Dominykas Genevičius 2020 m. vasario 22 d. 10:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis

Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.

„Utenio“ tikslas - ateityje kilti į aukštesnes lygas.
Neringos Jonavičienės nuotr.
„Utenio“ tikslas - ateityje kilti į aukštesnes lygas.
   
„Galbūt kažko turėjome atsisakyti, bet tai buvo padaryta dėl ilgalaikių tikslų“, - sako Utenos „Utenio“ valdybos pirmininku prieš metus tapęs Vaidotas Rastenis.

2019 metais „Utenis“ jau vienijo per 1000 žmonių bendruomenę. Klubas rūpinasi futbolo akademija, reprezentacinėmis vyrų ir moterų komandomis, įvairių renginių organizavimu, „Utenio“ stadiono valdymu ir kitokiomis veiklomis.

Pokalbis su V. Rasteniu apie „Utenio“ darbo principus, lūkesčius bei didžiausius iššūkius.

Paskelbėte praėjusių metų klubo veiklos ataskaitą. Kuriais skaičiais galite pasigirti?
Norėtųsi pasidžiaugti dviem dalykais. Pirmiausia – pavyko ženkliai sumažinti skolų naštą, kuri slėgė nuo paskutinio sezono A lygoje. Skolos sumažėjo beveik 100 tūkst. eurų. Tai yra viso klubo nuopelnas, ypač direktoriaus, kuris privertė visus laikytis finansinės drausmės. Galbūt kažko turėjome atsisakyti, bet tai yra dėl būsimų ilgalaikių tikslių. 

Antras laimėjimas - suorganizavome virš 100 renginių. Tai yra tiek edukacinės programos, tiek futbolo rungtynės, tiek renginiai bendruomenei. Mūsų viena iš misijų yra būti bendruomenės klubu, todėl veikla neapsiriboja tik futbolu. Žinoma, labai svarbus yra Utenos savivaldybės indėlis, kuris sudaro apie 60 proc. mūsų biudžeto.

Kokie iššūkiai laukė tapus klubo valdybos pirmininku?
„Utenyje“ dirbau jau pusantrų metų, todėl tai nebuvo nauja sritis. Pagrindinis uždavinys buvo stabilizuoti finansinę padėtį, padaryti renginių ir veiklų inventorizaciją. 
 
Vienas svarbiausių dalykų, kuriuo noriu pasidžiaugti - Carsteno Dohmo prisikvietimas į Uteną. Tai yra vienas geriausių Danijos vaikų futbolo specialistų. Kai žinai, kad jis rinkosi tarp Kanados rinktinių, garsiojo Nyderlandų „PSV Eindhoven“, Norvegijos klubų ir keleto Danijos flagmanų, tai yra didžiulis įvertinimas. Jis čia mato labai tvirtą pamatą ir perspektyvas, kaip ant jo pastatyti tvirtą, gerą namą. Carstenas yra kūrybingas žmogus, kuriam patinka klubo vystymas, todėl jis Uteną ir pasirinko.

Kokius aspektus išskirtumėte C. Dohmo darbe?
Per pusmetį su C. Dohmu mums pavyko pagerinti treniruočių aplinką, sukūrėme trenerių savianalizės sistemą, kuri labai padeda patiems treneriams iš šalies pažvelgti į savo darbo kokybę. Visa tai pagerina pačios treniruotės kokybę. Mūsų bendruomenė kartais nepastebi, kaip mes tobulėjame, todėl labai svarbu parodyti tokias smulkmenas, kurios reiškia, kad mes kylame. Svarbios yra treniruotės planavimo atmintinės, taip pat šiek tiek perskirstėme grupes, kad vaikai treniruotųsi sau tinkamiausioje aplinkoje ir galėtų pajusti savo tobulėjimą. Taip pat pradėjome filmuoti treniruotes, o treneriai jas analizuoja. Padarėme atletinio rengimo planą, kuris stebina net patį Carsteną. Jis ne kartą minėjo, kad šioje vietoje mes esame stipresni už daugelį Danijos klubų. Belieka šį dalyką išnaudoti. Kiekvieno žaidėjo profilis yra aprašomas ir jis išnaudojamas bendraujant tiek su kitais žaidėjais, tiek su tėvais, skatinant tobulėjimą ne tik treniruočių metu, bet ir kitose srityse.

Svariai prie prie sportinės klubo dalies analizės, struktūrinių pokyčių ir darbo kultūros gerinimo prisidėjo ir analitikas Marius Babravičius.

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pasirinko belgišką variantą - „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programą. Jūs nusprendėte dirbti su „Auri-Dohm“ metodika. Kodėl?
Buvo diskusija dėl šių dviejų programų. Mūsų nuomone, „Auri-Dohm“ programa yra labiau pritaikyta Lietuvai, nes Aurelijus Skarbalius yra lietuvis, puikiai pažįstantis Lietuvos futbolo virtuvę. Carstenas irgi jau ketveri metai bendrauja su lietuvių specialistais, veda seminarus, matė viską iš vidaus.

Bet „Anderlecht“ programą pasirinko visa futbolo bendruomenė, balsavo dauguma klubų ir akademijų, todėl turime dirbti kartu. Vienos programos pasirinkimas - jau yra didelis žingsnis į priekį Lietuvos futbolui. „Utenyje“ mes jau esame praėję tam tikrus etapus, kuriuos LFF tik dabar eina, tai žinome, kas jų gali laukti. Palaikymas šiam federacijos pasirinkimui yra būtinas. Nors programos skirtingos, bet mes norime paikyti vieningą darbą.

Visų programų pats principas, pati širdis yra panaši. Skiriasi tik jų įgyvendinimas, tam tikros subtilybės. Tas pasirinktas kelias, kad su komandomis turi dirbti du treneriai, kad viskas turi būti suvesta į internetinę platformą, kad reikalinga vieninga programa, yra būtinas. Todėl mes visiškai palaikome „Anderlecht“ programą su Patricku De Wilde.


Kaip pavyko sutvarkyti „Utenio“ finansinius reikalus?
- Buvo griežta finansinė drausmė. Teko kai ko atsisakyti, galbūt kai kur pristabdyti tam tikrus žingsnius, kuriuos jau reikėjo žengti. Šiek tiek sulėtinome spartą keliaujant į priekį, laikinai atsisakėme dalyvavimo aukštesnėse lygoje, bet tai leido pasirašyti sutartį su C. Dohmu. Treniruotėms ir visam klube vykstančiam futbolo procesui tai buvo didžiulis impulsas.
 
Dabar po truputį galime artėti prie savo tikslų. Sieksime, kad mūsų vyrų ir moterų klubai rungtyniautų Pirmoje arba A lygose, o bent 50 proc. futbolininkų aikštėje sudarytų vietiniai žaidėjai.

Telšių „Džiugo“ pasirinkimas dar nežaisti A lygoje irgi parodo šią Lietuvos futbolo situaciją. Klubai turi rinktis. Nesakau, kad neįmanoma, bet yra labai sudėtinga turėti stiprias pirmas komandas ir stiprią akademiją. Manau, kad „Utenio“ pavyzdys daug kam atvėrė akis.

Ar didelės skolos dar liko?
Skolos siekia kiek daugiau nei 30 tūkst. eurų. Planuojame šiemet galutinai jų atsikratyti. Didžioji skolos dalis liko kreditoriams.

Kokie jūsų santykiai su Utenos savivaldybe? Ar ji supranta jūsų darbus ir naudą miestui?
Visada savivaldybės palaikymas leido mums siekti tikslų. Tikimės, kad glaudus bendradarbiavimas tęsis. Šiuo metu yra svarstomas savivaldybės biudžetas. Mes tikimės, kad savivaldybės finansinis indėlis į klubo biudžetą liktų toks, kaip pernai. Ar tai pavyks, pamatysime. Neabejoju, kad savivaldybė mato, kad akademijoje treniruojasi daugiau nei 200 vaikų, panašus skaičius užsiėmimus lanko darželiuose, turime daug renginių ir iniciatyvų Utenoje, ir pagal tai esame vieni geriausių sporto klubų Lietuvoje. Esame pasiruošę toliau dirbti, stiprinti bendradarbiavimą ir žengti kartu pirmyn.

Dar turime projektą „Atviras futbolas“, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų. Projektas skirtas socialinę atskirtį patiriantiems vaikams. Tai ir darbas su neįgaliaisiais. Šis projektas atveria naujas galimybes. Tikimės, kad taip galėsime dar labiau išplėsti bendruomenę. 

Kokie yra „Utenio“ lūkesčiai 2020 metams?
Turime pasitvirtinę strategiją iki 2025 metų. Joje numatytas augimas stiprinant vaikų futbolo akademiją, didinant vaikų skaičių. Kadangi žmonių, žaidžiančių futbolą, daugėja, Utenoje neišvengiamai turi atsirasti pilnų matmenų dirbtinės dangos aikštė. Mūsų skaičiavimais, jau 2022 metais mes neišsiverstume Utenoje esančioje infrastruktūroje. Tai vienas iš tikslų ir būtų turėti dirbtinės dangos aikštę, kad užtikrintume treniruočių ir varžybų kokybę. Kad ir dabartinės žiemos metu arba ankstyvą pavasarį mes neturime kur žaisti draugiškų rungtynių 11 prieš 11. Turime važiuoti žaisti svetur, o tai - papildomi kaštai. Jeigu žaistume Utenoje, tai tas lėšas būtų galima paskirtini efektyvesnėms veikloms. 
 
Taip pat šiemet sieksime maksimaliai išnaudoti bendradarbiavimą su C.Dohmu. Jeigu pirmą pusmetį skyrėme, kaip sako Carstenas, rėmų nustatymui, tai dabar pereiname prie subtilybių, žaidimo stiliaus įgyvendinimo, pačių treniruočių techninių dalykų. Vyrų komandai kelsime tikslą užimti vietą Antros lygos lentelės viduryje, bet apie tai kalbėti kol kas sunku, nes nežinomos visos komandos dalyvausiančios pirmenybėse, o moterų komandai yra iškeltas labai ambicingas – A lygoje užimti ketvirtą vietą. Tai būtų maksimalus tikslas, o minimalus – surinkti daugiau taškų nei praėjusiame sezone. 

2019 m. „Utenio“ veiklos ataskaitą rasite čia>>>
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas