ltok.lt 2019 m. gruodžio 17 d. 22:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Už sėkmę arenose – metų apdovanojimai

Iškilmingai įteiktos prestižinės „LTeam apdovanojimų 2019“ statulėlės. Metų sportininkais išrinkti D.Rapšys ir L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Renginio akimirka
Alfredo Pliadžio nuotrauka
Renginio akimirka
   
Antradienio vakarą Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ įvyko iškilminga geriausių šalies sportininkų apdovanojimų ceremonija. Šventės metu įteiktos aštuonios prestižinės „LTeam apdovanojimų 2019“ statulėlės, iš kurių septynios atiteko vasaros sporto šakų atstovams.
 
Geriausiu 2019 metų sportininku pripažintas plaukikas Danas Rapšys. Statulėlę 24 metų panevėžiečiui garantavo vienas po kito raškyti medaliai – auksas ir sidabras 2018-ųjų pasaulio čempionate trumpajame baseine bei 14 auksinių ir 4 sidabriniai apdovanojimai bei antra vieta bendroje FINA pasaulio taurės sezono įskaitoje.
 
Be to, Dano kraityje – ketvirtoji vieta 2019 metų pasaulio čempionate ilgajame baseine ir net trijose skirtingose rungtyse iškovoti kelialapiai į olimpines žaidynes.
 
„Teko daug dirbti, kad čia stovėčiau. Noriu padėkoti šeimai, merginai, federacijai, rėmėjams, trenerei, kuri jau gavo savo apdovanojimą“, – publiką pralinksmino čempionas.
 
„Mes laimime medalius, gauname premijas, sulaukiame aplodismentų – gauname visą garbę. Tačiau yra žmonės, kurie prisideda kiekvieną rytą ir vakarą, kurių tikslas – kad tu laimėtum. Jų niekas nežino, jiems niekas neduoda medalio, jiems niekas nebeduoda premijos. Kviečiu ant scenos du žmones ir noriu, kad jiems atsistoję paplotumėte, nes tik jų dėka aš viską laimėjau“, – ant scenos savo kineziterapeutą Andrių Bogdelį ir masažistę Liną Katelytę iškvietė ir padėką išreiškė D. Rapšys.

Rinkimuose geriausias šalies plaukikas įveikė kelią į Tokiją jau taip pat prasiskynusius Europos žaidynių čempioną gimnastą Robertą Tvorogalą ir ketvirtą vietą planetos pirmenybėse užėmusį irkluotoją Mindaugą Griškonį.
 
Praėjusiais metais apdovanojimų renginį vedusi Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiemet ant scenos žengė kaip laureatė. Dėl Achilo sausgyslės operacijos net metus nesportavusi šiuolaikinės penkiakovės atstovė į didįjį sportą sugrįžo su trenksmu – 35 metų vilnietė tapo Europos čempione, laimėjo pasaulio taurės finalinį etapą ir pateko į savo jau ketvirtąsias karjeroje olimpines žaidynes.
 
„Kai pernai buvau vedėjos vaidmenyje, išsikėliau sau mažą svajonę užlipti ant scenos ir štai, šią svajonę išpildžiau. Noriu palinkėti svajoti, nes svajonės pildosi. Metai man nebuvo paprasti, reikėjo įrodyti pasauliui, kad esu stipri. Bet viena negalėčiau to padaryti, todėl noriu padėkoti visiems, kurių dėka aš galiu sportuoti“, – kalbėjo 2012-ųjų olimpinė čempionė, geriausia šalies atlete pripažinta trečią kartą. Anksčiau jai tai padaryti pavyko 2011 ir 2015 metais.


 
Dėl geriausios metų sportininkės vardo L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiemet konkuravo su dviračių treko karaliene vadinama Simona Krupeckaite, Europos žaidynėse laimėjusia auksą asmeninėje keirino ir sidabrą komandų sprinto rungtyje, ir buriuotoja Viktorija Andrulyte, pasiekusia istorinį triumfą finaliniame pasaulio taurės etape Marselyje bei iškovojusia bilietą į Tokijo olimpines žaidynes.
 
Įvertinti ir labiausiai prie Dano bei Lauros pasiekimų prisidėję žmonės – su plaukiku nuo mažų dienų dirbanti Ina Paipelienė ir savo žmoną pastaruosius kelerius metus treniruojantis Andrejus Zadneprovskis pripažinti geriausiais 2019 metų treneriais.
 
„Šis prizas priklauso ne tik man, bet ir visai mano komandai, nes be jos pasaulyje nebūtume nuėję taip toli ir tokiais sparčiais žingsniais. Ačiū visiems“, – susigraudinusi dėkojo antrus metus iš eilės titulą atsiėmusi I. Paipelienė.
 
„Keistas jausmas, – prisipažino olimpinio sidabro ir bronzos savininkas A. Zadneprovskis, netrukus pratęsęs trenerės Inos mintį. – Aš esu tik dalelytė šio apdovanojimo – yra didžiulė komanda, kuri net netilptų į sceną. Noriu padėkoti visiems žmonėms, kurie prisideda prie sporto negailėdami savo laiko.“
 
Į metų vyrų komandos titulą pretendavo identiškus pasiekimus užfiksavę irkluotojai Saulius Ritter ir Dovydas Nemeravičius bei Lietuvos vyrų 4×100 m kombinuotos estafetės komanda su D. Rapšiu priešakyje – pasaulio čempionatuose užimtos 11-os vietos ir iškovoti kelialapiai į Tokijo olimpines žaidynes.
 
Visgi titulas atiteko krepšininkams. Į pasaulio elitą vos per metus prasibrovusi 3×3 krepšinio rinktinė 2019-aisiais ne tik iškovojo bronzos medalius Europos čempionate, bet ir dėka pergalių tarptautiniuose turnyruose gavo teisę varžytis atrankos turnyre į Tokijo olimpines žaidynes.
 
Negana to, pasauliniame reitinge Pauliaus Beliavičiaus, Marijaus Užupio, Šarūno Vingelio ir Aurelijus Pukelio kvartetas šiuo metu užima itin aukštą šeštą vietą.
 
„Nesiruošėme kalbos, nes širdyje tikėjome, kad yra ir daugiau komandų, kurios džiugina, – prisipažino ant scenos žengęs komandos treneris Dainius Novickas. – Labai norėjau padėkoti vyrams, kurie kovėsi iš paskutiniųjų ir nuoširdžiai dirbo treniruotėse. Tikiuosi, kad pateksime į olimpines žaidynes ir iškovosime Lietuvai medalį.“
 
Metų moterų komandos nominacijoje triumfavo S. Krupeckaitės ir Miglės Marozaitės duetas. Treko dviratininkės Europos žaidynėse pasidabino sidabro medaliais komandų sprinto rungtyje, Europos čempionate užėmė 4-ą vietą, o planetos pirmenybėse finišavo septintos.
 
„Labai ačiū tiems, kas balsavo, kas palaikė, ačiū treneriui, ačiū šeimai, kuri visada palaiko, ir ačiū Simonai, be kurios manęs čia nebūtų“, – pirmoji žodį tarė M. Marozaitė.
 
„Neužtektų valandos visiems padėkoti, todėl tai padarysiu asmeniškai, – savo kalbą pradėjo S. Krupeckaitė. – Šiandien noriu padėkoti sportui, kad galiu būti čia: už gražias emocijas ir už tai, kad dabar kojos dreba. Ačiū sportui už pakylimus ir nuosmukius, už gražią sportinę šeimą ir galimybę dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Sportas nėra mano darbas – tai mano meilė, mano tikslas. Labai džiaugiuosi būdama jo dalimi.“
 
Šioje kategorijoje nominuotos buvo ir pastarųjų dvejų metų „LTeam apdovanojimų“ laimėtojos irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė, kurios Europos pirmenybėse užėmė 5-ą vietą, o pasaulio čempionate iškovojo 9-ą poziciją ir kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes, bei Europos vicečempione tapusi 16-mečių merginų krepšinio rinktinė.
 
Visgi pastaroji neliko be apdovanojimo. Komandos lyderė Justė Veronika Jocytė laimėjo statulėlę už metų proveržį. Būdama 13 metų ji atvedė 16-mečių rinktinę iki istorinio pasiekimo, pateko į geriausių pirmenybių žaidėjų penketuką ir netgi spėjo debiutuoti Lietuvos moterų rinktinėje bei į Albanijos krepšį per 10 minučių įmesti 4 taškus.
 
Tikra šalies krepšinio sensacija tapusi jaunoji krepšininkė iškart patraukė užsienio klubų dėmesį ir sulaukusi asmeninio legendinio prancūzo Tony Parkerio kvietimo sukirto rankomis su Vilerbano ASVEL komanda bei šiuo metu tobulėja sportuodama Prancūzijoje.
 
„Tai nėra eilinis apdovanojimas, net nepagalvojau, kad toks yra. Svarbiausia neužmigti ant laurų ir dirbti toliau, kad įvertinimų būtų ir daugiau. Noriu, kad šis apdovanojimas paskatintų Lietuvos jaunimą ir ypač mergaites: nesvarbu, koks tavo amžius – tai neturi riboti svajonių ir tikslų“, – žinutę iš Prancūzijos siuntė J. Jocytė.
 
„Labiausiai noriu padėkoti Justei, kad ji yra mūsų dukra ir mes galime ja didžiuotis“, – kalbėjo krepšininkės tėtis Alvydas Jocys.
 
„Metų proveržiu“ tapti taip pat pretendavo olimpinius kelialapius savo kišenėse jau turintys lengvaatlečiai – ietį vasarą net 89,17 m numetęs ir beveik penkiais metrais šalies rekordą pagerinęs Edis Matusevičius bei Europos iki 23 metų čempione tapusi ir Lietuvos rekordą taip pat pagerinusi trišuolininkė Diana Zagainova.
 
Į nominacijas buvo įtraukti tik olimpinių sporto šakų sportininkai ir treneriai už pasiekimus nuo 2018 metų gruodžio 1 dienos iki 2019 metų gruodžio 1 dienos.
 
Laureatus rinko visuomenė (20%) ir apdovanojimų taryba (80%), kurią sudarė aštuoni žmonės: po du atstovus iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos sporto žurnalistų federacijos ir po vieną – iš Lietuvos trenerių asociacijos ir Nacionalinės sportininkų asociacijos.
 
O štai pats prestižiškiausias apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“, kurį nulėmė tik tarybos sprendimas, atiteko dailiojo čiuožimo legendai Lilijai Vanagienei. Šiemet 70 metų jubiliejų minėjusi buvusi sportininkė yra net 10 kartų tapusi šalies čempione, daug metų paskyrė dailiojo čiuožimo sporto vystymuisi ir populiarinimui, savo auklėtinius parengė jau šešioms olimpinėms žaidynėms.
 
Tarp treniruotų sportininkų – ir geriausia visų laikų Lietuvos dailiojo čiuožimo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.
 
„Man net ašara nutekėjo. Tai yra taip netikėta… Aš sukrėsta, labai sujaudinta ir neturiu žodžių. Dėkoju visiems“, – nuostabos neslėpė trofėjų iš kunigo Ričardo Doveikos rankų atsiėmusi L. Vanagienė.
 
Geriausių Lietuvos sportininkų rinkimai, kuriuose iki 2014-ųjų vienoje nominacijoje konkuruodavo tiek vyrai, tiek moterys, LTOK rengia nuo 1994 metų.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas