fkgintra.lt 2020 m. balandžio 2 d. 15:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“

Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.

fkgintra.lt nuotr.
Karantinas Lietuvoje numatomas iki balandžio 13-os dienos ir kol kas lieka neaišku ar laikotarpis nebus pratęstas, tačiau vienok tikimasi geriausio.

 

Prieš kelias dienas nuotoliniu būdu kalbinome Lietuvoje likusias komandos legionieres, o šįkart pasidomėjome kuo karantino laikotarpiu “kvėpuoja” dalis vietinių žaidėjų.

 

Į klausimus oficialiai klubo svetainei fkgintra.lt atsakė Vestina Neverdauskaitė, Algimantė Mikutaitė bei Dovilė Gailevičiūtė.

 

- Kokia jūsų kasdieninė rutina per karantiną?

 

Vestina: Rutina nelabai skiriasi nuo įprastos, tik, žinoma, buvimas lauke ar viešose erdvėse šiuo metu yra ribojamas, todėl daugiau laiko tenka praleisti tiesiog su savimi, individualiai sportuojant ir palaikant formą. Tai sudėtingas laikotarpis, tačiau kita vertus retai kada gali sau leisti ramiai paskaityti knygą, nereikia niekur skubėti, atlikti neužbaigtus namų ruošos darbus ar daugiau pabūti su šeimos nariais.

 

Algimantė: Prabudusi ir atsikėlusi iš lovos visų pirma einu atsigerti vandens. Tuomet ant specialaus treniruočių kilimėlio atlieku programoje esančius tempimo pratimus, kuriuos puikiai galima atlikti ir namų sąlygomis. Akivaizdu, kad kasdienybės pobūdis yra pasikeitęs, nes šiuo laikotarpiu nėra tokio skubėjimo, griežtos dienotvarkės, kuomet vyksta komandinės treniruotės ir paskaitos. Tai suteikia daugiau laisvės ir sutaupo laiko, bet šiek tiek apriboja judėjimo laisvę. Dienos pirmoje pusėje arba vakarop sau pravedu treniruotę, kurios modelį yra parengę mūsų treneriai. Laisvu laiku užsiimu mėgstamomis veiklomis – skaitau knygas, žiūriu filmus, pasivažinėju dviračiu ar virtualiai bendrauju su draugėmis.

 

Dovilė: Sakyčiau, kad tokios griežtos rutinos neturiu, bet pastaruoju metu galiu sau leisti išsimiegoti. Prabudusi ryte atsigeriu kavos, papusryčiauju, dažniausiai peržiūriu mėgstamo serialo seriją arba paskaitau knygą, tvarkausi namus. Taip pat ryte arba vakare pasidarau trenerių parengtą individualią treniruotę. Vakare prieš miegą vis pagalvoju, kad šiuo metu turiu marias laiko ir tikrai galėčiau pradėti rengti magistro darbą, bet kažkodėl to niekaip neprisiverčiu padaryti. Tai turbūt parodo, kad dažnai esu įpratusi gyventi gana intensyviai ir viską suspėti, o šiuo metu yra tiesiog per daug laisvo laiko.

 

- Kaip stengiatės palaikyti sportinę formą?

 

Vestina: Tai nenutrūkstama sportininko rėžimo grandis, nesvarbu, kad šiuo laikotarpiu yra paskelbtas karantinas, bet mes sportininkai vis tiek privalome sugebėti prisitaikyti prie situacijos. Dirbame individualiai, stengiamės šį laikotarpį išnaudoti patobulinant savo silpnąsias vietas, sustiprinti kitus įgūdžius. Sportuoju pagal treniruočių programas, tiek kiek leidžia galimybės lauke, kitus pratimus atlieku namų sąlygomis. Gyvename modernioje technologijų kupinoje visuomenėje, internete yra gausu įvairiausių naujų programų, vaizdo įrašų, kuriais galima pasinaudoti ir praskaidrinti sportinį rėžimą.

 

Algimantė: Kaip ir minėjau prieš tai – rytais atlieku tempimo pratimus ir kūno stiprinimo programą. Taip pat trenerių nurodytas užduotis, kurios leidžia palaikyti fizinę kondiciją ir greičiau grįžti į pilnavertį treniruočių procesą sportuojant kartu su komanda.

 

Dovilė: Turime sudarytus fizinio rengimo treniruočių planus, pagal kuriuos atlieku individualias treniruotes. Taip pat turiu kamuolį su kuriuo kartais paerzinu kaimynus namie, o lauke stengiuosi pagerinti techninius kamuolio valdymo įgūdžius. Be viso to, kartais mėgstu pasivažinėti dviračiu, oras lauke tam darosi vis labiau palankus.

 

- Kokie yra jūsų asmeniniai patarimai žmonėms stengiantis įveikti šią žmoniją užklupusią pandemiją?

 

Vestina: Pagrindinis dalykas – reikia išsaugoti šaltą” protą, neapkrauti savęs per dideliu informacijos srautu, kuris iš tiesų gali sukelti tam tikrą paniką. Svarbu laikytis visų valstybės nurodymų ir, žinoma, neprarasti fizinio aktyvumo, nes atrasti sąlygas sportui – visada įmanoma.

 

Algimantė: Mano patarimas būtų visiems racionaliau pažvelgti į kylančias grėsmes, kurios galbūt iš pradžių kažkam atrodė ne rimtos. Nieko naujo nepasakysiu – labai svarbu laikytis sustiprintos higienos, stengtis viešose vietose, parduotuvėse lankytis kuo rečiau ir sekti vyriausybės nurodymus. Galime pasidžiaugti gamta ir puikiu oru, bet tai daryti atsakingai. Tai nereiškia, kad atėjo pavasaris ir gamtoje galime rengti kolektyvinius pietus. Šiuo metu gamta turime džiaugtis individualiai. Nėra draudžiama vienam pasivaikščioti atokiais miško takeliais arba pasivažinėti dviračiu, todėl šį laiką galime išnaudoti prasmingai, tačiau dar kartą pasikartosiu – kiekviename žingsnyje turime pasverti savo atsakomybę.

 

Dovilė: Privalome laikytis SAM ir PSO rekomendacijų ir griežtų reikalavimų. Reikėtų išlaikyti ramybę ir perdėtai nepanikuoti. Kiekvienas asmuo prisiimame didžiulę atsakomybę, todėl jeigu saugosime save – bus saugūs ir aplinkiniai.

 

- Užduok klausimą susijusį su karantinu konkrečiai komandos draugei? 

 

Vestina: Klausimą formuluoju Lolitai. Kaip saugoji save šiuo karantino laikotarpiu?

 

Algimantė: Kadangi paskutinę treniruotę prieš paskelbiamą karantiną oras buvo ne itin geras ir treniruotės pabaigoje atlikome vadinamą ,,lenkišką“ pratimą, noriu paklausti Dovilės ar ji sutiktų tą dienos treniruotę pakartoti, jeigu tai užkirstų kelią karantinui. Pažymėsiu, kad bėgimas vyktų visame aikštės plote? (juoko simbolis).

 

Dovilė: Klausimą skiriu Rimantei. Kokius pirmus 3 dalykus padarysi pasibaigus karantinui?

Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas