sportas.info 2019 m. lapkričio 15 d. 12:41 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šokėjų kovos – su olimpiniu prieskoniu

Dešimt Lietuvos breikerių pristatys į 2024 m. Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių programą įtrauktą naują sporto šaką – breiką.

M.Bružas.
M.Bružas.
   
Parodomoji breiko meistrų kova Vilniaus „Siemens“ arenoje vyks lapkričio 30 d., per pasaulio standartinių sportinių šokių čempionato finalinę dalį. 
 
„Smagu, kad turėsime galimybę pasirodyti tokio šokių visuomenei svarbaus renginio metu. Norime žmonėms ne tik priminti, kas yra breikas ir kaip atrodo šis sportas, bet ir supažindinti su breiko varžybomis, parodyti jų eigą. Tai mums puiki galimybė prisistatyti ne tik visuomenei, bet ir profesionaliai šokių bendruomenei“, – džiaugiasi Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) breiko lygos direktorius Mindaugas Bružas.  
 
Parodomojoje šou programoje ir breikerių kovoje dėl garbės rungsis vieni stipriausių Lietuvos šokėjų, daugelio šokio renginių Baltijos šalyse ir Europoje nugalėtojai ar finalininkai, breikui paskyrę ne vieną dešimtmetį, tapę ne tik pripažintais šokėjais, bet ir treneriais bei teisėjais. Ant „Siemens“ arenos parketo pasirodys LSŠF breiko lygos direktorius M. Bružas, Denisas Ščiglo, Mantvydas Vaitkevičius, Kirilas Pšonko, Jevgenijus Kirjanovas, Mantas Navickas, Egidijus Gutauskas, Audrius Gimžauskas, Joris Januškis, taip pat ir labai perspektyvi jauna breiko šokėja Dominika Banevič.
 
„Kovosime taip, kaip būtų rungiamasi aukščiausio lygio breiko varžybose. Viena komanda bandys įveikti kitą. Nors kovosime dėl garbės, manau, kad abi komandos stengsis kuo labiau atitikti kriterijus, kuriais dabar varžybose vertinami komandų pasirodymai – tai muzikalumas, technika, breiko pagrindai, dinamika ir elgesys kovos metu“, – atskleidžia M. Bružas.
 
Spalio pabaigoje daugelis patyrusių Lietuvos breiko šokėjų prisijungė prie Lietuvos sportinių šokių federacijos breiko lygos, kuri jiems suteiks daugiau galimybių tiek tobulinti savo įgūdžius, ugdyti jaunąją kartą, tiek pasirodyti tarptautinėse varžybose. 

 
Breikas Lietuvoje ypač išpopuliarėjo apie 2000-uosius. Tuomet šie sportiniai šokiai išgyveno aukso amžių.
 
„Didelį postūmį breiko populiarumui ir sprogimui Lietuvoje davė tokie muzikos kanalai kaip MTV, VIVA, populiari grupė „Bomfunk MC‘s“. Savo breiko komandą turėjo kone kiekviena šalies mokykla. Šokti breiką buvo madinga. Turėjome labai stiprių šokėjų, tačiau buvome savamoksliai, užsiėmėme tuo laisvu laiku, iš entuziazmo, idėjos. Iš breiko negalėjome pragyventi, todėl atsiradus šeimoms, traumoms, nemažai talentingų šokėjų pasitraukė“, – apgailestauja M. Bružas.     
 
Nors breikas pamažu tapo vis mažiau matomas viešumoje, tirpo profesionalių šokėjų gretos, jis išliko šalia, o šiam sportui labiausiai atsidavusių šokėjų saujelė toliau lavino savo įgūdžius bei ugdė jaunąją kartą. Ši karta užaugo, tad jauniesiems talentams bus patikėta dar kartą perrašyti breiko istoriją Lietuvoje. 
 
„Nors reikia nueiti dar ilgą kelia, kad šalies šokėjai pasiektų aukščiausią lygį ir kaip su sau lygiais galėtų varžytis su Rusijos, JAV, Olandijos, Korėjos, Japonijos sportininkais, kurie garsėja itin aukštu meistriškumu, pirmieji žingsniai jau padaryti. Tikslas vienas – ruoštis ir kovoti dėl kelialapio į olimpines žaidynes. Laiko užsiauginti stiprų jaunimą dar tikrai turime. Juolab, kad tam turime ir visą reikiamą bazę, ir šokti breiką užsidegusių jaunų žmonių“, – atvirauja M. Bružas ir kviečia su breiko kovomis susipažinti paskutinį lapkričio šeštadienį. 
 
Breikeriai nebus vieninteliai lietuviai, kuriuos matysime tarp šokėjų elito Pasaulio standartinių sportinių šokių čempionate „Siemens“ arenoje. Šiose varžybose dėl aukščiausių apdovanojimų, taip pat ir dėl pasaulio čempionų titulo kovos dvi mūsų šalies šokėjų poros – Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė-Sodeikienė bei Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas