ltok.lt 2020 m. kovo 17 d. 22:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinius bilietus gali išdalinti be kovos

Šiuo metu jau 57 proc. sportininkų yra atsirinkę į Tokijo olimpines žaidynes. Kaip bus paskirstyti likę 43 proc. kelialapių, kol kas neaišku.

Olimpinė vėliava.
Olimpinė vėliava.
Šiandien Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) tęsė konsultacijas su visomis suinteresuotosiomis Tokijo 2020 olimpinių žaidynių šalimis. Pirmiausia įvyko pasitarimas su tarptautinėmis vasaros sporto šakų federacijomis. Artimiausiu metu bus tariamasi su nacionaliniais olimpiniais komitetais (NOK), sportininkų atstovais, Tarptautiniu paralimpiniu komitetu (TPK), kitomis tarptautinėmis federacijomis (TF) ir kitomis suinteresuotosiomis šalimis.
 
Šiame oficialiame pranešime išdėstyti TOK Vykdomojo komiteto (VK) apibrėžti principai ir jų įgyvendinimo bendradarbiaujant su visomis suinteresuotosiomis šalimis gairės. TOK ir toliau vykdys savo veiklą kaip atsakinga organizacija. Šiame kontekste TOK prašo visų suinteresuotųjų šalių daryti viską, kas įmanoma jų kompetencijų ribose, siekiant sustabdyti viruso plitimą.
 
Oficialus pranešimas
 
Ši situacija yra beprecedentė visame pasaulyje, todėl mintimis esame su visais tais, kuriuos paveikė ši krizė. Kartu su visuomene solidariai ir visomis išgalėmis stengsimės sustabdyti viruso plitimą.
 
Su COVID-19 susijusi situacija taip pat turi įtakos pasirengimui Tokijo 2020 olimpinėms žaidynėms ir keičiasi kiekvieną dieną.
 
TOK ir toliau išlieka pilnai įsipareigojęs surengti Tokijo 2020 olimpines žaidynes. Iki žaidynių liko daugiau nei keturi mėnesiai, todėl šiame etape nėra reikalo priimti drastiškus sprendimus, o bet kokie spėliojimai šiuo metu būtų visiškai nenaudingi ir neproduktyvūs.
 
TOK ragina visus sportininkus visomis išgalėmis tęsti rengimąsi Tokijo 2020 olimpinėms žaidynėms. Mes ir toliau remsime sportininkus konsultuodami juos bei nacionalinius olimpinius komitetus teikdami naujausią informaciją, kurią viso pasaulio sportininkai gali gauti svetainėje „Athlete356“, taip pat – iš atitinkamų NOK‘ų bei tarptautinių federacijų.
 
TOK tvirtai tiki, kad dėl daugybės priemonių, kurias taiko viso pasaulio valdžios institucijos, pavyks suvaldyti viruso COVID-19 sukeltą situaciją. Atsižvelgdamas į šį kontekstą, TOK su džiaugsmu priima G7 lyderių paramą, kurią Japonijos Ministras Pirmininkas Abe Shinzo apibendrino savo kalboje: „Noriu, kad Olimpinės bei Paralimpinės žaidynės būtų surengtos tobulai, taip įrodant, kad žmonija įveiks naująjį koronavirusą, ir šiam tikslui pasiekti gavau G-7 lyderių palaikymą.“
 
Mes toliau vykdysime savo veiklą atsakingai ir sutikome laikytis šių prioritetinių principų, susijusių su Tokijo 2020 olimpinių žaidynių rengimu:
 
Saugoti visų su žaidynių rengimu susijusių žmonių sveikatą ir stengtis sustabdyti viruso plitimą.
 
Ginti sportininkų ir olimpinio sporto interesus.

TOK ir toliau visą parą stebės esamą situaciją. Jau vasario viduryje buvo įsteigtos specialiosios paskirties grupė, kurios narėmis tapo TOK, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Tokijo 2020 olimpinių žaidynių organizacinis komitetas, Japonijos valdžios institucijos ir Tokijo metropoliteno valdžia.
 
Šios grupės paskirtis – užtikrinti visų suinteresuotųjų šalių veiksmų koordinavimą. Ji įsipareigoja nuolat vertinti situaciją ir taip užtikrinti pagrindą vykdomam veiklos planavimui ir reikiamiems pakeitimams. Specialiosios paskirties grupė taip pat stebi visų sprendimais patvirtintų veiksmų įgyvendinimą. TOK ir toliau vadovausis šios specialiosios paskirties grupės patarimais. TOK sprendimai nebus lemiami finansinių interesų, nes dėl rizikos valdymo strategijų ir draudimo jis bet kuriuo atveju galės tęsti savo veiklą ir įvykdyti savo misiją surengti olimpines žaidynes.

 
Buvo imtasi įvairių priemonių
 
Visų bandomųjų renginių kovo ir balandžio mėnesiais formatas buvo pakoreguotas siekiant užtikrinti galimybę išbandyti esminius žaidynių elementus; pagal situaciją adaptuojamas Olimpinio deglo įžiebimas Graikijoje ir tolesni deglo estafetės Japonijoje elementai; buvo išanalizuota visa pasirengimo žaidynėms tiekimo grandinė; buvo parengti alternatyvūs planai numatytiems trikdžių atvejams.
 
Tuo pat metu temos ir problemos, kurias TOK Žaidynių koordinavimo komisija laiko prioritetinėmis, ir toliau išliks Tokijo 2020 olimpinių žaidynių organizacinio komiteto, TOK ir olimpinių suinteresuotųjų šalių dėmesio centre. Sprendžiant tokias problemas, vyksta paruošiamieji darbai lengvosios atletikos varžyboms Sapore, karšto klimato prevencinės priemonės rengiamos ir tikslinamos atsižvelgiant į kiekvieną sporto šaką, o transporto ir minių judėjimo planavimas išlieka pagrindiniu dėmesio elementu.
 
Būsimų posėdžių, ypač artėjančio Koordinavimo komisijos vizito ir įvairių projektų apžvalgų, darbotvarkės ir dalyvių skaičius buvo pakoreguoti. Nors šie posėdžiai įvyks planuotomis datomis, dalyvių skaičius Tokijuje bus sumažintas, tuo pat metu užtikrinant, kad Koordinavimo komisijos nariai galės dalyvaut svarbiausioje posėdžio dalyje naudodamiesi telekonferencijų galimybėmis. Tai bus taikoma visiems tolesniems vizitams, kol bus paskelbta kitaip.
 
Kasdienis visų organizacijų bendradarbiavimas bus tęsiamas, tačiau nuotoliniu būdu.
 
Šiuo metu visos suinteresuotosios Olimpinio judėjimo šalys ir sportininkai susiduria su rimtais iššūkiais kovoje dėl paskutinių kelialapių į olimpines žaidynes. Kai kuriose šalyse sportininkams sudėtinga net palaikyti įprastą treniravimosi režimą. TOK džiaugiasi sportininkų, TF‘ų ir NOK‘ų pademonstruotu solidarumu ir lankstumu įveikiant šiuos įvairioms sporto šakoms iškilusius iššūkius.
 
Šiuo metu jau 57 proc. sportininkų yra atsirinkę į Tokijo olimpines žaidynes. Dėl likusiųjų 43 proc. TOK bendradarbiaus su TF, taip sieks užtikrinti tinkamiausius Tokijo 2020 olimpinių žaidynių atrankos sistemų pakeitimus laikantis šių principų:
 
1. Visos iki šiol paskirstytos vietos išliks paskirtos NOK‘ams ir teisę į jas gavusiems sportininkams.
 
2. Išlieka galimybė įvykdyti esamas ir suplanuotas atrankos varžybas, jose užtikrinti vienodas galimybes sportininkams ir komandoms.

3. Visos galimos atrankos į olimpines žaidynes sistemos ir visų likusių vietų paskirstymai bus: a) pagrįsti pasiektais rezultatais (pvz., TF reitingu arba istoriniais rezultatais); b) kur įmanoma, atspindės esamus atrankos į olimpines žaidynes principus (pvz., reitingų arba žemyno / regiono konkretaus renginio rezultatų naudojimą).

Bet koks sportininkų kvotų didinimas bus svarstomas kiekvienu atskiru atveju tik susidarius išskirtinėms aplinkybėms ir su Tokijo 2020 olimpinių žaidynių organizacinio komiteto pritarimu.
 
TF teiks pasiūlymus dėl bet kokių pakeitimų jų atitinkamoms kvalifikacinėms sistemoms remdamosi aukščiau išvardytais principais. Dėl kvalifikacinių sistemų skirtumų pakeitimai turi būti įgyvendinami atsižvelgiant į kiekvieną atskirą sporto šaką. TOK jau parengė paspartintą procedūrą šiai situacijai suvaldyti. Bet kokie būtini Tokijo 2020 olimpinių žaidynių kiekvienos sporto šakos kvalifikacinių sistemų patikslinimai bus skelbiami 2020 m. balandžio mėn. pradžioje ir apie juos bus pranešta visoms suinteresuotosioms šalims.
 
„Visų žmonių, susijusių su pasirengimu Tokijo 2020 olimpinėms žaidynėms, sveikata ir gerovė yra mūsų pagrindinis rūpestis. Imamės visų priemonių, kad užtikrintume sportininkų, trenerių ir palaikymo komandų saugumą ir interesus. Mes esame olimpinė bendruomenė. Mes palaikome vieni kitus tiek geru, tiek sunkiu metu. Šis olimpinis solidarumas ir apibrėžia mus kaip bendruomenę,“- sako TOK prezidentas Thomas Bachas.
 
Francesco Ricci Bitti, Tarptautinių olimpinių vasaros sporto šakų federacijų asociacijos prezidentas, pridėjo: „Norėčiau padėkoti visiems, prisidedantiems prie Tokijo 2020 olimpinių žaidynių organizavimo, o taip pat visiems sportininkams ir tarptautinėms federacijoms už jų didžiulį lankstumą. Vadovaujamės tuo pačiu požiūriu ir principais, kaip ir TOK, ir esame taip pat pasiryžę užtikrinti Tokijo 2020 olimpinių žaidynių sėkmę. Ir toliau bendradarbiausime ir konsultuosimės su visomis suinteresuotosiomis šalimis.
 
Po konsultacijų su TF‘omis TOK artimiausiu metu pradės tartis su NOK‘ais ir sportininkų atstovais.
 
* Šį oficialų pranešimą vienbalsiai patvirtino TOK VK ir visos olimpinių vasaros sporto šakų federacijos.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas