Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. kovo 10 d. 17:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šachmatų varžybose – nauji nugalėtojai

Per Vilniaus gimnazistų žaidynių šachmatų varžybas staigmeną pateikė M. Biržiškos gimnazijos komanda, nukarūnavusi Vilniaus licėjaus ekipą.

Varžybų akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Tęsiasi devynioliktosios Vilniaus gimnazistų žaidynės, kurias organizuoja miesto savivaldybė ir sporto klubas „Žaidynės tęsiasi“. Jau žinomi merginų ir vaikinų krepšinio varžybų laimėtojai ir prizininkai, o dabar taurės ir medaliai įteikti stipriausioms šachmatų komandoms, kurių kiekvieną sudarė trys vaikinai ir viena mergina. 

Staigmeną pateikė Mykolo Biržiškos gimnazija (12 taškų), pirmą kartą tapusi nugalėtoja ir aplenkusi Žirmūnų gimnaziją (9) bei net 15 kartų iki tol pergalingai žygiavusį Vilniaus licėjų (8).

Dėl nugalėtojų vardų kovojo 10 komandų. Kaip pastebėjo „Tauro“ sporto mokyklos šachmatų ir šaškių skyriaus treneris Rišardas Fichmanas, daugumai ekipų atstovavo šachmatininkai, lankantys šią sporto mokyklą. Jo nuomone, šių varžybų favoritai, kaip ir ankstesniais metais, - Vilniaus licėjaus, Žirmūnų ir Mykolo Biržiškos gimnazijos. 

„Žaidynėse dalyvauja vyresnio amžiaus, devintų-dvyliktų klasių mokiniai, o jaunesniems neleidžiama žaisti, todėl susirinko neblogo meistriškumo mūsų sporto mokyklos auklėtiniai. ai turėtų būti atkakli. 
Kova turėtų būti atkakli, bet, manau, auksą laimės Vilniaus licėjaus komanda“, - prieš prasidedant varžyboms galvojo R. Fichmanas. 

Favoritai užleido pozicijas

Trenerio prognozė nepasitvirtino. Vilniaus licėjaus fizinio ugdymo mokytoja Linoreta Vasilevičienė, čia dirbanti jau 27 metus, prieš prasidedant kovoms apgailestavo, jog šįkart jų komandoje nėra susirgusios merginos.

Praėjusiais metais licėjų baigė pajėgi šachmatininkė Julija Palionytė, o pamaina jai neužaugo. Negana to, surasta sportininkė susirgo, o atsarginės komanda neturėjo.    

Tad prieš sėdant prie lentų, varžovai jau turėdavo pranašumą. Licėjaus šachmatininkams dvyliktokui Mantui Pilipuičiui, vienuoliktokui Justui Dailidėnui ir broliams dvyliktokui Divoniui ir dešimtokui Parbui Piličiauskui teko didelė atsakomybė. Vaikinai stengėsi ir jų pastangos buvo apvainikuotos bronzos medaliais. 

„Licėjaus pakraipa – daugiau matematinio ugdymo mokykla, todėl neatsitiktinai ir šachmatininkų turime neblogų. Nemažai mūsų licėjaus gimnazistų lanko sporto mokyklą, o kiti savarankiškai žaidžia namie su savo tėvais. Licėjuje šachmatai pačių mokinių dėka – viena populiariausių sporto šakų, kasmet vyksta jų turnyrai, kuriuose žaidžia ir mokiniai, ir mokytojai. Yra netgi tokių entuziastų, kurie per pertraukas sėda prie šachmatų lentos ir ne tik patys žaidžia, bet ir moko savo bendraamžius.  Šachmatams nėra abejingas ir licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius, nors jis mūsų turnyruose nedalyvauja, manau, laisvalaikiu irgi išsitraukia šachmatus“, - sako L. Vasilevičienė. 

Atsinaujinusios Vilniaus licėjaus komandos vaikinai nenusimena: šiemet lyderių pozicijos dėl pateisinamos priežasties buvo užleistos, tačiau kitąmet jas pasistengs susigrąžinti.

Patenkinti antrąja vieta 

Šachmatų varžybų koordinatorius, Žirmūnų gimnazijos fizinio ugdymo mokytojas Arūnas Giedraitis – vienas iniciatorių, kad dėl gimnazijų žaidynių šachmatų varžybų apdovanojimų kovotų devintų-dvyliktų klasių sportininkai.

Pradžia buvo 2003-aisiais, tada šachmatų varžybose dalyvavo nedaug gimnazijų. Pirmuoju žaidynių nugalėtoju tapo Vilniaus licėjus. 

Žirmūnų gimnazijai 2018-aisiais  pavyko nugalėti, o dabar jie buvo antri. 

„2018-ieji mūsų šachmatininkams buvo ypač sėkmingi. Per Lietuvos mokinių žaidynes Druskininkuose pelnėme bronzos medalius. Tada mūsų komandoje žaidė ir žinomo Lietuvos šachmatų organizatoriaus Jono Sidabro sūnūs Ignas ir Jonas. Šiemetinėje mūsų komandoje nebuvo į Lenkiją išvykusios Evelinos Ravluševič, jai ieškojome pamainos ir sutiko padėti devintokė Odilija Safinaitė. Užimta antrąja vieta esame patenkinti“, - teigia A. Giedraitis. 


Pergalė privertė sugrįžti 

M. Biržiškos gimnazijos fizinio ugdymo mokytojas Jonas Ramaška, nesitikėdamas, kad jo gimnazistai taps nugalėtojais ar prizininkais, įpusėjus varžyboms išvyko į namus. 

Tačiau, kai pakvipo pergale, vėl pasirodė Šachmatų ir šaškių mokykloje ir jam su komanda buvo įteikta nugalėtojų taurė.  

„Tikrai nesitikėjome nugalėti, man tai buvo didelis netikėtumas. Praėjusiais metais buvome ketvirti. Gimnazijoje dirbu nuo pat jos įsikūrimo, jau 37 metus, šį pergalė, kaip pati pirmoji, įeis į gimnazijos istoriją. 

Žaidynėse aktyviai dalyvaujame visų sporto šakų varžybose ir galutinėje įskaitoje dažnai tampame prizininkais. 

Gimnazijoje sportas yra propaguojamas, turime pačią gražiausią sporto salę iš visų Vilniaus gimnazijų ir vidurinių mokyklų. Tačiau tik vienintelę“, - paaiškino J. Ramaška. 

Nugalėtojams atstovavo dešimtokai Kasparas Maziukas, Rokas Bandza ir  Karolis Vilkevičius bei devintokė Ieva Šitkauskaitė.

Jie visi lanko „Tauro“ mokyklą, tik vienintelis K. Vilkevičius šachmatus iškeitė į futbolą. Stipriausias nugalėtojų žaidėjas – komandos kapitonas K. Maziukas. 

„Turėjome labai rimtų konkurentų, daug kas lanko šachmatų mokyklą. Sunkiausiai buvo žaisti su Vilniaus licėjaus komanda, kurią nugalėjome 2,5:1,5“, - teigė R. Bandza, kuris vieną kovą baigė lygiosiomis, vieną pralaimėjo, o keturias laimėjo.  

Pasak J. Ramaškoss, miesto gimnazistų žaidynės – vienas iš nedaugelio renginių, kur gimnazijoms galima dalyvauti ir pasireikšti. 

„Ypač esame dėkingi sporto klubo „Žaidynės tęsiasi“ vadovui Egidijui Karaliui, kuris, miesto savivaldybei 2007-2008-aisiais nutraukus šeštąsias gimnazistų žaidynes, ėmėsi iniciatyvos išsaugoti šias sporto žaidynes, ir jos dabar gyvuoja iki šios dienos. 

Tai – vienintelis gimnazijoms tinkantis formatas, jis yra tobulas.  Gimnazistai mokosi nuo devintos klasės, mes mokinių žaidynėse jau nelabai galime dalyvauti“, - kalbėjo J. Ramaška. 

Per šias žaidynes jį džiugino ir krepšininkai: merginos buvo antros, o vaikinai – ketvirti. 

Per dabar vykstančias merginų tinklinio varžybas M. Biržiškos komanda pateko į finalinį aštuntuką ir sieks apdovanojimų.  

„Daug metų esu gimnazijos tarybos narys ir ypač kovoju, kad bent devintoje klasėje vyktų trys kūno kultūros pamokos per savaitę, nes vaikai susirenka iš skirtingų mokyklų. Tikiuosi, kad kada nors savo tikslą pasieksiu“, - sako J. Ramaška. 

Gimnazistų entuziazmas

Vilniaus gimnazistų žaidynių vyr. teisėjas E. Karalius pasidžiaugė, kad septynioliktą kartą surengtos šachmatų varžybos buvo ypač atkaklios.

Tik M. Biržiškos gimnazijos šachmatininkai buvo ryškūs lyderiai ir laimėjo visus šešis susitikimus. 

Kitos šešios komandos buvo daugmaž vienodo pajėgumo, o nė vienos pergalės nepavyko pasiekti „Minties“ gimnazistams. 

„Įdomu tai, kad gimnazistų žaidynėse prizininkais visada tapdavo Vilniaus licėjaus ir Žirmūnų gimnazistai, o dabar atsiranda nauji nugalėtojai.  Atgaivintos Vilniaus gimnazistų žaidynės tapo pirmaeiliu mūsų klubo tikslu. Džiaugiamės, matydami didelį studentų aktyvumą, norą dalyvauti žaidynėse. Mūsų žaidynėse jėgas bando 29 gimnazijos.

Tie, kurie įkūrė klubą, dabar yra žaidynių vyriausieji teisėjai. Pirmųjų dviejų žaidynių vyr. teisėjas buvo Edmundas Liekis, po to penkioms žaidynėms vadovavo Kazimieras Kuprys, aš dažniausiai būdavau atskirų sporto šakų vyr. teisėjas, žaidynių vyr. sekretorius, o nuo 2009-ųjų, aštuntųjų žaidynių iki šiol – vyr. teisėjas“, - sako E. Karalius.  
 
Šiuo metu vyksta merginų tinklinio varžybos, kovo viduryje paaiškės nugalėtojos, o mėnesio pabaigoje į kovą stos vaikinai.   
  
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas