adverum.lt 2020 m. vasario 28 d. 11:31 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Monique: vietoj mikrofono – bokso pirštinės

Gerai žinoma dainininkė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę.

Monika Pundziūtė-Monique
adverum.lt nuotr.
Monika Pundziūtė-Monique
   
Nors anksčiau su sportu moteris „nesutarė“, dabar jis užima svarbią vietą jos gyvenime. Monika sako, kad rytais su malonumu mauna bokso pirštines – sportas ją net tik pozityviai nuteikia dienai, bet ir ugdo pasitikėjimą savimi. „Jei ryte įveikiu treniruotę ir save, vadinasi, tą dieną galėsiu įveikti bet ką“, – sako Monika. Ji šiais metais metė sau sporto iššūkį ir pasiryžo dalyvauti kovo 21 d. vyksiančiame treniruočių festivalyje „Nike treniruočių diena“.

Monika, koks jūsų santykis su sportu?


Dabartinį mano ir sporto santykį prilyginčiau draugystei: susipykstam, susitaikom, kartais ilgai nesimatom, o dar dažniau – negalim išsiskirti. Nors anksčiau beveik nesportuodavau, dabar tai vienas iš geriausių buvimo su savimi būdų. Žinoma, pirmą vietą užima muzika.

Dalis žmonių sportuoja norėdami išlaikyti gražias kūno formas. O koks jūsų atvejis – kodėl visgi nusprendėte sportuoti?

Prisipažinsiu, pirmą kartą į sporto salę mane nuvedė noras geriau atrodyti. Dabar į sportą žiūriu kitaip – tai daug daugiau nei gražios kūno linijos. Man jis padeda ne tik darbe, bet ir prisideda prie emocinės sveikatos gerinimo. Tik dėl treniruočių scenoje jaučiuosi kur kas tvirtesnė nei bet kada anksčiau. Taip pat jaučiu vis didesnę meilę sau, rūpinimąsi savimi bei savo sveikata. Visa tai – tik dėl sporto.

Lankote bokso treniruotes. Kaip susidomėjote šia sporto šaka?

Į bokso treniruotę pakvietė draugė, nusprendžiau pamėginti. Iš karto supratau, kad tai – mano sportas. Iki bokso išbandžiau daug įvairių treniruočių, bet jos manęs taip nesužavėjo. Nors daugelis mano, kad ši sporto šaka agresyvi – taip nėra. Boksas man padeda ugdyti pasitikėjimą savimi ir dėl jo netampu agresyvesne moterimi.

Ar boksas vienintelė jus pakerėjusi sporto šaka?

Bokso treniruotes lankau du kartus per savaitę ir jas bandau suderinti su kitais savo pomėgiais – bėgimu bei joga. Žinoma, stengiuosi nepamiršti ir lankstumą, kūno mobilumą gerinančių pratimų. 

Visuomenėje sutinkama nuomonė, kad tokios sporto šakos kaip boksas – „vyriškos“. Ką apie tai manote?

Iš tiesų šis stereotipas itin paplitęs – galbūt todėl treniruotėje vyrų daug daugiau nei moterų. Nepritariu, kad boksas – tik vyrų sportas, todėl susidomėjusias merginas raginu ateiti ir išmėginti. Boksui lytis nesvarbi, tai universalus sportas. Palaikančiomis, paskatinančiomis žinutėmis nevengiu dalintis ir socialinėje erdvėje – labai džiaugsiuosi, jei tai ką nors įkvėps ir padrąsins.

Esate itin aktyvus, užimtas žmogus – kaip randate laiko sportui?


Sportuoju rytais ir taip pasikraunu energijos visai dienai. Jaučiuosi kaip herojė – jei įveikiau save, treniruotę, atrodo, galiu įveikti bet ką. Žinoma, kitiems patinka vakarinis sportas, o man vakare nelieka jėgų. Ne kartą įsitikinau – jei ryte nepasportuosiu, vadinasi, tą dieną sportą galiu pamiršti. 

Ar reikia „prisiversti“ sportuoti? Kas jus motyvuoja?

Būsiu atvira – kartais motyvacijos pritrūksta, tačiau man padeda savotiška rutina, susiformavęs įprotis. Jei treniruočių nepraleidžiu bent dvi savaites iš eilės – tuomet sportas tampa mano ryto ritualu. Atrodo, tiesiog privalau pasportuoti, priešingu atveju jausiuosi keistai. Tokiu būdu sportas „įtraukia“ – pamėgini ir nebenori sustoti. Kviečiu pabandyti ir patiems įsitikinti.

Ką jums reiškia sveikas gyvenimo būdas?


Man tai reiškia, kad būsiu laiminga visomis prasmėmis – tiek fizine, tiek emocine. Stebiu save ir pastebiu teigiamus pokyčius – sveikesnė veido oda, sustiprėjęs kūnas. Sporto nesieju su lieknėjimu, priešingai – dėl treniruočių kūnas tapo tvirtesnis, esu ištvermingesnė, o tai man padeda jaustis geriau ir scenoje. Sportas teigiamai prisideda ir prie emocinio pasaulio – sunku paaiškinti kodėl, tačiau fizinė veikla man siejasi su dėmesiu ir meile sau.Sportas – tai jūsų laikas sau? Galbūt sportuojant gimsta naujų kūrybinių minčių ar net dainų tekstų?


Taip, tai vienas iš būdų, kada galiu pabūti su savimi, negalvoti apie laukiančius darbus ir nepaskęsti telefone. Dažnai juokaudama sakau, kad telefonai – tai mūsų genialių idėjų vagys. Jei turime laisvo laiko – iš karto griebiame telefoną į rankas, nors ne visada žinome, ko ten ieškome. Dešimt minučių pabūti tik su savo mintimis, be telefono – daugeliui būtų sunki užduotis. Sportas man padeda mažiau laiko leisti su telefonu ir dėl to esu laiminga. Treniruotėje galiu būti tik su savimi, išsivalyti mintis, suvokti, kas iš tiesų yra svarbu ir tuomet nerti į dieną ir kūrybą.

Kovo 21 d. jūsų laukia „Nike treniruočių diena“. Joje dalyvausite pirmą kartą? Ko labiausiai laukiate?

Taip, šiame renginyje dalyvausiu pirmą kartą. Niekada nebuvau tokioje didelėje sportuojančių ar norinčių sportuoti žmonių minioje, kurie užsikrėtę vienu ir tuo pačiu troškimu – tobulėti ir džiaugtis kiekviena akimirka. Tikiuosi geros atmosferos, daug judesio, atradimų ir malonių pažinčių! Tikiu, kad išsinešiu daug gerų patirčių ir prisiminimų!

Kovo 21 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilnių drebins didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje – „Nike treniruočių diena“. Septintus metus iš eilės organizuojama sporto šventė pajėgumų nestabdo ir šį kartą dalyviams pasiūlys daugiau kaip 25 skirtingas treniruotes su geriausiais Lietuvos ir pasaulio treneriais.
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas