Dominykas Genevičius 2020 m. vasario 12 d. 10:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pirmyn stumia idėjos ir entuziazmas

Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas E.Kriūnas: apie išskirtinį dėmesį, įspūdingą medalių kraitį, didžiausius galvosopius, talentų paiešką.

E.Kriūnas ir D.Grybauskaitė.
pliadisfoto.com nuotr.
E.Kriūnas ir D.Grybauskaitė.
   
Sausio 30 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto (LKSK) apdovanojimai. Šiais metais ceremonija buvo išskirtinė, nes LKSK šiemet švenčia savo 30-metį.

Būtent dėl to jau pati ceremonija buvo neįprastai iškilminga - Vilniaus rotušėje sportininkus sveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė, taip pat dabartinio prezidento Gitano Nausėdos žmona Diana Nausėdienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Per 30 metų kurčiųjų sportas smarkiai pažengė į priekį. Dėl to per 30-mečio šventę prisiminėme visus žmones, kurie prisidėjo prie pergalių - kūno kultūros mokytojus, trenerius, nes be jų, vargu, ar būtume tiek pasiekę. Labai svarbu yra jiems padėkoti. Norėjome, kad apie mus sužinotų kuo didesnė dalis visuomenės, todėl labai malonu, kad į renginį atvyko D. Grybauskaitė, D. Nausėdienė ir D. Gudzinevičiūtė“, - teigė LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas.

O pasigirti Lietuvos kurtieji sportininkai tikrai turi kuo. Kone kasmet lietuviai pelno medalius pasaulio ir Europos čempionatuose, o pasaulio kurčiųjų sporto žaidynėse, dar vadinamose kurčiųjų olimpiada (Deaflympics) per pastarąjį 30-metį Lietuvos atstovai iškovojo net 58 medalius - 13 aukso, 18 sidabro ir 27 bronzos.

„Krepšinis, orientavimosi sportas, lengvoji atletika - šios sporto šakos pas mus yra aukštumoje. Atsimenu, kai pats žaidžiau krepšinio rinktinėje ir 2013 metais Bulgarijoje tapome kurčiųjų žaidynių čempionais. Tai buvo labai reikšmingas įvykis. 2017 metais krepšinio rinktinė apgynė titulą, o visa delegacija iškovojo net 13 medalių. Žinoma, visa istorija prasidėjo nou vieno medalio, vėliau buvo trys ir t.t. Labai norėtųsi, kad tos pergalės tęstųsi ir ateityje, - kalbėjo E. Kriūnas. - Bet sportas toks dalykas - vieni sportininkai išeina, kiti ateina. Viskas prasideda nuo vaikų, stengiamės juos auginti“.

Nuo 2018 metų gegužės LKSK vadovaujantis E. Kriūnas prisipažįsta, kad visa organizacija dirba sėkmingai ir produktyviai, tačiau yra vietų, kur galima pasitempti. 

„LKSK pagrindinė užduotis yra rūpintis aukšto meistriškumo sportininkais, kad jie galėtų dalyvauti stovyklose ir išvykti į Europos, planetos čempionatus ir kurčiųjų žaidynes. Didžiausia problema - per mažai investuojama į jaunimą. Norime vaikus sudominti sportu, tačiau tai yra didelis darbas, kuris truks ne vienerius metus. Suprantame, kad Lietuvoje klausos sutrikimų turinčių žmonių nėra daug, nes valstybė nėra didelė, bet kiek galime, tiek stengiamės ieškoti talentų“, - pabrėžė E. Kriūnas.


Finansinė situacija pas kurčiuosius sportininkus panaši, kaip ir sveikųjų sporto šakose. Aukštus rezultatus pasiekę sportininkai užsitikrina neblogą finansinį pagrindą, o jaunimui rasti lėšų yra sudėtinga. Visas viltis LKSK deda į naują Sporto rėmimo fondą.

„Kol kas čia viskas yra nauja. Visi dar bando, žiūri. Turbūt nebūsiu pirmas, pasakęs, kad taisyklės yra labai griežtos. Su projektų rašymu viskas yra gerai, bet visokie reikalavimai administravimui, rėmėjų paieškai visiškai neleidžia atsipūsti. Na, bet gerai, kad bent toks būdas gauti finansavimą yra“, - sakė E. Kriūnas.

2020 metais Lietuvos kurčiųjų sportininkų vėl laukia nemažai svarbių renginių. Šiemet vyks Europos vyrų ir moterų kurčiųjų krepšinio čempionatai, pasaulio paplūdimio tinklinio, lengvosios atletikos ir orientavimosi sporto pirmenybės.

„Nemažai vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų baigė karjeras, ateina jaunimas, kuriems dar reikia daug dirbti. Turime atsinaujinusį trenerių štabą, todėl lūkesčiai - eiti pirmyn. Turime dvi pajėgias paplūdimio tinklininkes, bet kiekvienais metais konkurencija pasaulyje auga. Tikimės medalių ir pasaulio lengvosios atletikos bei orientavimosi sporto čempionatuose“, - kalbėjo E. Kriūnas.

Kitose sporto šakose Lietuvoje kurčiųjų sportininkų skaičius yra kuklus. Pasak E. Kriūno, tai lemia, kad patys sportininkai pasirenka populiaresnes, didesnes tradicijas ir geresnes sąlygas turinčius sportus.
„Sportininkai išbando save įvairiose sporto šakose, tačiau dažniausiai vis tiek pasirenka minėtas pagrindines šakas. Pavyzdžiui, graikų-romėnų imtynėse turime pajėgų atletą Mantą Kazimierą Sinkevičių, bet jis šiame sporte yra vienintelis. Kiti, net ir pabandę, labiau linksta prie įprastų sportų - krepšinio ar lengvosios atletikos“, - prisipažino E. Kriūnas.

LKSK tikisi, kad aukščiausio lygio kurčiųjų sporto renginiai netolimoje ateityje galės būti organizuojami ir Lietuvoje. Šiuo metu didžiausia problema - bazių trūkumas ir finansavimas. Nedaug trūko, kad pernai pasaulio vyrų ir moterų kurčiųjų krepšinio čempionatai būtų vykę Klaipėdoje, bet geresnes sąlygas pasiūlė Liublinas (Lenkija). 

E. Kriūnas turi dar daug idėjų, entuziazmo ir noro dirbti kurčiųjų sportininkų labui, todėl sustoti neketina.

„Darbas nėra lengvas, bet plušame iš visos širdies. Darbo yra labai daug, bet man jis patinka. Pats esu šioje sistemoje buvęs, mačiau pliusus ir minusus iš sportininko pusės. Iš vadovo pusės daug kas yra kitaip, bet esu nusiteikęs dirbti toliau, ūpo turiu, svarbiausia - judėti į priekį“, - teigė LKSK prezidentas.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas