Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. lapkričio 6 d. 09:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

V.Adamkus: sporto pergalės – dovana šaliai

Prezidentas Valdas Adamkus – apie žmonių palaikymą, krepšinio ir futbolo rinktines, tikėjimą mūsų šalies geriausiais atletais, sporto ir mokslo balansą.

V.Adamkus Lietuvos futbolo rinktinės rūbinėje.
Elvio Žaldario nuotr.
V.Adamkus Lietuvos futbolo rinktinės rūbinėje.
Prezidentas Valdas Adamkus savo 93-iąjį gimtadienį sutiko namuose. Pačią didžiausią dovaną gimtadienio proga jam įteikė gydytojai, kurie dviem dienoms į namus išleido besigydančią žmoną Almą.

„Gimtadienis nebuvo liūdnas, be galo džiaugiuosi žmonos sveikatos pagerėjimu. Atvirai pasakius, labai nejauku būti tuščiuose namuose, kada girdi tik savo aidinčius žingsnius.  Atsiranda galimybė apgalvoti, kokia gali būti baisi vienatvė žmonėms, kuriems gyvenime tenka išgyventi tokius dalykus. Esu laimingas, kad šis Almos atvejis taip gerai baigėsi“, - džiaugiasi Prezidentas.
 
O ar paties sveikata nepablogėjo, kaip dabar jaučiatės?
Įtampa buvo, kalbos nėra. Po mano ligos nustatymo ir inksto operacijos nesijaučiu visiškai tvirtai atsistoję ant kojų. Bet, dėkui Dievui, judu, nepasiduodu. Kiek pajėgiu ir sveikata leidžia atlieku savo pareigas Lietuvos visuomenei.
 
Esu be galo dėkingas Lietuvos žmonėms, kurie neužmiršta manęs, kreipiasi įvairiais klausimais, kai kurie jų netgi viršija mano dabartines kompetencijas.  Tačiau stengiuosi atsakyti ir reaguoti į gyvenime keliamus klausimus. Metai, žinoma, daro savo, lėtina. 
 
Galiu pasididžiuodamas pasakyti, kad sportas vis dėlto visam gyvenimui man davė tam tikro tvirtumo. 

Šiandieną, peršokus tam tikrą ribą, šiuo atveju 90, galvoju, kad visi  metai virš 90 – tai savotiška gyvenimo dovana. Tam pagrindas yra – tai mano aktyvus dalyvavimas sportiniame gyvenime. 

Turite didžiulį Lietuvos žmonių palaikymą, per savo gimimo dieną sulaukėte daugybės sveikinimų, skambučių, ar nevargina tokia jų gausa? 
Negaliu sakyti, kad vargina. Gimtadienio proga tikrai sulaukiau ne šimtus, o gal net tūkstančius sveikinimų.  
 
Esu labai dėkingas Lietuvos žmonėms, pažįstamiems, artimiesiems, draugams, bendradarbiams, kurie manęs neužmiršo, ačiū jiems už parodytą meilę ir nuoširdumą.  Tie sveikinimai ir linkėjimai – tai tik išreiškimas tolesnio, nors ir netiesioginio, mūsų bendravimo.

Kažkada pasakėte, kad norėtumėte sulaukti 100 metų. Ar jūs, kaip buvęs sportininkas, tos kartelės nekeliate dar aukščiau?
Nežinau, ar taip esu pasakęs. Viskas priklauso jau ne nuo mano valios.  Būčiau laimingas, jeigu galėčiau išgyventi šimtmetį ir džiaugtis visos Lietuvos žmonių laimėjimais bei būti kartu su žmonėmis jų sunkiomis gyvenimo valandomis. 
 
Jaunoji mūsų karta turi tvirtus pagrindus kurti Lietuvos gyvenimą, kultūrą, palaikyti ir išlaikyti papročius.   

Kaip jau sakiau, dabar man, sulaukus virš 90, kiekvieni išgyventi metai yra savotiška gyvenimo dovana, už kurią esu dėkingas.     

Ar savo sveikatą ir toliau stiprinate plaukimo baseine?
Su mažomis pertraukomis dar plaukioju. Šiuo metu gydytojai rekomendavo padaryti pertrauką. 
 
Gydytojai mane ypač gerai prižiūri, rūpinasi, kad įtemptu darbu neperkraučiau širdies, todėl ir prašo padaryti kai kurias pertraukas. 

Nors aš galvoju, kad plaukimas neturėtų organizmui daryti žalingų pasekmių. Tikiuosi, kad ir toliau porą kartų per savaitę galėsiu plaukioti.


Buvote vienas sirgalių pasauio čempionate žaidusios Lietuvos krepšinio rinktinės. Vyrai žaidė gerai, bet jiems nepavyko iškovoti kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes. Ar fortūna nuo jų nenusigręš kitąmet birželio mėnesį, kai bus surengtas olimpinis atrankos turnyras?
Sportas yra toks: kartais ir gerai besirengiant, bedirbant negali nuspėti rezultatų, tos dienos sėkmės. Šiemet buvo ir gražių, netikėtų laimėjimų, buvo ir nusivylimą keliančių. 
 
Kaip visą gyvenimą buvęs sportininkas, tą puikiai suprantu ir priimu normaliai, nes to jau nepakeisi. Būnu dienų, kai sėkmė, laimė apleidžia komandą ir tenka susitaikyti su pralaimėjimu. 

Žaviuosi mūsų krepšininkų pasiekimais, džiaugiuosi jų pasirengimu ir žaidimu. Lietuvos krepšinis yra tarptautinio lygio, esame tarp geriausiųjų pasaulio komandų. Viliuosi, kad komanda pateks į Tokijo olimpines žaidynes. 

Didžiuojuosi ir puikiai šiemet rungtyniaujančiu plaukiku Danu Rapšiu. Jo sėkmingi startai – tai dovana ne tik sporto šeimai, bet ir visiems Lietuvos žmonėms.  

Anksčiau mus džiugino Rūta Meilutytė, o šiandieną - šis sportininkas. Tikiu ir mūsų buriuotojais, irkluotojais, lengvaatlečiais, penkiakovininkais. 

Lietuvos olimpiečiams nuoširdžiai linkiu, kad jie olimpiadai rengtųsi su dideliu pasiryžimu ir kad jų pastangomis Lietuvos vardas nuskambėtų Tokijuje. 

Kartu su prezidentu Gitanu Nausėda stebėjote ir Lietuvos futbolo rinktinės susitikimą su portugalais per Europos čempionato atrankos varžybas. Ar nenusivylėte mūsiškių žaidimu?
Žinant Lietuvos futbolo lygį dabartiniu metu, rinktinė pasirodė pagal savo pajėgumą, padarė, ką galėjo geriausio. 
 
Tikiuosi, kad metams bėgant Lietuvos futbolo lygis kils, šią sporto sritį papildys jaunosios jėgos ir pagal savo pajėgumą gal atsidursime tokiame lygyje kaip ir pripažintos Europos komandos. 
 
Laikas parodys, kad gal ir sulauksime, kada turėsime stadioną, kuris prisipildys 40-50 tūkst. futbolo sirgalių.

Futbole turime talentų, todėl nenusiminkime: kaip krepšinyje iškilo naujų talentingų, pasaulyje gerai žaidžiančių mūsų sportininkų, tad gal sulauksime ir tokios dienos, kai ir mūsų futbolininkai bus pageidaujami ir kviečiami žaisti stipriausiose komandose. 

Kaip žiūrite į mūsų jaunuosius sportininkus, kurie viską aukoja vardan sporto, medalių, o į šoną nustumia mokslą, nepagalvoja, kas su jais bus, kada baigs savo sportinę karjerą? Panašiai atsitiko ir su Rūta Meilutyte, jūsų praminta Auksine žuvele.
Tuo klausimu bus įvairių nuomonių. Mano asmeninė – norėčiau matyti, kad būtų rastas tam tikras balansas tarp išsilavinimo ir sporto. 
 
Vienareikšmis sprendimas visko atsisakant ir dar šiais moderniaisiais laikais, kada mokslas yra viso gyvenimo pagrindas ir reikalingas kiekvienam išsilavinusiam žmogui, jis negali būti paaukotas kokiai nors vienai gyvenimo sričiai, o šiuo atveju – sportui. 

Sportas man nėra pirmaeilis gyvenimo pagrindas. Pagrindiniai reikalavimai – kad žmogus būtų išsilavinęs, išsimokslinęs, inteligentiškas ir kūrybingas. 

Ir ne vien tik  sportiniame gyvenime, bet ir visais požiūriais. Būčiau daug laimingesnis, matydamas, kad ir mūsų miela jaunoji sportininkė gyvenime rastų lygsvarą, balansą tarp sporto ir mokslo.  

Puikus to pavyzdys jūs pats – aktyviai sportuodamas, pasiekėte didelį meistriškumą, sugebėjote baigti Čikagos Ilinojaus technologijos institutą ir užėmėte aukštas pareigas JAV aplinkos apsaugos agentūroje, o grįžęs  į gimtinę tapote Lietuvos Prezidentu.
Kiekvienas žmogus turi savo požiūrį. Savo gyvenime aš išsilavinimo nepaaukojau vardan sporto. Linkėčiau to ir visiems jauniesems sportininkams, tarp jų ir Rūtai.
 
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas