Robertas Trakys (LBF) 2020 m. vasario 27 d. 19:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Biatlono viltys žlugo ištižusiame sniege

Lietuvių viltis sustabdė „košė“ – taip galima pavadinti ištižusią trasą Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiame Europos biatlono čempionate.

Natalija Kočergina ir Gabrielė Leščinskaitė
Andrei Ivanov nuotr.
Natalija Kočergina ir Gabrielė Leščinskaitė

Ketvirtadienį čia vyko mišrių estafečių rungtis, kurioje bent į 12-uką prasibrauti norėjusi lietuvių komanda užėmė 13-ą vietą.


Beprecedentis įvykis: pirmi finišo liniją kirto ukrainiečiai, antri buvo rusai, treti – norvegai. Tačiau rusams pateikus protestą dėl Norvegijos komandos neleistinų veiksmų (norvegas pastūmė Baltarusijos sportininką, kuris krito), teisėjai net dvi valandas po varžybų pabaigos nagrinėjo komandų protestus – norvegai galop buvo diskvalifikuoti, o 14-ti finišavę lietuviai pakilo pozicija aukštyn.


Prieš dvi savaites pasaulio čempionate 16-ą vietą mišrioje estafetėje užėmę lietuviai „ant popieriaus“ atrodė konkurencingi, tačiau buvo pavyti ratu ir varžybas baigė anksčiau laiko. 4x6 km rungtyje Lietuvai atstovavo Natalija Kočergina, Gabrielė Leščinskaitė, Vytautas Strolia bei Tomas Kaukėnas.


Pirmoji startavusi N. Kočergina per du šaudymo ruožus panaudojo 4 papildomus šovinius ir savo etapą baigė 13-a iš 22 sportininkių. G.Leščinskaitė šaudykloje suklydo kartą, tačiau tragiškos sąlygos trasoje pakilti aukščiau padėjo tik per poziciją. Tuo tarpu V.Strolia buvo greitas trasoje, bet šaudė netaikliai: su šešiais papildomais šoviniais, vienu baudos ratu ir ketvirtu šliuožimo greičiu jis etapą baigė 14-as.


T. Kaukėnas spėjo apšliuožti vos 2 kilometrus ir Lietuvos komanda buvo pavyta lyderių ratu.


„Lūkesčiai visada yra ir tikrai buvo galima kovoti dėl daug aukštesnių vietų. Man asmeniškai šįkart nenusisekė šaudymas, o trasa buvo sudėtinga. Tokios sąlygos – nėra mūsų stiprioji pusė. Aišku, sąlygos visiems vienodos, negalima nieko kaltinti, bet pasaulio 16 vieta yra aukščiau nei 13 vieta Europos čempionate. Šįkart nepasisekė, bet potencialas kovoti dėl aukštų vietų yra“, – komentavo V. Strolia.


Taikliausiai iš lietuvių šaudžiusi G. Leščinskaitė nepamena, kada varžybose teko dalyvauti esant tokioms prastoms sąlygoms.


Trasoje buvo kažkas panašaus į sulėtintą filmą – tokia gili ir nemaloni košė, kad nebuvo galima atlikti jokių staigių judesių. Negali greitėti, mėtaisi į visas puses, slidės kliūna už sniego. Asmeniškai buvo žiauriai sunku, labai sunku išlaikyti tempą, o apie techniką net nekalbu. Tokioje trasoje prarandi visus techninius gebėjimus, reikia jėgos, ištvermės ir psichologinio pasiruošimo“, – pasakojo G. Leščinskaitė.


Sportininkė teigė, kad vidutinio lygio komandoms norint užimti aukštą vietą svarbu, jog visi ekipos nariai pasirodytų pagal savo galimybes.


„Nėra taip, jog čia Europos čempionatas ir mums bus lengviau. Estafetė tokia rungtis, kad vienas etapas gali kažkiek pagadinti ir krisime žemai. Svarbiausias uždavinys, kad kiekvienas žmogus pasirodytų pagal savo galimybes“, – sakė G.Leščinskaitė.


Ištižusi trasa yra parankesnė lengviems ir fiziškai galingiems biatlonininkams. Aukštaūgis V. Strolia įprastai yra pajėgesnis kietose trasose. Pasaulio čempionate lietuviui nedaug trūko, jog iškovotų teisę dalyvauti prestižinėje bendro starto rungtyje.


„Pagal šiandieninę savijautą sakyčiau, kad spėjau atsigauti po pasaulio čempionato. Per jį jaučiausi pavargęs ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Tas grįžimas namo, kad ir vienai parai, labai padėjo ir kelios laisvos dienos be treniruočių buvo į naudą. Atvažiavę į Baltarusiją padarėme kelias geras treniruotes, pagal planą labai gerai išėjo pasiruošti šioms varžyboms, tad tikiuosi, jog sprinte irgi pavyks ir jaustis panašiai, ir susitvarkyti su šaudymu“, – vylėsi V.Strolia.


Vienetų mišrių estafečių medalius išsidalijo norvegai, vokiečiai ir ukrainiečiai. Lietuvos komanda – Ana Jesipionok bei Linas Banys – užėmė 25-ą vietą.


Europos biatlono čempionate sportininkų dar laukia sprinto ir persekiojimo rungtys.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas