Jolanta Mockevičienė 2020 m. kovo 19 d. 15:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Namie treniruojasi net su futbolo kamuoliu

Per dieną – net 11 užsiėmimų, kurių bendra trukmė – 700 minučių. Taip startavo „Utenos Utenio“ klubo ir futbolo akademijos auklėtinių nuotolinės pratybos.

Pirmieji pratybas namuose išbandė treneriai.
utenosutenis.lt nuotr.
Pirmieji pratybas namuose išbandė treneriai.
   
„Utenos Utenis“ vienas pirmųjų iš sporto klubų Lietuvoje sureagavo į sportą sukausčiusį karantiną. Pasaulyje siaučiant koronavirusui, uteniškiai savo auklėtiniams nuo kovo 18 d. rengia tiesiogines nuotolines treniruotes.
 
„Labai svarbu užimti jaunimą, priverstą sėdėti namuose. Sumanėme pasirūpinti savo auklėtinių užimtumu pasinaudodami šiuolaikinėmis technologijomis. Tai ne tik fiziniai užsiėmimai ar futbolo technikos lavinimas. Tai ir psichologinė parama, nes sėdėti nuolat tarp keturių sienų vaikams, jaunimui yra didžiulis iššūkis. Todėl pasistengėme kuo greičiau surasti priemonių, kaip galėtume nuolat bendrauti tarpusavyje ir išlikti maksimaliai arti buvusios tvarkos“, - paaiškino „Utenos Utenio“ valdybos pirmininkas Vaidotas Rastenis.
 
Šiuo metu nuotolinės individualios treniruotės rengiamos beveik visoms „Utenio“ komandoms ir akademijos grupėms. Pirmą dieną jose dalyvavo net 170 jaunųjų futbolininkų. Pratyboms tinka visi įrenginiai, turintys vaizdo kamerą ir galimybę prisijungti prie interneto – kompiuteriai, planšetės, mobilieji telefonai.

Kaip prasidėjo „Utenos Utenio“ nuotolinių individualių treniruočių projektas, - sportas.info paklausė V.Rastenio.
Bendros treniruotės ir varžybos nevyko jau nuo kovo 13 d. O kovo 16 d. buvo surengtas administracijos susirinkimas, kuriame aptarėme, ką ir kaip galima padaryti, kad treniruočių procesas nenutrūktų.

Jau antradienį pristatėme idėją ir jos įgyvendinimo įrankius treneriams. Maloniai nustebino, kad jie, nors ir kiek nerimavo, naujus iššūkius priėmė pozityviai ir entuziastingai.
 
Trečiadienį ryte jau surengėme bandomąsias pratybas su treneriais ir administracijos atstovais, pasimokėme, kaip vykdyti treniruotes, bendrauti. Ir popiet jau prasidėjo treniruotės, iš viso surengėme net 11 užsiėmimų.  

Trenerius apmokė mūsų analitikas Marius Babravičius, nes toks reagavimas į karantiną yra bendras „Utenos Utenio“ ir „Stats4sport“ platformos projektas, o Marius yra vienas jos kūrėjų. 
 
Beje, planuojame savo patirtimi pasidalinti su visais. „Stats4sport“ ir „Utenos Utenis“ šeštadienį 10 val. organizuos nuotolinį seminarą, kurį ves Marius Babravičius.Kaip vyksta treniruotės?
Kai kurios grupės rengia po vieną, kitos – po dvi treniruotes per dieną. Vienos skirtos fiziniam pasirengimui, kitos – futbolo technikai. Pratybos vyksta tiesiogiai – treneris dirba su savo grupe ir rodo pratimus, kuriuos jo auklėtiniai atlieka. Marius Babravičius visada pasirengęs padėti, jei kyla kažkokių klausimų ar nesklandumų. Iš pradžių jų tikrai yra ir bus. Jau turėjome problemų. Bet jos greitai išsprendžiamos. Štai moterų komandos pirmoje treniruotėje kilo nesklandumų dėl technologijų. Merginos kantriai palaukė keliasdešimt minučių ir pratybos įvyko.
 
Futbolininkai mato trenerį ekrane, treneris mato auklėtinius. Jis gali pakoreguoti, jei sportininkas kažką daro ne taip, pagirti, padrąsinti. Mūsų tikslas ir buvo toks, kad ne tik užduoti namų darbus, bet ir išlaikyti kontaktą su auklėtiniais ir maksimaliai priartinti prie normalių treniruočių. Kontakto išlaikymas realiu laiku yra viso  sprendimo ašis.

Be abejo, auklėtiniai gauna ir individualias užduotis, kurias turi atlikti ne per tiesiogines treniruotes. Ruošiame ir teorinius užsiėmimus apie taktiką, fizinį pasirengimą. Bus savotiški testai, naudosimės apklausų ir viktorinų platformomis. 

Dirba beveik visos komandos. Šiandien tikimės startuoti ir su mažiausiųjų grupėmis. Nes čia daugiausia iššūkių – 6-7 metų vaikai ne visi turi kompiuterius, mobilius įrenginius. Todėl labai reikia tėvų pagalbos ir supratimo. Kai darbą pradės beveik visi mūsų auklėtiniai, prie jau besitreniruojančiųjų 170-ties prisidės dar 50 jaunųjų futbolininkų.
 
Treniruočių valandas kiekviena grupė nusistato pati. Paprastai rytinės treniruotės prasideda 10-11 valandą, vakarinės – 16-17 ar dar vėliau. Svarbiausia – lankstumas, kad treneriai su auklėtiniais ir tėvais, ypač mažesniųjų, rastų bendrą laiką.
 
Fizinio parengimo treniruotė vyksta apie 35 minutes, technikos – kiek ilgiau. Iki valandos. Reikia jausti ir matyti vaikų reakcijas ir emocijas, pagal tai koreguoti pratybų laiką. Tai darbo nuotoliniu būdu vienas mokymosi etapų. 

Kaip namuose vyksta pratybos su kamuoliu? Nebasisu, kad vaikai išdaužys indus?
Kai treniruotės vyksta mažame plote, smūgių nėra, kamuolys dažniausiai būna ant žemės, todėl nėra ir pavojaus indams. Mokomės kamuolio valdymo technikos. Ir per nuotolines tiesiogines, ir per individualias treniruotes.
 
Kai kurie vaikai turi galimybę išeiti į lauką ir treniruotis uždarame kieme prie namų. Tik būtina užsitikrinti, kad nebūtų jokių kontaktų su pašaliniais. Tai pabrėžiame kiekvieną treniruotę, kiekviename įraše. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas