skm.lt 2019 m. gruodžio 3 d. 16:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Talentai ieško, kur yra geriau

Žinomiausias Lietuvos krepšinio agentas Tadas Bulotas: „Vienintelis kelias išlaikyti Lietuvos talentus – gerai dirbti čia” (VIDEO).

Renginio akimirka.
Sauliaus Čirbos nuotr.
Renginio akimirka.
   
Sostinės krepšinio mokykla (SKM) toliau supažindina savo auklėtinius su įvairiomis sporto industrijos profesijomis. Naujausiu „SKM–VitirON KIDS karjeros dienų“ svečiu tapo žinomiausias Lietuvos krepšinio agentas Tadas Bulotas.
 
Mindaugui Kuzminskui, Artūrui Gudaičiui, Edgarui Ulanovui, Donatui Motiejūnui ir kitiems garsiausiems krepšininkams atstovaujantis T. Bulotas su SKM auklėtiniais pasidalino savo profesijos subtilybėmis. Jaunieji krepšininkai į susitikimą atėjo atlikę namų darbus – kiekvienas jų T. Bulotui pristatė pasirinkto profesionalaus krepšininko žaidimo analizę, pateikė stipriąsias ir silpnąsias jo puses. „BBaltics“ agentūros vadovas turiningo pokalbio metu išsakė savo pastebėjimus ir konsultavo SKM trenerio Artūro Seržanto vadovaujamus žaidėjus apie tai, kaip sukurti ir palaikyti tinkamą krepšininko įvaizdį.  
 
„Man labai patiko. T. Bulotas – vienas garsesnių žmonių krepšinio pasaulyje Lietuvoje, dirbantis tiek su užsienio, tiek Lietuvos rinkomis. Svečias papasakojo daug įdomių dalykų bei išsamiai atsakė į visus klausimus. Norėčiau ateityje būti agentu, tai – įdomi profesija”, – po atviros karjeros dienos įspūdžiais pasidalino aktyviausias diskusijos dalyvis Sakalas Stasiulis.
 
Po susitikimo su SKM žaidėjais T. Bulotas atsakė į mokyklos svetainės klausimus.

 
Tadai, nuo ko reiktų pradėti, jeigu nori tapti krepšinio agentu?
Pradžioje patarčiau visiems pabaigti mokyklą ir universitetą (juokiasi). Vėliau visi gali išsilaikyti FIBA agento licenciją, o tai kiekvienais metais vyksta Ženevoje. Tai būtų pirminis darbas. Po to reikia stebėti labai daug rungtynių, jaunus žaidėjus, bandyti kontaktuoti su kitais agentais ir skautais. Ir taip po truputį bandyti kabintis.

Be abejo, agentūroje dirbate ne vienas. „Instagram” paskyroje galima pastebėti ištraukas su geriausiais žaidėjų pasirodymais, pamatyti naujus agentūros narius. Ką dar veikia jūsų asistentai?
Agentūroje dabar dirbame trise. Mano asistentas – Tomas, kuris daro viską (šypsosi). Turi teisinį išsilavinimą, tad dažnai ruošia sutartis, peržiūri jas. Be to, užsiima veikla „Instagram” tinkle. Padeda viskuo – nuo bilietų užsakymo iki kelionės planavimų. Kitas mano kolega – Marius – yra kaip ir aš – agentas. Jis dirba su tam tikrais žaidėjais. Mūsų darbas yra panašus, tik man labiau reikia rūpintis kompanijos įvaizdžiu. Taip pat esu atsakingas už dokumentaciją, buhalteriją ir kitus dalykus.
 
Gana aktuali tema – perspektyvių žaidėjų išvykimas į užsienį ir tam tikri suvaržymai. Ką apie tai manote?  
Aš esu tokios nuomonės, kad bet koks dirbtinis suvaržymas gyvenime yra neteisingas. Tai nelabai veikia. Dažniausiai žmogus mėgsta viską daryti priešingai, negu jam kažkas sako. Manau, vienintelis kelias išlaikyti Lietuvos talentus – gerai dirbti čia. Tiek man, tiek ir sporto mokykloms, federacijai. Visiems, kas dirba aplink šį sportą. Manau, kad krepšininkai ir jų šeimos pasirenka išvažiuoti tik tuo atveju, jei jie galvoja, kad kitur bus geriau. Vadinasi, viskas vyksta ne taip gerai, kaip turėtų vykti tam regione ar mieste, kur jie gyvena. Jie tiesiog ieško, kur yra geriau. Tai yra labai normalus procesas, kurį kažin, ar gali kas nors sustabdyti.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas