Dominykas Genevičius 2020 m. kovo 30 d. 15:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės

Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“

Kovo 27 dieną Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymu paskirstytos lėšos 58-oms sporto šakų federacijoms. Lėšos skirtos 2020 m. aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti ir neįgaliųjų sporto organizacijoms.
 

Keturiolikai strateginių sporto šakų federacijų skirti 4 mln. eurų. Daugiausiai lėšų šioje grupėje teko Lietuvos plaukimo federacijai – daugiau nei 702 tūkst. eurų, Lietuvos krepšinio federacijai – daugiau nei 639 tūkst. eurai, Lietuvos lengvosios atletikos federacijai – daugiau nei 563 tūkst. eurai.


Į olimpinių žaidynių programą įtrauktų sporto šakų federacijų grupėje 19 federacijų paskirstyta daugiau nei 1  mln. eurų, o į olimpinių žaidynių programų neįtrauktų federacijų grupėje 25 federacijoms atiteko 980 tūkst. eurų. Dar 840 tūkst. eurų paskirstyta neįgaliųjų organizacijų sporto programoms


Lėšos skirtos visoms federacijoms, kurios iki nustatyto termino pateikė paraiškos dokumentus ir atitinka Sporto įstatyme nustatytus kriterijus.

Šių kriterijų neatitiko ir šiemet tuščiomis liko Lietuvos beisbolo asociacija (LBA), Lietuvos futbolo federacija (LFF), Lietuvos golfo federacija (LGF), Lietuvos motorlaivių federacija, Lietuvos vandens slidininkų sąjunga, Lietuvos žirginio sporto federacija, Lietuvos universalios kovos federacija.


Beisbolo, futbolo, golfo, vandens slidininkų ir žirginio sporto federacijos finansavimo negavo dėl to, kad savo įstatuose nenumato konkretaus valdybos organų kadencijų skaičiaus.


LFF įstatuose, kurie buvo priimti 2017 metais, nėra ribojamas generalinio sekretoriaus kadencijų skaičius.


„Gavome informaciją dėl neatitikimo pagal naujai priimtus kriterijus. Tikrai teiksime apeliaciją, nes žinome, ką reikia pasidaryti. Turėsime atlikti atitinkamas įstatų korekcijas, kas įvyks artimiausios konferencijos metu, nes įstatus keičia LFF konferencija, - sportas.info sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. - Situacija tokia, kad apie reikalaujamus kriterijus sužinojome tik prieš kelis mėnesius, o LFF konferencija suplanuota buvo gerokai anksčiau. Kitas dalykas - mes esame priklausomi nuo FIFA ir UEFA, todėl visi įstatų pakeitimai turi būti derinami su šių organizacijų pritarimu. Asmeniškai aš esu už tai, kad įvestume tam tikrą kadencijų kiekį, bet esu administracijos darbuotojas, skiriamas arba atleidžiamas LFF Vykdomojo komiteto, todėl logiška, kad ne konferencija mane renka ir kadencijos nėra ribojamos. Kai dabartiniai įstatai buvo priimti, manęs federacijoje dar nebuvo. Dabar žinome situaciją ir turėsime laiko pasitvarkyti“.

Vėliau LFF išplatino ir oficialų pranešimą. Jame rašoma: „Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Lietuvos futbolo federacijai 2020 m. neskyrė valstybės biudžeto lėšų LFF aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimui. Taip įvyko dėl 2017 m. priimtų LFF įstatatų, kurie formaliai neatitinka LR Sporto įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 10 punkte nustatyto reikalavimo, t. y.  šiuo metu galiojančiuose LFF įstatuose nėra įtvirtintas LFF vienasmenio valdymo organo Generalinio sekretoriaus maksimalus galimų iš eilės einančių kadencijų skaičius tam pačiam asmeniui.

 

2017 metų LFF įstatų pakeitimais LFF Konferencijoje nustatytas maksimalus kadencijų skaičius pagrindiniams LFF valdymo organams: kolektyviniam LFF valdymo organo LFF Vykdomojo komiteto nariams bei vienasmeniam valdymo organui LFF Prezidentui. Tačiau dabartinėje LFF įstatų redakcijoje nėra nustatytas maksimalus kadencijų skaičius kitam vienasmeniam valdymo organui LFF Generaliniam sekretoriui.

 

Verta paminėti, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšų skyrimo aprašas buvo patvirtintas ir paskelbtas 2020 m. vasario 5 d., o LFF dokumentus privalėjo priduoti iki 2020 m. vasario 26 d. Per tokį trumpą laiką neįmanoma pakeisti federacijos įstatų, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atmėtė LFF siūlymus ištaisyti galimus neatitikimus.

 

Po LR Vyriausybės nutarimu dėl koronaviruso (COVID-19) įvesto karantino pasibaigimo bus nedelsiant surengta LFF Konferencija, kuriai suderinus su FIFA ir UEFA bus pateiktas pasiūlymas pakeisti LFF įstatų nuostatas ir nustatyti maksimalų kadencijų skaičių LFF Generaliniam Sekretoriui.“Lietuvos beisbolo asociacijai (LBA) finansavimas nebuvo skirtas dėl to, kad įstatuose nėra įtvirtintas Prezidiumo narių maksimalus galimų iš eilės einančių kadencijų skaičius. LBA prezidentas Virmidas Neverauskas apgailestavo dėl to, kad ŠMSM neatsižvelgė į tai, jog beisbolo asociacija jau išsprendė šią problemą.


„Svarstysime, ar galime dar kažką padaryti ir kaip tai juridiškai turi atrodyti. Kai teikėme paraišką, nei aš, nei teisininkai, nei Prezidiumo nariai, matyt nepastebėjo šio punkto. Paaiškėjus šiai situacijai, mes kovo 17 dieną surengėme neeilinį suvažiavimą ir pakeitėme įstatus, bet greičiausiai į tai nebuvo atsižvelgta“, - kalbėjo V. Neverauskas.


Įdomu tai, kad kartu su beisbolu į Tokijo olimpinių žaidynių programą įtrauktas softbolas, moterims skirta beisbolo atmaina, finansavimą gavo. Lietuvos softbolo federacijai skirta beveik 17 tūkst. eurų.

LBA vadovas mano, kad nesąžininga yra dėl vienos eilutės nubraukti visą finansavimą.


„Ar adekvatu neskirti viso finansavimo dėl vieno sakinėlio, kurį įmanoma pakeisti? Vairuotojas, viršijęs greitį 10 km/val. nėra baudžiamas teisių atėmimu visam gyvenimui arba metams. Ir čia kažkas panašaus turi egzistuoti. Bausmės turi būti sveiko proto. Sporto įstatyme sukurtos tokios taisyklės, kurios nėra taikomos nei Seimui, nei daugeliui kitų organizacijų. Galima net pasijuokti iš tokios jų priimtos taisyklės, nes joje tiesiog reikalaujama nustatyti kadencijų skaičių ir viskas. Mes galime nustatyti, kad Prezidiumo nariais galima būti 100 kadencijų, ir viskas bus tvarkoje. Sprendimas neskirti nei vieno euro prasilenkia su sveiku protu. Suprantu, kad tvarka įstatyme yra reikalinga, bet adekvatumo taip pat reikia“, - aiškino V. Neverauskas.


Lietuvos golfo federacijai (LGF) finansavimas neskirtas dėl įstatuose nenumatyto Valdybos narių kadencijų skaičiaus. LGF generalinis sekretorius Mindaugas Markevičius sakė, kad įstatus suplanuota pakeisti susirinkimo metu balandžio mėnesį. Dėl koronaviruso grėsmės susirinkimas gali būti atidėtas dar tolimesnei datai, o įstatai nenumato galimybės balsuoti nuotoliniu būdu.


„Žinoma, kad pabandysime kreiptis iš naujo, nors per daug nepergyvename. Mes nurodėme datą, kada pakeisime įstatus, todėl visi supranta, kokia yra situacija. Blogiausiu atveju, kaip nors išgyvensime, ieškosime kitų finansavimo šaltinių“, - teigė M. Markevičius.
 

Su analogiška situacija susidūrė ir Lietuvos žirginio sporto federacija (LŽSF). Pasak LŽSF generalinės sekretorės Raimondos Palionytės, LŽSF planavo kovo 25 dieną surengti susirinkimą, kuriuo metu būtų patvirtinti nauji įstatai, tačiau dėl paskelbto karantino ši data buvo nukelta.


„Kadangi dabar yra karantinas, mūsų susirinkimas neįvyko. Mes pakartotinai kreipėmės į ŠMSM, kad vertintų paraišką su šiuo vieninteliu ir, mūsų nuomone, ne esminiu neatitikimu, dėl ko nebūtų skiriamas finansavimas. Kaip matau iš posėdžio protokolo, ši galimybė net nebuvo svarstyta. To mes nesitikėjome. Planuojame skųsti šį nutarimą ir matysime, kas bus. Tikėjomės, kad ministerija atsižvelgs į nenumatytas aplinkybes“, - kalbėjo R. Palionytė.


Ministro įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos administracinių ginčų komisijai arba Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo įsakymo įteikimo dienos.

Daugiau apie lėšų dalybas rasite čia>>>

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas