sportas.info 2020 m. kovo 3 d. 12:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Skandinavijos įkvėpta idėja – Vilniuje

Birželio 19 d. startuos pirmasis estafetinis miesto bėgimas „5x5 Relay Run“. Jame svarbiausia – ne kiek nubėgsi, o su kuo.

Judėjimo šventė vyks Vingio parke.
Organizatorių nuotr.
Judėjimo šventė vyks Vingio parke.
Judėjimo šventė, kur didžiausias dėmesys skiriamas bendravimo džiaugsmui ir aplinkos tausojimui – tokių idėjų įkvėptas šių metų birželio 19 d. startuos pirmasis estafetinis miesto bėgimas „5x5 Relay Run“. 
 
„Tikimės padrąsinti ir įkvėpti bėgti – arba eiti – net ir tuos, kurie iki šiol neišdrįsdavo dalyvauti tokiuose renginiuose,“ – sako renginio organizatorės Gitana Kazakevičienė ir Giedrė Mikaitienė.
 
Skandinaviško pavyzdžio įkvėpta idėja
 
Jau ne vienerius metus savo malonumui bėgiojanti ir įvairių bėgimo renginių nepraleidžianti G.Kazakevičienė sako, kad kitaip pažvelgti į savo pomėgį gavo progą gyvendama Danijos sostinėje Kopenhagoje, kur ypač susižavėjo vietos bendruomenių bėgimo klubų veikla.
 
„Įdomu tai, kad ragindami judėti danai sveikatingumą supranta kiek plačiau – ne tik kaip fizinę sveikatą, bet ir kaip psichinę naudą. Priklausymas grupei, buvimas kartu su grupe – tai dar vienas būdas visuomenei stengiantis nepalikti žmogaus vieno. Jei sportas yra kūno higienos dalis, tai bendravimas, jautimasis sociumo dalimi – neatsiejama psichinės higienos dalis,“ – neabejoja viena iš „5x5 Relay Run“ įkvėpėjų ir organizatorių. 
 
Pasak jos, ne atsitiktinai Danijoje tokie populiarūs – ir daugiausiai bėgikų pritraukiantys – yra estafetiniai bėgimai, skatinantys žmones jungtis į komandas: „Ar pastebėjote, kad jausdamiesi įsipareigoję – sportuodami komandoje, eidami kartu su draugais į treniruotes, tampame pareigingesni ir nepraleidžiame užsiėmimų net tomis dienomis, kai tingisi iš namų kelti koją? Pakanka minties, kad kažkas tavęs laukia, kad nuo tavęs priklauso komandos sėkmė – ir atsakomybė nustumia tingias mintis į šalį“.
 
Šventinę nuotaiką kurs piknikas
 
Iš čia gimė ir dar viena originali mintis: papuošti „5x5 Relay Run“ bėgimą pikniku. Kiekvienas renginio dalyvis, atsiimdamas savo numerį, kartu gaus ir pikniko užkandžių rinkinį, o bėgimui pasibaigus komandos kartu su palaikyti atėjusiais bičiuliais ir šeimomis, leis laiką piknikaudami ir dalindamiesi šventine nuotaika. 
 
„Galiu pasakyti iš patirties, kad prabėgęs trasą jautiesi kupinas emocijų, nori pasipasakoti, kas ir kaip sekėsi – bet įprastai bėgimuose neturi nei su kuo, nei kada tomis emocijomis pasidalinti. Todėl nusprendėme šiame bėgime akcentą dėti į gerą bendravimą: kai tave supa kolegos, bičiuliai, šeimos nariai – žmonės, kurie net nebėgdami gali būti piknike ir jaustis renginio dalimi. Todėl ir mūsų šūkis „Run is fun“ (bėgti smagu): nes čia bėgimo tikslas nėra įveikti tam tikrą atstumą per tam tikrą laiką, bet patirti paties bėgimo smagumą, o tada – dalintis juo su savo komanda,“ – pasakoja viena renginio organizatorių G.Mikaitienė. 

 
Antra svarbi „5x5 Relay Run“ žinutė – ekologija ir aplinkos tausojimas: organizatoriai rūpinsis, kad renginyje būtų maksimaliai atsisakyta įprastai bėgimuose gausiai naudojamo vienkartinio plastiko – nuo puodelių iki indų ir buteliukų; taip pat čia nebus gamtą teršiančios dalomosios medžiagos. Tuo tarpu nepanaudoti pikniko užkandžių rinkiniai po renginio bus paaukoti „Maisto bankui“.
 
5 bėgikai – po 5 kilometrus
 
Kad paskatintų bėgti ir burti į komandas ne tik tuos, kurie jau yra atradę bėgimo džiaugsmą, bet ir tuos, kurie dar tik svarsto ir niekaip nesiryžta, o gal visada norėjo, bet iki šiol neišdrįso dalyvauti bėgimo renginyje – organizatoriai pasirinko neilgą 5 km atstumą, kuriam įveikti nereikia nei didelio pasiruošimo, nei ypatingų fizinių pajėgumų. Tad kiekvienas penkių žmonių komandos narys nubėgs savąjį kilometrų penketuką – iš viso kartu įveikdami 25 km. 
 
„Norime, kad bėgimas būtų pritaikomas visiems, todėl ne tik bėgsime, bet ir eisime – turėsime atskirą trasą ėjikams. Komanda gali būti pati įvairiausia – nuo šeimos narių (mama, tėtis, vaikai, seneliai), iki kaimynų, bendraklasių, kolegų: ypač norime paskatinti bėgti įmonių kolektyvus, paraginti judėti biuruose sėdimą darbą dirbančius žmones. Fizinis pasirengimas tiek pačioje komandoje, tiek tarp komandų taip pat gali būti įvairus: galbūt kažkas sieks absoliučių pergalių, o kažkas ateis tiesiog nugalėti save ir padaryti tai kartu su bičiuliais,“ – sako renginio organizatorės. 
 
Judėjimo, bendravimo ir geros nuotaikos šventė „5x5 Relay Run“ vyks birželio 19 d., Vilniaus Vingio parke. 
 
Registruotis į estafetinį bėgimą – arba ėjimą – galite čia: https://5x5relayrun.lt
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas