parateam.lt 2020 m. sausio 17 d. 09:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Paralimpiečių pergalės – ne tik medaliai

„Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019”: viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ paskelbti paralimpinio sporto geriausieji.

„Parateam Lietuva apdovanojimai 2019”
Alfredo Pliadžio nuotrauka
„Parateam Lietuva apdovanojimai 2019”
   
Renginyje pagerbti ir apdovanoti ryškiausi praėjusių metų paralimpinio sporto veidai: penki geriausi 2019-ųjų sportininkai, „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatai, dešimt sėkmingiausių šalies neįgaliųjų sporto klubų. Laureatai apdovanoti piniginėmis premijomis, jiems įteikti Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjų įsteigti prizai.
 
Paralimpinio sporto apdovanojimai, pirmą kartą įvykę su 2019 m. pristatyto judėjimo „Parateam Lietuva“ vėliava, prasidėjo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodžiu.
 
„Mieli paralimpiečiai, jūsų esami ir būsimi laimėjimai – ne vien iškovoti medaliai, bet ir nuolat laužomi stereotipai. Esate daugiau nei profesionalūs sportininkai. Jūs kartu ir mokytojai, iš kurių  kiekvienas gali pasisemti ištvermės ir atkaklumo žengti į priekį ir nesustoti. Nes didžiausia žmonių negalia gyvenime – tai per didelė nesėkmės baimė, neleidžianti net pradėti eiti svajonės link.
 
Ačiū už tai, kad įkvepiate neriboti iššūkių, o kelti iššūkius tik ribotumui. Tegul „Parateam Lietuva“ simbolis – gilė – kiekvienam iš mūsų reiškia visada greta esančią naujos pradžios galimybę“, - laišku į paralimpinio sporto bendruomenę kreipėsi G. Nausėda.
 
Iš G. Nausėdos patarėjo Pauliaus Baltoko estafetę perėmęs Lietuvos paralimpinio komiteto vadovas Mindaugas Bilius savo kalba paskelbė apdovanojimų pradžią – į sceną pakviesti metų geriausieji.
 
Į geriausių sportininkų penketuką patekusiam lengvaatlečiui Kęstučiui Skučui apdovanojimą įteikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. K. Skučas praėjusių metų pasaulio čempionate Dubajuje pagerino asmeninį rekordą ir užėmė šeštą vietą 1500 m vežimėlių lenktynėse.
 
„Manau, kad tikras sportininkas yra tas, kuris įveikia didžiausią savo priešininką, o didžiausias savo priešininkas sau visada pirmiausiai esu aš. Jeigu aš perlipu per save, jeigu įveikiu tai, ko negalėčiau įveikti, aš tada galiu vadinti save sportininku. Ir kiekvienas iš jūsų gali didžiuotis tuo, kad jūs savo pasiekimais privertėte kitus stebėti, kitus siekti, kitus didžiuotis visais mumis. Kiekvienas siekiate savo pasiekimų, bet jie tampa Lietuvos pasiekimais“, - sakė V. Pranckietis.
 
Kartu su K. Skuču į penketuką pateko dar du lengvaatlečiai Andrius Skuja ir Jonas Spudis, kurie irgi apdovanoti už aukštus rezultatus planetos pirmenybėse. A. Skuja Dubajuje dukart gerino savo asmeninį rekordą rutulio stūmimo sektoriuje ir finišavo šeštas. J. Spudis ieties metime pagerino ne vienus metus nejudintą asmeninį rezultatą ir užėmė septintą poziciją.
 
Deimanto Jusio auklėtiniams A. Skujai ir J. Spudžiui apdovanojimus įteikė atitinkamai Švietimo, sporto ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius ir „Toyota Baltic“ atstovas Marek Maide.
 
Geriausiųjų penketuke – dviejų Lietuvos golbolo rinktinės žaidėjų vardai. Golbolo rinktinei praėję metai buvo ypatingi: iškovotas paralimpinis bilietas į Tokiją ir Europos čempionato bronza.
 
Mantą Panovą, tapusį rezultatyviausiu paralimpinio atrankos turnyro JAV žaidėju (36 įvarčiai) ir atvedusį Lietuvos rinktinę į 2020 m. Tokijo paralimpiadą, o vėliau ir į Senojo žemyno pirmenybių bronzą, apdovanojo Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.
 
J. Pažarauskas, tradiciškai stabiliu ir solidžiu žaidimu taip pat svariai prisidėjęs prie JAV iškovoto paralimpinio kelialapio ir pelnytos Europos čempionato bronzos, apdovanojimą atsiėmė iš advokatų kontoros „Triniti“ partnerės Vilijos Viešūnaitės rankų.
 
Kiekvienam geriausiųjų penketuko sportininkui įteikti tūkstančio eurų vertės čekiai, o jų treneriams – laisvalaikio prizai: viešnagė sostinės viešbutyje „Vilnius Grand Resort“.
 
Tūkstančio eurų premijomis apdovanoti „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatai. „Metų proveržiu“ tapo bėgikė Aušra Garunkšnytė, kuri užėmė ketvirtą vietą Londono maratone ir pirmoji iš Lietuvos sportininkų iškovojo kelialapį į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Bėgikei apdovanojimą įteikė „Citadele“ banko Lietuvos filialo ir administracijos vadovas Vaidotas Gurskus.
 
Bėgikės treneris Linas Balsys paskelbtas „Metų treneriu“. Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre kūno kultūros mokytoju dirbantis L. Balsys pats yra Atėnų paralimpiados prizininkas maratono rungtyje. Dabar L. Balsys patirtį perduoda A. Garunkšnytei. Ji taps pirmąja Lietuvos moterimi paralimpinių žaidynių maratono varžybose. L. Balsį apdovanojo atlikėjas Donatas Montvydas.
 
Specialų apdovanojimą nominacijoje „Už indėlį į paralimpinio sporto vystymą“ M. Bilius įteikė pagrindinio paralimpinio sporto partnerio UAB „Euloto“ direktoriui Mantui Lebedžinskui.

 
„Kalbėdami apie metų geriausius, turime nepamiršti, kas padeda sportininkams siekti aukštumų. Tai – mūsų partneriai ir rėmėjai. Pavyzdžiui, papildomi Aušros Garunkšnytės, Lietuvos golbolo ekipos rinktinės startai, Lietuvai lėmę vietas Tokijuje, finansuoti iš rėmėjų lėšų. Labai vertiname savo partnerius ir rėmėjus, jų stabilią ir labai reikalingą paramą. Jautėme pareigą įsteigti šią nominaciją.
 
Prasidėjo labai svarbūs paralimpiniai metai. Visiems sportininkams linkiu, kad išsipildytų svajonė. O svajonė yra aiški – Tokijo žaidynės. Tikiu, kad garbingai atsovausime Lietuvai“, - sakė M. Bilius.
 
M. Bilius tradiciškai apdovanojo dešimt neįgaliųjų sporto klubų, kurie praėjusiais 2019 m. veikė sėkmingiausiai ir pasiekė geriausių rezultatų. Klubams atiteko premijos – po tūkstantį eurų.
 
Per du šimtus renginio svečių savo dainomis nudžiugino atlikėjai Donatas Montvydas ir Gražvydas Sidiniauskas, humoro pasirodymą surengė Aistė Krušinskaitė. Dar vienu nuotaikingu vakaro akcentu tapo pokalbis apie paralimpinį sportą su pramogų pasaulio įžymybe Arūnu Valinsku.
 
„Vilnius Grand Resort“ viešbutyje vykusį renginį „Parateam Lietuva Apdovanojimai 2019” vedė aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.
 
Geriausių 2019 m. sportininkų penketukas:
 
Kęstutis Skučas (lengvoji atletika) – 6 vieta pasaulio čempionato vežimėlių 1500 m lenktynėse
Andrius Skuja (lengvoji atletika) – 6 vieta pasaulio čempionato rutulio stūmimo rungtyje
Jonas Spudis (lengvoji atletika) – 7 vieta pasaulio čempionato ieties metimo rungtyje
Mantas Panovas (golbolas) – 1 vieta paralimpinėje atrankoje, 3 vieta Europos čempionate
Justas Pažarauskas (golbolas) – 1 vieta paralimpinėje atrankoje, 3 vieta Europos čempionate

„Metų proveržis“: 

Aušra Garunkšnytė (lengvoji atletika) – 4 vieta Londono maratone

„Metų treneris“: 

Linas Balsys (lengvoji atletika) – auklėtinė Aušra Garunkšnytė

„Už indėlį į paralimpinio sporto vystymą“:

UAB „Euloto“
 
Geriausi 2019 m. Lietuvos neįgaliųjų sporto klubai:
 
Alytaus „Alytupis“
Kauno „RSK“
Marijampolės „Siekis“
Šiaulių „Entuziastas“
Šiaulių „Šiaulietis“
Vilniaus „Feniksas“
Kauno „Sveikata“
Panevėžio „Šviesa“
Šiaulių „Perkūnas“
Vilniaus „Šaltinis“
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas