2020 m. vasario 17 d. 15:26 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vartuose - 78-erių metų futbolininkas

„Nuo dangaus žvaigždžių šįkart nenukabinom“ - taip įvertintas „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynėse debiutavęs salės futbolo turnyras.

"Žalgirio" žaidynių salės futbolo turnyras
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
"Žalgirio" žaidynių salės futbolo turnyras
   

Per „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynes pirmą kartą buvo įtrauktas salės futbolas 5x5. „Žalgirio“ draugijos prezidentas Bronislovas Vasiliauskas apgailestavo, kad didelio susidomėjimo jis nesusilaukė.


Užsiregistravo, tačiau į varžybas neatvyko Marijampolės, Akmenės ir Šalčininkų 5x5 komandos.


Kaip teigė B. Vasiliauskas, Marijampolėje ir Akmenėje, matyt, jau niekas tam neturi organizacinių gebėjimų, o Šalčininkų komanda neatvyko todėl, kad ji tą dieną dalyvavo Sekmadienio lygos finalinėse varžybose ir kovojo dėl medalių. 


Jaukioje Vilniaus technologijų mokymo centro sporto salėje dėl žaidynių apdovanojimų rungtyniavo Vilniaus, Kauno Šilainių ir Varėnos komandos.


Jau per pirmo rato susitikimus rezultatyvumu pasižymėjo varėniškiai, kuriems atstovavo futbolo klubas „Merkys“.


Jie pasiekė net 17 įvarčių, o į savus nepraleido nė vieno. Vilniečius jie nugalėjo 12:10 ir kauniečius 5:0.


Beveik užsitikrinus žaidynių čempionų vardus, varėniškiams antro rato  rungtynės buvo sunkesnės.


Per rungtynes su vilniečiais jie pirmą kėlinį buvo bepralaimintys 0:2, tačiau vis dėl to nugalėjo 6:3, o Šilainių futbolininkus įveikė 5:1.


Varėniškių komandoje stipriais smūgiais iš toli pasižymėjo statybinėje bendrovėje dirbantis Audrius Plytnikas.  


Futbolo varžybų vyr. teisėjas vilnietis Arvydas Sedekerskis teigė, kad Varėnos futbolininkai turnyre buvo jauniausi bei greičiausi ir tai jiems nulėmė pergalę.


Varėniškių kapitonas: „Atvykome nugalėti“


Nugalėtojų žaidžiantysis treneris ir komandos kapitonas, privačios kavinės savininkas, 40 metų Dmitrijus Krupovičius irgi tikėjo savo žaidėjų - vartininko Ramūno Savicko, Audriaus Plytniko, Aurimo Šarapajevo, Remigijaus Piepaliaus, Lino Daškevičiaus ir jaunojo Pauliaus Klusovsko sėkme.


„Mes stengiamės dalyvauti įvairiose varžybose, namuose nelinkę sėdėti. Į varžybas vykome, nusiteikę kovoti dėl pirmosios vietos. Sąlygas treniruotis Varėnoje turime puikias, galime žaisti „Ąžuolo“ gimnazijoje, kurioje anksčiau mūsų „Ūlos“ rankininkai žaisdavo Lietuvos aukščiausios lygos čempionato rungtynes, o dabar čia vyksta pirmosios lygos rungtynės. Šalia – ir stadionas, baseinas. Rajono savivaldybė savo komandoms, kurios garsina Varėną, leidžia nemokamai naudotis sporto baze, išskyrus plaukimo baseiną, už kurį reikia mokėti. Tačiau visi mūsų žaidėjai dirba, o Aurimas Šarapajevas Vilniuje treniruoja vaikus, todėl paprastomis dienomis visiems sunku susirinkti. Buriamės tik savaitgaliais“, - sakė D. Krupovičius, kurį žaidėjai pavadino jų komandos siela.


Ketvirtus metus varėniškiai dalyvauja Lietuvos mažojo futbolo asociacijos  organizuojamame turnyre 7x7, kiekvieną vasarą važinėja po Lietuvą, kur vyksta turų varžybos.


Labai sėkmingi Varėnos futbolininkams buvo 2018-ieji, jie laimėjo Alytaus apskrities futbolo taurės turnyrą ir  Alytaus apskrities futbolo čempionatą.


Kai „Žalgirio“ draugijos vadovai – prezidentas Bronislovas Vasiliauskas ir generalinis sekretorius Vytas Nėnius varėniškiams įteikė taurę ir aukso medalius, sportininkai pasidžiaugė, kad draugijos žiemos žaidynių programoje atsirado ir salės futbolas.


„Kai dar dalyvaudavome vasaros žaidynėse Palangoje, vis klausdavau,  kodėl žaidynėse nėra salės futbolo. Vasarą žaidžiame lauke, o žiemą – salėje. Šiemet pagaliau ta svajonė išsipildė. Rajono sporto vadovas Jonas Fugalis mums skyrė autobusiuką ir atvykome septyniese“, - pasidžiaugė D. Krupovičius.


Varėniškiai turėjo ir savo talismaną – šešerių metukų Ameliją Daškevičiūtę, kurios tėtis Linas Daškevičius rungtyniavo aikštėje. 


Vartuose – 78-erių žaidėjas


Bronzinės vilniečių komandos vartus gynė vyriausias turnyro dalyvis, 78-erių Česlovas Pečiulis. 


„Anksčiau buvau aikštės žaidėjas, atstovavau daugeliui vilniečių komandų  per miesto pirmenybes, kitas varžybas. Tačiau po tarnybos sovietų kariuomenėje, 1962-aisiais gavau traumą ir 10 metų futbolo nežaidžiau, teko gydytis.  Tačiau futbolas mane pagydė. Visą laiką nenuleidau rankų, treniravausi. Ir dabar treniruojuosi. Ateikite į Lietuvos futbolo federacijos stadioną, ten ir mane galite pamatyti su jaunimu belakstantį“, - sakė Č. Pečiulis.

Dabar jis jau gal 30 metų stovi vartuose. Praleidžia įvarčių, ar ne – niekada nenusimena, nes komandos draugai juo pasitiki. Tačiau žaidynėse Č. Pečiulis ne per visas rungtynes gynė vartus, reikėjo ir pailsėti.  

Vilniečių komandos žaidėjas verslininkas Vytenis Gudanavičius apie savo komandos pasirodymą pasakė: „Pasirodėme puikiai, žaidėme su didesnio meistriškumo futbolininkais. Nugalėti varžovų nepavyko, bet įvarčių pasiekėme gražių. Geriausiai sužaidėme rungtynes su Šilainiais. Mums geriau sekasi žaisti lauko, o ne salės futbolą. Būtinai pagirkit mūsų vartininką Česlovą Pečiulį - Lietuvoje nėra tokio amžiaus futbolininkų. Siekdamas apginti mūsų vartus, jis kaip reikiant pasivartė ant grindų, atliko tiesiog akrobatinių šuolių“.


Kauniečiams trūko atsarginių


Kauno Šilainių komandos žaidėjas, vienos iš transporto įmonių vadovas Gediminas Stelmokas pasidžiaugė galimybe dalyvauti turnyre.


Kauniečiai turnyre buvo patys vyriausi: jauniausiam žaidėjui Mariui Šniokai - 41-eri, o vyriausiam – Giedriui Jarašiūnui 50 –t.


„Mums, žinoma, sunkiausia buvo žaisti su gerokai jaunesniais ir greitais varėniškiais. Matėsi, kad jie – buvę futbolininkai, ragavę futbolo. Tačiau juos irgi įmanoma nugalėti, tik reikia daugiau sėkmės ir atsarginių, kurių dabar turėjome vos du, todėl mes greitai pavargdavome.  Tačiau mūsų užimta antroji vieta – visus tenkina, mūsų nuotaika gera. Aukščiau bambos negalėjome iššokti. Visi žaidėme draugiškai, stengėmės, nė vieno negaliu išskirti. Gana gerai vartus saugojo Algirdas Jarašiūnas. Praėjusiais metais savo amžiaus grupėje mes sėkmingai pasirodėme vasaros žaidynėse Palangoje, kur tapome nugalėtojais. Kaune nuomojamės sporto salę, kiekvieną savaitę susirenkame pažaisti po du kartus“, -  sakė G. Stelmokas.


Žiemos žaidynių finišas


Futbolo turnyru finišavo šių metų „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės.


„Nuo dangaus žvaigždžių šįkart nenukabinom. Tikėjomės, kad turnyras bus masiškesnis. Turint mintyje tai, kad salės futbolo varžybos buvo pirmą kartą žaidynių programoje, jų debiutą vertinu teigiamai. Varžybos parodė, kad žmonės nori ir moka žaisti salės futbolą. Buvo puiki salė, geras teisėjavimas. Draugijos prezidiumui teiksime informaciją apie vykusias varžybas ir ateityje siūlysime salės futbolą padaryti visaverčiu žaidynių dalyviu, kuris,  priklausomai nuo paraiškų, tęstųsi gerokai ilgiau – gal keletą mėnesių ar netgi pusę metų. Reikia siųsti žinią visiems miestams, savivaldybėms, sporto centrams, žinomiems klubams, kad draugija yra pasirengusi organizuoti tokį turnyrą.  Reikėtų pagirti kauniečius, kurie jau kelerius metus aktyviai dalyvauja ir vasaros draugijos futbolo varžybose. Tai – stiprus, organizuotas Šilainių klubas, kuris galėtų būti pavyzdys daugeliui.  Tokio žaidybinio sporto varžybos, kaip salės futbolas, negali būti organizuojamos per vieną kartą atskiru pakvietimu – komandos teisę patekti į finalines varžybas turi išsikovoti prieš tai vykusiose varžybose. Žaidynės baigėsi, artimiausiu metu jas analizuosime, sudėliosime visus taškus ir paskelbsime galutinius žaidynių rezultatus", - sakė B. Vasiliauskas.


Rezultatai


Kauno Šilainiai –Vilnius 5:1 ir 6:4,
Varėna-Vilnius 12:0 ir 6:3,
Varėna-Šilainiai 5:0 ir 5:1.


Komandų rikiuotė: 1. Varėna, 2. Šilainiai, 3. Vilnius  

Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas