Inga Jarmalaitė/"Olimpinė panorama" 2019 m. lapkričio 12 d. 18:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pasikinkęs burlentę – į trečias žaidynes

Jau trečioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančio Juozo Bernoto namuose laukia žmona ir trys katinai.

Gilija ir Juozas su augintiniais.
Deimantės Piraitytės nuotr.
Gilija ir Juozas su augintiniais.
Iš rugsėjo pabaigoje Italijoje vykusio pasaulio „RS:X“ burlenčių klasės čempionato buriuotojas Juozas Bernotas grįžo laimingas, nes pavyko pasiekti pagrindinį tikslą – užsitikrinti olimpinį kelialapį. Jau trečią per karjerą.
 
„Mes tai padarėme – iškovojom Lietuvai dar vieną kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes! Ačiū visiems, kurie einat šiuo keliu kartu su manim!“ – paaiškėjus, kad kitąmet Tokijuje jis bus vos tarp 25 geriausių pasaulio burlentininkų, feisbuke visiems prie to labiausiai prisidėjusiems dėkojo J.Bernotas.

Kova su vėju, jūromis ir vandenynais, beribis laisvės jausmas smagiai sklendžiant vandens paviršiumi, grynas oras, saulė ir beveik kasdien atostogos – tai romantizmu persmelktas buriuotojo vaizdinys.

Tikrovė, su kuria susiduria nuo aštuonerių paskui tėtį į Kauno jachtklubą nuėjęs J.Bernotas, šiek tiek kitokia. Tai nuolatinė drėgmė, treniruotės, stovyklos, daug fizinio darbo ir ilgos kelionės ten, kur šilti vandenys, bet pageidautina pasiekiamos automobiliu, nes taip pigiau. Keliauti verčia ne tik Lietuvoje rudenį atšąlantis vanduo, bet ir konkurentų stoka. J.Bernotas 2012-aisiais buvo pirmasis į žaidynes patekęs Lietuvos burlentininkas ir iki šiol yra toks vienintelis.   

„Kauno sporto mokykloje „Bangpūtys“ yra daug jaunų gabių sportininkų, bet kol kas Tokijui aš vienas ruošiuosi“, – LTOK žurnalui „Olimpinė panorama“ atsako konkurentų gimtinėje neturintis „RS:X“ burlenčių klasės atstovas.

Trisdešimtmetis J.Bernotas neslepia, kad į pasaulio čempionatą Italijoje juodu su tėčiu ir treneriu Gintautu Bernotu būtent to ir vyko – iškovoti kelialapį, todėl nusiteikimas buvo maksimaliai rimtas.

Pasibaigus kovoms su Gardos ežero bangomis ir vėju paaiškėjo dar aštuoni skirtingų valstybių burlentininkai, kurie gavo leidimą kitą vasarą žengti pro olimpinio kaimelio vartus. Tarp 137 dalyvių galutinę 33 vietą užėmęs J.Bernotas pateko į šį laimingųjų aštuntuką, nes tarp pasaulio čempionate startavusių, bet kelialapių dar neturėjusių šalių sportininkų liko šeštas.

„Ten man nebuvo idealios sąlygos, todėl vieta likau patenkintas“, – prisipažįsta J.Bernotas.

Tai buvo jau trečioji iš eilės sėkmingai įveikta atranka. Ar, palyginti su ankstesnėmis, atrankos keičiasi? 

„Kiekvienais metais atrankos vis sunkėja. Šįkart kelialapių skaičius stipriai sumažėjo – iki 25. 2016 m. Rio de Žaneire burlentininkų buvo 36, 2012-aisiais Londone – 38. Atitinkamai ir konkurencija didėja, kaskart darosi vis sunkiau. Be to, visų sportininkų lygis kasmet akivaizdžiai gerėja“, – pokyčius vardija burlentininkas.

Per pastarąjį burlenčių pasaulio čempionatą taip pat buvo galima susipažinti, kokių pokyčių mato šios sporto šakos puoselėtojai. „Vyko burlenčių pristatymas – ir naujų, ir senų. Tai buvo supažindinimas, pabandymas, parodymas, kas galėtų būti ateityje. Pati burlentė žaidynėse tikrai liks, bet artimiausiu metu turėtų būti priimtas sprendimas, kokia tai bus burlentė. Ar tokia, kokia yra dabar, ar atnaujinta“, – paaiškina J.Bernotas. 

Per daugiau nei dešimtmetį, praleistą didžiajame sporte, pakeitimų ir atnaujinimų jis matė ne vieną. Viskas keičiasi, evoliucionuoja ir tai, pašnekovo tikinimu, normalus procesas, nes kartu su technologijomis tobulėja ir šis sportas, o burlenčių klasei tie pasikeitimai labai naudingi.

Vienas galimas variantas – burlentės su povandeniniais sparnais, dar vadinamais foilais. Šią lyg iš ateities atrodančią burlentę J.Bernotas ne sykį yra išbandęs. Kodėl lyg iš ateities? Vadinamasis foilas – tai po vandeniu pasislėpęs sparnas, kuris prie burlentės ar jėgos aitvaro lentos tvirtinamas vietoje vairo. Tas sparnas iškelia lentą į vandens paviršių ir ši kartu su buriuotoju tarsi pakimba ore. Galbūt, sako Juozas, būtent tokį vaizdą ir matysime 2024 m. Paryžiuje per olimpines burlenčių varžybas. 

„Ten daugiau ekstremalumo, daug didesnis greitis, plaukimas šiek tiek kitoks, ekstremalesnis, įdomesnis, gražesnis akiai“, – vardija burlentininkas.

„RS:X“ burlenčių klasė į olimpinių žaidynių programą įtraukta nuo 2008 m. Ji pakeitė iki 2004-ųjų buvusią „Mistral One Design“. Mažai trūko, kad per šios klasės olimpinį debiutą Pekine su savo burlente būtų pasirodęs ir tada vos 19-metis J.Bernotas. Bet tąkart per paskutinę atranką jį žemyn timptelėjo gauti kol kas patys apmaudžiausi baudos taškai. 

„Tame plaukime, kai buvo sprendžiamas vykimo į Pekino žaidynes klausimas, aš padariau klaidingą startą, gavau papildomų baudos taškų ir tai lėmė, kad likau pirmas už brūkšnio. Buvo labai apmaudu, kita vertus, čia yra sportas, taip jau nutinka. Bet siekiau savo tikslo toliau ir jį pasiekiau po ketverių metų – išvykau į Londoną“, – pasakoja sportininkas.
 
Kiek lemia šiame sporte pinigai, technologijos ir kiek tai burlentininkui suteikia pranašumo? J.Bernotas paaiškina, kad prie burlentės variklio, aišku, neprisitvirtinsi, nes yra standartas, bet burlenčių sportas susideda iš daugybės smulkių techninių detalių, kurios sportininko pasirodymui turi esminės įtakos.

„Šiuo metu turime vieną gamintoją ir iš jo privalome pirkti įrangą. Bet labai daug lemia, kiek naujo inventoriaus gali nusipirkti. Jis dėvisi, atidirba savo, plius nėra dviejų vienodų dalykų pasaulyje. Net ir burių. Jos kaip ir vienodos, bet vis tiek skiriasi. Kai yra galimybė inventoriaus turėti daugiau, tada ir šansai pasiekti geresnių rezultatų didėja“, – atsako olimpietis. 

Štai, pavyzdžiui, ta pati burė. Jų per sezoną minimaliai reikia trijų arba keturių. Bet jei kalbame apie maksimalių rezultatų siekimą, tada viena burė vienerioms arba daugiausia dvejoms varžyboms tinka, nes ji tiesiog išsitampo, nukenčia jos charakteristikos. O vienos burės kaina – 1200 eurų. 

„Bet paskui jos puikiai tinka treniruotėms. Iki tam tikro lygio, – skuba paaiškinti buriuotojas. – Viso mums būtino inventoriaus poreikis yra gana didelis, o mūsų galimybės ribotos.“

Todėl naujas bures iki svarbiausių sezono varžybų J.Bernotui ištaupyti jau tapo įprasta. Ar nepavargsta nuo to? „Sunku. Ir pasiruošimas šitam pasaulio čempionatui buvo ypač sudėtingas, nes darbo įdėjome labai daug, o inventoriaus buvo didžiulis trūkumas. Sunku, bet ką turim – su tuo stengiamės dirbti“, – skųstis nelinkęs burlentininkas. 


 
Prieš tai buvusios dvejos žaidynės J.Bernotui susiklostė skirtingai. 2012 m. tada 23-ejų olimpinis debiutantas užėmė aukštą dvyliktą vietą, nors prieš paskutinius plaukimus turėjo realių galimybių įšokti į elitinį dešimtuką ir dar pasivaržyti medalių plaukime. Po ketverių metų Rio de Žaneiro vėjas toks sėkmingas lietuviui nebuvo – turėjo tenkintis galutine 26 pozicija.
 
Lygindamas abu olimpinius startus burlentininkas sako, kad jam rengtis Rio žaidynėms buvo gerokai sunkiau nei Londono. „Iškovojus kelialapį į Rio de Žaneirą finansinė padėtis pablogėjo, nes atseit bilietas kišenėje, pagrindinis darbas padarytas. Dėl to labai nukentėjo žaidynėse pasiektas rezultatas. Tikiuosi, šįkart pavyks to išvengti ir Tokijuje bus galima siekti aukštesnių vietų“, – viliasi buriuotojas.

Pati olimpiada, tenykštės buriuotojams sudarytos sąlygos, gyvenimas olimpiniame kaimelyje labiau patiko irgi Londone, mat čia buriuotojams buvo pastatytas atskiras kaimelis prie vandens, todėl jiems viskas buvo vienoje vietoje. Rio de Žaneire J.Bernotas gyveno su visais kitais sportininkais, todėl buriuotojui kiekvieną dieną iki treniruočių ir varžybų vietos reikėjo toli važiuoti autobusais.

„Žiūrint į varžybas geriau ir paprasčiau, kai viskas vienoje vietoje – vanduo šalia, mažiau žmonių. Tada tarsi labiau atsižvelgiama į sportininką ir jo poreikius. Bet šios žaidynės turi ir panašumų. Mano, kaip sportininko, akimis žiūrint, tai tiek Londone, tiek Rio de Žaneire vanduo buvo skystas ir pūtė vėjas“, – pašmaikštauja buriuotojas. 

O kur ta žaidynių magija, kodėl sportininkai taip veržiasi į jas? Iškovoti tokią teisę, nuvykti kartą į žaidynes, savo akimis jas pamatyti, pakovoti – viskas suprantama. Bet daugumai, tarp jų ir J.Bernotui, nė dviejų kartų negana. 

„Labai sunkus klausimas, – surimtėjęs atsidūsta. – Nežinau, tiesiog norisi siekti maksimalaus rezultato, o olimpinės žaidynės yra būtent ta vieta, kuri pildo svajones, kur galima ir sužibėti, ir pamatyti pasaulio, ir garsinti Lietuvą, ir parodyti, ką sugebi. Tai kiekvieno sportininko tikslas ir svajonė.“

Kas lauks Japonijos vandenyse, sportininkas kol kas daug nežino, šioje šalyje nė sykio nėra buvęs ir tik iš pasakojimų girdėjęs, kad ten labai karšta, o oras be galo permainingas. 

„Jeigu nebus galimybių susipažinti su ten laukiančiomis sąlygomis, treniruotis tenai, tai, aišku, turės didelės įtakos žaidynėse pasiektam rezultatui. Burlentininkams svarbus visas pasirengimo kompleksas: fizinis pasiruošimas, vietinių sąlygų pažinimas, inventoriaus pasirinkimas, prisitaikymas. Visas šis kompleksas paskui ir susideda į bendrą rezultatą“, – sako olimpietis. 

Bet vanduo, vėl ima juokauti, kad ir kur jis būtų, jam palankiausias toks, kuris skystas. „Kadangi pas mus ateina žiema, vanduo Lietuvoje netrukus pasidarys kietas, o man toks netinka, man geriau skystas ir šiltas. Vadinasi, vėl teks vykti kitur. Labiausiai gal patinka Ispanijoje. Bet mes žiemą stengiamės treniruotis ten, kur galime nuvažiuoti automobiliu, nes reikia nusivežti burlentę, visą įrangą, trenerio katerį ir panašiai, o Ispanijoje žiemą gana šalta. Būtų smagiau ten, kur šilčiau“, – dėsto J.Bernotas.

Skystos konsistencijos vanduo – tai tik viena buriuotojams būtina sudedamoji gamtos dalis. Dar jiems reikia vėjo. Aukštam ir sunkesniam J.Bernotui lengviau buriuoti tada, kai labai stiprus vėjas ir sąlygos sunkios. Kai vėjas vidutinis, jam tenka įdėti daug darbo ir jo stygių kompensuoti fizine jėga, nors lengvasvoriai sportininkai tada be didesnių fizinių pastangų lekia su vėjeliu.

Kai turi laiko, J.Bernotas dalyvauja ir kitų klasių buriuotojų varžybose, plaukioja su vadinamuoju foilu varoma burlente. O žiemomis, kai mūsų šalyje vanduo įgauna labai kietą pavidalą, mėgsta su ledrogėmis palakstyti. Noras patirti kuo ekstremalesnių pojūčių, dar vaikystėje jį privertęs lipti iš „Optimist“ klasės jachtos ir stotis ant burlentės, iki šiol niekur nedingo. Tik laiko viskam stinga. 

Negi po varžybų, ilgų ir drėgnų treniruočių stovyklų nenori pabūti ten, kur sausiau? „Man smagu ant vandens. Burlentės su foilais padeda tobulėti visapusiškai, patirti gerų emocijų. Bet patinka visi ekstremalūs dalykai, ne tik ant vandens. Kai tik yra galimybė, mėgstu nuvažiuoti į vidaus kartingų trasą. Iš ramesnio sporto – į jogą nueinu pas savo žmoną Giliją. Apskritai patinka aktyvus laisvalaikis, aktyvus poilsis, tik daugeliui dalykų šiuo metu lieka labai mažai laisvo laiko“, – sako buriuotojas.

Dėl nuolatinio ekstremalumų ieškojimo kartą gauta kojos trauma sutrukdė geriau pasirodyti burlenčių varžybose, bet kam taip nenutinka. „Ir einant gatve koja gali pakrypti ir lūžti. O tai būtų kur kas apmaudžiau“, – nusijuokia Juozas.
 
Pelnęs kelialapį į Tokiją ir pasiekęs pagrindinį šio sezono tikslą J.Bernotas grįžo namo į Kauną, bet atostogų režimo net neplanavo jungti. Lengvesniais krūviais, bet toliau treniruojasi, stengiasi kuo daugiau laiko skirti šeimai, padeda žmonai Gilijai atidaryti jogos studiją. Jo žmona – profesionali kineziterapeutė ir jogos instruktorė. Mintis įsirengti savo studiją gimė tarsi natūraliai: reikia tobulėti, siekti didesnių tikslų, todėl bendru sprendimu buvo nutarta, kad tam reikia atidaryti savo jogos studiją.

„Mano kineziterapeutės žmonos jogos treniruotės yra orientuotos į žmogaus fizinę būklę, pavyzdžiui, į tai, kokių jis skausmų, problemų patiria ir kaip juos pašalinti. Kai būnu namie, lankau jos užsiėmimus. Jie man padeda užpildyti tuos tarpus, kuriuos praleidžiu savo treniruotėse“, – pasakoja pašnekovas. 

Grįžtančio iš varžybų ir treniruočių stovyklų taip pat jo laukia trys augintiniai – katinai. Kodėl trys ir kodėl katinai? Pirmasis katinas atsirado kaip kompensacija tada dar būsimai žmonai už dažnas ir ilgas Juozo keliones. 

„Kad ji taip neliūdėtų, kol manęs nėra, parvežiau katiną. Kurį laiką laikėme jį vieną, o tada žmona užsimanė pilkos katytės. Pradėjome jos ieškoti, kad vienam katinui nebūtų liūdna, kol namie nieko nėra. Radome, parsivežėme. Po kiek laiko abu ėmėm svajoti apie įspūdingą katiną Meino meškėną. Pradėjome ieškoti, bet nebuvo tokio, kokio norėjome. Užtat praėjus šiek tiek daugiau nei pusmečiui jis pats mus rado. Tiesiog paskambino iš veislyno ir pranešė, kad atsivedė tokį kačiuką, kokio ieškojome. Mes jį ir įsigijome“, – pasakoja buriuotojas.

Būdami skirtingų veislių jie gerai sutaria, o rūpintis ar vienu, ar trimis, burlentininko tikinimu, iš esmės tas pats. „Net kai grįžtu po ilgesnio laiko visi trys katinai mane atpažįsta ir laukia“, – patikina J.Bernotas, prieš Tokijo žaidynes vėl būsiantis retas svečias savo paties namuose. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas