Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. vasario 22 d. 10:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Padaryta daugiau nei planuota

Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.

LOA suvažiavimas.
Ramūnės Motiejūnaitės nuotr.
LOA suvažiavimas.
   
VDU Švietimo akademijos auditorijoje vykusioje LOA suvažiavimo eilinėje sesijoje dalyvavo 54 delegatai iš 120 asociacijai priklausančiųjų. 
 
Suvažiavimo delegatus pasveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičūtė ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, profesorius Jūras Banys. 

Suvažiavime taip pat dalyvavo LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, olimpiniai čempionai Romas Ubartas, Angelė Rupšienė ir Lina Kačiušytė, olimpietis Romualdas Bitė.

Suvažiavimo eilinės sesijos darbui vadovavęs LOA viceprezidentas Povilas Tamošauskas pasidžiaugė, kad į olimpinį judėjimą aktyviai įsijungė habilituotas fizinių mokslų daktaras J. Banys ir jam įteikė LOA dovaną bei knygą „Lietuvos tinklinis“, kadangi profesorius savo jaunystę praleido tinklinio aikštelėje ir buvo gero lygio žaidėjas.   

Eilinėje sesijoje buvo aptarta LOA veikla 2019-aisiais ir numatytos 2020-ųjų veiklos gairės. 

Pranešimą skaičiusi LOA direktorė Enriketa Prunskienė akcentavo, kad visi numatyti darbai buvo padaryti ir netgi viršyti, prieš kelis mėnesius buvo paminėtas LOA 30-metis, kurios atsiradimui impulsą davė LTOK. 

LOA direktorė vardijo nuveiktus darbus: buvo surengti protmūšių konkursai LTOK organizuojamose Olimpinės dienos šventėse, LOA nariai aktyviai dalyvavo organizuodami tarptautinę 12-ąją Baltijos šalių sporto mokslo asociacijos konferenciją, vyko LOA įkūrimo 30-mečio konferencija, dalyvauta analogiškoje Latvijos olimpinės akademijos jubiliejinėje šventėje.

Buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Vytauto Didžiojo universitetu, Lietuvos mokslininkų sąjunga ir Vilniaus kolegija.

Lapkričio 13–15 d. Nikosijoje (Kipras) vykusioje Europos olimpinių akademijų (EOA) 2-oje metinėje konferencija ir generalinėje asamblėjoje dalyvavo Klaipėdos universiteto prof. Asta Šarkauskienė, kuri buvo išrinkta į Olimpinio ugdymo komisiją.

Pranešėja plačiau kalbėjo apie kelis olimpinio ugdymo (iš keliolikos) renginius, kuriuos organizavo ir dalyvavo LOA direktoratas bei LOA tarybos nariai. 

Tai - fizinio aktyvumo pratybos su III amžiaus universiteto studentais, Europos judėjimo savaitės renginiai, seminaras treneriams „Olimpinis ugdymas neformaliajame švietime“, Graikijoje vykusi Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija, kur Lietuvai atstovavo Guoda Jonelytė ir Karolis Būdava, video konkursas tema „Mano sporto šaka. Prisijunk ir tu“, jaunimo stovykla „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“, Lietuvos studentų sporto festivalis, Klaipėdos universiteto Kūno kultūros katedros surengta tarptautinė mokslinė-praktinė  konferencija „Integralus kūno ir proto aktyvumas“, LOA sesija „Sportininkas kaip pavyzdys kitiems“. LOA direktorė E. Prunskienė gyrė aktyvią LOA viceprezidento Algirdo Raslano bei dekanės Ramunės Žilinskienės veiklą tarptautinėje arenoje, LOA viceprezidentą profesorių Povilą Tamošauską, atliekantį didžiulį darbą, siūlant ir redaguojant LOA dokumentus, negailinčią patarimų Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentę Liną Kačiušytę.    

LOA revizijos komisijos pranešimą perskaitė LOA revizijos komisijos pirmininkė Valentina Keraminienė, su 2019 m. akademijos biudžeto vykdymo apyskaita ir 2020 m. biudžetu supažindino LOA direktorė E. Prunskienė, su 2020 m. veiklos planu - LOA viceprezidentas prof. P. Tamošauskas. Vėliau suvažiavimo eilinė sesija patvirtino šias ataskaitas. 

Kaip kalbėjo P. Tamošauskas, LOA veikla, kurią sudaro šešios sritys, labai plati - pradedant darželinukais ir baigiant veteranais. 

„Mūsų pati stipriausia - olimpinio ugdymo veikla. Pirmą sykį LOA veikloje bus pagerbtas šviesaus atminimo profesorius Povilas Karoblis, Česlovo Garbaliausko iniciatyva bus rengiamas jo vardo konkursas „Už olimpinių idėjų sklaidą Lietuvoje“. 

Mūsų veiklos programoje – daug įvairiausių renginių, projektų, naujų bendradarbiavimo sutarčių. Labai svarbus darbo baras – sporto mokslo veikla. 

Sporto mokslo leidyba susiduria su nemažomis problemomis, dabar per metus LOA lėšomis išleidžiami vos du žurnalo „Sporto mokslas“ numeriai.  

Ypač sumažėjo rašančiųjų sporto mokslo klausimais autorių ratas. Tai atsitiko todėl, kad universitetų dėstytojai, docentai neturi motyvacijos, kadangi dabar yra pakeistos pareigos ir jų publikacijų nebereikia, atliekant atestacijas“, - kalbėjo P. Tamošauskas. 

Diskusijose dalyvavusi per. A. Šarkauskienė pasidalijo savo įspūdžiais iš  Kipre vykusios Europos olimpinių akademijų antrąją generalinę asamblėją, K. Būdava – apie Graikijoje vykusią Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesiją.

Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas prakalbo apie tai, kad jam liūdna, lyginant ankstesniąją LOA veiklą, kai jai vadovavo Povilas Karoblis, ir dabartinę, vadovaujamą Artūro Poviliūno: „Mūsų Olimpinė akademija jau ne ta, reikia imtis ryžtingų veiksmų, toliau negalima taip dirbti. Ateis Poviliūnas, neateis, bus – nebus. Nepaprastai sunku LOA direktoratui. Reikėtų surengti neeilinį LOA  suvažiavimą ir suburti protingus, gerus ir norinčius dirbti žmones. Tokioje LOA, kokia yra šiandieną, aš nenoriu būti.“
  
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas