lrytas.lt ir sportas.info 2019 m. gruodžio 15 d. 17:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Po pralaimėjimo – pagarbūs įvertinimai

Nors Egidijus Kavaliauskas pralaimėjo Terrence'ui Crawfordui kovą dėl WBO pasaulio čempiono diržo, lietuvio kovingumą įvertino garsūs bokso ekspertai.

E.Kavaliauskas.
E.Kavaliauskas.
Publika norėjo pramogos ir ją gavo. Egidijaus Kavaliausko bandymas nukauti vieną ryškiausių pasaulio boksininkų buvo drąsus iššūkis, tačiau realiai neįgyvendinamas.

Terrence'as Crawfordas sekmadienį paryčiais Niujorke iškovojo 36-ąją iš eilės pergalę per karjerą ir išsaugojo pasaulio bokso organizacijos (WBO) pusvidutinio svorio (iki 67 kg) čempiono diržą.

31-erių amerikietis pakirto metais vyresnį lietuvį devintajame (iš numatytų 12) raunde, kai dukart pasiuntė į nokdauną ir teisėjas sustabdė kovą, paskelbęs pergalę techniniu nokautu.

T.Crawfordas 27-ąjį kartą baigė savo kovą anksčiau laiko nokautuodamas varžovą.

E.Kavaliauskui, kuris irgi nebuvo pralaimėjęs profesionalų ringe, tačiau anksčiau nekovojo su garsiais varžovais ir patyrė pirmąją nesėkmę per 23 savo kovas. 

„Norėjau, kad publika pamatytų nokautą, – po pergalės kalbėjo T.Crawfordas. – Kai leidau savo rankoms judėti, pataikiau lemiamus smūgius.“ Vis dėlto favoritas sulaukė rimto pasipriešinimo ir gavo daugiausia smūgių per visą karjerą – 118. Tačiau amerikietis tikino, kad specialiai leido lietuviui smūgiuoti ir todėl reagavo į tai su šypsena. „Norėjau visus jus truputį palinksminti, – publikai kalbėjo čempionas. – Jis yra stiprus ir ištvermingas kovotojas, todėl norėjosi, kad publika reaguotų.“

E.Kavaliauskas nebuvo trokštamas varžovas amerikiečiui, nes nėra žinomas, tačiau pagal WBO reikalavimą jis privalėjo kovoti su lietuviu gindamas titulą. Bokso ekspertai pripažino, kad lietuvis net pranoko lūkesčius, nes pirmuosius keturis raundus laikėsi tvirtai, o trečiajame netgi privertė T.Crawfordą suklupti. Kai kas netgi įžvelgė nokdauną, bet teisėjas to nefiksavo, o JAV boksininkas teigė beveik nieko nejutęs, nes tiesiog slystelėjo.„Jis pagavo mane geru smūgiu, bet visi matėte, kad atsilaikiau. Visai nebuvau sužeistas“, – kalbėjo amerikietis. O nuo šeštojo raundo amerikietis tvirtai perėmė iniciatyvą ir sutvarkė reikalus, kaip ir buvo laukiama. Septintajame raunde lietuvis atsidūrė ant grindų, o devintojo pradžioje dukart buvo nublokštas ant virvių ir kova baigėsi.

„Man treneriai pasakė, kad mažiau taikyčiausi. Aš norėjau pataikyti tiksliau, nes pirmus smūgius pataikiau“, – sakė nugalėtojas.

Kovas organizuojančios organizacijos „Top Rank“ vadovas Bobas Arumas pagyrė E.Kavaliauską, nors ir nevertino jo kaip rimto konkurento, todėl derybos dėl kovos truko apie pusmetį. „Vaikinas iš Lietuvos atidavė ringe savo širdį, nors kovojo su geriausiu šios kategorijos pasaulio boksininku. Lietuvis yra drąsus ir geras kovotojas. T.Crawfordui tai nebuvo lengva kova, – kalbėjo B.Arumas. – Aš pasakiau lietuviui, kad jis kovėsi puikiai. Jis man atsakė, kad kovojo su geriausiu.“

Pagal trijų teisėjų vertinimus, po 8 raundų T.Crawfordas pirmavo taškais 79:72, 79:72 ir 78:73. Bokso ekspertas Danas Rafaelis sakė ESPN, kad lietuvis buvo vienas rimčiausių T.Crawfordo varžovų.   

„Jis kovojo širdimi ir darė tai gerai, nors pralaimėjo anksčiau laiko. Jis turėjo jėgos, ėjo pirmyn ir tai buvo smagi kova. Dabar E.Kavaliauskas pailsės ir gali sugrįžti į kovas. Nemanau, kad pamatysime jį svarbioje kovoje, bet galbūt jis sulauks dar vienos progos“, – teigė ekspertas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas