Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. lapkričio 11 d. 09:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šimonių girioje – partizanų kovų takais

Lengvosios atletikos asociacijos surengtame pėsčiųjų žygyje Algimanto apygardos partizanų kovų takais dalyvavo apie 400 žygeivių.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės ir organizatorių nuotr.
Renginio akimirka.
   
Šimonių girioje prie Priegodo ežero neseniai anykštėnai surengė bėgimą Algimanto apygardos partizanų kovų takais, o praėjusį savaitgalį Lengvosios atletikos asociacija (LAA) – pėsčiųjų žygį.

Tai buvo paskutinysis LAA renginys šiemet, beliko tik sezono uždarymo šventė gruodžio pradžioje. 

Pėsčiųjų žygio dalyviams, kurie įveikė  2 km ir 8 km nuotolius, buvo įteikti specialūs LAA atminimo medaliai, o vyriausiam ir jauniausiai žygio dalyviams – asociacijos rėmėjos  „Siklita“ prizai.   

Žygio dalyviai buvo vaišinami rėmėjo „Rokiškio sūris“ produkcija, „Hermis“ vandeniu ir šauliška koše bei karšta arbata. 

PARTIZANŲ ŽŪTIS. Per iškilmingą renginio atidarymą, kuris vyko prie septynių partizanų žūties vietos, žygio dalyvius pasveikino LAA prezidentas Danielius Kuprys ir LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas. 

„Labai malonu, kad savo sezoną baigiame būtent Šimonių girioje. Eisime tais pačiais partizanų kovos takais, kuriuose dar taip neseniai vaikščiojo Algimanto apygardos partizanai, mūsų miško broliai“, - sakė D. Kuprys. 

LAA valdybos pirmininkas A. Maldūnas pasidžiaugė, kad juos myli gamta. Kiek LAA šiemet organizavo renginių, tai arba saulė švietė, arba buvo malonus, šiltas oras. 

Anykščių r. savivaldybės vyr. specialistas istorikas Gintaras Vaičiūnas žygio dalyvius supažindino, kad žygis bus pradėtas nuo tos vietos, kur prieš 70 metų, 1949-aisiais lapkričio 1-ąją, žuvo penki vyrai ir dvi moterys, kurie paaukojo savo gyvybes už mūsų tautos laisvę. 

„Šioje vietoje nelygioje kovoje, apsuptas iš visų pusių gausių Rusijos čekistų pajėgų, žuvo vienas iškiliausių Aukštaitijos partizanų vadų Antanas Starkus-Montė. Lietuvos partizanų gyvenimas buvo nepaprastai sunkus ir pavojingas. Vien tik Anykščių rajone žuvo 830 partizanų, tarp kurių buvo 18 moterų. Partizanai kovojo iki pergalės arba iki mirties. Algimanto apygardos partizanų šūkis buvo „Gyvenimas tėvynei, siela Dievui“, - kalbėjo G. Vaičiūnas.     


 
NELENKTYNIAVO. Renginio nuostatuose buvo parašyta, jog nereikia skubėti, bėgti, lenktyniauti, o tausoti savo sveikatą. 

Gausiausiai dalyvavo Anykščių r. Svėdasų J. Tumo-Vaižganto gimnazija (30 mokinių), Kupiškio r. Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija (25), Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokykla- daugiafunkcis centras (19), Anykščių r. J. Biliūno gimnazija, Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija (irgi po 19), Kupiškio r. Šimonių pagrindinė mokykla (14).

„Stiklitos“ prizais LAA prezidentas D. Kuprys apdovanojo 10 gausiausiai žygyje dalyvavusių komandų. 

Vienam jaunajam žygio dalyviui taip patiko atminimo medalis, jog jis varžybų organizatorių netgi paklausė, kur būtų galima jų daugiau nusipirkti. 

Kiek vyresni įsigudrino eiti abu nuotolius, kad tik gautų dar vieną medalį. Tačiau varžybų nuostatuose buvo parašyta, kad dalyviui priklauso tik vienas medalis.

Jauniausia žygio dalyvė – 8-erių antrokė Melita Dalinskaitė iš Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokyklos-daugiafunkcio centro, o vyriausias – vilnietis Petras Janulionis, kuriam - 83-eji.  

PRASMINGA DIENA. Kupiškio r. Šepetos A. Adamkienės mokyklos-daugiafunkcio centro komandoje žygyje dalyvavo ir klasės auklėtoja Janina Daukienė, kuri ypač džiaugėsi prasmingai praleista diena. 

„Mums 2 km distancija neprailgo. Mokykloje didelį dėmesį skiriame kūno kultūrai ir sportui, mokiniai yra aktyvūs, dalyvauja įvairiose varžybose ir pelno prizinių vietų. Mes nesame atskira mokykla, neseniai buvome prijungti prie Povilo Matulionio progimnazijos ir sudarome skyrių, kuriame mokosi apie 50 mokinių“, - sakė J. Daukienė.   
 
ŠAULIAI. Pastaruoju metu įvairiuose renginiuose aktyviai dalyvauja Utenos r. pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rintinės šauliai, kurių šįkart atvažiavo 13. 

Šios šaulių rinktinės vadė Asta Tidikienė su savo komanda viena pirmųjų atvažiavo į renginį Šimonių girioje ir visus žygio dalyvius, baigusius nuotolius, vaišino koše ir arbata. 

„Esame visuomenininkai, stengiamės dalyvauti įvairiuose renginiuose ir ypač tuose, kurie susiję su partizanų ir tarpukario savanorių pagerbimu. Mūsų rinktinę sudaro ne tik uteniškiai, bet ir aplinkinių rajonų – Anykščių, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Visagino – šauliai“, - sako rinktinės metodininkas  Ričardas Puodžiukas.
 
Nuotolį besišnekučiuodami kartu ėjo trys draugai iš Stasio Lozoraičio šaulių 505-osios kuopos – Mantas Šermukšnis, Darius Senvaitis ir Rytis Jankauskas. 

„Super žygis, įspūdžiai nepakartojami. Pamatėme partizanų bunkerius, ėjome jų kovos takais. Distancijoje nepavargome, galime dar ir 20 km  nueiti“, - šypsojosi šauliai.      

SU AUKLĖTOJA. Kupiškio r. Alizavos pagrindinei mokyklai atstovavo devyni vienos klasės  dešimtokai, vadovaujami auklėtojos, matematikos mokytojos Vitalijos Mikšienės. 

Ji šiemet skaičiuoja jau 36-us pedagoginio darbo metus. V.Mikšienę LAA apdovanojo specialiu prizu, kurį mokytoja padovanos mokyklai ir padėkos direktoriui, jog jos vadovaujami dešimtokai buvo išleisti į pėsčiųjų žygį. 

„Jau ir nebesuskaičiuoju, kiek auklėtinių laidų esu išleidusi. Man visi mokiniai ypač brangūs, apie juos galvoju 24 valandas per parą. Saugau kiekvieną jų parašytą laišką“, - sakė V. Mikšienė.     

Pėsčiųjų žygiu buvo ypač patenkintos kartu su savo auklėtoja ėjusios menu besidominti Rusnė Baliūnaitė bei krepšinį žaidžiančios Neringa Skabulskytė ir Milda Balnevičiūtė. 

„8 km distancijoje nepavargome, nuovargis kojų nekaustė, galime dar kartą sugrįžti į tas pačias vietas, kur kovojo partizanai“, - įspūdžiais dalijosi kupiškietės. 

PASIKROVĖ ENERGIJOS. Pėsčiųjų būryje – ir dešimt Anykščių r. J. Biliūno gimnazijos bei keturi mokiniai iš Kavarsko pagrindinės mokyklos -daugiafunkcio centro. 
 
Istorijos mokytoja anykštietė Jūratė Musteikienė, eidama partizanų kovų takais, rado netgi gražuolį baravyką. Mokytoja džiaugėsi, kad jos mokiniams eiti 8 km – vienas juokas. 

Praėjusią žiemą jie pėsčiomis ėjo 36 km į A. Smetonos tėviškę Užulėnį (Ukmergės r.). Istorijos mokytoja galvojo,  jog po tokio žygio kitą dieną ji neišlips iš lovos. Tačiau priešingai – energijos pasikrovė kone dviem savaitėms. 

„Gimnazijoje dirbu daugiau kaip 10 metų. Vaikai visą laiką nori vaikščioti, tik juos reikia pakviesti. Aš savo mokinius pakviečiau ir jie visi pamėgo pėsčiųjų žygius. 

Ėjimas – tai sveikata, ypač vertiname patriotinius žygius. Eidami  pasitikriname ir savo ištvermę, ugdome draugiškumą.  

Ypač smagu, kad žygyje vaikus galiu pamatyti visai kitus nei klasėje. Kasmet einame po 22 km kelti vėliavos į Storių kalną, kur 1945-aisiais Lietuvos trispalvę iškėlė Trakinių partizanai“, - pasakojo J. Musteikienė. 

Septyni jų mokiniai – Daumantas Žąsinas, Aistė Lukavičiūtė, Ramunė Kalinikovaitė, Kornelija Augustinavičiūtė, Kristupas Karčiamarskas, Donatas Martišius ir Arvydas Banys yra nuolatiniai įvairių žygių dalyviai, o dar keturi mokiniai keičiasi. 

ŽINOMA TRASA. Žygyje dalyvavęs panevėžietis verslininkas Valdas Rokas ėjo kartu su savo keturkoju draugu Hero, su kuriuo laisvalaikiu dažnai bėgioja miškeliuose. 

Šiemet jis dalyvavo partizanams atminti žygyje Tytuvėnuose, o Šimonių girioje pėsčiųjų žygis jam buvo paskutinis šiemet. 

Pėsčiųjų žygis Šimonių girioje patiko Kupiškio r. Šimonių pagrindinės mokyklos mokiniams, kurių dalyvavo 14-a. 

„Tai – mūsų turistų būrelis, šeštos-devintos klasių mokiniai. Šiais partizanų kovų takais ėjome praėjusiais metais, todėl trasa mums buvo gerai žinoma“, - sakė turistų būrelio vadovė Irma Šemetaitė.  

TRAUKA. Varžybų vyr. teisėja, Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro lengvosios atletikos trenerė Inga Zabulienė, čia dirbanti nuo 1991-ųjų, negailėjo pagyrų LAA. 

Ji akcentavo, kad LAA renginiai yra ypač svarbūs, formuojant vaikų norą judėti, užsiiminėti kūno kultūra ir sportu bei aktyviai gyventi. 

„Kai Lietuvos lengvosios atletikos federacijos kalendoriuje nėra varžybų, tai LAA užpildo tą spragą ir mokiniai prieš pagrindines sezono varžybas gali pasitikrinti savo jėgas. Pas mus Kupiškyje LAA organizavo mero taurės ir kraštiečio, Maskvos olimpiečio Aleksandro Antipovo bėgimo taurės varžybas, po to mes važiavome į Biržus, Pakruojį. Tie porą mėnesių mums buvo ypač užimti asociacijos renginiais. Mūsų mokiniai juose aktyviai dalyvavo, buvo netgi taip, jog ne visi galėjo tilpti į autobusiuką. 

Per savo darbo praktiką pastebėjau, kad vaikus motyvuoti ir skatinti itin  svarbu jauname amžiuje. Kada mano auklėtiniai pradėjo dalyvauti LAA organizuojamuose renginiuose ir gauti gražius medalius ir prizus, mano grupėje atsirado jau netoli 40 vaikų, norinčių lankyti lengvosios atletikos pratybas“,- džiaugėsi I. Zabulienė.  
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas