Tomas Gaubys 2019 m. gruodžio 6 d. 10:26 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Įtampos žaibolaidžiu tapo meilė

Pasaulio čempionų Evaldo ir Ievos Sodeikų treneriai neslepia – šokėjų santykiuose įtampa jautėsi tol, kol jie netapo pora ir gyvenime.

Pasaulio čempionai su treneriais.
Kauno šokių klubas „Kaspinas“ nuotr.
Pasaulio čempionai su treneriais.
Praėjusį šeštadienį Vilniuje, „Siemens“ arenoje, surengtame Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) planetos standartinių šokių čempionate triumfavusių šokėjų Evaldo Sodeikos ir Ievos Žukauskaitės-Sodeikienės treneriai Daiva Dackevičienė ir Giedrius Januškevičius džiaugiasi, kad jų auklėtiniams pasaulio pirmenybėse, kuriose dalyvavo 77 poros iš 44 šalių, pavyko pateisinti favoritų vardą ir užkopti ant aukščiausio pakylos laiptelio. Mūsiškiai Vilniuje geriausiai pasirodė visuose penkiuose šokiuose – valse, tango, Vienos valse, fokstrote ir kvikstepe. Anot Kauno klube „Kaspinas“ dirbančių šokių specialistų, Lietuvai didžiulė garbė turėti pasaulio čempionus. 
 
„Evaldas ir Ieva – vienintelė lietuvių pora, galinti pasigirti pasaulio sportinių šokių čempionų titulu suaugusiųjų varžybose. Daugelis užsieniečių yra nustebę, kad nė trijų milijonų gyventojų neturinti šalis sugeba išauginti tokio aukšto lygio šokėjus“, – pažymėjo G. Januškevičius. 
 
D. Dackevičienė negailėjo pagyrų tiek savo šokėjams, tiek pasaulio čempionato organizatoriams. „Reikia pagirti Lietuvos sportinių šokių federaciją ir padėkoti jai už išskirtinį reginį. Tiek lietuviai, tiek svečiai iš užsienio buvo sužavėti varžybų organizacija – puiki salė, pilna žiūrovų, šauni muzika, geras parketas ir jauki atmosfera. Buvo labai gražu, – žavėjosi trenerė. – O ir pergalę šventė mūsų šokėjai. Jie laimėjo užtikrintai. Mes to tikėjomės, nes jie šiais metais laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo, nepralaimėdami nė vieno šokio. Tai – unikalus pasiekimas!“
 
„Lietuva jau seniai garsėja savo klasikinių šokių mokykla, esame tarp lyderių. Užsienyje dabar daug mišrių tautybių šokėjų porų, o mes galime didžiuotis, kad turime grynai lietuvišką duetą, užaugusį Kaune. Tai dar vienas įrodymas, kad ir Lietuvoje galima pasiekti tikrai daug. Ši pergalė svarbi ne tik mūsų klubui, bet ir Lietuvos sportinių šokių federacijai bei visai šaliai”, – pridūrė D. Dackevičienė. 
 
Sportininkų trenerio pajuokavimas prieš dešimtmetį buvo pranašiškas. „Prieš 10 metų, kai pasaulį buvo apėmusi ekonominė krizė, buvo nepaprastai sunku. O juk mūsų sportas reikalauja didelių finansinių išteklių. Tada Evaldui ir Ievai pasakiau, kad jiems padėsiu, kol taps pasaulio čempionais, o kai taps, pajuokavau, kad tada man turės viską grąžinti. Dabar priminiau, kad 10 metų žodžio laikiausi ir atėjo metas atiduoti skolas. Juokavau, bet ir kartu tikėjau, kad jie gali tapti stipriausiais pasaulyje,“ – prisiminė G. Januškevičius. 
 
Planetos čempionus išugdę šokių specialistai pabrėžė, kad Evaldo ir Ievos pergalę lėmė komandinis darbas ir jų sportinio kelio pradžioje padėti geri pagrindai. „Šio neeilinio pasiekimo receptas: darnus komandinis darbas, teisinga pradžia vaikystėje, susitelkimas ir bendro tikslo siekimas. Evaldui ir Ievai perėjus į suaugusiųjų gretas, didžiausią darbą atliko Giedrius. Tada jis viską startegavo. Žinoma, į pagalbą buvo pasitelkti ir keli užsienio treneriai, bet pora iki aukščiausio lygio užaugo „Kaspino“ klube, – pasakojo D. Dackevičienė. – Ir dar vienas labai svarbus dalykas, siekiant rezultatų – tėvų pasitikėjimas treneriais. Dabar dauguma tėvų laiko save geresniais specialistais už trenerius, o Evaldo ir Ievos tėveliai rūpinosi savo vaikais, bet nesikišo į mūsų darbą jau nuo pat pradžių, nieko nereguliavo ir nedarė jokio spaudimo. Tai mums labai padėjo vesti šokėjus į priekį ir kartu su jais pasiekti viršūnę.“ 
 
„Vienas žmogus negali išauginti pasaulio čempionų – turi būti komanda. Ir labai svarbu laiku parinkti teisingą kelią, nuspręsti, kas tam tikru metu reikalingiausia: darbas su psichologu, choreografijos pakeitimas ar technikos elementų tobulinimas,“ – teigė G. Januškevičius.  


 
Šį rudenį sukako 20 metų, kai E. Sodeika pradėjo treniruotis „Kaspino“ klube. „Evaldas gimė ir augo Trakuose, pirmuosius dvejus metus jį šokti Elektrėnuose mokė šviesaus atminimo trenerė Virginija Grigaliūnienė, o būdamas dešimties atvyko į mūsų klubą. Tad šiemet yra graži mūsų bendro darbo su Evaldu sukaktis, – sakė D. Dackevičienė. – O Ievutė yra kilusi iš Šiaulių, jos pirmoji trenerė – Birutė Malinauskienė (sportinių šokių klubas „Šiaulių volta“), o nuo 14-os ji su kitu partneriu atvykdavo pas mus į asmenines treniruotes. Jau tada matėme didžiulį Ievos bei Evaldo potencialą. Ir jie kaip reta atitinka vienas kitą pagal fizinius duomenis. Mes dažnai sulaukdavome klausimų, ar jie kartais nėra brolis ir sesuo. Kūno proporcijos – labai svarbus dalykas mūsų sporte. Beje, abu puikiai šoko ir Lotynų Amerikos šokius, bet vėliau pasirinko standartinių šokių programą. Evaldas yra tapęs Lietuvos 10 šokių čempionu. Prieš 11 metų kartu su Giedriumi ryžomės pakeisti labai gerą savo porą – 2008 metais Evaldo šokių partnere vietoj Viktorijos Kunauskaitės tapo I. Žukauskaitė. Tai buvo skaudus sprendimas, bet šiandien matome, kad neapsirikome.“ 
 
Naujoji šokių pora susiklijavo gana greitai. „Kadangi abu buvo aukšto lygio šokėjai, tai vienas prie kito netruko priprasti. Jie iškart varžybose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, pateko į finalus, o po metų jau kovojo dėl pačių aukščiausių vietų“, – prisiminė G. Januškevičius. 
 
Šokėjų treneriai sakė, kad Evaldas ir Ieva nėra vienodo charakterio, bet abu yra labai tinkami sportiniams šokiams. „Juodu kiek skirtingų charakterių, bet labai talentingi. Vienas gal labiau užsispyręs, kitas – švelnesnis. Ievai netrūksta moteriško žavesio, ji moka prisiderinti prie visų ir niekada iš jos neišgirsi, kad kažko negali, ar jai kažką skauda. Jos kantrybė visada begalinė – kiek reikia šoks ir padarys viską geriausiai, – pažymėjo D. Dackevičienė. – Tai unikali pora šokių pasaulyje. Ji skiriasi nuo kitų šokėjų lengvumu, minkštumu, elegancija ir išskirtiniu muzikalumu. Tai – didžiulis pliusas. Šiuo metu gerų šokėjų labai daug, kova labai atkakli ir tik ypač stiprūs viduje žmonės tampa pirmi pasaulyje.“ 
 
G. Januškevičius išskyrė Ievos vidinę stiprybę: „Ji švelni, graži, bet viduje labai stipri. Nepamiršiu, kai per vienas varžybas jai teko šokti su naujais bateliais ir šie stipriai nutrynė kojas. Ji kovojo iki galo, veide nerodydama jokio skausmo. Tik pasibaigus varžyboms ji pravirko, o kai nusiavė batelius, iš jų lašėjo kraujas. O Evaldas – daugiau menininkas. Jeigu jį lydi įkvėpimas, tai ant parketo tiesiog skraido, o jeigu blogai išsimiegojo, nėra nuotaikos – tada sunku. Bet eiliniai netampa pasaulio čempionais. Jais gali būti tik išskirtinio charakterio žmonės.“
 
Čempionų treneriai neslepia, kad per ilgus bendro darbo metus buvo ir sunkių momentų. „Buvo visko, neišvengėme ir konfliktinių situacijų. Bet, kai kartu dirbi 20 metų ir praktiškai mataisi kiekvieną dieną, natūralu, jog atsiranda savotiška trintis, ima erzinti rutina. Bet tai normalus procesas. O ir jų tarpusavio santykiai klostėsi labai permainingai”, – kiek paatviravo G. Januškevičius. 
 
„Anksčiau jų tarpusavio santykiuose matėme įtampą, o kai jie tapo gyvenimo pora, tai jiems palengvėjo ir rezultatai labai pagerėjo. Dabar jie jau susituokę, laimingi, labai myli vienas kitą ir mums džiugu tai matyti,“ – džiaugėsi D. Dackevičienė. 
 
Anot trenerių, Evaldui ir Ievai kitais metais Vienoje (Austrija) bus labai sunku apginti čempionų titulą. „Apginti visada sunku, nes konkurencija labai didelė. Nepaprasta tai padaryti ir dėl teisėjų subjektyvumo. Tai – ne paslaptis. Didžiosios šalys – Rusija, Italija, Vokietija rengia daugiau tarptautinių varžybų, todėl dažniau pasikviečia teisėjus darbui ir palaiko glaudesnius ryšius. Lietuva – maža šalis, todėl ne tokia svarbi visam pasauliui – turi šokti visa galva geriau, kaip dabar Evaldas ir Ieva, kad būtum pirmas“, – pabrėžė G. Januškevičius. Jis pridūrė, kad Lietuvos standartinių sportinių šokių mokyklos atstovai išsiskiria šokių atlikimo kokybe, minkštumu, muzikalumu ir išskirtine elegancija. „Toks šokimas ir yra mieliausias akiai“, – teigė patyręs treneris. 
 
Anot G. Januškevičiaus, pastarieji 10 metų buvo gana sėkmingi Lietuvos sportinių šokių federacijai. „Iškilo Donato Vėželio ir Linos Chatkevičiūtės, (Kauno „Sūkurys“), Evaldo ir Ievos bei Vaidoto Lacičio ir Veronikos Golodnevos (Vilniaus „Dileksa“) poros, gaivių vėjų įnešė Edita Daniūtė, su partneriu iš Italijos dukart iškovojusi pasaulio profesionalų lygos pirmenybių auksą. Tik gaila, kad daug vaikinų išvyko šokti į kitas šalis dėl šokių partnerių trūkumo. Atstovauti kitoms šalims buvo kalbinamas ir Evaldas, pasiūlymų išvykti turėjo ir Ieva. Džiaugiamės, kad šią porą sugebėjome išlaikyti“, – sakė treneris. 
 
Pokalbio pabaigoje treneriai savo auklėtiniams palinkėjo sveikatos, ištvermės ir toliau laimingai šokti.
 
Šį sekmadienį E. Sodeika ir I. Žukauskaitė-Sodeikienė Šanchajuje (Kinija) dalyvaus WDSF „Grand Slam“ varžybų finaliniame etape.  

Nusipelnusių Lietuvos sportinių šokių trenerių D. Dackevičienės ir G. Januškevičiaus beveik keturis dešimtmečius veiklą vykdančiame Kauno „Kaspino“ klube išugdytos poros pasaulio čempionatų finaluose šoko 10 kartų: 1998 metais pasaulio jaunių standartinių šokių čempionate bronzą, o 2001 metais pasaulio jaunimo standartinių šokių čempionate auksą laimėjo Marius Kriukelis ir Kristina Valiūnaitė, 2005 metų pasaulio jaunimo standartinių šokių pirmenybėse Moldovoje penkti buvo Edgaras Saldukas ir Giedrė Kukučionytė, 2006 metais pasaulio jaunimo 10 šokių čempionate šeštą vietą iškovojo E. Sodeika ir V. Kunauskaitė, o nuo 2014 metų po vieną aukso ir sidabro bei keturis bronzos medalius planetos standartinių šokių čempionatuose iškovojo E. Sodeika ir I. Žukauskaitė-Sodeikienė. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas