Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. gruodžio 23 d. 19:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rekordiniai asociacijos metai

Lengvosios atletikos asociacija sezono uždarymo ir jubiliatų pagerbimo vakarą surengė restorane ,,Senoji kibininė“.

Renginio akimirka.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Renginio akimirka.
   
Susirinko visi tie, kurie glaudžiai bendradarbiauja su Lengvosios atletikos asociacija (LAA), padeda organizuoti jos renginius, teisėjauja varžybose. 

Vakaro vedėjas Juozas Šalkauskas, pasveikinęs susirinkusiuosius ir padeklamavęs eilėraštį, sveikinimo žodį pakvietė tarti LAA prezidentą Danielių Kuprį.  

„Ateinantieji metai bus trečiojo tūkstantmečio trečiojo dešimtmečio metai. Antrasis dešimtmetis neatnešė jokios pasaulio pabaigos. Tad turime, ką veikti, turime daug darbų, planų, veiklos ir ateityje“, - kalbėjo D. Kuprys.

Buvęs LAA prezidentas, Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, kuris ir dabar nenutolęs nuo LAA veiklos, medaus statinaite apdovanojo asociacijos valdybos pirmininką Algirdą Maldūną ir jam negailėjo geų žodžių.

„Jis pats daugelį metų buvo aktyvus lengvaatletis, o dabar vadovauja organizacijai, kuri pagrindinį dėmesį skiria jaunimui, sveikai gyvensenai. Įteikdamas Algirdui šį sveikatos eliksyrą, noriu jam palinkėti, kad niekada neapleistų jėgos ir gera sveikata, kad jis ir toliau asociacijos  žmones ir jaunimą telktų naujiems žygiams, sumanymams ir varžyboms“, - kalbėjo A. Šešelgis.    

Jubiliejų proga aukščiausiais LAA apdovanojimais ,,Žvaigžde“, aukuru ir medaliu apdovanoti Tokijo olimpietis Kęstutis Orentas (80 m.),  Seimo narys Algirdas Sysas (65 m.) ir buvęs Lietuvos edukologijos universiteto Senato pirmininkas, prof. dr. Audronius Vilkas (70 m.).

Netrūko ir daugiau apdovanojimų. Prizus gavo ištikimiausi LAA rėmėjai: „Stiklita” generalinis direktorius Rimantas Nemeikštis, laikraštis ,,Respublikos leidiniai“, „Vilniaus alus“ , „Kararališkoji kibininė“. 
 
Už lengvosios atletikos populiarinimą atminimo prizais apdovanoti sporto žurnalistai, vakaro vedantysis Juozas Šalkauskas, taip pat Algirdas Notkus, Inga Zabulienė, Donatas Kisielius, Borisas Gilevskis, Margarita Noreikienė, Jūratė Strumskytė-Razgūnė ir Rimas Danius. 

LAA medaliai buvo įteikti muzikantams Danutei ir Antanui Pociūnams bei Vytautui Mockūnui, kurie gojo visą vakarą, taip pat svečiams Algirdui Šešelgiui, Birutei Danienei ir Vytautui Šaikūnui.   

Svečiai buvo vaišinami LAA rėmėjo „Rokiškio sūrio“ produkcija.

AKTYVŪS METAI. Vakaro metu linksmai buvo nusiteikęs barzdotasis Seimo narys A. Sysas, kuris daug šmaikštavo ir visiems dalijo savo 2020-ųjų kalendoriukus su užrašu „Keičiu aprangą, bet nekeičiu įsitikinimų“. Kalendoriuko viršelyje – A. Sysas su Kalėdų senelio apranga ir maišu ant pečių sniegingoje bėgimo trasoje miške. 

A.Sysas iki šiol vis dar grūdinasi ir plaukioja Žaliuosiuose ežeruose: iki gruodžio 1-osios plaukiojo kiekvieną rytą, o dabar, kada rytais jau  tamsoka, į ežero bangas neria savaitgaliais. 

„Savo sportiškąją sezoną jau baigiau ir naująjį pradėsiu vasario mėnesį tradicinėmis varžybomis Portugalijoje“, - sako A. Sysas, šį sezoną dalyvavęs daugybėje varžybų. Nutarė nerungtyniauti tik Kalėdų bėgimo trasoje ir tą dieną pasirinko plaukimą ežere.  

„Metai man buvo tikrai sportiški ir aktyvūs, pelniau ir nemažai medalių. Derlingi buvo Lietuvos orientavimosi sporto  čempionatai: slidžių trasoje, bėgimo ir dviračių distancijose savo amžiaus grupėje nelikau be apdovanojimų. Medaliai dabar puošia mano kambarį, visiems mano anūkams jų užtenka.  

Sėkmingos man buvo ir Lietuvos orientavimosi sporto taurės varžybos dviračiais Juodkrantėje, kur buvo ypač įdomios trasos ir jose savo amžiaus grupėje buvau antras“,- džiaugėsi A. Sysas. 

Tikrą egzaminą Seimo narys laikė ištvermės varžybose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kur teko rungtyniauti kartu su jaunimu. Su savo kolege šiose trejose varžybose jie užėmė galutinę septintą vietą. 

A.Sysas rungtyniavo ne tik Lietuvoje, ir Portugalijoje, keliose varžybose Latvijoje, Lenkijoje.  Pastarojoje šalyje, pirmą kartą dalyvaudamas tarptautinėse orientavimosi varžybose dviračiais, jis laimėjo sidabro medalį.


Seimo narys prakalbo apie žiemą tamsiu paros metu vis labiau populiarėjančias orientavimosi sporto varžybos  patalpose. 

„Lietuvos vaikų ir jaunimo centre buvo susukta tokia trasa, jog vieno kambario teko ieškoti 12-15 minučių. Moderniame Balsių progimnazijos pastate bėgdami matėme plunksną, bet jos negalėjome paimti, nes ji buvo už stiklo. Teko pasukti galvą kaip iki jos prasibrauti“, - šypsodamasis pasakojo A. Sysas. 

Savęs jis nevadina sportiškiausiu Seimo vyru. „Esu sportiškiausias Kalėdų senelis“, - akcentuoja.  

Krūvių A. Sysas nežada mažinti ir kitąmet. Tačiau 2020-ieji - rinkimų metai, todėl Seimo nariui reikės nemažai laiko skirti ir politikai.

„Labai norėčiau išbandyti jėgas pasaulio orientavimosi sporto dviračiais veteranų čempionate Suomijoje, nes šiemet Seimo sesija sutrukdė jame dalyvauti. Kolegos įsitikinę,  kad į dešimtuką tikrai galėčiau patekti.

Orientavimosi sporto varžybų kalendorius išsipūtęs, varžybas gali pasirinkti pradedant kaimynais Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir baigiant kažkur toliau“, sako A. Sysas. 

REKORDINIAI METAI. LAA prezidentas, Kupiškyje ūkininkaujantis D. Kuprys asociacijos metus pavadino nors ir sunkiais, bet puikiais: „Žinoma, visada yra kur pasistengti, pasitempti, siekti daugiau. Anksčiau per metus surengdavome 4-5 varžybas, o šiemet organizavome ir  padėjome surengti netgi trylika. Peržengėme į 2020-ųjų trečią dešimtmetį, manau, jį pradėsime su 15-16 varžybų. Noriu padėkoti rėmėjams, savivaldybėms, kurios mums padėjo organizuoti varžybas. Be jų pagalbos tiek nebūtume padarę."

Kurios renginys paliko geriausią įspūdį?
Ypač šaunus buvo Kupiškio renginys.

Džiaugiuosi, kad į mūsų renginius susirenka ne tik vaikai ir suaugusieji, bet ir neįgalieji. 

Kupiškyje jie gražiai įsiliejo į mūsų šventę, mačiau spindinčius neįgaliųjų veidus, jie buvo ypatingai patenkinti, jog buvo įtraukti į šią veiklą. Tai buvo dar venas šviesus spindulėlis jų gyvenime. 

Ar kitais metais bus naujų renginių?
Mūsų žvilgsniai labiau krypsta į Aukštaitiją. Kiti regionai mums yra uždaresni. 

Tačiau sulaukėme puikių iniciatyvų iš Alytaus, jų treneriai nori suburti jaunus bėgikus ir organizuoti panašius renginius. Tačiau alytiškiams trūksta kažkokios motyvacijos, pagalbos ar tiesiog patarimo, kaip tai padaryti. 

Planuojame plėsti savo geografiją. Jeigu kas nors norės prisijungti prie mūsų ir parodys iniciatyvą, noriai jiems stengsimės padėti. 
       
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas