sportas.info 2019 m. gruodžio 12 d. 12:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas

Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.

D.Jocius „Sugihara“ klinikoje.
D.Jocius „Sugihara“ klinikoje.
Kiek kainuoja sporte būti tarp geriausių? Ar tai talentas, ar sunkus ir varginantis darbas? Į šiuos klausimus gerai žinomas Lietuvoje lenktynininkas Deividas Jocius atsako, kad labai daug darbo, pastangų ir sveikatos.

Visai neseniai pats sportininkas patyrė, ką reiškia, kuomet viena sekundė gali apversti visus tavo planus aukštyn kojomis. Žinoma, finansai ne paskutinį vaidmenį taip pat vaidina. Tačiau svarbiausias dalykas, jo nuomone, yra tikslo turėjimas, atkaklumas ir, žinoma, gera savijauta bei sveikata.

Dauguma mūsų matome tik gražiąją bei pakilią sportininkų pusę. Kuomet jie dalyvauja varžybose, užima prizines vietas ar kerta finišo liniją, užlipa ant apdovanojimų pakylos bei apdovanojimus, ar su ašaromis akyse klauso šalies himno ir žvilgsniu palydi kylančią trispalvę didžiausiose sporto arenose.
 
O kas po to? Kas slypi kasdieniniame sportininkų gyvenime, kuomet reikia ruoštis kitoms varžyboms, kitam sezonui. O jeigu gauni sunkią traumą? Kas tada?

Lenktynininkas D.Jocius prieš dvejus metus, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu tarsi jų net nebūtų buvę.

„Kai neatsiduri ligoninėje, kai pats nesusiduri su sveikatos problemomis, net nepagalvoji, kokį stiprų kozirį turi sveikas žmogus. Mano patirta avarija, nelengva reabilitacija po jos, tik įrodo, kad lenktynininkas nėra vien tik tai, ką žiūrovai matai. Nėra taip, kad jis tik atsisėda už automobilio vairo ir jį pavairuoja. Tai daug daugiau. Tu turi turėti gerą fizinę formą, ištvermę, kad galėtum tinkamai valdyti sportinį automobilį“, - sako lenktynininkas D.Jocius.

2017 metais spalio mėnesį patyręs tragišką avariją paskutiniame Lietuvos ralio čempionato etape, turbūt niekas drąsiai negalėjo net pasvajoti, kad jau po trijų mėnesių lenktynininką bus galima matyti Pasaulio ralio čempionato (WRC) pirmajame etape Monte Karlo ralyje. 

Prieš Druskininkų startą, lenktynininkas jau žinojo apie savo artimiausius planus ir jau ruošėsi pranešti visai Lietuvos sporto bendruomenei, kad 2018 metų WRC čempionate dalyvaus su gamyklinės komandos „M-Sport“ komandos automobiliu. Tačiau likimas viską sudėliojo savaip. 


Patirta avarija Druskininkuose, kurios metu sportininkas patyrė daugybinius rankų kaulų lūžius, sekė ilga reabilitacija bei nauja kova dėl vietos WRC čempionate.

„Su „M-Sport“ komanda bendrauju jau antrus metus. Pirmą kartą su jais pradėjome kalbėtis 2017 m, kuomet jie tapo pasaulio čempionais konstruktorių taurėje, o mes turėjome aiškią viziją. Visgi tais metais mūsų visi planai pasibaigė reanimacijoje, kuomet patyriau didelę avariją Druskininkų ralyje. Atrodė, kad visos viltys žlugo, bet tik ne man. Po poros savaičių jau vykau į „Wales Rally“ GB WRC etapą, lydimas žmonos, tartis dėl mano ateities bei vietos komandoje. Deja, mano sužalojimai buvo tokie dideli, kad niekas netikėjo, kad galėsiu greitai atsistoti ant kojų, o, juolab, vairuoti WRC automobilį. Tad teko tenkintis tik WRC3 kategorijos automobiliu, su kuriuo finišavau jau po 2 mėnesių vykusiame Monte Karlo ralyje, ir nustebusiais „M-Sport“ komandos veidais“, - prisiminimais dalinosi D. Jocius.

Pasak lenktynininko, būtent po pirmojo finišo 2018 m. Monte Karlo ralyje, atsinaujino dialogas ir naujų planų dėliojimas dėl dalyvavimo WRC. Tačiau po šio etapo lenktynininkas pastebėjo, kad visgi jo kūnas nedirba taip, kaip dirbdavo iki avarijos.

„Profesionaliame sporte kiekvienas sportininkas turi turėti ne tik gerą fizinį pasiruošimą. Gera sveikata yra pagrindinis įrankis, kurio reikia siekiant gerų rezultatų. Pats asmeniškai turėjau nemažą traumą, kuomet buvo sulaužytos rankos, patirta daug lūžių, plėštinių žaizdų. Taip, dėka atliktų profesionalių gydytojų operacijų, pavyko pakankamai greitai reabiluotis. Visgi atsiliepimas įvyko po kelių mėnesių, po pirmųjų lenktynių finišo. Užvaldžius pakilioms emocijoms, viską dariau, kad išvažiuočiau kitoms lenktynėms, o visa kita nuėjo į antrą planą ir viskas atsiliepė vėliau“, - savo istorija dalinasi D. Jocius.
 
Lenktynininkui teko priimti labai svarbų sprendimą. Turėjo sustoti ir pradėti iš naujo dirbti su savimi, savo kūnu bei visapusiškai ruoštis ateities startams. Pastarieju metai ir buvo skirti pasiruošti būsimoms varžyboms, į kurias lenktynininkas planuoja išvažiuoti jau greitai.

„Džiugu, kad radau vietą, kur galėjau rasti viską po vienu stogu. Laiko turėjau labai nedaug, o padaryti turėjau labai daug ir greitai. Būsimos varžybos bus daug sudėtingesnės visais aspektais. Tad džiugu, kad gimė ši partnerystė. Klinikos profesionalai artimiausius du metus rūpinsis mano sveikata bei tinkamu pasirengimu lenktynėms“, - sakė lenktynininkas.

Garsiausi pasaulio sportininkai, olimpiniai čempionai turi ne tik asmeninius medicinos gydytojus, kinezeterapeutus, dietologus, trenerius bei sporto psichologus. Mat, sportininkams nepakanka komandos, šeimos ar gerbėjų palaikymo. Nenustebkite, kad už jų nugaros stovi visa medicinos gydytojų bei kitų, savo srities profesionalų, kariauna.

Lietuvoje taip pat dirba gerų, šios srities profesionalų. Lenktynininkui D. Jociui reikėjo ne tik pasiruošti varžyboms, bet ir sustiprinti po skaudžios avarijos kūne atsiradusias silpnąsias vietas.

„Sugihara“ klinikoje drauge su profesionalų pagalba sportininkas pirmą kartą susipažino su Negyvosios jūros vandens ir purvo terapija, medicininiu limfodranažiniu endermologiniu LPG masažu bei kristosimuliacija. Po kelių šių terapijų sportininkas pamiršo rankų skausmą, atsikratė kai kurių iki tol varginusių kūno skausmų  bei galėjo lengviau pakelti fizinį pasiruošimą.

„Profesionalai sportininkai skausmą tikrai gali pakelti ir apie jį nenori garsiai kalbėti. Tačiau tenka pripažinti, kad pasiruošimas varžyboms yra daug spartesnis ir lengvesnis, kuomet tų jo nuolat nejauti“, - komentavo lenktynininkas. 

Pasak „Sugihara“ klinikos vadovės Miglės Neubauer, klinika sportininkams siūlo įvairiapusį paslaugų paketą, kurio dėka sportininkai patyrę traumas ar turėję sunkų, varginantį sezoną, gali greičiau atgauti jėgas. 

„Tik mūsų klinika gali pasiūlyti Negyvosios jūros vandens terapiją. Vandenį ir purvą gabenamės lėktuvais iš Izraelio ar Jordanijos. Kaip žinote, didelė magnio, kalio, kalcio, bromo ir jodo koncentracija atpalaiduoja raumenis ir ramina nervų sistemą, spartina odos ląstelių medžiagų apykaitą. Druskingas vanduo puikiai padeda patyrusiems sunkių traumų, be to turi uždegimus malšinančių ir antiseptinių savybių, mažina skausmus bei stipriną imuninę sistemą. Tad po tokios terapijos sportininkai ne tik prisotins kūnus mineralais, bet ir atpalaiduos raumenų tonusą ar sumažins skausmus bei sustiprins imuninė sistemą“, - vieną iš terapijų pristatė M. Neubauer.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas