fkgintra.lt 2020 m. kovo 31 d. 12:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Legionierės nusprendė – Lietuvoje saugiau

Šiaulių “Gintros-Universiteto” komandos legionierės papasakojo kuo užsiima karantino metu ir davė patarimų (VIDEO).

Šiaulių ekipos legionierės.
Šiaulių ekipos legionierės.
Pasaulį sukaustęs ir vis daugiau žmonių gyvybių nusinešantis pavojingasis koronavirusas (COVID-19) neišvengiamai kirto ir sporto bendruomenei.
 
Lietuvos čempionė Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda, kaip ir daugelis kitų klubų pasaulyje, stebi situaciją ir laukia žinių iš tarptautinių futbolo organizacijų.
 
Jau tapo aišku, kad 2020 metų moterų futbolo A lygos sezonas nestartuos kaip buvo numatyta. Šeštadienį, kovo 28-ąją turėjo vykti pirmasis čempionato turas, tačiau kol kas lieka tik laukti ir tikėtis, kad futbolas į stadionus galės sugrįžti artimiausiu metu.
 
Šiaulių ekipos garbę gina ne tik lietuvės, bet ir iš kitų pasaulio šalių atvykusios žaidėjos, o skirtingai nei kituose klubuose, “Gintros-Universiteto” amerikietės neišvyko į namus JAV bei laikosi karantino sąlygų kartu su visais Lietuvos gyventojais. Tokį patį sprendimą priėmė ir Serbijos pilietė Jelena Čubrilo.
 
Šiais metais prie komandos prisijungusios McKenna Davidson bei Jessica Ayers ir po metų pertraukos sugrįžusi J.Čubrilo papasakojo apie savo motyvus likti mūsų šalyje, kaip jos palaiko sportinę formą karantino metu bei visiems gyventojams priminė, kad šiuo metu laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nurodymų – ypatingai svarbu.
 
Kokia jūsų kasdienė rutina karantino metu?
McKenna Davidson: Per pastarąsias savaites rutina turi aiškias ribas. Keliuosi 8 val. ryte, pusryčiauju, tuomet atlieku rytinę mankštą. Apie 12 valandą einu į lauką, aikštę, ar kitą atokią vietą ir individualiai treniruojuosi. Remdamasi trenerių paruoštomis programomis atlieku pratimus, kurie skirti sportinei formai palaikyti. Vakare mėgstu skirti laiko savo netokiems aktyviems pomėgiams – paskaityti knygas, piešti, o taip pat žiūrėti žinias bei domėtis kas šiuo metu vyksta pasaulyje.
 
Jelena Čubrilo: Tradiciškai esu įpratusi savo rytą pradėti nuo individualios treniruotės. Šiuo atžvilgiu mano rutina nepasikeitė ir karantino metu. Pažįstu savo kūną ir žinau, kad man geriausiai krūvį jam skirti ryte, kai po nakties jis būna pailsėjęs. Šiuo metu yra daugiau laisvo laiko, todėl įdienojus galiu sau leisti pažiūrėti filmus ar serialus per “Netflix”, pasinaudojant virtualiomis programomis pabendrauti su šeima ar draugais. Vakare sau surengiu dar vieną individualią treniruotę arba bent jau atlieku pratimus naudojantis sportiniu kilimėliu.
 
Jessica Ayers: Mano rytas prasideda nuo kavos ir pusryčių (šypsenėlė). Tai neatsiejama gyvenimo malonumų dalis. Gyvename dviese su Jelena, todėl kartu valandai išlendame į lauką, sportuojame, atliekame pratimus. Pagal programą vieną dieną atliekame pratimus skirtus greičiui, kitą – koordinacijai, trečią – technikai, perdavimams ir pan. Po treniruotės keliaujame namo ir gaminamės pietus. Prisipažinsiu, esu prastoka virtuvės šefė, todėl maisto gaminimas šiuo metu yra nemažas iššūkis. Gerai tik tiek, kad maistui nesu išranki. Vėliau seka kiti pomėgiai – atokus pasivaikščiojimas mišku arba namuose užsiimu joga, meditacija. Prieš miegą dar virtualiai pasimatau su šeima, draugais.

Šiuo metu informacijos srautas – itin intensyvus. Po jūsų padidinamuoju stiklu ne tik Lietuva, bet ir jūsų tėvynės. Kokios mintys kyla apie situaciją gimtinėse?
McKenna: Situacija JAV mane labai neramina. Mano šeima, artimieji ir draugai yra už Atlanto, o ten šiuo metu užsikrėtimų skaičius auga sparčiausiai. Havajuose, iš kur esu kilusi, koronaviruso atvejai taip pat ima plisti. Visa mano šeima labai atsakingai vertina valstybės nurodymus, iš namų niekur nekeliauja, todėl labai tikiuosi, kad jie išliks saugūs.
 
Jelena: Serbija jau uždarė valstybės sienas, užvėrė oro uostų duris, visos parduotuvės taip pat uždarytos. Ten taip pat galioja griežtos sąlygos kada žmonės gali išeiti į lauką – tik nuo 5 ryto, iki 17 valandos vakaro. Akivaizdu, kad tokios taisyklės palietė visų gyvenimus, ne išimtis ir mano šeima, bet šiuo metu svarbiausia yra žmonių sveikata. Gerbiu tokius sprendimus, jie griežti, bet tuo pačiu atliekami laiku ir vietoje. Kiekvieną dieną bendrauju su savo namiškiais ir laukiu iš jų gerų žinių.
 
Jessica: Kalbant atvirai, baiminuosi to, kas vyksta mano šalyje. Jau perėmėme estafetę iš kitų šalių ir net atsidūrėme viršūnėje pagal koronaviruso atvejus visame pasaulyje. Tai išties gąsdina. Tačiau visuomet stengiuosi įžvelgti ir teigiamų dalykų, kurie neleistų palūžti psichologiškai. Sietle, iš kur esu kilusi, įvedus griežtą karantiną, socialinio atsiribojimo taisykles, naujų atvejų fiksuojama mažiau, o tai teikia vilties. Viena aišku, kad laimėti kovą prieš pandemiją žmonija gali tik susivienijusi, visiems įsitraukiant ir į šį reiškinį žiūrint labai rimtai.

 
Akivaizdu, kad priimdamos sprendimus likti Lietuvoje, tarėtės su namiškiais. Kokie buvo jų patarimai?
McKenna: Su šeima turėjome ilgą pokalbį ką turėčiau daryti. Įvertindami rizikas, kurios keliaujant per oro uostų patalpas, patikrų punktus yra itin didelės, nusprendėme, kad šiuo metu man saugiau yra pasilikti Lietuvoje.
 
Jelena: Mano šeima džiaugiasi, kad esu saugi Lietuvoje. Dėkoju klubo administracijai, kuri tinkamai sureagavo į šią situaciją ir leido apsispręsti individualiai – norime vykti ar pasilikti. Jaudinuosi dėl savo namiškių ir kasdien su jais bendrauju, vieni kitiems suteikiame patarimų, stiprybės. Labai nekantrauju juos pamatyti, tačiau šiuo metu kartu turime visa tai ištverti.
 
Jessica: Niekada nėra lengva būti toli nuo šeimos, bet kokios krizės atveju. Šiuo metu esu čia ir manau, kad turime išlikti ramūs bei apsišarvuoti kantrybe. Nėra svarbu kokiame pasaulio krašte šiandien esame, visi privalome laikytis nurodymų ir taip bandyti stabdyti viruso plitimą.

Kokie būtų jūsų asmeniniai patarimai, rekomendacijos siekiant kuo greičiau užkirsti kelią viruso plitimui?
McKenna: Vienintelis ir pagrindinis mano patarimas yra, kad žmonės labai rimtai įsiklausytų į valdžios nurodymus. Juos formuoja specialistai, infektologai, todėl privalome jais pasitikėti. Nesiburiuokime žmonių grupėse, stenkimės kaip įmanoma labiau apriboti savo judėjimą, dažniausiai likime namuose. Eidami į parduotuvę dezinfekuokime rankas, dėvėkime veido kaukę, būkime socialiai atsakingi. 
 
Pagrindinė mano žinia yra apie tai, kad kiekvienas jaunas žmogus turi saugotis lygiai taip pat, kaip ir vyresnio amžiaus gyventojas. Privalome suprasti, kad visi mes esame atsakingi ir už kitus ir jokiu būdu negalime mąstyti egoistiškai. Galbūt jaunam piliečiui virusas nebus mirtinas, tačiau ligos perdavimas mažiau sveikam asmeniui arba vyresnio amžiaus kategorijos žmogui gali kainuoti gyvybę. Tai suvokti – itin svarbu. 
 
Jelena: Atsakingai plaukite rankas, būdami viešojoje erdvėje stenkitės kontroliuoti savo judesius, neliesti veido. Šią ekstremalią situaciją galima palyginti ir su futbolu. Vienas pats rungtynių nelaimėsi, o dirbant kolektyviškai – pergalės ateina savaime. Taip ir čia – turime išlikti pozityvūs ir kovoti kartu vardan bendro didelio tikslo.
 
Jessica: Labai svarbu, kad kiekvienas atliktume savo vaidmenį kovojant su šia pandemija. Juk daugelis žmonių dirba skirtingus darbus, turi skirtingas atsakomybes. Didžiausias patarimas – laikytis kuo atokiau nuo kitų žmonių, nepaisant to ar jūs jaučiate kokius nors negalavimo požymius, ar ne. Ekspertų teigimu virusas perduodamas kosėjimo ar čiaudėjimo lašelių arba nešvarių paviršių būdu, todėl laikantis atokiau vienas nuo kito bei vengiant išėjimo iš namų galime pasiekti minimalių kontaktų rezultatą, o tai padės sukontroliuoti viruso plitimą. Taip pat labai svarbu dažnai ir atsakingai plauti rankas bei sekti tolimesnius specialistų nurodymus.
 
Skirkite vieną klausimą pasirinktai komandos draugei susijusį su šia situacija? 
McKenna: klausimą norėčiau skirti ne komandos draugei, o atsakingiems asmenims – kodėl Lietuvoje atliekama tiek nedaug testų?
 
Jelena: klausimą skiriu trenerei Tatjanai. Koks dalykas tave džiugina labiausiai būnant namuose karantino metu?
 
Jessica: klausimas Vestinai. Ar jau pasiilgai manęs? 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas