krepsinionamai.lt 2020 m. kovo 26 d. 17:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Krepšinio treneriams - nemokama programa

Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.

Mantas Šernius
LKF nuotr.
Mantas Šernius
LKF investavo į programinės įrangos sukūrimą ir bendradarbiaudama su KTU išleido funkcionalumu nenusileidžiančią alternatyvą brangioms vaizdo įrašų analizės programoms, kuri bus prieinama visiems treneriams.

 

Vienas iš šios idėjos iniciatorių yra Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius, kuris taip pat ne vienerius metus dirbo ir vyrų rinktinėje bei atliko skauto pareigas – analizuodavo didžiulius kiekius vaizdo medžiagos ir pateikdavo ją rinktinės treneriams ir žaidėjams.

 

„Pati mintis ir idėja kilo tada, kai aš jau pradėjau dirbti su profesionalia programa, kurią Lietuvos krepšinio federacija buvo nupirkusi Lietuvos vyrų rinktinei, bet atsivežti ją į klubą kainavo tikrai nemažai. Kaina buvo apie 15 tūkstančių dolerių ir ji buvo įperkama ne kiekvienam klubui tuo metu. Buvo sunku ir įtikinti klubą, kad tai atsipirks.

 

Tad ta idėja buvo jau seniai, pagrindiniai pokalbiai prasidėjo prieš 6-7 metus, su Kauno technologijos universitetu, Tomu, kuris ir buvo pagrindinis kontaktas, kuris davė ir idėjų, ir savo studentus. Taigi, vienas pabandymas, antras, trečias pabandymas… Galų gale šitą idėją išgirdo ir Rolandas Radvila. Labai ačiū krepšinio federacijai, kad parėmė šitą projektą, tikėjo juo“, – pasakojo Mantas Šernius.

Pasak stratego, toks darbo įrankis ne tik puikus pagalbininkas gerinti savo komandos žaidimą, bet ir galimybė pačiam treneriui siekti savo darbo aukštumų.

 

„Tai pagrindinis, ir pats didžiausias įrankis, mano manymu, mano, kaip trenerio, karjeroje. Žiūrint ir istoriją – visos programos, visos naujovės ateina iš Amerikos. Istorija rodo, kad kai tik pradėjo kurtis krepšinio analizės, komandos pradėjo analizuoti, ne vienas skautas, buvęs pačioje žemiausioje grandyje, dirbdamas su analize, pasiekė net ir vyr. trenerio kėdę. Tai įrodymas, kad treneriui reikia analizuoti krepšinį, krepšinio situacijas, ir manau, kad šita programa yra vienas iš įrankių treneriui greičiau tobulėti.

 

Aš analizuoju savo žaidimą, kiekvienų rungtynių. Prieš sezoną analizuojam savo treniruotes: nebūtina jas rodyti žaidėjams, bet tu turi matyti, kaip veikia vienas derinys, kitas derinys, kokiu kampu statyti užtvarą, kas būna, kai pastatai tokiu kampu užtvarą, matyti kiekvieno derinio pranašumus prieš tam tikrus žaidėjus. Programa ypač gerai veikia, pagreitina procesą komandai tobulėjant kaip komandai“, – sakė Lietuvos moterų rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius.

 

Šią programą jau išbandė ir Prienų „Cbet“ trenerio pareigas einantis ir Mantui Šerniui talkinantis Dainius Šalenga.

 

„Aš jau turiu pavyzdžių: su šia programa dirba ne vienas treneris, kuris atstovauja vaikų krepšinio rinktinėms, asistentai. Vienas iš mano asistentų, Dainius Šalenga, šitą programą perprato per dvi valandas. Manau, kad turint paprastą kompiuterinį raštingumą, šita programa problemų nesukelia nei vienam. Ši programa yra dar labiau skirta sporto mokyklų treneriams. Tai buvo pirma, pagrindinė idėja – sukurti įrankį vaikų treneriams, kur būtų paprasta: jie turi vienas, dvejas rungtynes, ir galėtų išskirti tam tikrus momentus.

 

Kas svarbu kaip treneriui, kas žaidėjams svarbu, ką jie turėtų pamatyti. Galbūt treneris nenori rodyti, bet jis nori sau išsisaugoti kažką – video analizei, momentų karpymui, o prireikus, juos galima labai greitai išsitraukti ir dar kartą parodyti. Su šita programa galima atlikti praktiškai visus dalykus, kuriuos galima padaryti ir su pačiomis didžiausiomis, elitinėmis programomis. Nemanau, kad ji atsilieka nuo bet kurios kitos programos, su kuriomis dirba patys didžiausi NBA ar Eurolygos klubai, tiesiog ji yra labai supaprastinta ir kiekvienam treneriui prieinama“, – sakė M.Šernius.

 

„BasketMap“ – vaizdo įrašų redagavimo programa, kuri skirtą krepšinio rungtynių bei treniruočių vaizdo įrašų analizei, tačiau gali būti naudojama ir kitų sporto šakų vaizdo įrašams redaguoti. Tai puiki priemonė treneriams tobulėti patiems, o kartu tobulinti pačius pasiruošimo rungtynėms procesus, padėti detaliau ugdyti žaidėjų įgūdžius.

„BasketMap“ nuolatos atnaujinama papildomomis funkcijomis. Kurį laiką jaunimo rinktinių treneriai turėjo galimybę naudotis šios programos BETA versija. Šiuo metu ruošiami atnaujinimai, kurie leis treneriams žymėti įvairiais žymekliais ar tekstu pasirinktą vaizdo įrašo dalį. Ši funkcija treneriams leis tiksliau savo žaidėjams perteikti įvairius taktinius ir techninius žaidimo sprendimus, derinius, žaidėjų judėjimo kryptis ir pan.

 

Susiklosčius tokiai situacijai, kad krepšinio ir kitų sporto šakų treniruočių procesai sustojo, Lietuvos krepšinio federacija krepšinio treneriams suteiks galimybę visą balandžio mėnesį „BasketMap“ naudotis nemokamai ir paskirti tą laiką išsamiau susipažinti su programos teikiamomis galimybėmis.

 

Licenciją platina ir programinės įrangos priežiūros paslaugas teikia licencijuotas Lietuvos krepšinio federacijos partneris UAB „Optitecha“. Programinė įranga „BasketMap“ veikia tik „Windows“ operacinės sistemos aplinkoje.

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas