parateam.lt 2020 m. sausio 14 d. 12:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Žiūrėkite į mus kaip į sau lygius“

Ketvirtadienį vyksiančiam „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” renginiui išskirtinį pasirodymą rengia Aistė Krušinskaitė.

A.Krušinskaitė.
A.Krušinskaitė.
Aktyvia visuomenine veikla ir stand up comedy pasirodymais garsėjanti mergina nevengia pokštauti apie negalią, nors pati su ja gyvena po nugaros traumos. Prieš apdovanojimų renginį A. Krušinskaitė pasakojo apie ruošiamą programą, judėjimą „Parateam Lietuva“ ir jo laužomus stereotipus, susijusius su negalia.
 
„Su Lietuvos paralimpiniu komitetu bendravome ir anksčiau. Anksčiau esu vedusi apdovanojimus ir šiaip prijaučiu visiems sportininkams. Visada smagu sudalyvauti, smagu ir pačiai kažką duoti, ir iš jų pasisemti motyvacijos bei idėjų. Sutikau nedvejodama“, – pasakoja A. Krušinskaitė.
 
Mergina dažnai bendrauja su daugeliu paralimpinio sporto veidų: šaule Raimeda Bučinskyte, taip pat lengvaatlečiais Ramūnu Verbavičiumi, Kęstučiu Skuču, kitais atletais, paralimpinio komiteto prezidentu Mindaugu Biliumi, su kuriuo pažintis užsimezgė dar nuo sportinės karjeros laikų.
 
„Jausiuosi sava tarp savų. Laukia vakaras šaunioje draugų kompanijoje. Bus daug jėgos. Iš mano pusės bus daug emocijų ir juoko. Žinau, kad bus labai gera kompanija, daug motyvacijos, daug teigiamos energijos. Nes tai yra ryžtingi žmonės, kovotojai“, – šypsosi A. Krušinskaitė.
 
Paralimpiečiai Aistės draugų kompanijoje – ne atsitiktinumas. Mergina ir pati mėgsta aktyviai leisti laiką. Pavyzdžiui, žaisti vežimėlių krepšinį. Svajoja išbandyti irklavimą. Iš čia – pažintys su atletais.
 
„Visada sportavau, dabar irgi sportuoju. Sportas yra geras dalykas emociškai, fiziškai, visaip. O krepšinį nuo seno žaidžiau, todėl vežimėlių krepšinis man buvo geras tų emocijų prisiminimas. Susipažinau su daugybe žmonių, o kiekvienas įmestas taškas teikia pasitenkinimą. Neįgaliųjų sporte jokių medalių dar neiškovojau, bet dar tikiuosi ateityje“, – šypsodamasi pasakoja A. Krušinskaitė.
 
 
Pasak merginos, vienas pagrindinių jos motyvų kuo daugiau eiti į viešumą, o tuo pačiu ir pasirodyti ketvirtadienio renginyje – noras parodyti, kad negalia netrukdo gyventi ir tai daryti turiningai.
 
„Ten, kur dalyvauju aš, kuo toliau tuo mažiau atsiranda tų nesusipratimų įvairiausių ir stereotipinio mąstymo. Manau, kad viskas labai stipriai keičiasi į gera. Pastaruoju metu vyksta daug renginių ir net televizijos projektų. Pavyzdžiui, kur dalyvauja „Parateam Lietuva“ sportininkai. Manau, kad tai daro savo ir šiai dienai turime daug mažiau tų klaidingų stereotipų.
 
Kas susiduria su negalia, iš karto susiduria ir su tais stereotipais. Žmonės dažnai yra vertinami ne taip, kaip patys jaučiasi. Todėl patys neįgalieji stengiasi visur dalyvauti ir tuos stereotipus kažkaip aplaužyti ir parodyti tikrus tų žmonių veidus, galimybes. Tai – svarbiausias tikslas. Manau, kad „Parateam Lietuva“ judėjimas tai puikiai įgyvendina“, – svarsto A. Krušinskaitė.
 
Anot Aistės, – vis dar gaji reakcija – gailestis – žmogui su negalia neduoda jokios naudos, o greičiau atvirkščiai – kiša koją nelengvame kelyje į visavertį gyvenimą.
 
„Yra žmonių ir verslo subjektų, kurių požiūris pasikeitęs. Jie mato, kad žmonės juda, dalyvauja ir pritaiko savo aplinką, o ne tik gaili ir aukoja. Jie įtraukia į savo renginius, projektus, kas, manau, ir yra svarbiausia. Kai pradedi laužyti tuos stereotipus, atsiveria galimybės. Pagrindinė žinutė tai ir būtų: žiūrėkite į mus kaip į sau lygius“, – sako A. Krušinskaitė.
 
Mergina neslepia specialiai besiruošianti „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” renginiui, kurio svečiai sulauks išskirtinio pasirodymo ir ypatingo pasirodymo.
 
„Taip, šiek tiek pritraukiu prie temos. Norisi, kad pasirodymas būtų aktualus, o ne vien iš asmeninės mano gyvenimo pusės. Galbūt kažkiek paimsiu ir iš čia, bet vis tik manau, kad aš viską derinsiu. O naujovių bus, jų tikrai paruošiu“, – žada puikiu humoro jausmu garsėjanti mergina.
 
Viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ vyksiančiuose „Parateam Lietuva apdovanojimuose 2019” bus paskelbti penki geriausi 2019 m. sportininkai su negalia, o taip pat paralimpinio sporto atstovai, triumfuosiantys „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijose bei dešimt geriausių neįgaliųjų sporto klubų, kurie praėjusiais metais pasiekė geriausių rezultatų.
 
Renginio pramoginėje dalyje svečių laukia atlikėjų Donato Montvydo ir Gražvydo Sidiniausko pasirodymai, pokalbis su pramogų pasaulio įžymybe Arūnu Valinsku.
 
Renginį „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” ves žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė ir aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas