futbolotreneris.lt 2019 m. gruodžio 8 d. 13:47 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvoje lankysis Nyderlandų žvaigždės

„Futbolas yra geriausias būdas ryšiams užmegzti ir santykiams stiprinti", - teigia Nyderlandų ambasadorė Lietuvoje Bonnie Horbach.

Praėjusių metų renginys.
Praėjusių metų renginys.
   
Gruodžio 11-12 dienomis legendiniai Nyderlandų futbolininkai Davidas Mendesas da Silva, Michaelas Molsas, Dyanne'as Bito ir kt. dalyvaus specialiuose NATO priešakinių pajėgų bataliono „Enhanced Forward Presence Battle Group Lietuva (EFP BG LTU)“ karių mokymuose šaltuoju metų laiku. O gruodžio 13 d. jie lankysis įvairiuose vaikų globos namuose ir jų auklėtiniams surengs komandinę dvasią ugdančias sportines varžybas. Drauge su futbolininkais šiuose Nyderlandų Karalystės ambasados ir NATO EFP BG LTU renginiuose dalyvaus ir žinomi Nyderlandų krepšininkai Kasperas Averinkas ir Keesas Akerboomas. Tai bus antrasis tokio pobūdžio Nyderlandų sporto atstovų vizitas Lietuvoje.
 
Futbolo ir krepšinio aistra
 
Ši iniciatyva yra Nyderlandų futbolo asociacijos (KNVB) programos „Olandijos legendos“ dalis ir ja siekiama stiprinti santykius tarp šalių. „Futbolas yra geriausias būdas ryšiams užmegzti ir santykiams stiprinti. Apskritai, sportas turi ypatingą galią suburti skirtingų sluoksnių žmones. Jis peržengia kultūros ir kalbos barjerus. O futbolas yra tikroji Nyderlandų aistra, tad mes norime pasidalinti šia aistra su Lietuvos žmonėmis“, – teigė Nyderlandų ambasadorė Bonnie Horbach.
 
Tačiau šį kartą programoje ne tik futbolas, bet ir krepšinis. „Atvykę į Lietuvą mes pamatėme, kad čia būtent krepšinis yra nacionalinis sportas, todėl nusprendėme, kad būtų smagu į šiuos renginius įtraukti ir Nyderlandų krepšinio legendas“, – sakė šiuo metu Rukloje esančių Nyderlandų karinių pajėgų majoras Nico.


 
Ypatinga patirtis
 
Nuo gruodžio 9 iki gruodžio 14 d. Nyderlandų EFP BG LTU grupės kariai dalyvaus ypatingose pratybose, kurias ves Norvegijos specialiųjų pajėgų atstovai. „Norint sėkmingai vykdyti užduotis atšiauriose klimato zonose reikalingi specialūs įgūdžiai. Būdami Lietuvoje mes galime treniruotis šaltuoju metų laiku ir tuo pačiu turime galimybę mokytis iš vienos iš labiausiai specializuotų pajėgų tokiame klimate“, – paaiškino Nyderlandų  kareivis, pastebėjęs, kad Norvegijos ginkluotosios pajėgos turi ypatingą patirtį, kompetenciją ir galimybes vykdyti karines operacijas šaltu oru ir vadovauti mokymams.
 
Vieną parą kariuomenės mokymuose praleis ir Nyderlandų futbolo ir krepšinio legendos. „Mes kartais ne iki galo suprantame ką mūsų kareiviai turi ištverti, kad užtikrintų mūsų saugumą ir laisvę. Tikimės, kad šiuose mokymuose dalyvavę legendiniai sportininkai grįžę namo galės skleisti žinią apie  mūsų kareivių profesionalumą ir pabrėžti NATO misijos Lietuvoje svarbą“, – sakė Nyderlandų ambasadorė B. Horbach.
 
Dėmesys silpniausiems
 
Gruodžio 13 d. legendiniai Nyderlandų sportininkai kartu su įvairias šalis atstovaujančiais NATO kariais keliaus į Uteną. Šiame mieste Futbolotreneris.lt surengs išskirtinę futbolo šventę, kurioje dalyvaus daugiau nei 50 vaikų iš Utenos ir Ignalinos vaikų namų. „Lietuva mus priėmė labai šiltai, jaučiamės tapę jūsų visuomenės dalimi. Norime dalintis tuo dėmesiu ir šiluma su mažiausiais ir silpniausiais visuomenės nariais“, – paaiškino vienas iš šioje išvykoje dalyvausiančių kareivių.
 
Sportininkai ir kariai praleis visą dieną ir kartu su  jaunuoliais dalyvaus smagiuose komandinės dvasios ugdymo pratybose bei žaidimuose. Ryškiausiu renginio akcentu taps legendinių Nyderlandų futbolininkų ir vaikų susitikimas futbolo aikštėje. Nyderlandų Karalystė, glaudžiai bendradarbiaudama su NATO ir organizacija Futbolotreneris.lt, šiuo renginių ciklu nori atkreipti visuomenės dėmesį į tvirtus NATO ir Lietuvos santykius, užtikrinančius didesnį šalies saugumą. Prie to prisideda ir Lietuvoje NATO misiją atliekantys Vokietijos, Olandijos, Čekijos, Belgijos, Norvegijos bei JAV kariniai daliniai. Tuo pačiu tai yra ir NATO padėkos už Lietuvos svetingumą išraiška, bei iškalbingas NATO narių vienybės ir solidarumo įrodymas.
 
Šie renginiai yra kampanijos #stronger2GETHER dalis. #stronger2GETHER yra Nyderlandų Karalystės iniciatyva, kuriame siekiama užmegzti glaudesnius ryšius su Lietuva, bendradarbiauti ir kurti novatoriškas partnerystes. Renginiai taip pat yra prezidento kampanijos „Už saugesnę Lietuvą“ ir NATO #WEARENATO strategijos dalis.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas