Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. sausio 20 d. 12:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žaidynės jaunėja, konkurencija auga

„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
Žalgiriečiai Alytuje tradiciškai rungtyniavo Rekreacijos ir sporto centro bazėje, visų trijų sporto šakų varžybos vyko po vienu stogu vienos šalia kitų.   

Žaidynėse buvo galima pamatyti daug jaunų veidų – žalgiriada jaunėja, kovos aštrėja. 

„Žalgirio“ draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius, nugalėtojams įteikęs apdovanojimus ir medalius, pasidžiaugė, kad žaidynėse dalyvavo gausus būrys sportininkų, kovos buvo įdomios ir atkaklios. Stalo teniso varžybos užsitęsė iki nakties. Per šaškių varžybų iškilmingą atidarymą sportininkus pasveikino Lietuvos šakių federacijos prezidentas kaišiadorietis Romutis Paškauskas.  

Daugiametėms tradicinėms varžyboms negavę pinigų iš Sporto rėmimo fondo, žalgiriečiai savo žaidynes rengia iš draugijos sukauptų veiklos lėšų ir rėmėjų paramos.

Žiemos žaidynių programoje dar numatytos kalnų slidinėjimo ir salės futbolo varžybos.

Nugalėtojų komandoje – visi programuotojai 

Šaškės. Nugalėtojų pakyla - 1. Vilniaus „Riešutas“ (Veronika Vilčinska, Vaidas Puočiauskas ir Virgilijus Žutautas) 13 tšk., 2. Kaunas 11, 3. Elektrėnai 10. 

Dėl apdovanojimų rungtyniavo 12 komandų. Kaip teigė šaškių varžybų vyr. teisėjas vilnietis Grigorijus Leibovičius, komandų šiemet susirinko mažiau nei įprasta, ir jis bandė spėlioti, kas atsitiko. Nes pagal Lietuvos šaškių varžybų kalendorių tą šeštadienį turnyrų nebuvo. 

„Žalgiriečių žaidynės skirtos mėgėjams, jose negali dalyvauti tarptautiniai didmeistriai, Lietuvos čempionai ir prizininkai, gal todėl ir sumažėjo dalyvių skaičius.  Tačiau, manau, tai laikina. Į Alytų ypač stiprią komandą delegavo vilniečiai, kur prie pirmosios lentos žaidė buvęs daugkartinis Lietuvos čempionas, šalies nacionalinis didmeistris Vaidas Puočiauskas. Ši komanda viena rimčiausių nugalėti“, - sakė G. Leibovičius. 
 
Jis neapsiriko. Įpusėjus kovoms, po keturių turų V. Puočiauskas su savo komandos draugais, tarptautiniu meistru Virgilijumi Žutautu ir buvusia daugkartine čempione Veronika Vilčinska užtikrintai pirmavo, nugalėjo visus varžovus ir tapo žaidynių čempionais. 

Vilniečiai lygiosiomis sužaidė tik su Trakų atstovais. Programavimo paslaugų įmonei vadovaujantis V. Puočiauskas akcentavo, kad jo komandos draugai - žaidynių laimėtojai - irgi susiję su programavimu. 

„Programavimas – tai loginis mąstymas, dėl to mes ir gerai žaidžiame. Ne tik programavimas padeda šaškėms, yra ir atvirkštinis ryšys – šaškės padeda programavimui. Žaisdami būname priversti mąstyti, priimti sprendimus. Priklausome „Riešuto“ šachmatų klubui, kuriam vadovauju ir jame  treniruojasi daugiau kaip 30 šachmatininkų. Mūsų pagrindinė rėmėja – kompiuterių paslaugų įmone „Rivilė“, kuri puikiai supranta, jog, remdama mūsų šaškininkus, ateityje iš jų sulauks gerų programuotojų“, - džiaugiasi V. Puočiauskas.       
 
Varžybų starte, nugalėję savo pagrindinius varžovus, vilniečiai įgijo didelį pranašumą ir paskutiniajame rate su raseiniškiais galėjo netgi pralaimėti sausu rezultatu, nes jau buvo užsitikrinę nugalėtojų vardus. 

„Didelis šachmatų entuziastas, varžybų vyr. teisėjas Grigorijus Leibovičius mums nuolat priekaištaudavo, kad Vilniaus šachmatininkai niekaip negali laimėti  „Žalgirio“ žaidynių. Tai mus skaudino ir paskatino sudaryti gerą komandą“, - akcentavo V. Puočiauskas.  

Sidabro medalius pelnė kauniečiai, o pajėgi elektrėniškių komanda, vadovaujama didmeistrio Anatolijaus Šugajevo, buvo trečia.  

Palyginti su ankstesniais metais, šiemet elektrėniškių komanda kiek susilpnėjo – ilgametė jų žaidėja Birutė Kazlauskienė pusmečiui išvyko pas dukrą į Amsterdamą ir per šiemetines žaidynes ją pakeitė Vladė Kibarienė. 

V. Kibarienė, kuriai 73-eji, buvo vyriausia turnyro šachmatininkė ir „Žalgirio“ draugijos generalinis sekretorius V. Nėnius ją apdovanojo sportine kepuraite. 

„Ne vien šaškės – mano silpnybė. Dar patinka ir žvejoti. Daug judėti negaliu dėl sveikatos bėdų“, - sakė V. Kibarienė. 

Sūnus mamą privertė sugrįžti

Šachmatai. Nugalėtojų pakyla – 1. Vilnius (Asta Valčiukienė, Marius Bieliauskas, Andrius Mulevičius ir Arvydas Mockus), 2. Alytus, 3. Marijampolė.  

Asmeninė varžybos. Moterys - 1. A. Valčiukienė (Vilnius) 4,5 tšk., 2. Odeta Petraitienė  (Alytus) 4, 3. Irena Makackienė (Marijampolė ) 3,5. 

 
Vyrai – 1. Marius Bieliauskas (Vilnius) 6,5 tšk., 2. Rytis Šalenga (Druskininkai) 6,5, 3. Martynas Taučius (Klaipėdos r.) 5,5. 

Prie šachmatų lentų kovojo daugiau kaip 50 sportininkų. Registravosi 18 komandų, o atvažiavo 13-a. 

Varžybų vyr. teisėjas vilnietis Jonas Sidabras, įpusėjus kovoms, pergalę pranašavo vilniečiams. Jie ir nugalėjo – ir komandų, ir asmeninėje įskaitose. 

Dukart žaidynių čempionė, Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos fizikos mokytoja Asta Valčiukienė, pasiūlius treneriui Rišardui Fichmanui, pirmą sykį dalyvavo žalgiriečių žaidynėse. 

Vilnietė laimėjo penkis susitikimus ir tik su antrosios vietos laimėtoja alytiške Odeta Petraitienė sužaidė lygiosiomis. 

„Kai kurias šachmatininkes mačiau pirmą kartą, jos susidomėjo žalgiriečių žaidynėmis. Šachmatais žaidžiu nuo devynerių, aštuntoje klasėje  įvykdžiau kandidatės į sporto meistres normą.  Studijuojant tuomečiame Vilniaus pedagoginiame institute, kuriame įgijau magistro diplomą, mano karjera nutrūko. Dabar vėl sugrįžau, tačiau varžybose dalyvauju retai, o ir treniruotis pritrūkstu laiko. Šachmatais pradėjo žaisti mano aštuonmetis sūnus Lukas, kuris jau  dalyvauja įvairiose vaikų varžybose, jis mane ir privertė vėl prisiminti šachmatus“, - teigė A. Valčiukienė   
 
Trečius metus ji teisėjauja Gario Kasparovo 8-14 metų vaikų turnyre, kuris vyksta kovo mėnesį per jo gimtadienį. 

„Susirenka apie 300 jaunųjų dalyvių, šachmatų legenda su visais nusifotografuoja. Teisėjauti labai patinka, norėčiau įgyti aukštesnę kategoriją“, - savo svajone pasidalijo žaidynių laimėtoja. 

Nugalėtojo kolekcijoje – 103 medaliai

Dukart žaidynių čempionu tapo ir Vilniaus šachmatų treneris Marius Bieliauskas,  Alytuje laimėjęs savo 103-iąjį medalį ir 113-ąjį diplomą. 

Nuo 1990-ųjų šachmatais žaidžiantis vilnietis dalyvauja ir Lietuvoje, ir užsienyje rengiamose varžybose. 
 
„Žalgirio“ žaidynėse dalyvavau antrą kartą ir abu kartus tapau nugalėtoju. Varžybos patiko, puikiai sekėsi. Viską laimėjau ir tik vieną partiją su savo pagrindiniu varžovu druskininkiečiu Ryčiu Šalenga sužaidžiau lygiosiomis“, - džiaugėsi M. Bieliauskas. 
 
2019-aisiais jis laimėjo turnyrą Seime, o pačią svariausią pergalę, kaip pats įvardijo, pasiekė prieš penkerius metus, kai tapo Migelio Naidorfo atminimo festivalio Varšuvoje, kuriame dalyvavo 160 šachmatininkų iš 19 šalių, B grupės nugalėtoju. 

Jau kitą dieną po žaidynių M. Bieliausko laukė Richardo Banaičio atminimo turnyras Jonavoje, kuriame jėgas bandė ir profesionalai.    


Valinčius – iš Valinčių kaimo 

Šachmatų varžybose pirmą kartą sulaukta svečio iš Lenkijos – prie Punsko, Valinčių kaime gyvenančio ir ūkininkaujančio 27-erių Edmundo Wolynieco, arba kaip jis sakė, Valinčiaus.
 
Puikiai lietuviškai kalbantis svečias turnyre tesurinko vieną tašką, tačiau nesigaili, kad atvažiavo į žalgiriadą.  

Kaip sugalvojote dalyvauti?, - paklausiau E. Valinčiaus
Internete pasiskaičiau apie žalgiriadą ir atvykau. Varžybos buvo gražios, puiki salė, geras apšvietimas, draugiška atmosfera. Buvo smagu žaisti.
 
Kai tik galiu, Lietuvoje dalyvauju daugelyje turnyrų: žaidžiau Kaune, Vilkaviškyje, Marijampolėje.

Į žalgiriadą atvažiavau vienas, Punsko apylinkėse yra mažai šachmatų entuziastų lietuvių. Tačiau gerai žaidžia Jonas Žukauskas, kuris negalėjo atvykti. Su juo Lenkijoje dažnai pažaidžiu. 

Valinčių kaime gyvena dar penkios Valinčių šeimos, tačiau nė viena jų nežaidžia šachmatais. Tas kaimas turi ilgą ir įdomią istoriją. 

Kaip vertinate savo pasirodymą?
Nekaip. Bet šachmatais žaidžiu tik trečius metus, tai tikrai nedaug, kiekvienas susitikimas man buvo puiki meistriškumo mokykla. 
 
Nepasisekė pats pirmasis susitikimas, kuris mane palaužė morališkai. Po pralaimėjimo negalėjau atsigauti, dariau daug klaidų. 

Tačiau mano nuotaika gera, kitais metais irgi norėčiau dalyvauti žalgiriadoje, gal netgi ne vienas.

Turnyrą papuošė finalas 

Stalo tenisas. Nugalėtojų pakyla. Miestų grupė – 1. Kaunas-3 (Rimas Dmukauskas, Gintautas Povilauskas ir Stanislava Jaškūnaitė), 2. Vilnius, 3. Alytus. 

Rajonų grupė – 1. Jonava (Artūras Lesivas, Saulius Juknevičius ir Marina Antropova), 2. Šalčininkai, 3. Rokiškis ir Klaipėdos r. 

 
Jėgas bandė net 25 komandos: 8 miestų ir 17 rajonų. Žalgiriadoje debiutavo Rokiškio komanda. 

Pagal reitingą visos komandos buvo suskirstytos į pogrupius. Geriausios komandos, užėmusios pirmą ir antrą vietas, žaidė finalinėje grupėje. 

Varžybų vyr. teisėją alytiškį Zenoną Gramacką labiausiai nustebino tai, kad žaidynėse dalyvavo trys Kauno komandos, kai praėjusiais metais jų nebuvo nė vienos, ir daugkartinių nugalėtojų panevėžiečių nepatekimas tarp 4 pajėgiausių ekipų. 

Žaidė nemažai gero lygio žinomų stalo tenisininkų: sporto meistrai kaunietis Rimas Dmukauskas, panevėžietis Povilas Bogužis, buvęs Vilniaus „Sigmos“ generalinis direktorius, o dabar Druskininkams atstovavęs  Stasys Rimeikis, Lietuvos veteranių čempionė panevėžietė Ligita Sakavickienė.

Varžybas aptarnavo patyrusių tarptautinės kategorijos teisėjų brigada: be Z. Gramacko, kauniečiai  Kazimieras Gaigalis ir Romas Stankevičius, vilniečiai Arvydas Litvinas ir Gediminas Gataveckas, marijampolietis Aloyzas Budrys.  

Žaidynių čempionų Kauno-3 komandos žaidėjas, Dirbtinio pluošto įmonės darbuotojas G. Povilauskas papasakojo, kad jis stalo tenisą su pertraukomis žaidžia jau 20 metų, o aktyviai treniruojasi šeštus metus. 

Alytuje jam pavyko pasiekti visas pergales, o labiausiai džiaugėsi, jog per patį pirmą susitikimą nugalėjo vieną žaidynių lyderį  panevėžietį P. Bogužį, ir komanda įgavo pagreitį- kauniečiai sėkmingai pradėjo ir baigė turnyrą.    

„Turnyre dalyvavome pirmą kartą, visiems patiko, buvo idealios sąlygos žaisti.   Susibūrėme kone paskutinę minutę ir pavyko laimėti. Tai – mūsų visos komandos nuopelnas. Finaliniame etape buvo stiprios visos trys komandos, tačiau jas pavyko nugalėti po 3:1. Jeigu būsime sveiki, kitąmet stengsimės apginti iškovotus titulus“, - sakė G. Povilauskas. 
 
Rajonų grupėje dramatiška buvo Jonavos ir Šalčininkų finalinė dvikova, kurią 3:2 laimėjo jonaviškiai. 

Susitikimo didvyriu tapo „Novametos“ įmonės, gaminančios baldus ir nerūdijančio  plieno, darbuotojas A. Lesivas, laimėjęs lemtingą susitikimą. 

Žaisdamas jis vis susigriebdavo už peties ir jį masažuodavo. Pasirodo, trauma jį keleriems metams buvo išvedusi iš rikiuotės. 

„Tenisą žaidžiu nuo vaikystės, neblogai sekėsi, teko atstovauti Lietuvos rinktinei. Tačiau peties ir kojos traumos sustabdė mano karjerą.  Nežaidžiau net aštuonerius metus, ilgai tęsėsi reabilitacijos. Palaikiau savo brolį Rimą Lesivą, kuris tapo Lietuvos čempionu.  Prieš keturis mėnesius vėl paėmiau raketę į rankas, pradėjau treniruotis ir varžybose sekėsi gerai“, - pasidžiaugė A. Lesivas.    

Žaidynės – iš draugijos sukauptų veiklos lėšų   
 
Tradicinės „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo. Kaip jas vertina draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius?

„Žaidynės rengiamos iš draugijos sukauptų veiklos lėšų ir rėmėjų paramos.

Gėda net kalbėti, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pasirinko ypač neteisingą formulę. Dešimtmečiais vyksta fizinio aktyvumo renginiai, o ministerija juos nuvertina ir pinigus dalina nesuprantamoms veikloms.  Ir kas blogiausia, kad ŠMSM, skelbdama, jog ji atkreipė dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą, visiškai nepadeda savo projektams finansuoti, o savivaldybės nusisuka nuo tų žmonių, kurie savo iniciatyva eina į sporto sekcijas ir nuomojasi sales. 

ŠMSM dosniai apdovanojo Sporto rėmimo pinigais biudžetines švietimo įstaigas, nors įstatyme ir parašyta, jog, gaunant biudžeto lėšas, negalima gauti Fondo lėšų. Gi ministerija 70 proc. tų lėšų išdalijo švietimo įstaigoms: mokykloms, universitetams, gimnazijoms, darželiams, lopšeliams ir įvairioms privačioms kompanijoms.  

ŠMSM signalizuojame apie neteisingus jų veiksmus, tačiau ji į tai absoliučiai nekreipia jokio dėmesio. 

Ministerija skatina ir agituoja, kad Sporto rėmimo fondui būtų pateikta kuo daugiau projektų, tačiau tas lėšas atiduoti ne sporto organizacijoms, o švietimo įstaigoms. 

ŠMSM ministrui rengiame raportą ir jį tikrai paplatinsime visuomenei, jog būtų išgirsta platesnė nuomonė.   

Džiaugiamės, kad, kaip ir ankstesniais metais Alytaus sporto aktyvas buvo savanoriais ir puikiai talkino rengti žaidynių stalo teniso, šaškių ir šachmatų varžybas. 

Žaidynių geografijoje atsirado naujų adresų: Punskas, Rokiškis. Nustebino kauniečiai, kurie delegavo tris stalo teniso komandas ir jos gana sėkmingai rungtyniavo. 

Aktyvūs žaidynėse buvo rajonų stalo tenisininkai, tačiau tenka apgailestauti, kad Lietuvos šachmatų federacija tuo metu surengė konkurencinį komercinį turnyrą Jonavoje. 

Žaidynėse matėme daug jaunų veidų, kai kurie vyresnio amžiaus sportininkai į Alytų neatvažiavo, korekcijas daro metų našta. 

Draugija ypatingai gerbia vyriausiuosius žaidynių dalyvius, jiems įteikėme paskatinamuosius prizus. 

Varžybų dalyviams stengiamės sudaryti kuo palankesnes sąlygas, kad kovos vyktų apylygiai. 

Tarkime,  šachmatų varžybos vyko dvejose grupėse: buvo išaiškinti aukštesnio bei žemesnio reitingų nugalėtojai ir jie gavo tuos pačius apdovanojimus.“
  
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas