Marius Grinbergas 2020 m. kovo 29 d. 16:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas

Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.

A.Drukarovas į Narviką išvyko turėdamas didelių ambicijų. Bet planai žlugo.
Asmeninio albumo nuotr.
A.Drukarovas į Narviką išvyko turėdamas didelių ambicijų. Bet planai žlugo.
   
„Sezonas man baigėsi mažiausiai pusantro mėnesio anksčiau, nei planavome su treneriu. Kitiems kalnų slidininkams – taip pat. Skaudžiausia, kad man pritrūko vienos dienos iki svarbiausio metų starto, kuriam tikrai buvo labai gerai pasiruošęs“, - krimtosi Andrejus Drukarovas.
 
Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas nuo kovo vidurio gyvena Šveicarijos kalanų kaimelyje Andermate, į kurį pastaraisiais metais užsukdavo tik aplankyti čia įsikūrusios mamos. Nors nuo jų būsto iki keltuvo į slidinėjimo trasas – vos pora dešimčių metrų, A.Drukarovo sportinis inventorius guli nejudinamas – pasaulį surakinęs koronavirusas sugriovė beveik visų planetos sportininkų planus.
 
„Snow Bees“ klubo narys A.Drukarovas lemtingą žinią apie tai, kad sezonas baigtas, išgirdo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 11-ąją, likus vos keliolikai valandų iki svarbiausio metų starto – pasaulio jaunimo čempionato Norvegijoje didžiojo slalomo rungties lenktynių. 
 
„Jau buvo apie pusė dešimtos vakaro, ruošiausi miegoti. Staiga mano treneris gavo SMS žinutę, kad 22 val. turi būti susirinkime infocentre, kur vykdavo visi posėdžiai. O iš ten jis parašė – viskas atšaukiama, čempionatas stabdomas. Nežinojau, kur dėtis, buvau priblokštas. Dar tą dieną visi ramiai treniravosi, vyko merginų didžiojo slalomo varžybos, gyvenome tame pačiame viešbutyje. Buvo didelė bendra slidžių ruošimo palapinė. Ir staiga – viskas nutraukiama. Šakės. 
 
O juk turėjau startuoti 23-ias – tokį numerį gavau, nes prieš čempionatą labai smarkiai pasigerinau reitingą. Pernai mano numeris buvo 75-tas. Su tokiu nieko nepasieksi. Visai kas kita – su 23-iu. Turėdamas tokią aukštą starto poziciją jau galėjau kovoti dėl patekimo į dešimtuką ar penkioliktuką“, - vakarą, kai išgirdo visus planus nubraukusią naujieną, prisiminė 20-metis olimpietis.
 
Jau kitą dieną A.Drukarovas sėdo į lėktuvą ir parskrido į Ciūrichą, o iš čia atskubėjo į Andermatą, nors beveik visą sezoną gyveno Italijoje, Bormijuje.
 
Kodėl nusprendei grįžti į Šveicariją?
Todėl, kad čia turiu sveikatos draudimą. Be to, ir mama norėjo, kad grįžčiau.
 
Mano treneris Corrado Castoldi su pora auklėtinių dabar Švedijoje, treniruojasi. Nes ten nėra jokio karantino, viskas veikia. O aš gyvenu vos 20 metrų nuo keltuvo, bet negaliu treniruotis. Beje, Šveicarijoje ne tokios griežtos sąlygos, kaip Italijoje ar Ispanijoje. Čia niekas nedraudžia vaikščioti gatvėmis, galima ir sportuoti, tik negalima būriuotis didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis.Gerai, kad Andermate nedaug gyventojų, tai gatvės apytuštės. O didesniuose miestuose pilna žmonių. Dar ne visi įsisąmonino, kad geriausias būdas apsisaugoti nuo koronaviruso – karantinas.

Ką pats veiki dienomis?
Beveik pusę dienos skiriu mokslams – studijuoju Liucernos universitete. Jei bus galimybė, planuoju birželį išsilaikyti du arba tris egzaminus. 
 
Išeinu pasivaikščioti. Bet tik ten, kur vaikšto labai mažai žmonių.
 
Išleidau nemažai pinigų užsisakydams įvairių svarmenų, kito inventoriaus. Slalomo slides iškeičiau į stacionarų dviratį, štangą, kamuolį. Įsirenginėju namie sporto salę ir jau kitą savaitę pradėsiu fizinį pasirengimą naujam sezonui.


Sezono metu daugiausia laiko leidi Italijoje. Ar seki, kokia situacija ten dabar?
Taip. Ten labai rimta. Daug mano draugų, pažįstamų susirgo. Nemažai jų iš Bergamo. Baisu. Ten kai kurių šeimų paprasčiausiai neliko. Tėvas pasijuto blogai, nuėjo į ligoninę pasitikrinti, grįžęs apkrėtė sūnų ir abu mirė nuo koronaviruso. Kūnus Bergame laidoti veža sunkvežimiais. Sofia Goggia (viena Italijos kalnų slidinėjimo rinktinės lyderių – Aut.) yra iš Bergamo. Ji pasakojo, kokie dalykai ten vyksta.

Dėl koronaviruso sezonas baigėsi daug anksčiau, nei tikėjaisi. Spėjai sudalyvauti 33 lenktynėse, net 11-oje užkopei ant garbės pakylos. Kaip vertini sezoną?

Norėjosi ilgiau pratęsti varžybas, išnaudoti visas jėgas, nes antroje sezono pusėje buvau labai gerai pasiruošęs. Gaila, kad nestartavau Europos taurės varžybose, nors planavau. Tačiau sezono pradžioje nebuvau tinkamai pasiruošęs, o po to nepavyko suderinti logistikos klausimų – vienam važiuoti nėra prasmės, o aš neradau, prie ko prisijungti.
 
Labai gaila, kad pasaulio jaunimo čempionate spėjau sudalyvauti tik „Super G“ varžybose. Važiavau jose, nes norėjau išbandyti šlaitą – ten pat turėjo vykti ir didžiojo slalomo rungtis. Užėmiau 40 vietą. „Super G“ didelių planų neturėjau, nes daugiausia dėmesio skiriu didžiajam slalomui. Manau, geriau būti stipriu vienoje rungtyje, nei vidutinioku keliose. Žinoma, slalome šį sezoną galėjau pasirodyti kiek geriau. Bet svarbiausia, kad ir slalome, ir didžiajme slalome pasiekiau geriausius savo rezultatus.
 
Šiuo metu didžiajame slalome esu pasiekęs tikrai neblogą lygį. Mano tikslas prieš sezoną buvo pasiekti 15 FIS taškų (taškai skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio – kuo mažiau, tuo geriau. – Aut.) pagal senąją skaičiavimo sistemą. O pavyko pelnyti 14. Šiuo metu didžiojo slalomo pasaulio reitinge esu 226-tas, bet po galutinio perskaičiavimo turėčiau pakilti į 170-180 vietą. 
 
Tikėjausi pakilti dar aukščiau, nes dabar kaip tik tas metas, kai visi bando pasigerinti FIS taškus. Būna pasibaigusios Pasaulio ir Europos taurės varžybos, prasideda taškų rinkimas. Nes jie labai svarbūs prieš naują sezoną siekiant geresnių starto pozicijų.

Net 11 kartų užkopei ant podiumo. Ar pagal šį rodiklį tai buvo turtingiausias sezonas?
Taip. Apie tai kalbėjome ir su mano treneriu. Įdomu, kad podiumus pasiekiau varžybose ant visų tipų šlaitų. Italijos „Grand Prix“ ir Šveicarijos taurės varžybose jie labai statūs, sudėtingi. Ant pakankamai sudėtingos trasos vyko ir Lietuvos čempionatas Italijoje. O buvo varžybų, kur ne taip statu. Vidutinis šlaitas ar net lėkštas. Prieš šį sezoną pakeičiau slidžių gamintoją, pradėjau lenktyniauti su „Rossignol“.  Pamačiau, kad su jomis galiu būti tikrai greitas beveik visur. Anksčiau ne visada pavykdavo. 
 
Geriausią rezultatą pasiekei vasario 27 d. varžybose Šveicarijoje, kur dalyvių sudėtis buvo tikrai įspūdinga. Iškovojai trečiąją vietą, aplenkei Pasaulio taurės varžybose sėkmingai dalyvaujančius šveicarus Sandro Simonet, Daniele Sette, o nugalėjo patyręs Elia Zurbriggenas. Ar tai, kad teko lenktyniauti su labai stipriais konkurentais, įkvėpė?
Žinoma. Nors šiemet dauguma FIS varžybų, kuriose startavau, buvo tikrai gero lygio. Ypač Italijos „Grand Prix“ ir Šveicarijos taurės etapai. Tai labai sunkios varžybos, pernai jose dar nedalyvavau. Jose italai, šveicarai kapojasi dėl vietų pagrindinėse savo šalių rinktinėse, todėl dalyviai tikrai stiprūs.
 
Kada prasidės naujas sezonas, kol kas neaišku. Bet ar jau dėliojiesi planus?
Taip, su treneriu jau suderinome beveik visą programą. Jose yra visi Europos taurės didžiojo slalomo rungties etapai. Vyks ir pasaulio čempionatas, kuriame bus tikrai aukštesni tikslai, nei iki šiol. Sieksiu ir daugiau podiumų.
 
Man jau visai nedaug trūksta iki didžiojo slalomo pasaulio reitingo 150-tuko. Patekus į jį iškovoji teisę startuoti Pasaulio taurės varžybose. Laukia daug varžybų, ilgas psiruošimas. Tačiau dabar svarbiausia, kad kuo greičiau baigtusi pandemija ir gyvenimas grįžtų į normalias vėžes. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas