Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. kovo 31 d. 11:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš Portugalijos ieškos kelio į Lietuvą

Portugalijoje vis dar besitreniruojantis baidarininkas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu viliasi, kad grįžti į namus padės lenkai.

A.Seja (dešinėje) Portugalijoje treniruojasi su latviu A.Rumjancevu.
Romualdo Petrukaneco nuotr.
A.Seja (dešinėje) Portugalijoje treniruojasi su latviu A.Rumjancevu.
   
Dauguma Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojų iš stovyklos Portugalijoje, kur rengėsi atrankos varžyboms į Tokijo olimpines žaidynes, jau kovo viduryje sugrįžo į Lietuvą. 
 
Tačiau ne visi. Portugalijoje toliau liko treniruotis 2018 m. pasaulio ir Europos vicečempionas, 2019 m. geriausiu Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotoju pripažintas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu. 
 
Pirmadienį Premjerui Sauliui Skverneliui pranešus, kad stabdomas lietuvių sugrįžimas užsakomaisiais skrydžiais į Lietuvą, geriausiam mūsų šalies baidarininkui ir jo treneriui iškilo nemažai klaustukų, kaip sugrįžti į namus.
 
Kurortiniame Vila Nova De Milfontešo miestelyje prie Atlanto vandenyno, netoli Lisabonos, kartu su A. Seja treniruojasi ir Lenkijos moterų rinktinė, kurioje 15 irkluotojų., taip pat - 2017 m. pasaulio vicečempionas latvis Aleksejus Rumjancevas
 
„Žinia, jog sustabdyti užsakomieji skrydžiai į Lietuvą, mums, žinoma, nėra maloni. Tačiau koronaviruso šėlsmas vieną gražią dieną bus sustabdytas ir sugrįš normalus gyvenimas.  Viliuosi, kad po 2-3 savaičių viskas pajudės iš vietos ir dienos nebus tokios nerimastingos“, - tiki R. Petrukanecas. 
 
Portugalijoje dabar - idealios sąlygos irkluoti, oro temperatūra dieną apie 20 laipsnių šilumos. 
 
Nedidelio viešbutuko šeimininkas savo svečiams irkluotojams leidžia viską daryti, tik įspėja nesitrainioti po miestelį, kuo mažiau bendrauti su aplinkiniais. Ten viskas vienoje vietoje: viešbutukas, sporto salė, prie pat vandens laikomos valtys. 
 
Šioje kurortinėje vietovėje A. Seja treniruojasi pirmą kartą. Dar prieš porą savaičių jis su komandos draugais irklavo kitame Portugalijos miestelyje, kuriame anksčiau nuolat apsistodavo. 
 
„Prasidėjus koronavirusui, dauguma irkluotojų iš to miestelio išvažiavo į namus ir sporto bazė iki balandžio pabaigos yra uždaryta.  Lenkijos moterų rinktinei pasirinkus kitą treniruočių vietą, 200 km į pietus nuo ankstesniosios bazės, jų pasiprašėme, kad ir mus priimtų, vyktume kartu. Lenkai sutiko“, - sako R. Petrukanecas. 
 
Kurortinis sezonas Portugalijoje uždarytas, tai mažame viešbutuke su irkluotojais gyvena vos apie 20 žmonių. 
 
„Kol kas esame ramūs: valgyti yra, viešbučio šeimininkas mūsų nežada išvaryti. Dėl tokios neramios situacijos ypač išgyvena mano žmona Ieva ir 10 metų dukrelė Emilija, kurios mane kasdien ragina grįžti į namus“, - sako R. Petrukanecas. Tiesa, ir grįžęs į Lietuvą jis mažiausiai dvi savaites susitikti su šeima, nes kartu su A.Seja turės laikytis griežto karantino.
 
 
Paklaustas, kaip reaguoja į tai, jog į 2021-uosius nukeltos Tokijo olimpinės žaidynės, Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo rinktinės vyr. treneris atsakė: „Taip ir turėjo būti. Pasirengimas Tokijo olimpinėms žaidynėms buvo sunkus, sąlygos keitėsi kone kiekvieną dieną.  Vieną dieną buvau 100 proc. įsitikinęs, kad olimpinės žaidynės įvyks, o netrukus, kai pasaulyje ėmė sparčiai plisti koronavirusas, Tarptautinis olimpinis komitetas priėmė logišką sprendimą žaidynes nukelti. Tą žinią sužinojome, jau treniruojantis naujoje vietoje“.
 
Rinktinės vyr. treneris su savo auklėtiniu A. Seja nusprendė kelerių metų treniruočių krūvių nemažinti, nenori nubraukti nuoseklaus darbo. 
 
„Olimpinėms žaidynėms rengiamės ne vienerius metus, tai nuoseklus kelerių metų darbas. Turime realizuoti tą, ką padarėme, nepradėti darbo nuo nulio. Pakeičiau pasirengimo programą. Šie metai krūvio apimtimi truputį lengvesni, tik intensyvumas padidėjo. Ar teisingas mano sprendimas,  paaiškės kitąmet po olimpinių žaidynių“, - sako R. Petrukanecas.
 
Tiesa, kol kas nei vienas Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojas neturi olimpinio kelialapio.
 
Dėl grįžimo į Lietuvą iš Portugalijos rinktinės treneris kol kas ramus: „Mes glaudžiai bendradarbiaujame su Lenkijos baidarių ir kanojų irklavimo federacija. Lenkijos moterų rinktinė visą laiką nebus Portugalijoje, kažkada turės grįžti į namus. Lenkai mums pažadėjo, kad, jeigu kas nors, jie mums padės pasiekti bent jau Lenkiją. O iš ten – kaip nors. Vienas mūsų rinktinės sportininkų treniravosi Lenkijoje su jų irkluotojais ir į namus savo mašina grįžo vos prieš kelias dienas. Dabar jis yra saviizoliacijoje. 
 
Manau, kad po 2-3 savaičių viskas išsispręs. Kiekviena karantino savaitė pasaulio ekonomikai neša milžiniškus nuostolius. Kažkoks judėjimo srautas turi atsirasti, šiais laikais užsidaryti savyje – per didelė prabanga.“ 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas