mazujuzaidynes.lt 2020 m. vasario 22 d. 12:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti

Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)

Merūnas ir Erika Vitulskiai su sūnumis.
Merūnas ir Erika Vitulskiai su sūnumis.
Pora propaguoja aktyvų laisvalaikį, o pametinukus sūnus skatina išbandyti įvairias sporto šakas.
 
Ajus (5 metai) ir Herkus (4 metai) – nenustygstantys vietoje, drąsūs ir komunikabilūs. Vaikai nebijo užkalbinti, drąsiai sako savo nuomonę ir jau dalyvavo ne vienoje televizijos laidoje. „Iš tikrųjų, mums ir patiems buvo staigmena, kad jie tokie aktyvūs“, – juokėsi dainininkas.
 
Berniukai ne tik labai komunikabilūs, bet ir sportiški. Vos pasitaikius progai skuba parodyti išmoktus breiko judesius ar mėgstamus sportinius pratimus. Aktyvų gyvenimo būdą ir įprotį sportuoti jiems diegia tėvai.

Vaikystė – laikas išbandyti
 
Pasivaikščiojimai parke jau tapo neatsiejama Vitulskių šeimos kasdienybės dalimi. Mažieji dievina paspirtukus, o kitais metais, vaikams šiek tiek ūgtelėjus šeima planuoja įsigyti ir dviračius. 
 
Vyresnėlis Ajus lanko futbolo ir gimnastikos treniruotes, Herkus – krepšinį ir breiką. Dar būdami visai maži kartu su tėveliais jie jau dalyvavo „UNICEF“ vaikų bėgime ir retai kada praleidžia Vilniaus maratono vaikų bėgimą.
 
„Jie tiesiog gerai leidžia laiką ir mėgaujasi aktyvia veikla: ar tai būtų lėkimas paspirtuku, ar voliojimasis rudeniniuose lapuose. Mums svarbiausia, kad vaikams patiktų ir jie patys patirtų džiaugsmą sportuodami, o ne būtų verčiami tai daryti. 
 
Bandėme juos abu leisti į gimnastikos būrelį. Ajui patiko, o Herkus pamatė, pabuvo ir viskas, jam norisi kažką kitą išbandyti. Bet ir gerai, juk vaikystė ir yra laikas išbandyti įvairius dalykus“, – sakė E. Vitulskienė.
 
Pavyzdys – pasaulio čempionas
 
Vitulskiai artimai bendrauja su kovotojo Sergejaus Maslobojevo šeima, auginančia panašaus amžiaus berniuką. Pasaulio čempionas sūnų Ramirą nuo mažens  kartu vedasi į salę ir po truputį supažindina su sportu. 
 
„Matome tą aplinką, matome, kaip stengiamasi, kad vaikas pamiltų sportą. Kadangi esame labiau meno žmonės, mums tai puikus pavyzdys“, – sakė M. Vitulskis.
 
Mažieji Ajus ir Herkus fizine veikla aktyviai užsiima ir darželyje. Tiek praėjusiais metais, tiek šiemet berniukų darželis dalyvauja Lietuvos mažųjų žaidynėse – didžiausiame šalyje ikimokyklinio ugdymo vaikams skirtame projekte. 

 
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) organizuojamu projektu siekiama didinti vaikų fizinį aktyvumą ir nuo mažens ugdyti įprotį sportuoti bei pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną.
 
Žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Žaidynių dalyviai bėgioja, šuoliuoja, laipioja, mėto, treniruoja pusiausvyrą ir žaidžia žaidimus, lavinančius skirtingus judesius. 
 
Stengiasi kuo daugiau judėti
 
„Sportas visada suteikia geros nuotaikos, o kalbant apie tėvų ir vaikų santykius, tai puikus būdas praleisti laiko kartu. Tyrimai rodo, kad šiais laikais tėvai su vaikais praleidžia labai mažai laiko. Tokios bendros veiklos šeimą labai suartina. Be to, vaikams ugdo charakterį, sportinį užsispyrimą“, – sakė E. Vitulskienė.
 
„Pastebime, kad nors vaikai ir konkuruoja, jie tai daro draugiškai. Nesipyksta, jei vienam pavyksta geriau“, – pridūrė Merūnas.
 
Patys tėvai berniukams taip pat stengiasi rodyti pavyzdį. Pavyzdžiui, Erika ne tik vaikšto į sporto klubą, bet ir mėgsta pramoginius šokius bei lanko muaythai treniruotes.
 
„Visada stengiuosi kuo daugiau ir kuo dažniau judėti, tik dirbant ir turint du vaikus ne visada pavyksta. Kovos menai man padeda negalvoti apie darbus. Pavyzdžiui, nuėjusi į sporto klubą, kad ir ką bedaryčiau vis galvoju, kokie dar darbai liko nepadaryti. Todėl stengiuosi eiti ten, kur man reikėtų visiškai susikoncentruoti“, – pasakojo moteris.
 
Tuo tarpu Merūnas pripažįsta, kad sportui norėtų skirti daugiau dėmesio.
 
„Turbūt daugiausia sportuoju keliaudamas, kai tenka po 20 ar daugiau kilometrų nueiti iki teatro ar viešbučio, – juokiasi, – mūsų šeimoje Erika yra sportiškesnė, man reikėtų pasitempti. Juk nebe tie laikai, kai žmonės fizinį krūvį gaudavo ūkininkaudami. Dabar fizine veikla reikia pasirūpinti patiems.“
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas