Kalbant atvirai, tai buvo tik atsitiktinumas. Tuo metu negalėjau išgyventi vien iš ledo ritulio, tad buvau susiradęs pardavėjo darbą vienoje iš drabužių parduotuvių. Vienas iš įmonės pardavėjų, kuris anksčiau modeliavo, pastebėjo mane ir pasiūlė man tai išbandyti, o visa kita jau žinoma. Po dviejų mėnesių aš jau buvau Milane kur dalyvavau aukščiausio lygio modelių šou.“
 
Kai M. Armalio nematome ant ledo, jis savo laiką leisti mėgsta golfo aikštynuose arba prie kompiuterio žaisdamas kompiuterinius žaidimus.
 
„Man patinka žaisti golfą, o taip pat mėgstu kompiuterinius žaidimus. O tai ypač jaučiasi dabar, kai buvo išleistas „World of Warcraft“ klasikinis variantas. Jis man labai patinka ir mėgaujuosi savo laiku prie šio žaidimo.“
 
Greiti klausimai:
 
Mėgstamiausia televizijos laida: „Sostų karai“
 
Filmas: Mėgstu Hario Poterio filmus, tačiau turiu pripažinti, jog tai būtų „Žiedų valdovas“
 
Muzikos žanras: Deep House arba Techno
 
Maistas: Takos
 
NHL komanda: šiek tiek domiuosi San Chosė komanda, nes ji buvo pasirašiuosi su manimi sutartį, bet atidžiai neseku nė vienos komandos
 
Svajonių automobilis: „Aston Martin“ – Džeimso Bondo mašina
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas