parateam.lt 2020 m. vasario 20 d. 09:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas

Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.

Juozas Eigminas
Parateam.lt nuotr.
Juozas Eigminas
   
23-ejų šiaulietis nuo mažens užsiiiminėjo parkūru, vėliau atėjo į lengvąją atletiką, šuolius į tolį ir Lietuvos neįgaliųjų rinktinę. Praėjusią vasarą pasuko į ieties metimą ir devintą mėnesį lieja prakaitą Edmunto Matusevičiaus treniruotėse, šalia naujai sužibusios Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždės Edžio Matusevičiaus.

Tinklapiui Parateam.lt J. Eigminas papasakojo, kaip atsidūrė ieties metime, ką duoda treniruotės su geriausiu šalies ieties metiku ir treneriu, kokius sau kelia tikslus sporte ir už stadiono ribų.

Kaip pradėjai dirbti su treneriu Edmuntu Matusevičiumi?

Baigęs bakalauro studijas Šiaulių universitete, sprendžiau, koks bus kitas žingsnis. Įstojau į Mykolo Romerio universitetą ir taip atsidūriau Vilniuje. Be to, dar sportuojant Šiauliuose, su trenere Janina Tribiene supratome, kad ieties metime man reikia dar vieno specialisto. Geriausias Lietuvoje yra Edmuntas Matusevičius. Taigi, ir sportas, ir studijos nuvedė į Vilnių. Paralimpinis komitetas mane pristatė E. Matusevičiui, tada paskambinau treneriui ir jau po savaitės atėjau į pirmą treniruotę.

Kokia buvo nauja pradžia su šiuo treneriu?

Ieties metimas – itin techniška rungtis, kuriai reikia ne metų ir ne dvejų, kad tu gerai mestum įrankį. Manau, treneris norėjo išsiaiškinti, kiek rimtai aš žiūriu į tą sportą. Nes jeigu aš po pusmečio mesiu viską, tai būsiu iššvaistęs daug jo brangaus laiko. Galvoju, per praeitą vasarą man pavyko įrodyti, jog aš į viską žiūriu labai rimtai. Nepraleidau nė vienos treniruotės, nors, lyginant su Šiauliais, čia viskas labai pasikeitė – penkias treniruotes per savaitę pakeitė dešimt treniruočių. Krūvis išaugo, norėjosi poilsio, visko, bet susiėmiau ir dabar esu viskuo labai patenkintas. Treneris – rimtas specialistas, žinantis, ką daro. Tiesiog reikia sekti lyderį, vykdyti nurodymus, stengtis ir viskas.

Treniruojiesi su sveikaisiais ietininkais, nepaisant regėjimo negalios.

Aš pats stengiuosi prisitaikyti ir važiuoti jų ritmu. Nenorėjau, kad jie prie manęs taikytųsi. Aišku, jei kažko nepamatau, tai pasakau. Bet neieškojau ir neieškosiu nei jokių išimčių, nei nuolaidų. Nei iš trenerio, nei iš kitų komandos draugų, ieties metikų, su kuriais sportuoju.

Nesu vienintelis iš paralimpinio sporto, besitreniruojantis su sveikaisiais atletais. Pavyzdžiui, Danas Sodaitis dirba su sveikaisiais sprinteriais. Man svarbu, kad treniruotėje nebūčiau pats geriausias, kad turėčiau į ką lygiuotis, ko siekti. Tai didina progresą. Be to, tai naudinga ir sveikiesiems, nes jie randa mažiau priežasčių kažko nedaryti. Tai natūraliai juos veda prie sunkesnių užduočių. Nelikus vietos pasiteisinimams, spartėja progresas ir sporte, ir asmeniniame gyvenime.

Ką tau reiškia treniruotės šalia naujai pakilusios žvaigždės Edžio Matusevičiaus?

Tai duoda labai daug. Mus sieja ne tik ieties metimas. Mes praktiškai bendraamžiai – mus skiria vos pora mėnesių. Aš į Edį žiūriu kaip į puikų profesionalą, kuris mane įkvepia. Taip pat žiūriu į jį kaip į bendraamžį, kuris duoda garo ir kuriam norisi nenusileisti, pasitempti aukštyn ir aukštyn. Žinoma, Edis daug kartų pajėgesnis už mane ieties metime. Tai motyvuoja ir veža. Didelė garbė treniruotis su juo. Labai džiaugiuosi. Bendraujame ne tik stadione, susirašome ir po treniruočių. Apskritai esu labai patenkintas visa komanda, kuri mane priėme tikrai šiltai. Viskas puiku.Kovą su Edžiu Matusevičiumi, treneriu ir kineziterapeutu stovyklausite Japonijoje. Kokie tikslai?

Tris savaites praleisime Hiracukos mieste. Ten bus labai geras oras ir visos sąlygos treniruotis lauke. Norime atlikti kuo daugiau metimų treniruočių, kurios šiuo metu nelabai įmanomos Lietuvoje. Esu dėkingas komandai, kad pasiima kartu ir paralimpiniam komitetui už kelionės išlaidų padengimą. Manau, kad vienas iš mano tikslų – ieties metime priartėti prie 50 m zonos. Mėtyti, mėtyti ir mėtyti. Norisi kuo greičiau tobulėti, taisyti klaidas, kol jos neįsisenėjo. Tai ir duos ši stovykla.

Į ieties metimą perėjai iš kitos rungties – šuolių į tolį. Kas lėmė pasirinkimą?

Taip liepė širdis (juokiasi – red.). Jei rimtai, tai aš visada į metikus žiūrėdavau su pavydu. Mane tai traukė jau seniai. Šuoliais į tolį užsiiminėjau šešerius metus. Paraleliai pradėjau mėginti jėgas ieties metime ir galiausiai supratau, kad turiu pasirinkti vieną rungtį. Ir pasirinkau ietį.
Kas sieja šuolius į tolį ir ieties metimą? Tikriausiai vienintelis dalykas, kurį iš šuolių į tolį aš pasiėmiau į ieties metimą – fizinis pasirengimas: sprintai, bėgimai, šuoliai, svarmenys ir tap toliau.

Ieties metimą sieji su 2020 m. Tokijo ar su 2024 m. Paryžiaus paralimpiada?

Su Paryžiumi. Aišku, dar vyksta atranka į Tokiją, bet aš galvoju apie 2024-uosius. Tam laikui mano rezultatas turėtų būti aukščiausias. Koks jis bus? Nežinau. Mano tikslas – mesti ietį kuo toliau. Esu apie tai kalbėjęs su Edžiu Matusevičiumi. Jis man patarė, kad turiu tiesiog siekti mesti kuo toliau. O po to savaime ateis rezultatai, apdovanojimai ir visa kita. Man sakė, kad ateityje drąsiai galiu mesti virš 70 metrų. Šie skaičiavimai – iš kūno anatomijos, biomechaninių dalykų ir panašiai. Aišku, tai neįvyks greitai. Bet mano kūnas man leidžia pasiekti tokį rezultatą.
Prastesnis regėjimas kažkiek viską riboja, nes šioje rungtyje labai svarbu pačiam sportininkui matyti ieties skriejimą. Nes iš to gali pamatyti, ką padarei blogai. Pavyzdžiui, matydamas, kad ietis skrieja stačiau, gulsčiau, uodega į šoną ar žemiau linksta, tu gali pagal tai reguliuoti savo kūno judesius.

Kas tavo idealai ieties metimo rungtyje?
Iš lietuvių tai, be abejo, Edis Matusevičius. O iš užsienio sportininkų – vokietis Thomas Rohleris (2016 m. Rio de Žaneiro olimpinis čempionas, 2018 m. Europos čempionas – red.). Vokietis man imponuoja tuo, kad į ieties metimą irgi atėjo iš šuolių ir tapo labai didele žvaigžde.

Tavo hobis – parkūras. Ar jam dabar yra vietos tavo gyvenime?

Parkūras buvo dar prieš šuolius, prieš viską, juo užsiiminėjau nuo dešimties metų. Bet dabar atėjo pirmi metai, kai parkūras yra dingęs iš mano gyvenimo. Po dešimties treniruočių per savaitę nelieka noro dar papildomam fiziniam aktyvumui. Be to, nemanau, kad treneriui patiktų tokia mano veikla (šypsosi – red.). Šiaip parkūras man davė daug: koordinaciją, judesių valdymą. Tai padeda gyvenant su regėjimo negalia, susiduriant su kliūtimis aplinkoje. Visai kitaip jauti savo kūną. Dabar parkūras ilsisi lentynoje, bet kažkada dar grįšiu prie to. O kol kas visos mintys ir visos jėgos – ieties metime.

Studijuoji sporto industrijų vadybą. Sieji savo ateitį su šia sritimi?

Aš noriu ir pats sportuoti, ir padėti kitiems sportininkams su negalia. Manau, kad galėčiau tai daryti pabaigęs vadybos studijas. Visos mano veiklos siejasi su sportu ir sueina į bendrą tašką.
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas