utenosutenis.lt 2020 m. kovo 21 d. 17:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Utenis“ pasidalino ginklais prieš sąstingį

Nemokamame interneto seminare „Utenos Utenis“ ir „Stats4sport“ pasidalino tiesioginių nuotolinių treniruočių organizavimo ypatumais karantino metu.

Seminarą vedė M.Babravičius.
Seminarą vedė M.Babravičius.
„Norime pasidalinti savo patirtimi, kad kiti irgi galėtų tuo pasinaudoti. Matome, kokia dabar yra situacija dėl karantino ir ji, manau, gali tęstis dar kelis mėnesius“, - teigė „Utenos Utenio“ dalininkas Artūras Gimžauskas.

Būtent „Utenos Utenis“ šią savaitę pirmasis Lietuvoje pradėjo organizuoti nuotolines tiesiogines treniruotes savo klubo ir futbolo akademijos auklėtiniams.
 
„Tai yra naujovė, todėl norėjome „webinaro“ metu parodyti, kokius įrankius naudojame, kodėl juos tokius pasirinkome, kaip jaučiasi treneriai, rengdami užsiėmimus nuotoliniu būdu. Siekėme pakviesti daugiau sporto bendruomenės, kad ji pamatytų, išgirstų, ir galbūt sau pritaikytų tą patirtį, kurią mes patyrėme per šią savaitę“, - pasakojo nuotolinio seminaro pranešėjas, „Stats4sport“ platformos bendrasavininkas ir „Utenos Utenio“ analitikas Marius Babravičius.

Apie 120 žmonių, dalyvavusių seminare, jau artimiausiu metu galės pritaikyti nuotolines treniruotes ar jų principus savo srityse.

„Iškart po renginio asmeniškai gavau daug žinučių, kuriose žmonės dėkojo už naudingą informaciją. Buvo įvairių atsiliepimų, dauguma - teigiami. Mes nieko labai neįrodinėjome, tiesiog norėjome parodyti, kas buvo nuveikta iš mūsų pusės ir kaip mes įveikėme pirminius iššūkius“, - pridūrė M. Babravičius.

Pačių nuotolinių treniruočių esminiai dalykai – kokybiški įrankiai ir geras interneto ryšys. Labai daug ką lemia įrenginiai, kuriais yra naudojamasi. Tai gali būti ir išmanusis telefonas, ir planšetė, ir kompiuteris. Visus juos reikia išsitestuoti prieš pradedant realias sesijas, nes kiekvienas įrenginys gali sureaguoti skirtingai. 

„Iškyla įvairių technologinių niuansų. Prasitestavus, mes, kaip akademija, žiūrime į kokybinius dalykus, o ne tik į patį užimtumą. Seminare labai stipriai pabrėžiau, kad mes turime realiu laiku kontroliuoti visą užsiėmimą. Turi būti aišku trenerio demonstracija, o kitoje ekrano pusėje - kokybiškas atlikimas su trenerio patariamaisiais veiksmais. Ypatingas dėmesys skiriamas technikai, kad būtų formuojami geri įgūdžiai. Esminis dalykas - dėmesys į kokybę, kondicijas, kad jų neprarastume per visą karantino laikotarpį, kuris neaišku, kiek dar tęsis“, - kalbėjo M. Babravičius.

„Utenos Utenio“ analitikas džiaugėsi, kad didžiausi – techniniai – iššūkiai jau yra įveikti ir prie nuotolinių treniruočių galima prisijungti iš skirtingo tipo įrenginių.


„Vėliau atsiranda tam tikros taisyklės, kaip komunikuoti vaizdo treniruotės metu - kad būtų išjungti mikrofonai, kad būtų kuo tylesnė aplinka, kad žmonės dėvėtų tinkamą avalynę. Ypatingai sunku yra dirbti su mažesnio amžiaus vaikais, siekiant išlaikyti jo koncentraciją, dėmesį. Pats įrenginys turi būti pastatytas stacionariai, o ne kieno nors laikomas rankose. Yra daug mažų niuansų, kurie gali tapti iššūkiais“, - teigė M. Babravičius.

Dar vienas iššūkis - didelių grupių kontroliavimas. Pasak M. Babravičiaus, norint gauti kokybę, reikia išskaidyti grupes. Geriau yra trumpesnis užsiėmimo laikas su mažesnėmis grupėmis. Tada lengviau kontroliuoti patį procesą ir pastebėti sportuojančių technines ypatybes.

„Utenos Utenis“ jau per pirmąją savo nuotolinių treniruočių dieną surengė net 11 užsiėmimų, kurių bendra trukmė – 700 minučių. Juose dalyvavo net 170 futbolininkų ir klubo narių, o vėliau prie jų prisijungė ir likę akademijos auklėtiniai.

„Kai kurios grupės rengia po vieną, kitos – po dvi treniruotes per dieną. Vienos skirtos fiziniam pasirengimui, kitos – futbolo technikai. Pratybos vyksta tiesiogiai – treneris dirba su savo grupe ir rodo pratimus, kuriuos jo auklėtiniai atlieka. Marius Babravičius visada pasirengęs padėti, jei kyla kažkokių klausimų ar nesklandumų. Futbolininkai mato trenerį ekrane, treneris mato auklėtinius. Jis gali pakoreguoti, jei sportininkas kažką daro ne taip, pagirti, padrąsinti. Mūsų tikslas ir buvo toks, kad ne tik užduoti namų darbus, bet ir išlaikyti kontaktą su auklėtiniais ir maksimaliai priartinti prie normalių treniruočių. Kontakto išlaikymas realiu laiku yra viso  sprendimo ašis“, - apie treniruotes kalbėjo „Uteno Utenio“ valdybos pirmininkas Vaidotas Rastenis.

Tiesiogines nuotolines treniruotes „Utenos Utenis“ planuoja rengti iki šalies vyriausybės paskelbto karantino pabaigos.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas