hockey.lt 2019 m. gruodžio 11 d. 11:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.

K.Miuller (kairėje).
hockey.lt nuotr.
K.Miuller (kairėje).
   
Pirmą kartą per savo šalies ledo ritulio istoriją Lietuvoje buvo suburta moterų rinktinė, kuri gruodžio pradžioje išvyko į IIHF rengiamą pasaulio čempionato III diviziono turnyrą Bulgarijoje.

Turnyrui artėjant prie pabaigos, Tarptautinė ledo ritulio federacija nepraleido pro akis puikaus Lietuvos rinktinės ir jos lyderės Klaros Miuller debiuto, bei parengė straipsnį, skirtą mūsų šalies moterų ledo rituliui ir jauniausiai jos narei. Įspūdingas 16-metės žaidimas lemė dvi Lietuvos komandos pergales. 

Pelniusi 9 įvarčius ir atlikusi 1 rezultatyvų perdavimą, K.Miuler tapo rezultatyviausia čempionato Bulgarijoje žaidėja.

Lietuvos rinktinė galutinėje įskaitoje užėmė penktąją vietą.

Pateikiame IIHF.com straipsnį apie Lietuvos moterų ledo ritulį ir K.Miuller:
 
„Žiemos rūmai“ Sofijoje, Bulgarijos sostinėje, kurioje rengiamas 2020 metų pasaulio moterų ledo ritulio čempionato III diviziono turnyras. Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė čia praėjusį trečiadienį sužaidė pirmąjį mačą savo istorijoje ir iškovojo pirmąją pergalę, atsilikimą 0:1 prieš Honkongo rinktinę paversdamos pergale 4:1.
 
Šių rungtynių žvaigžde ant ledo neabejotinai buvo 16-metė iš Lietuvos – Klara Miuller, kuri pelnė „hat-tricką“, pelnydama ir pirmąjį įvartį šalies moterų ledo ritulio istorijoje. Vos po trijų dienų, mače su Belgija varžovės pirmavo 2:0, bet klaipėdietė dar kartą sužibo įvarčiais, šį kartą pasižymėdama keturis kartus iš eilės taip dar kartą pakeisdama mačo eigą. Galiausiai susitikimas baigėsi dar viena lietuvių pergale (4:3). 
 
„Man sunku paaiškinti tai, kaip šiuo metu jaučiuosi. Tai yra per didelis jausmas. Vykdamos į čempionatą mes neturėjome didelių tikslų. Mūsų treneriai pažinojo keletą žaidėjų iš oponenčių rinktinių ir mes žinojome, jog varžovės bus labai stiprios. Pradėjome galvoti, jog čempionate patirsime vieną pralaimėjimą po kito. Todėl tai, kad jau laimėjome du mačus yra nedidelė staigmena. O būnant tokiai jaunai užimti pirmąją vietą rezultatyviausių žaidėjų rikiuotėje man apskritai yra šokas“, - prieš paskutines rungtynes pripažino K. Miuller.
 
Lietuva yra Baltijos šalis su 2,8 milijonais gyventojų ir sporto pasaulyje pirmiausia žinoma dėl savo stiprių krepšinio tradicijų ir tokių žvaigždžių kaip Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Šarūnas Jasikevičius, Jonas Valančiūnas ir daugybė kitų. Ledo ritulys daugybę metų šalyje užėmė antrinę rolę šalies sporto pasaulyje, bet Lietuva turi ir dvi savo legendas ledo ritulyje, kurie bendrai sužaidė daugiau nei du tūkstančius rungtynių NHL – Darių Kasparaitį (865 rungtynės) ir Dainių Zubrų (1293 rungtynės, 228 įvarčiai ir 363 rezultatyvūs perdavimai), kuris dabar užima asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidento pareigas. Šiuo metu Lietuvoje ledo ritulį žaidžia 2466 registruoti žaidėjai, iš kurių 90 merginų, o šalyje yra šešios uždaros ir trys atviros ledo ritulio aikštės.
 
Pirmasis planas surinkti Lietuvos moterų rinktinę gimė dar prieš dvidešimt metų, bet jis nebuvo išpildytas, kai jo iniciatorė Jūratė Rulevičienė persikėlė gyventi į Jungtines Amerikos Valstijas. Visgi, prieš penkerius metus prasidėję veiksmai pagaliau suformuoti šalies rinktinę atnešė dabar matomus rezultatus, o galiausiai į IIHF šeimą Lietuvos moterų rinktinė buvo priimta gegužės mėnesį.
 
„Visų pirma norėjau žaisti futbolą, bet mano mama man to neleido. Ledo ritulį žaisti pradėjau kai man suėjo devyneri metai, tad žaidžiu jau septynerius metus. Pamačiau tris vaikinus čiuožiančius ant ledo, jie griuvinėjo ir mėgavosi žaisdami ledo ritulį, tad nusprendžiau, jog ir aš noriu išbandyti šį nuostabų sportą. Iki tol maždaug metus į čiuožyklą eidavau kone kiekvieną sekmadienį“, - apie startą ledo ritulyje pasakojo puolėja.
 
Klaros tėtis yra iš Vokietijos. Jis žaidė futbolą, kol karjerą anksčiau nei jis norėjo, užbaigė gauta trauma. Ledo ritulininkės mama yra lietuvė, o Lietuvos rinktinės puolėja gimė Klaipėdoje, didžiausiame šalies uostamiestyje.
 
Nuo pirmų žingsnių ledo ritulyje žaisdama su berniukais Lietuvos U-12 čempionate, K. Miuller greitai tapo žaidėja, kurią sustabdyti būdavo labai sunku. Dar 2015-2016 metų sezone ji per 26 mačus pelnė 16 įvarčių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jau kitą sezoną jos produktyvumas šoktelėjo į viršų ir per mačą klaipėdietė rinkdavo po du rezultatyvumo balus (36 įvarčiai ir 18 rezultatyvių perdavimų per 27 rungtynes), o galimybių ji gaudavo ir žaisdama U-14 komandoje (6 įvarčiai ir 4 rezultatyvūs perdavimai per 12 rungtynių). Tuo tarpu 2017-2018 metų sezone ledo ritulininkė dar labiau atsiskleidė žaisdama tarp berniukų ir tiesiog siautėjo U-14 pirmenybėse, vos per 20 mačų surinkdama 57 rezultatyvumo balus (25 įvarčiai ir 32 rezultatyvūs perdavimai).
 
„Man nebuvo jokių problemų žaisti su berniukais. Buvau įpratusi būti rezultatyviausia savo komandos žaidėja. Nors mano komandos draugai jau paaugo ir man žaisti darosi gerokai sunkiau, bet aš atiduodu visas jėgas, kad jie manęs neaplenktų. Pastaraisiais sezonais merginų ledo rituliui buvo taikomos kelios idėjos. Buvo nuspręsta žaisti Lietuvos čempionatuose bei Latvijos čempionate, bet kelionės į Latviją daug kainuodavo ir atimdavo nemažai laiko. Vėliau turėjome idėją dažniau rengti turnyrus, bet ir tai neveikė taip, kaip norėtume“, - kalbėjo K. Miuller.
 
 
Lietuvoje šiuo metu yra dvi moterų komandos – „HC Amber“ (buvusi „Hockey Girls“) ir „Hockey Stars“, o šiemet pirmą kartą Sostinės ledo ritulio akademija surinko ir vien iš mergaičių sudarytą komandą, kuri žaidžia mažiausiųjų, „Pipirų“ festivaliuose.

„Šiemet abi mūsų moterų komandos žaidžia naujai sukurtoje Baltijos lygoje, kur taip pat rungtyniauja komandos iš Latvijos ir Estijos. „HC Amber“ žaidžia tarp stipriausių komandų A divizione, o „Hockey Girls“ rungtyniauja B divizione. Taip pat stengiamės suorganizuoti draugiškas rungtynes su komandomis iš Ukrainos, Lenkijos, Airijos ir kitų šalių“, - situaciją šalies moterų ledo ritulyje paaiškino Lietuvos moterų rinktinės vadovė Egle Zemlickienė. Ji pastaraisiais metais buvo viena iš svarbiausių figūrų populiarinant moterų ledo ritulį Lietuvoje bei sudalyvavo IIHF kursuose Suomijoje, kuriuose siekė įgyti naujų žinių bei gauti daugiau kontaktų su kitų šalių asociacijų atstovais.
 
„Lietuvos rinktinė pasaulio čempionatuose debiutuoja tik dabar todėl, kad mūsų geriausios žaidėjos yra labai jaunos ir mums teko laukti, kol jos turės teisę žaisti moterų pasaulio čempionatuose. Jos yra ir dabartinės rinktinės lyderės. Klara turi labai daug potencialo ir gali išvykti į užsienį bei tęsti savo tobulėjimą. Šiuo metu ji yra aukščiausio lygio žaidėja Lietuvos moterų ledo ritulyje, bet ji turi nuspręsti ar ji likti Lietuvoje, ar išvykti į užsienį“, - teigė Lietuvos rinktinės vadovė.
 
„Šiuo metu neturiu jokių planų, - atskleidė K. Miuller kalbėdama apie savo patirtį užsienyje, - apie tai dar negalvojau. Ne taip seniai buvau Berlyne, ten treniravausi ir dalyvavau Vokietijos U-16 rinktinės treniruotėse, nes turiu du pasus – Lietuvos ir Vokietijos. Bet ten man pasakė, kad turiu daugiau padirbėti su savo čiuožimu, o aš pati nesijaučiau labai gerai būdama viena, be savo mamos. Praėjusiais metais taip pat buvau pakviesta į turnyrą Italijoje, kur žaidė iš 15 skirtingų šalių surinktos merginos.“
 
K. Miuller šiemet buvo jauniausia Lietuvos rinktinės žaidėja – ji visai neseniai atšventė savo 16-ąjį gimtadienį (gimusi 2003 metų lapkričio 4 dieną). Be jos, dar dvi merginos yra gimusios 2003 metais (Ula Aleksandravičiūtė ir Polina Tolmacheva), o žiūrint iš kitos pusės, komandoje buvo ir šešios žaidėjos, kurios yra 35-erių metų arba vyresnės.
 
„Žinau, kad turiu padirbėti su savo čiuožimu, bet taip pat noriu tobulinti savo darbą su lazda – ritulio valdymą ir metimą. Tuomet galėčiau būti dar naudingesnė savo komandai ir mes galėtume laimėti dar daugiau rungtynių“, - įsitikinusi 16-metė.
 
Šiuo metu lietuvė neatmeta galimybės pratęsti savo kelionę ledo ritulio pasaulyje mokydamasi JAV universitetuose. Rinktinės lyderė pripažįsta, jog dėl to sunkiai turi dirbti ne tik ant ledo, bet ir mokyklos suole. „Anksčiau buvau labiau susikoncentravusi į ledo ritulį, bet dabar bandau pagerinti ir savo pažymius mokykloje.“
 
Dar prieš keletą metų negalvojusi apie žaidėją į kurią nori būti panaši, dabar K. Miuller atskleidžia, jog jos simpatijas užkariavo 30-metė JAV rinktinės puolėja.
 
„Labai smagu stebėti tai, kaip žaidžia Hilary Knight“, - pripažįsta žaidėja".
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas