Valdas Malinauskas (imtynes.lt) 2020 m. balandžio 1 d. 12:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Imtynės pasuko revoliucingu keliu

Jau greitai laisvųjų imtynių bei dar kelių asocijuotų imtynių stilių varžybos bus vykdomas neskirstant į vyrų ir moterų grupes.

Imtynės
UWW nuotr.
Imtynės
Ši naujiena - balandžio 1 dienos pokštas. 

Taip nusprendė antradienį iki vidurnakčio nuotoliniu būdu posėdžiavęs Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas.

 

„Mūsų darbo grupė kruopščiai nagrinėjo Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) rekomendacijas ir pateikė pasiūlymus Vykdomajam komitetui. Organizacijos viduje ypatingų prieštaravimų nebuvo – didžiąja balsų dauguma VK nariai pritarė būsimajam projektui“, –  UWW vadovo N.Lalovic žodžius cituoja įtakingas prancūzų „Journal Broyage de merde“. – Dabar viską spręs konferencija“.

 

Tikėtina, kad tarpusavyje besirungiančius vyriškos ir moteriškos lyties atstovus pamatysime jau Paryžiaus olimpinėse žaidynėse 2024 metais.

 

„Visi pamename prieš septynetą metų pasaulio imtynes ištikusią krizę. Mes stovėjome ant bedugnės krašto, bet, ir svylant padams, susitelkėme bei įrodėme pasauliui ir sau, kad sugebame teisingai reaguoti ir prisitaikyti prie dinamiškai besikeičiančių aplinkybių. Esame olimpinio judėjimo pradininkai – dalyvavome visose Antikos laikų ir 1896 metais Pjero de Kuberteno atgaivintose šiuolaikinėse olimpinėse žaidynės. Mes nuolatos buvome šio didingo sporto forumo dalyviais. Mes esame patikimumo etalonas, o dabar gavome šansą dar kartą parodyti, jog esame gerbiami ne tik už archajiškus nuopelnus, bet ir modernų požiūrį į nūdienos realijas“, – kalbėjo N. Lalovičius.

 

Savo pranešime UWW prezidentas teigė, kad pasiruošimo Tokijo olimpinėms žaidynėms scenarijus nesikeičia ir viskas  bus koreguojama aiškėjant situacijai, kuri susidarė dėl pasaulinės pandemijos. Tačiau N. Lalovičius tikina, kad jau kitąmet pasaulio čempionate, kuris turėtų vykti spalio mėnesį Norvegijos sostinėje Osle, ant kilimo laisvųjų imtynių programoje grumsis vyrai ir moterys. Jei projektas pasiteisins, o tuo neabejojama, renginys bus įtrauktas į Paryžiaus olimpinių žaidynių programą.

 

„Pradžiai apjungsime laisvąsias imtynes. Žinia, moterų ir vyrų laisvųjų imtynių taisyklės, su mažomis išlygomis, tos pačios, tereiks pakoreguoti smulkmenas. Audringos diskusijos buvo dėl svorio kategorijų. Nusprendėme, kad Osle vyrai ir  moterys varžysis tik olimpinėse svorio kategorijose. Tam, kad išvengti šokinės situacijos, bent vieną olimpinį ciklą moterims bus leidžiama galynėtis turint vienos kategorijos pranašumą. Tokiu atveju kai kuriose svorio kategorijose jos turės iki 8 kilogramų pranašumą. Žinoma, laikui bėgant, šią kartelę leisime žemyn, kol, galiausiai svoriai išsilygins“, –   naujovėmis dalinasi N. Lalovičius.

 

Taip pat buvo nutarta, kad jaunių, jaunimo ir U-23 Europos ir pasaulio čempionatai bus vykdomi po Paryžiaus olimpinių žaidynių. Manoma, kad ketveri metai yra pakankamas laikotarpis merginas tinkamai paruošti dvikovoms su bendraamžiais vaikinais.

 

Šios naujovės bus taikomos UWW globojamose paplūdimio imtynių ir graplingo varžybose. Apie pasikeitimus buvo pažadėta pranešti po kitos UWW Vykdomojo komiteto nuotolinės vaizdo konferencijos, kuri numatyta balandžio 10 dieną.

 

Graikų-romėnų imtynių stiliuje pakitimai nenumatomi. Kaip pavyko sužinoti prancūzų žurnalistams, moterų integraciją stabdo amplitudiniai techniniai veiksmai, galintys turėti neigiamą poveikį moterų imtynininkių sveikatai.

 

Tačiau olimpinių žaidynių užkulisių žinovai teigia, kad tai dar ne pabaiga. IOC jau gavo Los Andželo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto prašymą dėl translyčių dalyvavimo lygiomis teisėmis. Dabar tarptautiniu lygiu sprendžiamas klausimas dėl testosterono lygio organizme ir viskas krypsta ta linkme, kad tokios patikros apskritai bus atsisakyta. Tokiu atveju tikėtina, kad po aštuonerių metų JAV ant imtynių kilimo varžysis vyrai, moterys ir translyčiai.

 

Apie abiejų lyčių apjungimą taip pat prabilo ir Tarptautinė bokso mėgėjų federacija.

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas