Robertas Trakys/lengvoji.lt 2020 m. vasario 19 d. 11:47 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Dar nesu tikroji Agnė“

Į takelį sugrįžusi Agnė Šerkšnienė – apie ilgą atsistatymą po traumos ir norą mėgautis bėgimu Tokijuje.

Agnė Šerkšnienė
Alfredo Pliadžio nuotr.
Agnė Šerkšnienė
   
Europos čempionato finalas, Europos uždarų patalpų čempionato 4 vieta, daugybė Lietuvos rekordų 200 m (22,99 sek.), 400 m (50,99 sek.) bei uždarų patalpų 400 m (52,33 sek.) rungtyse. 2018 metais Agnė Šerkšnienė įsitvirtino 400 m bėgimo rungties pasaulio elite, tačiau po geriausių karjeros metų sekė skausmingiausi – praėjusį pavasarį lengvaatletė patyrė traumą, kurios pasekmes jaučia iki šiol.

Penktadienį Šveicarijoje gyvenanti kaunietė po devynerių metų pertraukos dalyvaus Klaipėdoje vyksiančiame Lietuvos uždarų patalpų čempionate.

„Nesijaučiu pilnai sugrįžusi, o tik pakeliui“, – šyptelėjo A.Šerkšnienė.

Atviras sportininkės interviu – apie tikslą Tokijuje, pirmąsias žiemos varžybas ir retą startą Lietuvoje.

2018 metai buvo tobuli – aštuoni Lietuvos rekordai, Europos čempionato finalas. Pernai Europos uždarų patalpų čempionate buvote ketvirta ir vėl pagerinote šalies rekordą. Nuo tų varžybų Glazge praėjo jau 11 mėnesių. Kokie jie buvo?, – lengvoji.lt paklausė A.Šerkšnienės.

Trauma, tas blogas jausmas, prasidėjo maždaug balandžio viduryje, prieš pat pirmą treniruočių stovyklą Turkijoje. Iš pradžių neatrodė taip blogai ir nebebuvo ką daryti, tad į stovyklą išskridau. Ten dariau kitokias treniruotes, iš karto pritaikėme kitokius planus ir dariau tą, ką galėjau. Tikėjomės, kad greitai praeis ir tikrai negalvojau, kad išsivystys į kažką blogo. Grįžusi ėjau pas gydytojus, jie taip pat galvojo, kad viskas greitai susitvarkys – diagnozavo nervo uždegimą. Po visokių gydymų niekas nepraėjo ir po truputį vis blogėjo. Blogiausia situacija buvo praeitų metų birželio mėnesį, per patį vasaros sezono įkarštį – pats blogiausias metas, kada gali ištikti trauma. Visą vasarą tikėjausi, kad praeis, turėjome keisti treniruotes, nes negalėjau daryti sprinto, pratimų su štanga, tad darėme ištvermės treniruotes, tam tikras greičio treniruotes. Buvo tikra kančia, psichologiškai reikėjo labai susikaupti varžyboms ir treniruotėms, kada negali kažko daryti, esi ribojamas ir nuolat skauda. Be to, nežinojau, ar praeis, ar nepraeis... Daugiausiai energijos išeikvojau tam ir dar sezono viduryje galvojau, kad net jei praeitų skaudėti, aš nebeturėsiu energijos startuoti pilna jėga svarbiausiose varžybose.
Viskas tai aukštyn, tai žemyn, vėl atrasdavau tą pozityvą, vėl stengiausi ir galvojau, kad viskas bus gerai. Po truputį, žingsnis po žingsnio, ir dabar, manau, jau viskas pradeda gerėti. Reikia daug dalykų prisitaikyti treniruotėse, įsiklausyti į kūną, ką gali, ko negali daryti. Reikia daugiau poilsio, reikia reabilitacijos pratimų ir reikia daug kantrybės. Bet vėl jaučiuosi geriau, smagu bėgti ir noriu bėgti varžybose. Turėjau porą startų, rezultatai ne tokie geri, kokie buvo praėjusias dvi žiemas, bet jausmas dalyvauti smagus. Suprantu, kad tai yra tarpinis rezultatas ir judame į priekį.

Dukart sugrįžote į sportą – pirmą sykį tapusi mama ir dabar po traumos. Jei lyginti abu grįžimus į takelį, kuris buvo sunkesnis?

Manau, kad dabar. Nesijaučiu pilnai sugrįžusi, o tik pakeliui. Nesu tikroji Agnė, kuri buvo prieš traumą. Po motinystės sugrįžau į sportą, bet ne į tą patį lygį, o į tokį, apie kurį net nesvajojau (juokiasi – lengvoji.lt). Tada man buvo staigmena, kad apskritai galiu taip gerai bėgti. Tada lūkesčiai buvo kitokie: norėjau grįžti ir bėgti bent taip pat, kaip prieš motinystes atostogas, bet pradėjau bėgti daug greičiau. O dabar žinau, kad galiu ir turėčiau bėgti greičiau, bet vis dar esu tame vidutiniškame lygyje. Visada reikia mažinti lūkesčius, nedaryti sau didelio spaudimo. Dabar vis save spaudžiu (šypteli).Prakalbote apie lūkesčius. Kokie jie buvo prieš šį žiemos sezoną? Ar norėjosi pasiekti tam tikrą rezultatą, o gal tiesiog nebejausti skausmų bėgant?

Iki Kalėdų net nežinojau, ar startuosiu žiemos sezone. Klubas vis dar jaučiasi, prieš Kalėdas apskritai dar negalėjau normaliai bėgti ir nebuvau tikra, ar galėsiu dalyvauti varžybose. Buvo suplanuota vykti į stovyklą Pietų Afrikoje ir viskas sprendėsi ten. Po ilgos pertraukos – beveik po metų – pirmą kartą pradėjau daryti po dvi treniruotes. Buvo baisu, ar atlaikysiu tą krūvį, nes po sunkesnių treniruočių reikalingas ilgesnis atsistatymas. Negalėjau bėgti pilna jėga dvi dienas iš eilės ir džiaugiuosi, kad stovykla praėjo gana gerai. Planas buvo sudėliotas taip, kad ne kiekvieną dieną lauktų aštrus bėgimas. Viskas pasisekė neblogai, žinoma, reikėjo pastangų, reabilitacijos, tačiau nereikėjo nieko keisti, nieko praleisti. Krūvį pavyko atlaikyti, todėl nusprendėme, kad reikia pabandyti dalyvauti varžybose žiemą, tik nežinojau, kokiam rezultatui galiu bėgti.

Tam tikros treniruotės grįžo į normalų lygį, bėgu atkarpas pakankamai gerai. Bet, pavyzdžiui, sprinto treniruotės yra visiškai ne ten, kur turėtų būti (juokiasi – lengvoji.lt). Afrikoje tik pradėjau jas daryti, o 400 m vis dėlto yra sprinto rungtis ir jos yra reikalingos. Pati suprantu, kad nebėgsiu asmeniniam rekordui, nes negalėjau ilgai daryti sprinto. Nusprendėme pabandyti startuoti pirmose varžybose ir pažiūrėti, kur esu apskritai, o tada žiūrėsime, ar dar dalyvauti, ar ne. Po pirmo starto žiūrėjome, kaip sekasi atsistatyti, kaip reaguoja koja. Rezultatas – 53,64 sek. – tenkino. Savaime tai vidutinis rezultatas, bet kaip sugrįžimui, vertiname gerai. Džiaugiuosi, kad bėgant neskaudėjo nieko, galėjau susikaupti į bėgimą. Rezultatas šiuo metu nėra labai reikšmingas, o bėgu dėl to, jog pasitikrinčiau.

Sportuojate ne dėl to, kad laimėtumėte medalį Lietuvos čempionate. Koks yra tikslas? Šie metai yra olimpiniai, turbūt Tokijuje norėtųsi ne tik dalyvauti, bet ir dalyvauti ten gerai...

Taikliai pasakyta – norėtųsi dalyvauti gerai. Tikrai nenorėčiau ten vykti, žinodama, kad turiu ribotas galimybes. Norėčiau vykti ir jaustis tvirtai. Visų pirma, reikia ten patekti, šiuo metu pagal reitingą patenku, bet reitingas yra slidus dalykas ir nesinori visko palikti taip. Viskas spręsis gegužės-birželio mėnesiais, tikiuosi, kad pateksiu ir važiuosiu gerai pasiruošusi. Dėl to sportuoju, kad noriu parodyti, ką galiu geriausio. Dar yra Europos čempionatas Paryžiuje, bet jis nuo olimpiados netoli. Tikiuosi, iki vasaros pavyks pasiekti geriausią formą ir galėsiu bėgti laisvai, pilnu greičiu bei mėgautis bėgimu.

Sugrįžtate į Lietuvą, kur po devynerių metų pertraukos dalyvausite šalies čempionate. Kokios nuotaikos prieš startą Klaipėdoje? Ar nėra baisu dėl specifinių Lietuvos maniežų viražų?

Net nepamenu, kada bėgau paskutinį kartą Lietuvos maniežuose. Uždarų patalpų čempionate tikrai seniai nebėgau, bet pastaraisiais metais grįždavau į Lietuvos čempionatą vasarą. Smagu sugrįžti, smagu dalyvauti, tikrai labai laukiu starto. Šiuo metu mano galimybės ne pačios geriausios laimėti tą titulą, bet dalyvauti labai noriu. O dėl maniežų viražų, tai Šveicarijoje taip pat yra vienas geresnis, kitas blogesnis maniežas. Pastarajame treniruojamės dažniau ir gal didelio skirtumo nebus.


Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas