Robertas Trakys (LBF) 2020 m. vasario 26 d. 21:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

N. Kočergina pateko į supersprinto finalą

Šalia Minsko esančiuose Raubičiuose (Baltarusija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas.

Natalija Kočergina
Andrei Ivanov nuotr.
Natalija Kočergina
Čempionate dalyvauja devyni Lietuvos atstovai. Trečiadienį čia vyko tik praėjusį sezoną į IBU taurės varžybų grafiką įtraukta supersprinto rungtis.


Ši rungtis susideda iš dviejų etapų – 3 km kvalifikacinių varžybų su dviem šaudymo ruožais bei 5 km finalinių varžybų, kuriose šaudoma keturis kartus. Teisę dalyvauti finale pelno tik 30 geriausiai kvalifikacijoje pasirodančių sportininkų.


Vienintele į finalą patekusia Lietuvos biatlonininke tapo Natalija Kočergina, kuri atrankoje užėmė 30-ą vietą. Sportininkė per du šaudymo ruožus panaudojo 1 papildomą šovinį ir baudos ratų išvengė, o nuo pirmą rezultatą užfiksavusios baltarusės Dzinaros Alimbekavos atsiliko 52,9 sek.


Puikiai šaudė ir kitos dvi lietuvės, kurios nesuklydo nė sykio: Gabrielė Leščinskaitė tarp 102 dalyvių užėmė 47-ą vietą, o su šautuvo problemomis susidūrusi Ana Jesipionok – 93-ią.


Finale N.Kočergina be klaidų įveikė du šaudymo ruožus, tačiau „uždirbo“ tris baudos ratus stovėdama bei finišavo 28-a. Auksą iškovojo rusė Jevgenija Pavlova, 2,8 sek. aplenkusi ukrainietę Oleną Pidgrušną bei 5,5 sek. – prancūzę Chloe Chevalier. N. Kočergina atsiliko 2 min. 10,8 sek.


„Nesu sprinterė, trumpos distancijos ne man. Dar vienas minusas, kad turiu problemų su koordinacija, o šiandien reikėjo daug manevruoti ir techniškai įveikti trasą. Gavau patarimų iš trenerių ir jų nurodymus stengiausi įvykdyti, – pasakojo N. Kočergina. – Finale šliuožti buvo truputį lengviau, nes distancija buvo ilgesnė. Šaudymas irgi buvo neblogas, tik stovint nepasisekė, „nepraėjo“ keli gabaritai, bet džiaugiuosi, kad pradėjau greitai šaudyti.“


Sportininkė teigiamai vertina savo šiandienos pasirodymą, o apie patekimą į finalą sužinojo ne iškart po varžybų.


„Į Top-30 pateko pačios stipriausios, visos buvo labai šalia, o skirtumai – nedideli. Finišavau 30-a, pralaimėjau tik 52 sekundes, o tai tokioje trasoje yra nedaug. Netikėjau, kad pateksiu į finalą, nes kai išeidinėjau, buvau 30 vietoje ir dar finišuoti turėjo daug merginų. Žinojau, kad būsiu kažkur šalia, kokia 32-33-ia“, – prisiminė N. Kočergina.


Analogiškoje vyrų rungtyje geriausiai iš Lietuvos sportininkų sekėsi Karoliui Dombrovskiui, kuris suko baudos ratą ir tarp 120 dalyvių buvo 42-as. Linas Banys buvo 89-as (2 baudos ratai), vienintelis iš lietuvių vyrų baudos ratų išvengęs Rokas Suslavičius – 101-as, o Lukas Jakeliūnas – 111-as (2 ratai).


K. Dombrovskis prie starto linijos per pastarąsias dvi savaites stojo septintą kartą. Pasak biatlonininko, nuovargis po sėkmingo pasaulio čempionato, kuriame užėmė 30 vietą asmeninėse lenktynėse, jaučiamas.


„Vakar treniruotės metu jaučiausi pakankamai neblogai ir todėl nusprendėm startuoti. Ši rungtis yra dinamiška, trumpa, čia labai svarbus šaudymas. Norėjau išbandyti save, surizikuoti ir susikurti pranašumą šaudant, – sakė K.Dombrovskis. – Varžybų metu supratau, kad geros sportinės formos nėra, nesu atsigavęs po pasaulio čempionato. Net ir su labai geru šaudymu būčiau tik vos pakliuvęs į 30-uką, kuris leistų startuoti finale. Bet jei nepakliuvau, vadinasi, taip turi būti ir tokios mano galimybės šiai dienai.“


Yra kalbų, kad būtent supersprinto rungtis gali pakeisti 20 km individualią rungtį svarbiausiuose čempionatuose. Komandos snaiperiu laikomam K.Dombrovskiui tai būtų didelis smūgis.


„Supersprinte reikia spausti nuo pat pirmo metro, reikia labai koncentruotis šaudykloje ir greitai šaudyti. Manau, ši distancija yra ne iki galo mano, bet dalyvauti joje tikrai noriu. Kaip papildoma rungtis pasaulio taurėje ar olimpinėse žaidynėse ji būtų įdomi, bet nenorėčiau, kad kokia kita rungtis būtų pakeista supersprintu. Yra kalbų, kad reikia pakeisti individualią, o tokio sprendimo nenorėčiau“, – teigė K. Dombrovkis.


Beje, jam Europos čempionatas jau baigėsi – biatlonininkas vyks į Lietuvą ruoštis startams pasaulio taurės varžybose.


Baltarusiai teisę organizuoti Europos pirmenybes gavo vos prieš kelias savaites: dėl sniego trūkumo varžybos buvo perkeltos iš Estijos. Pasak ilgamečio rinktinės nario R.Suslavičiaus, patys baltarusiai nustebo, jog jiems pavyko per tokį trumpą laiką pasirengti čempionatui.


„Nuo gruodžio mėnesio jie turėjo kilometrinį ratuką, kurį pavyko išsaugoti. Baltarusiai išnaudojo visas minusines temperatūras ir visame Minsko regione pajungė pajėgas gaminant dirbtinį sniegą. Tada visą jį dėjo, klojo, darė. Sniego prasme jie pasiruošė idealiai, bet patiems dalyviams, kai pliusas yra nemažas,  nėra pats maloniausias važiavimas“, – pasakojo R. Suslavičius.


Sprinte dalyvavęs biatlonininkas dirba sporto žurnalistu vienoje didžiausių Lietuvos naujienų redakcijų. Nors R. Suslavičius neturėjo nė vienos treniruočių stovyklos užsienyje, o ant sniego surinktų kilometrų skaičius nuo rinktinės lyderių atsilieka mažiausiai 10 kartų, lietuvis sugebėjo aplenkti ir kelis pasaulio taurėje besivaržančius biatlonininkus.


„Baigęs didįjį biatloną įsidarbinau sporto žurnalistu. Nepaisant to, kad šeimoje buvo permainų, nes gimė dukrelė, randu laiko šiek tiek pasitreniruoti. Rinktinėje liko viena vieta ir aš pasisiūliau dalyvauti Europos čempionate, kadangi varžybos vyksta geografiškai netoli nuo namų. Treniruojuosi savarankiškai, su komanda niekur nebuvau, bet ruošiausi kryptingai. Realiai turėjau 3-4 dienas Estijoje gruodžio mėnesį, 3-4 dienas Slovakijoje, o visa kita – prieš darbą arba po darbo – Vilniuje, Ignalinoje arba Nemenčinėje“, – sakė R. Suslavičius.


Ketvirtadienį Europos čempionate vyks mišrių estafečių varžybos. Vienetų estafetėje dalyvaus A. Jesipionok ir L. Banys, o mišrioje estafetėje – N. Kočergina, G. Leščinskaitė, Vytautas Strolia bei Tomas Kaukėnas.

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas