Tautvydas Vencevičius 2020 m. kovo 14 d. 10:31 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pradeda kovas dėl olimpinių kelialapių

Jungtinės Karalystės sostinėje Londone šeštadienį prasideda kova dėl kelialapių į šių metų Tokijo olimpines žaidynes.

Tadas Tamašauskas
Sauliaus Čirbos nuotr.
Tadas Tamašauskas

Kovo 14-24 dienomis vyks olimpinių žaidynių Europos zonos atrankos turnyras. Jame dalyvaus daugiau negu 350 boksininkų ir boksininkių iš 50-ies valstybių. Vyrai aštuoniose svorio kategorijose kovos dėl 50-ies, o moterys penkiose svorio kategorijose dėl 27-ių kelialapių.

Lietuvai atstovaus 5 boksininkai ir 2 boksininkės. Penktadienį ištraukus burtus, lietuviai sužinojo savo varžovus.


Pirmąją turnyro dieną į ringą kops du lietuviai. Svorio kategorijoje iki 57 kg Edgaras Skurdelis susitiks su Graikijai atstovaujančiu Aleksejumi Lagkazašviliu. Pergalės atveju, E. Skurdelis antrame rate kovos su ketvirtuoju skirstyto azerbaidžaniečio Tayfuro Alijevo ir žydo Bisharos Sabbaro poros nugalėtoju. Šioje svorio kategorijoje kelialapius į Tokiją iškovos aštuoni geriausi boksininkai. E. Skurdeliui reikia laimėti dvi kovas.


Šeštadienį kovas pradės ir 2019 m. pasaulio kariškių sporto žaidynių prizininkas Algirdas Baniulis. Svorio kategorijos virš 91 kg pirmame rate lietuvis kovos su Ukrainos čempionu Tsotne Rogava. Pergalės atveju, kitame etape A. Baniulio lauktų kova su pirmuoju skirstytu vokiečiu Nelvie Tiafacku. Šioje svorio kategorijoje į olimpiadą pateks tik keturi geriausi. Patekimą į pusfinalį užtikrintų trys pergalės.


Svorio kategorijoje iki 81 kg Paulius Zujevas sekmadienį pirštines surems su Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyviu, daugkartiniu Baltarusijos čempionu Michailu Dauhaliavetsu. Pergalės atveju, antrame rate P. Zujevas susitiktų su trečiuoju skirstytu turku Bayramu Malkanu. Šioje svorio kategorijoje kelialapiai atiteks šešiems geriausiems.


Sekmadienį kova laukia ir Tado Tamašausko. Svorio kategorijoje iki 91 kg lietuvis pirmame rate susitiks su Izraelio atstovu Konstantinu Pinčiuku. Abu boksininkai dalyvavo praėjusių metų pasaulio čempionate. T. Tamašauskas laimėjo dvi kovas ir užėmė 9 vietą. K. Pinčiukas pralaimėjo jau pirmą kovą. Pergalės atveju, antrame rate T. Tamašausko lauktų Vokietijai atstovaujantis Ammaras Abduljabbaras. Norint laimėti kelialapį, reiks iškovoti tris pergales ir patekti į pusfinalį, tarp keturių geriausių.
Kovo 16 dieną turnyre debiutuos Vytautas Balsys. Burtų dėka jis pateko į svorio kategorijos iki 75 kg antrą etapą ir čia susitiks su pasaulio ir Europos čempionatų dalyviu bulgaru Simeonu Chamovu. Iš šios svorio kategorijos kelialapius iškovos šeši geriausi. Šioje svorio kategorijoje kovos ir Norvegijai atstovaujantis Mindaugas Gedminas.


Tituluotas varžoves burtai lėmė Lietuvos boksininkėms. Svorio kategorijoje iki 51 kg Rugilė Altaravičiūtė burtų dėka pateko į antrą etapą ir pirmadienį susitiks su 2016 ir 2019 m. Europos čempionato prizininke baltaruse Julija Apanasovič. Olimpinius kelialapius iškovos šešios geriausios šios svorio kategorijos boksininkės.


Svorio kategorijoje iki 75 kg Europos jaunimo čempionė Gabrielė Stonkutė antradienį pirštines surems su 2019 m. Europos suaugusiųjų čempionato prizininke ukrainiete Anastasija Černokolenko. Pergalės atveju, G. Stonkutė antrame rate susitiktų su pirmąja skirstyta brite Lauren Price arba prancūze Michel Davina. Norint laimėti olimpinį kelialapį, reiks iškovoti dvi pergales ir patekti į pusfinalį.


Nors buvo baiminamasi koronoviruso grėsmės, olimpinių žaidynių atrankos turnyro organizatoriai patikino, kad ėmėsi visų būtinų priemonių ir renginys vyks kaip planuota Karalienės Elžbietos olimpiniame parke, „Copper Box“ arenoje. Varžybas galės stebėti ir žiūrovai.


„Remiantis Anglijos Visuomenės Sveikatos patarimais, naujausia informacija rodo, kad šį savaitgalį varžybos gali vykti. Mes nuolat bendraujame su Anglijos Visuomenės Sveikatos atstovais ir suprantame, kad padėtis gali pasikeisti. Tačiau šiuo metu tvarkaraštis nėra koreguojamas ir varžybos vyks pagal numatytą grafiką. Mums labai svarbi dalyvių ir žiūrovų sveikata bei gerovė. Visoms komandoms liepta reguliariai plautis rankas. Jeigu kas nors iš dalyvių ar žiūrovų pajaus peršalimo ar gripo simptomus, jiems patartina savarankiškai izoliuotis, būti lauke, vengti kontakto su kitais žmonėmis ir susisiekti su Organizacinio komiteto medicinos pareigūnais, kurie patars ir suteiks bet kokią tolesnę medicininę pagalbą. Mes įdiegėme eilę papildomų priemonių, tokių kaip kasdienis sportininkų temperatūros matavimas. Tai suteiks mums papildomus duomenis apie boksininkus ir leis sekti bei atpažinti bet kokius pokyčius“, – teigiama oficialiame Organizacinio komiteto pranešime.


Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes boksininkai galės iškovoti ir pasauliniame atrankos turnyre, kuris numatytas gegužės 11-25 d. Paryžiuje.

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas