hockey.lt 2020 m. vasario 9 d. 20:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinę atranką baigė pergale

Sekmadienį trečiose turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė 3:1 nugalėjo Kroatiją ir atranką į 2022 m. olimpines žaidynes baigė iškovodami vieną pergalę.

Rungtynių akimirka.
Rungtynių akimirka.
   
Sužaidus vos daugiau nei minutę Kroatijos rinktinės narys su lazda pataikė Ugniui Čižui į veidą, o pasirodęs kraujas lėmė oponentui skirtą 2+2 nuobaudą. Vos prasidėjus kiekybinės daugumos laikui lietuviai turėjo kelias progas pasižymėti iš arti, bet visus smūgius atrėmė varžovų vartininkas.

Visgi, likusį daugumos laiką lietuviams sukurti geresnių progų nepavyko – iš toli skrieję smūgiai buvo netikslūs ir oponentams pavyko atsilaikyti visas keturias minutes.
 
Nepaisant neišnaudotos daugumos, ant ledo vos sugrįžus penktajam Kroatijos rinktinės žaidėjui, kroatai vėl pažeidė taisykles, o šį kartą lietuviai netruko progos paversti įvarčiu. Prie vartų kilusioje sumaištyje vartininkui tarp kojų ritulį pasiuntė Arnoldas Bosas (05:54, rez. perd. Povilas Verenis, Aivaras Bendžius).
 
Įvartį praleidę kroatai pabandė surengti savo pozicinę ataką, tačiau ji vos nesibaigė įvarčiu į jų pačių vartus, kai perėmus ritulį vienas pats iki vartų nukeliavęs Povilas Verenis iš artimos distancijos nesugebėjo įveikti varžovų vartininko.
 
Vėliau žaidimas kiek aprimo, kol savo sugebėjimų nepademonstravo įspūdingą įvartį pelnęs Ugnius Čižas. „Comet“ klubo puolėjas įveikė varžovų gynėją vienas prieš vieną ir krisdamas fantastišku smūgiu atbula lazda nuo vartų virpsto nepaliko jokių vilčių vartininkui Vito Nikoličiui (14:48, rez. perd. A. Bosas).
 
 
Dviejų įvarčių pranašumą įgiję lietuviai ir toliau kūrė progas prie oponentų vartų. Po aštraus Luko Žukausko perdavimo arti tikslo buvo Patrikas Misiukas, vėliau po prasiveržimo metimą atliko Emilijus Krakauskas, tačiau dėl sėkmingo vartininko žaidimo daugiau įvarčių pirmajame kėlinyje pelnyta nebuvo.
 
Antrasis kėlinys prasidėjo dar viena pavojinga lietuvių ataka, kai sumaištis prie varžovų vartų kilo po tolimo Pauliaus Rumševičiaus bandymo, bet ir vėl įvarčio pelnyta nebuvo. Kiek vėliau lietuviams pirmą kartą rungtynėse teko žaisti turint vienu žaidėju mažiau, tačiau nepaisant to, jog ilgą laiką mūsų šalies atstovams nepavyko išmesti ritulio iš savo zonos, didelių sunkumų Laurynui Lubiui šių minučių metu nekilo.
 
Apsigynę nuo šios situacijos lietuviai ir vėl perėmė iniciatyvą, o prie to prisidėjo ir Kroatijos rinktinės pražanga. Jos metu po Nerijaus Ališausko atlikto metimo ir rikošeto ritulys praskriejo visai greta varžovų virpsto, bet daugiau pavojaus per šį laiką sukurti Lietuvos rinktinės nariams nepavyko. Netrukus komandoms žaidžiant lygiomis sudėtimis ritulį perėmęs N. Ališauskas dar suorganizavo kontrataką, kurios smaigalyje atsidūrė būtent jis, tačiau jo metimas pataikė į vartų konstrukciją.
 
Per likusią antrojo kėlinio dalį abi komandos turėjo galimybių žaisti daugumoje, o arčiausiai tikslo buvo kroatai, kuriems iki įvarčio pritrūko kelių milimetrų. L. Lubiui nepavyko sustabdyti varžovų mesto ritulio, kuris pračiuožė pro pat lietuvių vartų liniją ir galiausiai atsimušęs į virpstą įvarčiu nevirto.
 
Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo regzdami vieną ataką po kitos, net neleisdami varžovams pagalvoti apie galimybę atsakyti savo išpuoliais. Visgi, penkias minutes trukęs spaudimas baigėsi be įvarčių, o po ilgo laiko ataką surengę Kroatijos ledo ritulininkai iš labai arti patikrino L. Lubio budrumą, kuris atrėmė oponentų metimą.
 
Pavojingas išpuolis Kroatijos ekipai pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis ir šįkart jau jie sugebėjo kelioms minutėms įsitvirtinti greta Lietuvos rinktinės vartų, bet patikimai žaidusi gynyba leido ir šį kartą išvengti varžovų įvarčio bei vėl aplyginti žaidimą. Nepaisant ilgą laiką trukusio sėkmingo žaidimo gynyboje, Kroatijos rinktinės veteranas Marko Tadičius galiausiai smūgiavo iš toli ir po sėkmingo rikošeto ritulys suspurdėjo Lietuvos rinktinės vartų tinkle (52:27, rez. perd. Marko Šakičius, Dominicas Čaničius).
 
Į rungtynes sugrįžus intrigai abi komandos pradėjo žaisti dar energingiau. U. Čižas vos antrą kartą panašiu stiliumi neįveikė varžovų vartininko, tačiau padirbėti turėjo ir L. Lubys. Kroatijos rinktinės viltis išsigelbėti rungtynėse dar apsunkino itin nestandartinė pražanga: nesėkmingai ritulį palikęs V. Nikoličius kūnu blokavo lietuvį ir varžovų vartininkui buvo skirta nuobauda už neleistiną veiksmą. Nors lietuviams sunkiai sekėsi įsitvirtinti varžovų zonoje daugumos metu, jos pabaigoje A. Bosas ir Ilja Četvertakas atliko du pavojingus metimus.
 
Paskutinę mačo minutę Kroatijos rinktinė vartininką keitė šeštuoju aikštės žaidėju, o tai leido lietuviams pelnyti trečiąjį įvartį. Iš savo aikštės zonos ritulį į vartus pasiuntė pirmąjį įvartį gindamas nacionalinės rinktinės garbę pelnęs gynėjas Paulius Rumševičius (57:57).
 
„Mes sužaidėme gerą pirmąjį kėlinį ir nors po to šiek tiek praradome koncentraciją, mes laimėjome. Mums tai labai svarbu, kad galėjome turnyrą užbaigti su pergale. Į Slovėniją mes atvykome turėdami savo tikslus. Mes ruošiamės pasaulio čempionatui, kuris mums bus svarbiausias pasirodymas metuose. Turnyre turėjome aštuonis naujus veidus rinktinėje, tad jiems tikrai nebuvo lengva įsilieti į rinktinę ir jai pasiruošti turint vos vieną treniruotę. Dėl to mes į šį turnyrą žiūrėjome kaip į pasiruošimo etapą prieš pasaulio čempionatą“, - po mačo kalbėjo geriausiu žaidėju Lietuvos rinktinėje šiandien pripažintas gynėjas Nerijus Ališauskas.
 
Vieną pergalę per tris mačus iškovojusi Lietuvos rinktinė olimpiniame atrankos turnyre tarp keturių komandų liko trečia ir baigė savo kelią link 2022 m. Pekino olimpinių žaidynių. Atrankos nugalėtojas paaiškės antrose dienos rungtynėse tarp Japonijos ir Slovėnijos.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas