ltok.lt 2019 m. lapkričio 13 d. 15:59 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prakaito gyvenime daugiau nei kino

Savaitgalis. Dvi dienos, dvi treniruotės, vienas filmas. Toks Vido Bareikio grafikas - žinomas vyras į sporto salę užsuka dažniau nei į kiną.

V.Bareikis.
Gedo Saročkos nuotr.
V.Bareikis.
Geras filmas Vidui – vienas iš prioritetinių laisvalaikio užsiėmimų. 

„Mano sportas yra „platus“: lankau karate, treniruoklių salę, žaidžiu krepšinį, pakankinu ir lauko treniruoklius, tad prakaito mano gyvenime yra daugiau nei kino. Tačiau kai galvoju apie poilsį, kinas ir kino teatrai yra pirmoje vietoje,“- pasakoja žinomas vyras.

Lapkričio 25 dienos vakarą V. Bareikis žada praleisti „Sporto kino festivalio“ - vienintelio tokio Lietuvoje – atidaryme. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių „Forum Cinemas“ kino teatruose per savaitę žiūrovai išvys 13 geriausių pasaulio sporto filmų, iš viso planuojami 64 seansai.

V. Bareikis tapo pirmuoju mūsų šalyje, pamačiusiu „Sporto kino festivalio“ repertuaro filmą „Čempionai“. Pasak aktoriaus, ši juosta turi viską, ko reikia geram filmui – meilės, vaikystės, mirties, iššūkio ir tikėjimo elementų. 

„Čempionai“ – filmas apie profesionalų krepšinio trenerį, teismo sprendimu priverstą treniruoti sutrikusį intelektą turinčių žmonių komandą, iki tol rankose nelaikiusią krepšinio kamuolio. Čia prasideda dramos ir komedijos elementų turinčio filmo veiksmas, privertęs V. Bareikį ir kvatotis, ir prikąsti lūpą.

Apie „Čempionus“ ir ką jie transliuoja, apie savo įpročius kino salėje, mėgstamą žanrą bei „multikus per prievartą“ V. Bareikis papasakojo specialiame interviu.

Vidai, koks esate filmų žiūrovas? Analizuojantis aktorių, operatorių ir režisierių darbą ar tas „pasileidęs plaukus“, kuris mėgaujasi ir stengiasi išspausti maksimumą? 
Negaliu pabėgti nuo savo profesinių įgūdžių, stebiu kaip vaidina aktoriai, kaip dirba režisierius. Tačiau dažniausiai stengiuosi mėgautis geru filmu ir palaikyti kūrėjus, nes žinau kaip sunku yra padaryti trumputį filmą, ką jau kalbėti apie pilnametražį. Palaikau juos, kaip ir dauguma kitų filmo žiūrovų mėgaujuosi ir stengiuosi įžvelgti kažką gero.

Žiūrėti filmus mėgstu kino teatre tarp žmonių, su visais filmo atributais, su popkornais. Ir labai mėgstu kai geras filmas tau ištrina laiką. Kai pasineri ir nebesupranti kada jis prasidėjo, kiek truko ir kada baigėsi.Kokius filmus, kokį žanrą labiausiai mėgstate? Kodėl?
Labai mėgstu dokumentinius filmus. Mane žavi tikrų žmonių tikros istorijos, leidžiančios susitapatinti su jomis, su jų herojais. Jei būna sunku, pasidaro lengviau, kartais įkvepia. Vienas labiausiai įsiminusių dokumentinių filmų yra „Free solo“ (liet. – „Laisva siela“) apie alpinistą, kuris laipioja uolomis be apsaugų. Šitą filmą žiūrėjau kelis kartus, turiu jį namuose, dažnai jį pasileidžiu kaip foną, nes filmas pilnas gražių vaizdų, gražios muzikos, o ir istorija įkvepia.

Kada paskutinį kartą buvote kine, kokį filmą žiūrėjote?
Savaitgalį lankiausi kino teatre, žiūrėjau „Sniego vaikį“. Tai animacinis filmas. Kadangi turiu 11-metį sūnų, pastaruosius 11 metų esu puikiai susipažinęs su visa, tiek Lietuvos, tiek užsienio, animacija (juokiasi).
 
Ar Vidas Bareikis gali žiūrėti filmą planšetėje, telefone, kompiuteryje? 
Prioritetą teikiu filmo peržiūrai kino teatre. Antras pagal patogumą – didysis namų televizoriaus ekranas. Bet kartais tenka vartytis lovoje ir po ranka turėti kompiuterį. Nematau didelės bėdos, nes ekranas arti, o situaciją pataiso geros ausinės. Man geras garsas – labai svarbu. Jei filmą žiūriu per kompiuterį,  žiūriu su ausinėmis, nes tik taip galima pajausti maksimalų malonumą. 

Esate išskirtinis, pirmasis Lietuvoje pamatėte „Sporto kino festivalio“ filmą „Čempionai“. Kokį įspūdį paliko šis ispanų režisieriaus Javiero Fesserio dramos ir komedijos hibridas?
„Čempionai“ man paliko stiprų įspūdį. Pirmiausia dėl to, kad vaikystėje kolekcionavau filmus apie krepšinį ir dabar pamačiau dar vieną šia tema. Antra, „Čempionuose“ nagrinėjama neįgaliųjų žmonių integracijos į visuomenę tema, man ji atrodo labai aktuali, dažnai su ja susiduriame. Žmonės į kitokius nei jie patys žiūri taip, lyg galėtų tuo kitoniškumu, tuo neįgalumu užsikrėsti. Aš su tuo nesutinku. Nors neįgalieji negali atlikti tam tikrų funkcijų, tačiau yra dalykų, kuriuos jie tuos „normaliuosius“ pranoksta. Tai puikiai parodyta filme.

„Čempionai“ turi visus privalomus gero filmo elementus – čia yra meilės, vaikystės, mirties, iššūkio ir tikėjimo. Čia graži meilės istorija, gerai vaidina aktoriai, filmas nuotaikingas ir net komiškas. Jei riekia mano rekomendacijos – jūs ją turite (šypsosi).

*  *  *

Priminsime, jog „Sporto kino festivalis“ lapkričio 26 – gruodžio 3 dienomis vyks keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Daugiau informacijos apie festivalį, programą, filmų aprašymus bei video anonsus rasite adresu ltok.lt/kinas/.
 
Festivalį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
 
Filmo „Čempionai” seansų grafikas:
Vilnius („Forum Cinemas Vingis“)
2019 lapkričio 29 d. – 18.00 val.
Kaunas („Forum Cinemas“)
2019 lapkričio 29 d. – 18.00 val.
Klaipėda („Forum Cinemas“)
2019 lapkričio 29 d. – 18.00 val.
Šiauliai („Forum Cinemas“)
2019 lapkričio 29 d. – 18.00 val.
 

CHAMPIONS trailer with English subtitles from Latido Films on Vimeo.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas