Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. sausio 17 d. 14:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Išskirtiniai žolės riedulininkių metai

Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas – apie 2019-uosius, pergales ir nusivylimus, olimpines viltis.

LŽRF nuotrauka
   
2019 m. Europos riedulio federacija (EHF) už nuopelnus plėtojant šią sporto šaką Lietuvos žolės riedulio federacijos (LŽRF) prezidentui Leonardui Čaikauskui suteikė EHF garbės nario vardą. 
 
Jaunyestėje futbolą žaidęs, bet žolės riedulį pasirinkęs L.Čaikauskas net keturias  kadencijas buvo EHF Vykdomosios tarybos narys iki 2019–ųjų.

Vasario 3 d. sukaks 35-eri, kai L. Čaikauskas yra vienas iš žolės riedulio organizatorių Lietuvoje, trečią kadenciją vadovauja šalies žolės riedulio federacijai. 

Kaip vertinate žolės riedulininkų 2019-uosius, kuo jie buvo išskirtiniai?, - paklausėme L. Čaikausko. 
Metai buvo išskirtiniai tuo, kad pagaliau Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė, vadovaujama vyriausiojo trenerio vilniečio Maksimo Tarasovo ir jo asistento šiauliečio Vaidoto Vaičeliūno, po šešerių metų pertraukos sugrįžo į Europos stipriausiųjų komandų 16-uką.
 
Šešerius metus mūsų žolės riedulininkės žaidė Europos čempionato trečiojoje pakopoje ir 2019-aisiais pagaliau pateko į Europos čempionato antrąją pakopą. 
 
Treneriams pavyko suburti puikią komandą, sudarytą iš senbuvių žaidėjų ir jaunimo. Slovėnijoje rinktinė iškovojo 5 pergales ir tik finale 3:4 pralaimėjo 2024 m. Paryžiaus olimpiados šeimininkėms prancūzėms. 

Tarp aštuonių komandų mūsų rinktinė buvo antra ir iškovojo teisę žaisti 2021 m. Europos čempionate II.   

Lietuvos nacionalinės moterų žolės riedulio rinktinės metų biudžetas – vos 150 tūkst. eurų, gi prancūzių – 3 mln. Jų biudžetas kasmet didės, nes per 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes jos tikisi patekti į aštuntuką. 

Norisi prisiminti 2006-uosius, kuomet per Europos merginų iki 21 m. čempionatą Vilniuje nugalėjome Belgijos rinktinę 1:0, po poros metų komanda, vadovaujama trenerių Genutės Juodienės ir australo Jameso Yongo, Sevilijoje dar kartą jas įveikė 2:1 ir pelnė kelialapį į pasaulio čempionatą. 

Londono olimpinėse žaidynėse belgės, berods, užėmė aštuntą vietą. Tai rodo, kad mūsų moterų rinktinė visą laiką yra rimta varžovė pajėgiausioms Europos komandoms.  

Koks buvo didžiausias nusivylimas?
Nuliūdino keturių šalies sporto federacijų konfliktas su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu. Tos federacijos bandė sudarkyti visą Lietuvos sporto sistemą, supriešinti LTOK su visomis sporto federacijomis. 
 
Tačiau joms nepavyko, LTOK išsaugojo ramybę, atstūmėme išsišokėlius. Tas konfliktas parodė, kad mums už nugaros dar yra negerų žmonių. 

Apmaudu, kad žlugo Kūno kultūros ir sporto departamentas, o viskas perduota Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. 

Stulbina dabartinė Lietuvos sporto situacija. Sporto rėmimo fondui LŽRF parašė 7 paraiškas, prie kurių dirbo jauni specialistai. 
Tačiau nė viena mūsų paraiška, kaip ir dauguma kitų sporto federacijų, nepraėjo pro ekspertų filtrą. Iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovų nesulaukėme pritarimo, kad čia sportui skirti pinigai, o ne tik vaikų darželiams, autobusų stočiai. 

Buvau Sporto rėmimo fondo Sporto komisijos pirmininko pavaduotojas, dalyvavau visuose posėdžiuose, mačiau, kad fondas yra ne taip sureguliuotas. 

Tai, kas įvyko, turėjo atidžiau sekti Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisija, kadangi buvo išdalinta 14 mln. eurų, bet ne viskas atlikta skaidriai, liko daug nusivylusių.  

Sausio 23 d. LŽRF turi išsiųsti Lietuvos moterų rinktinę į Europos uždarų patalpų čempionatą Kroatijoje, o pinigų nėra. 

Visų federacijų vardu norėčiau nuoširdžiai padėkoti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kuris šiuo sunku momentu mums daug padeda ir nepalieka beviltiškoje situacijoje.   

Ar galite teigti, kad žolės riedulys Lietuvoje yra populiarus? Kiek turite klubų, dirba trenerių?
Lietuvoje kultivuojama 10 komandinių olimpinių sporto šakų. Tarp sporto mokyklose užsiiminėjančiųjų daugiausia žaidėjų surenka krepšinis, futbolas ir tinklinis, o žolės riedulys visą laiką būna penktas-šeštas. 
 
Sporto mokyklose žolės riedulį žaidžia apie 700 sportininkų. Nesame populiarūs kaip tradicinės didžiosios sporto šakos, bet gyvuojame jau 42-ejus metus, kuriame tradicijas, turime savo įvaizdį. 

Dabar vykstančiame Lietuvos uždarų patalpų čempionate dėl apdovanojimų A ir B divizionuose kovoja po 10 moterų ir vyrų komandų, čempionai paaiškės kovo mėnesį, o pavasarį sveikinsime vasaros čempionato laimėtojus.  

Rengiame šalies jaunimo čempionatus U16 ir U18 grupėse, rungtyniauja mūsų pamaina nuo 12 iki 14 metų.  

Žolės riedulininkus ugdo 18 etatinių trenerių ir turime šešis neetatinius perspektyvius trenerius, kurie, manau, turėtų patekti į savivaldybių sporto centrų akiratį kaip puikiai dirbantys specialistai. 

Turime apie 30 klubų, kurių 18 yra veiklūs. Jie turi savo rėmėjų, kurie padeda išgyventi. Didelis klubų potencialas – procentai nuo gyventojų pajamų mokesčio. Kauno ir kai kurie Šiaulių klubai per metus sugeba susirinkti 1500-1700 eurų. 

LŽRF irgi turi rėmėjų, kurie mūsų neužmiršta ir padeda. Tai – „Olifėja“, „Žalgirio loto“, CTLF, bendrovė „Plaunu pats“, viešbutis „Europa City Vilnius“, kt. Rėmėjai mus atidžiai stebi, todėl džiaugiamės, jog mūsų veikla yra jų pastebima. 

Savo veiklą nušviečiame internete, per įvairias Vilniaus sporto muges mūsų palapinė būna gausiai lankoma.             

Žolės riedulio centrai yra Šiauliai, Vilniaus miestas ir rajonas, Kaunas, Širvintos, Kelmė. Gal atsirado naujų?
Šie mūsų centrai Lietuvoje dominuoja jau daug metų. Sustiprėjo Kaunas, kur buvusi žinoma rankininkė Donata Vaičytė-Martinkienė subūrė visų amžiaus grupių komandas ir jos dalyvauja mūsų čempionatuose. 
 
Neseniai per Vaikų lygos varžybas ši trenerė atsivežė tris berniukų komandas. Jos vadovaujamos merginų ir vaikinų komandos žaidžia Lietuvos B diviziono čempionatuose. 

Kaunas mums strategiškai ypač svarbus, ten ugdomi talentingi vaikai. Tačiau vienai trenerei sunku treniruoti tiek daug komandų, jai reikia pagalbininkų.

Žmonių surastume, tačiau sunku patekti į savivaldybių tinklą ir gauti trenerio etatą. Didelė konkurencija, niekas nenori užleisti savo vietos. 

Prieš porą metų mano vadovaujamas Vilniaus sporto klubas „Žuvėdra“, rengdama išvažiuojamąsias klinikas, su savo treneriais ir žaidėjais važinėjo po Lietuvą ir supažindindavo su žolės rieduliu. 
 
Išvykos davė rezultatų. Šilalės rajone, Kaltinėnuose prieš trejus metus pavyko suburti žolės riedulio komandą. Ankstesniais metais šiame rajone išaugo garsios žolės riedulininkės Stasė Monkevičiūtė ir Genovaitė Mačiulytė, o dabar Kaltinėnai vėl pradėjo žaisti žolės riedulį. 

Į šią sporto šaką teigiamai pažiūrėjo Aleksandro Stulginskio gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas, kuris treneriui Linui Kumžai skyrė papildomų užklasinių pamokų. Treneris sugebėjo suburti vaikinų  komandą, kuri per Vaikų lygos šiaurės zonos varžybose užima antrą vietą. 

Džiaugiamės, kad atgimė Panevėžio žolės riedulys, kurį ankstesniais metais garsino Virginijaus Kulišausko vadovaujami „Olimpo“ vyrai. 

Prieš ketverius metus LŽRF susitiko su šio miesto vadovais ir sporto organizatoriais bei aptarė galimybes mieste atgaivinti buvusias gražias šios sporto šakos tradicijas. 

Praėjusiųjų metų pabaigoje buvo skirtas žolės riedulio etatas ir treneriais turėtų pradėti dirbti Ania ar Vytautas Rekašiai. Ania – garsi Baltarusijos žolės riedulininkė, nacionalinės rinktinės žaidėja, sukūrė šeimą su buvusiu vienu geriausiu mūsų šalies rinktinės žaidėju V. Rekašiumi ir atvyko gyventi į Panevėžį. Šie treneriai pirmą kartą Panevėžio istorijoje subūrė mergaičių komandą.     

Norint žaisti žolės riedulį, reikalinga gera sporto bazė. Kokia ji Lietuvoje?
Turime tris žolės riedulio stadionus Šiauliuose, Vilniuje ir Vilniaus r., Rudaminoje, kurie atitinka Tarptautinės riedulio federacijos (FIH) reikalavimus. 
 
Apmaudu, jog labai apleista pirmoji Lietuvoje pastatyta žolės riedulio bazė Šiauliuose. 2000-aisiais laimėjome konkursą ir tuometis Tarptautinis olimpinis komitetas, vadovaujamas prezidento  Juano Antonio Samarancho, mums, pirmiesiems iš Europos skyrė 100 tūkst. JAV dolerių aikštei įsirengti. 
 
Padedant Kūno kultūros ir sporto departamentui bei Šiaulių savivaldybei,  po metų pasistatėme vieną geriausių Baltijos šalyse žolė riedulio stadioną. 

Dabar stadionui vadovauti laikinai paskirtas Šiaulių „Dubysos“ sporto mokyklos direktorius Aivaras Strockis, viliamės, jog bazės reikalai pagerės - rengiame bendrą projektą jai atgaivinti.    

Pritariant Širvintų r. merei Živilei Pinskuvienei, turime unikalią aikštę Širvintose (60x30 m).

Visoje Lietuvoje prie mokyklų yra daug pristatyta aikštelių 40x20 m, širvintiškiai jų turi dvi.     


Jau 35 metus esate susijęs su žolės rieduliu, su kokiomis pagrindinėmis problemomis  susiduriate dabar?
Slegia finansinės bėdos, silpna mūsų klubinė sistema. Visiems pavyzdžiu laikau savo „Žuvėdros“ klubą, įkurtą 1997-aisiais. Jis vienintelis Lietuvos  žolės riedulio sporto klubas, turintis žolės riedulio aikštę ir biurą.  
 
Prieš pradėdamas dirbti, pasakiau: jeigu jau įkuriame klubą, tai patys turime ir išsilaikyti. 

Jeigu dirbsime teisinga linkme, mus pastebės miesto savivaldybė, įvairūs fondai, rėmėjai. 

Pagal panaudos sutartį mums pavyko išsinuomoti „Žemynos“ gimnazijos stadioną, puikiai sutariame su gimnazijos direktore Rūta Krasauskiene. 

Nuo 8 val. iki 16 val. stadionu naudojasi gimnazistai, o vėliau iki 22 val. jis priklauso mums. Specializuotą sintetinės dangos žolės riedulio stadioną išlaikome patys - remontuojame, taisome, lopome.

Stadionas didelė dovana LŽRF, nes klubas federacijai leidžia nemokamai naudotis aikšte. 

Vilniuje vyksta apie 60-70 proc. visų Lietuvos vasaros čempionatų. Europos žolės riedulio federacija Vilniuje mieliau rengia varžybas nei Šiauliuose. Nemaža bėda ta, kad „Žuvėdra“ neturi stadiono prižiūrėtojo etato, jį saugo patys treneriai.          

Žolės riedulį dabar žaidžia moterys ir vyrai, jaunimas, atsirado Vaikų lyga. Papasakokite apie ją? 
Kaip ir Europoje, Federacija rengia visų amžiaus grupių varžybas: U12, U14, U16, U18, taip pat Lietuvos moterų ir vyrų čempionatus. 
 
Čempionatą U14 rengiame kartu su Lietuvos mokinių neformaliuoju švietimo centru,  kuris dovanoja medalius, taures, o per finalinį etapą skiria maistpinigius varžybų teisėjams.  

Didžiausias dėmesys skiriamas Lietuvos suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių  rinktinėms, joms išleidžiama apie 90 proc. visų lėšų. 

Vaikams (U12 ir U14) rengiame vasaros ir žiemos čempionatus, taip pat vyksta įvairūs turnyrai regionuose. Vaikai turi žaisti. 

Prieš septynerius metus prie LŽRF įkūrėme Vaikų lygos komitetą, o 2017-aisiais jis atsiskyrė nuo federacijos,  jam buvo suteiktas juridinis statusas.  

Vasarą ir žiemą varžomasi Šiaurės ir Pietų zonose, vaikai žaidžia tris serijas. Trečioji jų – finalinė, po tris geriausias komandas patenka į didįjį finalą. 

Žaidžiama visą dieną – nuo ankstaus ryto iki vakaro, rungtynės yra filmuojamos.     

Šiemet lygos varžybose dalyvauja apie 25 mergaičių ir berniukų komandos ir jos dar varžosi įvairiuose regioniniuose turnyruose Vilniuje, Šiauliuose, Kelmėje, Širvintose, Kaune.  Per metus vaikai turi apie 16 varžybų. 

Geriausius Šiaurės ir Pietų zonų keturias mergaičių ir berniukų komandas deleguojame į tarptautinius turnyrus. Tuo siekiame padidinti zoninių varžybų svarbą. 

U12 žaidėjų šiemet laukia kelionė į Čekiją, kur jėgas bandys apie 300 komandų. Vaikų lyga pasirūpins transportu, o tėvai – maitinimu ir nakvyne.   

Jaunieji žolės riedulininkai dalyvauja Olimpinės dienos turnyre, į kurį LŽRF nuomotais autobusus suveža Pietų bei Šiaurės zonų komandas, jos kovoja dėl medalių ir taurės. Žaidėjų atveža ir jų tėvai. 

Vaikus vežėm į Kauną, Vilnių, Alytų, Panevėžį. Jauniesiems žolės riedulininkams Olimpinė diena - didžiulė šventė. Žaidžia apie 30 komandų, LTOK vaikus apdovanoja baltais sportiniais marškinėliais su olimpiniais žiedais.   

Ar išsiugdėte gero lygio teisėjų, gal kas nors pretenduos į Tokijo olimpines žaidynes?
Teisėjauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pretendavo tarptautinės kategorijos arbitrė šiaulietė Vilma Bagdanskienė, kuri dirbo pasaulio uždarų patalpų čempionato finalinėms rungtynėms Vokietijoje.
 
Tačiau siekiant patekti teisėjauti į olimpiadą yra dar daug ir kitų niuansų. Tarkime, turi gerai žaisti ir Lietuvos komandos, o vienai prasimušti nėra lengva. 

Be V. Bagdanskienės, aukšto lygio teisėja-komisarė yra ir Švedijoje gyvenanti bei „Ikea“ sistemoje dirbanti Jolanta Liškauskienė, kuri yra pakviesta teisėjauti Argentinos olimpinėse jaunimo žaidynėse.  

Gerai teisėjauja ir vilnietis Jaroslavas Suchockis, jaunoji kelmietė Kamilė Mockaitytė, rudaminietis Karolis Donculas, auga talentinga komisarė, LŽRF biuro vadovė Monika Ivanauskaitė, kuri jau atkreipė Tarptautinės riedulio federacijos dėmesį. 

Dabar V. Bagdanskienė ir M. Ivanauskaitė sausio 24-27 d. pakviestos teisėjauti Minske įvyksiančiame Europos jaunimo uždarų patalpų čempionate: Vilma teisėjaus aikštėje, o Monika bus varžybų komisarė.      

Kas šiemet laukia Lietuvos nacionalinių moterų ir vyrų rinktinių? 
Jau minėjau, kad moterų rinktinė pateko į Europos čempionatą II, o vyrų rinktinė 2019-aisiais dalyvavo Europos čempionate III Gibraltare, buvo septinta ir išliko šioje pakopoje. 
 
Vyrų rinktinę treniruoja Donata Grigienė ir olandas Casperas Claassenas, kuris pats pasisiūlė padėti mūsų rinktinei. Olandijoje jis treniruoja trečio diviziono komandą ir turi verslą Panevėžyje. Jis puikiai sutaria su D. Grigiene, vienas kitą gražiai papildo. 

Šiemet – Tokijo olimpinių žaidynių metai, todėl metai bus ramesni. Balandžio mėnesį moterų rinktinė Baranovičiuose (Baltarusija) dalyvaus tarptautiniame 12 komandų turnyre, o vyrai - „Bresto taurės“ varžybose. Baltarusijoje mūsų rinktinėms bus surengta ir treniruočių stovykla. 

Lietuvos U18 vaikinų rinktinei sutiko vadovauti širvintiškis Romualdas Chmeliauskas, o merginų – šiaulietė Genutė Juodienė. 

Gerai dirba ir kiti treneriai: širvintiškės Aušra Janutaitė ir  Rasa Buzienė, kuri išrinkta geriausia 2019 m. Lietuvos moterų trenere  ir aplenkė favoritę D. Grigienę, jau minėta kaunietė Donata Martinkienė, Kelmės uola Reda Zubavičienė, kaltinėniškis Linas Kumža, šiaulietė Angelė Bučmienė, vilnietis Sergejus Gavrilovas, kuris įsteigė naują klubą „Pietų meteoras“ ir sėkmingai ugdo vaikus bei kt.           

Senokai negirdėjome apie jūsų brolį Rimantą Čaikauską, legendinės sovietmečio komandos Šiaulių „Tauras“ moterų komandos vyriausiąjį trenerį, ką jis dabar veikia?
Jis treniruoja Trakų Vokės jaunuosius žolės riedulininkus,  parengė tris žaidėjus, kurie veržiasi į U16 rinktinę. 
 
Manau, kad Rimas greitu laiku gali pateikti malonią staigmeną ir sugrįžti į Lietuvos čempionatą – tik ne su moterų, o su Vilniaus HFTC vaikinų komanda. 

Ar sulauksime tos dienos, kada mūsų žolės riedulio moterų ar vyrų rinktinė pateks į olimpines žaidynes?
Į olimpinę atranką, kai liks tik paskutinysis laiptelis, - tikrai pateksime. Traukinys į Tokiją jau nuvažiavo, galvojame apie 2028 m. Los Andželą. Mano „Žuvėdros“ klubo U12 Lietuvos čempionai jau dabar svarsto, kad Paryžius gerai, bet Amerika – geriau. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas