Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. kovo 22 d. 15:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į Kopenhagą - kovoti dėl medalių

Kovo 24–28 d. Kopenhagoje vyksiančiame pasaulio dviračių treko čempionate mūsų treko žvaigždės su Simona Krupeckaite priešakyje sieks medalių

Simona Krupeckaitė - didžiausia lietuvių viltis Kopenhagoje
avgi.lt nuotr.
Simona Krupeckaitė - didžiausia lietuvių viltis Kopenhagoje

 

Kovo 24–28 d. Kopenhagoje vyks pasaulio dviračių treko čempionatas, kuriame dalyvaus ir Lietuvos dviratininkai. Jau pačią pirmą dieną po iškilmingo čempionato atidarymo 500 m individualiosiose varžybose dalyvaus Simona Krupeckaitė, Vilija Sereikaitė ir Gintarė Gaivenytė. Su pasaulio ir Europos čempione, planetos rekordininke S. Krupeckaite siejamos didžiausios mūsų trenerių viltys. Būtent 500 m distancijoje ji praėjusiais metais tapo pasaulio čempione ir rekordininke.
 
Kovo 25 d. S. Krupeckaitės jau lauks komandinės sprinto varžybos, kur ji rungtyniaus su G. Gaivenyte, o 26 d. Simona vėl stos prie starto linijos – prasidės sprinto varžybos, kurių nugalėtojos paaiškės 27 d. vakare. Paskutinę dieną S. Krupeckaitė rungtyniaus keirino rungtyje.


Lietuvos dviračių treko rinktinė į pasaulio čempionatą išvyko kovo 20 dieną. Kaip teigia Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Antanas Taučius, jų didžiausios viltys – sprinterės. „Dviratininkams buvo sudarytos geros sąlygos rengtis pasaulio čempionatui. Du kartus treniruotasi Kroatijoje, pratybos buvo surengtos ir Kolumbijoje. Nuo kovo 1 d. S. Krupeckaitė treniravosi Panevėžyje, o nuo kovo 9 d. treniravosi tempo rungčių sportininkai“, – sako A. Taučius.
 
Dviratininkai labai daug dirbo plente. Pasak Lietuvos dviračių treko rinktinės vyr. trenerio Antano Jakimavičiaus, vien tik V. Sereikaitė kiekvienais metais plente nuvažiuoja 22 tūkst. kilometrų.
 

Praėjusiais metais Pruškuve (Lenkija) per pasaulio čempionatą mūsų sprinterės suspindėjo visu ryškumu. S. Krupeckaitė ir G. Gaivenytė komandiniame sprinte laimėjo bronzos medalius, auksinė tapo S. Krupeckaitė. Apdovanojimų tikimasi ir Kopenhagoje. S. Krupeckaitės startus pasaulio čempionate stebės ir jos šeši draugai bei dar 10–15 žmonių palaikymo komanda iš Panevėžio ir Vilniaus. Moterų persekiotojų prestižą gins V. Sereikaitė ir 3 km komandinis persekiojimo lenktynių kvartetas (V. Sereikaitė, Vaida Pikauskaitė, Aušrinė Trebaitė ir Svetlana Pauliukaitė). Grupinėse lenktynėse startuos A. Trebaitė arba S. Pauliukaitė.
 

Į treką sugrįžo Lietuvos vyrai. Šiemet jau svariai rungtyniavo Gediminas Bagdonas. Tačiau susilpnėjo vyrų 4 km komandinių persekiojimo lenktynių kvartetas. Naujojo sezono pradžia į čempionatą sutrukdė atvykti Prancūzijoje rungtyniaujančiam Ramūnui Navardauskui, o Amerikoje – Tomui Vaitkui.
R. Navardauskas šiemet laimėjo kelerias varžybas ir atkreipė profesionalų komandų trenerių dėmesį. Ramūnui dabar labai svarbios bus Prancūzijos taurės varžybos, prasidėsiančios kovo 28 dieną. Sėkmės atveju jis gali pasirašyti sutartį su vienu iš profesionalų klubų.

Pasaulio čempionato 4 km komandinėse persekiojimo varžybose ketino dalyvauti Aivaras Baranauskas, Ignatas Konovalovas, G. Bagdonas ir Aurimas Varna, tačiau paskutinę akimirką nuspręsta nevežti dviratininkų į Kopenhagą.
 


Šių metų pasaulio čempionate bus rungtyniaujama pagal senąją programą, o atranka į Londono olimpines žaidynes jau vyks pagal naująją. „Treke dabar vyksta didžiuliai perversmai, nežinau, kur jie nuves, nes dauguma dviratininkų trenerių ragina vieni kitus boikotuoti olimpines žaidynes. Prasidėjo tikros nesąmonės, keičiamos programos. Jos palankios mūsų dviratininkėms sprinterėms. O dėl tempo rungčių dar neaišku, ar mums bus gerai. Sujungtos visos rungtys ir padarytos vadinamosios daugiadienės dviračių lenktynės. Nukritai važiuodamas kurį nors nuotolį ir „nuplaukė“ medalis. Siūloma per moterų ir vyrų komandines persekiojimo lenktynes tarp aštuonių kvartetų įjungti keturias Europos, dvi Okeanijos, vieną Amerikos ir vieną dar kurio nors žemyno komandą. Tačiau man dabar svarbiausia – pasaulio čempionatas“, – sako A. Jakimavičius.
 

Apie medalius jis nekalba, nors teigia, kad didžiausias viltis sieja su sprinterėmis, kurias tobulina sprinto specialistas Dmitrijus Leopoldas. Rinktinės vyr. treneris džiaugiasi, kad mūsų trekininkės iškovojo teisę dalyvauti visose čempionato rungtyse, kai kuriose jų (500 m individualiosios lenktynės, persekiojimo lenktynės) galima registruoti net po tris dalyves.

„Programa įvykdyta 100 procentų. Tačiau tai kainavo nemažus pinigus. Pasaulio taurės varžybos vyko Kinijoje, Australijoje ir Kolumbijoje. Brangūs lėktuvo bilietai, dviračių gabenimas. Ateityje atranka bus dar sudėtingesnė. Po pasaulio čempionato bus pateikti atrankos kriterijai, siekiant patekti į Londono olimpines žaidynes. Kiek teko girdėti, vienu atrankos etapų net nebus Europos čempionatas. Įvairių šalių dviračių sporto federacijos protestuoja prieš tokius veiksmus“, – sako A. Jakimavičius. Lietuvos trekininkės šį sezoną rengiasi daug rungtyniauti ir plente. V. Sereikaitė netgi bus viena pretendenčių patekti į komandą, dalyvausiančią pasaulio plento čempionate Australijoje.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas