Lina Daugėlaitė/"Olimpinė panorama" 2020 m. vasario 28 d. 19:34 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Plaukikė medžioja olimpinį normatyvą

18-metė plaukikė Kotryna Teterevkova, pergalių skonį jau pajutusi jaunimo varžybose, šiemet atkakliai sieks kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes.

K.Teterevkova.
Kipro Štreimikio nuotr.
K.Teterevkova.
Kotryna plaukia 100 ir 200 m krūtine. Tad jai įkėlus koją į nacionalinę rinktinę, kurioje nebeliko Rūtos Meilutytės, pasigirdo kalbų, kad jaunoji plaukikė užėmė Lietuvos auksinės žuvelės vietą.
 
„Pirmose varžybose tarp suaugusiųjų gal šiek tiek jutau spaudimą. Dabar jaučiuosi laisvai. Tiesiog darau savo darbą ir plaukiu, kaip galiu“, – sako Kotryna, jau apsipratusi su savo padėtimi rinktinėje ir ranka numojanti į bet kokius lyginimus.
 
Iš pradžių buvo ne itin jauku ir dėl to, kad atsidūrė tarp naujų žmonių, vyresnių kolegų. „Anksčiau turėjau kitą komandą – kiti žmonės, kiti draugai. Bet Lietuvos rinktinėje visi draugiški. Kuo toliau, tuo geriau vienas kitą pažįstame, priprantame: jie prie manęs, aš – prie jų“, – džiaugiasi K. Teterevkova.
 
Mergina prisipažįsta, kad nejauku iš pradžių buvo ir šalia labiausiai tituluoto rinktinės nario Dano Rapšio. „Buvo kažkaip vau – juk jis čempionas. Bet dabar jau kaip draugas man“, – šypsosi plaukikė pasakodama, kad iš Dano dažnai išgirsta draugiškų ir naudingų patarimų. Jų negaili ir kiti rinktinės nariai, bet Danas savo arsenale turi sukaupęs bene daugiausiai. „Ir posūkius, ir „išėjimus“ man pataisė, dėl to esu jam dėkinga. Duoda pastabų draugiškai, nuoširdžiai. Smagu, kai rinktinėje tokia atmosfera“, – džiaugiasi plaukikė.
 
Vasarį trenerio Michailo Romanovskio auklėtinė leido treniruočių stovykloje užsienyje, į ją išvyko dar sausio pabaigoje. Į Lietuvą trumpam užsukusi žiemos gale, netrukus ji vėl krausis lagaminus – šįkart į aukštikalnes, kur rengsis Europos čempionatui. Jis vyks gegužę Budapešte.
 
Grįžusi į Vilnių K. Teterevkova treniruojasi Fabijoniškių baseine. Baseinas naujas, bet trumpas – 25 m ilgio. Retkarčiais, dažniausiai šeštadieniais, treniruotės vyksta Elektrėnuose. „Laukiam ilgo Lazdynų baseino, nes tokio trūksta“, – sako Kotryna, kuri, kaip ir visi plaukikai Lietuvoje, apie 50 m baseiną namuose tik svajoja.
 
Šių metų Europos čempionatas – tik tarpinė stotelė. K. Teterevkova norėtų įšokti į olimpinį traukinį – įvykdyti A normatyvą ir išbandyti jėgas Tokijuje. Ji prisipažįsta, kad normatyvą įvykdyti tikėjosi jau paėjusią vasarą, bet nepavyko. Tikslo sieks šiemet.
 
Pagrindinės K. Teterevkovos rungtys – 100 ir 200 m krūtine. Kurios rungties normatyvas jai galėtų paklūsti pirmasis, jaunoji plaukikė spėti nesiryžta: „Praėjusį sezoną negalėjau pasigerinti 200 m plaukimo rezultato, tai net nežinau, kurioje distancijoje geriau pavyks.“
 
Pagrindinė vilnietės Kotrynos konkurentė Lietuvoje – kaunietė Agnė Šeleikaitė, su kuria iškovojo medalius 2018 m. jaunimo olimpinėse žaidynėse Buenos Airėse. Tąkart A. Šeleikaitė laimėjo auksą plaukdama 50 m krūtine, o K. Teterevkova 100 m nuotolyje iškovojo bronzą, o 200 m distancijoje – sidabrą.

 
Plaukimo specialistai neabejoja, kad Kotryna – talentinga plaukikė. „Ji turi išskirtinius vandens pojūčio duomenis, turi unikalias kojas, kuriomis itin stipriai atsispiria ir vandeny jomis gerai dirba. Lengvutė, lieknutė – mažas vandens pasipriešinimas. Džiugu žiūrėti, kaip ji progresuoja“, – po jaunimo olimpinių žaidynių yra sakęs pagrindinės K. Teterevkovos konkurentės A. Šeleikaitės treneris Giedrius Martinionis.
 
Kotryna neslepia, kad silpniausia jos vieta – posūkiai, „išėjimai“ ir rankos: „Bet Danas padėjo posūkį pagerinti. Šiuo metu prie „išėjimo“ dirbu. Tai startas į vandenį ir plūduriavimas po juo. Ir rankas tobulinu, nes jos – silpnos.“
 
2019-ieji Kotrynai buvo iššūkių metai. Debiutas pasaulio ir Europos suaugusiųjų čempionatuose pareikalavo daug jėgų. Vien tai, kad atsiduri tarp pajėgiausių planetos plaukikų, tampa nemenku išbandymu. „Viskas nauja, šiek tiek baisu, jaučiausi sutrikusi. Bet priprantu prie sąlygų, prie komandos“, – sako plaukikė, kuriai praėję metai dovanojo neįkainojamos patirties, bet buvo ne tokie sėkmingi kaip 2018-ieji.
 
Visai sausi nebuvo ir 2019-ieji – Europos jaunimo čempionate M. Romanovskio auklėtinė laimėjo sidabrą plaukdama 50 m krūtine.
 
Šiemet aštuoniolikmetei teks ne tik pakovoti dėl olimpinio kelialapio, o sėkmės atveju – ir pačiose olimpinėse žaidynėse, bet ir pasiruošti abitūros egzaminams. K. Teterevkova – Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos dvyliktokė. Plaukikė pripažįsta, kad mokytis nelengva, nes dažniausia tą tenka daryti ne mokykliniame suole, o treniruočių stovyklose, gavus mokytojų užduotis nuotoliniu būdu.
 
Ir savo profesiją ji norėtų susieti su sportu. Galbūt pasirinks Lietuvos sporto universitetą Kaune. Buvo kilę minčių ir apie Ameriką, kurioje puikios sąlygos mokslus derinti su sportu. „Bet nelabai traukia ten, nors… nesu bandžiusi“, – kategoriško „ne“ dar nesako vilnietė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas