Dominykas Genevičius 2020 m. vasario 18 d. 21:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių

Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.

Boksininkas Egidijus Kavaliauskas
Asmeninio arch. nuotr.
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas
Vienas geriausių Lietuvos boksininkų Egidijus Kavaliauskas praėjusių metų pabaigoje pralaimėjo svarbiausią savo karjeros kovą, bet prieš kelias dienas pasiekė kur kas svarbesnę gyvenimo pergalę - jis tapo tėvu.


Profesionaliai JAV sportuojančiam boksininkui ir jo žmonai Vitalijai Kavaliauskienei gimė sūnus. E. Kavaliauskas prisipažino, kad sunku apsakyti džiaugsmą, kuris buvo jo mintyse sūnaus gimimo akimirką.


Įprastas treniruotes pakeitė bemiegės naktys ir kiti rūpesčiai. Papildomo poilsio suteikė ir treniruotėje patirta kojos trauma. Nepaisant to, gruodžio mėnesį Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje kovą dėl Pasaulio bokso organizacijos (WBO) čempiono diržo amerikiečiui
Terence‘ui Crawfordui pralaimėjęs lietuvis įsitikinęs, kad jis yra pajėgus kautis dėl titulų.


- Tai kaip sekasi miegoti šiomis naktimis?, - Sportas.info paklausė E. Kavaliausko.


- Iš tikro naktimis neišeina pamiegoti, mažius užmiega tik paryčiais, tai tik tada pavyksta pasnausti.


- Koks jausmas tapus tėvu?


- Žiauriai geras. Emocijos didelės, žiauriai „fainas“ jausmas. Dabar viskas atrodo nauja, reikia priprasti prie naujos rutinos. Žinai, kad dabar esi nebe pats vienas ar dviese su žmona, o yra vaikas, kuriuo reikia rūpintis ir mylėti. Labai geras jausmas.


- Ar buvote suplanavę, kad sūnus gims JAV ir automatiškai turės JAV pasą?


- Dar galvojame su žmona. Atrodo, kad jis gali gauti JAV pasą, bet norime, kad turėtų ir Lietuvos. Labiau linkstame link to, kad į konsulatą kreipsimės dėl lietuviško paso. Mes vis tiek esame labiau Lietuvos patriotai. Nors gyvename užsienyje, esame ištikimi Lietuvai.


- Tai planuojate ateityje grįžti į Lietuvą?


- Sunku pasakyti, kur pasisuks kelias, tačiau kiek pasikalbame su žmona, visos mintys krypsta į Lietuvą.


- Užsienio spaudoje rašoma, kad patyrėte sunkią traumą. Kas atsitiko?


- Nieko čia per daug sunkaus. Tiesiog treniruotės metu koją truputį pasisukau. Tenka tiesiog šiek tiek numesti apsukas nuo sporto, atsisakyti bėgimų, bet viršutinę kūno dalį treniruojame toliau. Dabar reikia šiek tiek poilsio, o po to pradėsiu stiprinti čiurną, sausgysles. Nors stengiuosi atsakingai žiūrėti į savo sveikatą, bet gal dabar kažkur neprasitempiau kiek reikia ir taip nutiko. Tiesiog dabar reikia truputį sustoti ir vėl iš naujo stiprinti silpnąsias savo vietas.


- Prisimenant kovą su T. Crawfordų, ar daug svarstėte, ką galėjote padaryti kitaip?


- Daug buvo įvairių apmąstymų. Šnekėjome su treneriu ir kitais žmonėmis. Jautėme, kad buvome labai gerai pasiruošę tai kovai. Ir kova prasidėjo pagal planą. Tik kai septintajame raunde mane pirmą kartą pasiuntė į nokdauną, tuomet viskas apsisuko, praradau kovos kontrolę. Praleidau apmaudų smūgį ir po to jau praradau savitvardą. Visą kovą stengiausi savo kontroliuoti, nesivelti į atviras muštynes, nepulti ant „karštųjų“. Viskas taip ir vyko, bet po pirmo praleisto stipresnio smūgio „užsikūrė“ tas piktasis Egis ir norėjosi atakuoti, mušti, daužyti. Tas ir lėmė pralaimėjimą, kai paskutinius du raundus praradau savitvardą. Reikia dar daugiau dirbti ties savikontrole.


- Praradote pozicijas WBO reitinge ir nutolote nuo titulinių kovų. Kaip pasikeitė jūsų treniruotės ir tolimesni planai?


- Ši kova sukratė mane ir mūsų komandą. Gaunasi kažkoks žingsnis atgal, bet iš kitos pusės - tiek „Top Rank“ organizacijai, tiek ESPN televizijai patiko tai, ką parodžiau ringe. Susilaukiau daug pagyrų ir jie jau nori mano naujų kovų. Tas yra gerai, kad buvau pastebėtas ir žmonės nori mano kovų. Nors reitinge žengiau atgal, bet mes dirbame toliau. Ieškosime kitų kovų, yra kiti čempionai. Kitus čempionus sunkus „pasigauti“, nes ten yra kita televizija, kiti rėmėjai, bet bandysime visais įmanomais būdais užsikabinti už kovų, už čempionų diržų. Pergalių reikia man, reikia Lietuvai. Judame ta linkme. Pralaimėjimas T. Crawfordui mano planų nepakeitė. Noriu vis tiek iškovoti diržą. Galbūt kada nors ateityje bus galimybė atsirevanšuoti T. Crawfordui. Neatmetu nei vieno varianto.


- Kada norėtumėte turėti kitą savo kovą?


- Šiuo metu jokių pasiūlymų dar nėra. Tyla tiek iš „Top Rank“, tiek iš visos komandos. Galvojame, kad vasarą jau turėtume kažką gauti. Dabar visi žino, kad gimė sūnus ir noriu tuo pasidžiaugti. Bemiegės naktys taip pat neleistų 100 proc. pasiruošti greitai kovai. Pats tai vasarą jau tikrai norėčiau sugrįžti į ringą.


- Ką patartumėte lietuviams, kurie įvairiose kovinėse sporto šakose bando įsitvirtinti stipriausiose organizacijose JAV?


- Geras klausimas. Kad išgyventi čia, reikia labai stipriai dirbti su savimi, ypač psichologiškai. Skaičiau ir Eimanto Staniono komentarą, kaip čia yra sunku „prasimušti“. Ta vienatvė pačioje pradžioje būna tikrai sunki. Kai atvyksti į nežinomą vietą, kur nieko nepažįsti, turi susitaikyti su tuo, kad laukia tik salė ir namai - sportas ir miegas. Galbūt vieną, kitą savaitę viskas atrodo smagu, bet kai eina mėnesiai, tada ta vienatvė pradeda psichologiškai slėgti. Kiekvienam lietuviui, kuris patenka į Amerikos ringą, reikia užsišarvuoti kantrybe ir tiesiog daryti savo darbą bei eiti savo keliu. Negalima galvoti, kaip pavargai nuo to sporto, kad esi vienas. Reikia tiesiog būti kantriems ir siekti norimo tikslo. Tai yra svarbiausias dalykas.

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas