Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. balandžio 2 d. 15:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą

Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.

Dviratininkai įsikūrė sodyboje.
Asmeninio albumo nuotr.
Dviratininkai įsikūrė sodyboje.
   
Į Tokijo olimpines žaidynes kelialapį iškovojusi Miglė Marozaitė su savo draugu, taip pat šalies dviračių treko rinktinei atstovaujančiu Vasilijumi Lendeliu per karantiną Panevėžį iškeitė į Zarasų r. esančią jos pusbrolio tėvų sodybą.   
 
„Esame gražioje gamtoje, miško apsuptyje. Atsivežėme štangą, plento ir kalnų dviračius, galime važinėti po miškus. Treneris mums parūpino naujoviškas stakles. Viską kartu susikrovėme į mašiną, treneris, prieš išlydėdamas mus į Zarasus, davė treniruočių planus, pagal kuriuos dabar dirbame“, - paaiškino Miglė.    

Lietuvos rinktinės treneris Dmitrijus Leopoldas savo auklėtiniams pasakė treniruotis vieną kartą per dieną, akcentuodamas, jog jų nekontroliuos, patarė dirbti atsižvelgiant į savo savijautą, nes artimiausiu metu nenusimato varžybų. 

„Laikomės trenerio rekomendacijų, tačiau kartais dar ir vakare pasportuojam, atliekame įvairių tempimo ir kitokių pratimų. Pratyboms skiriame porą valandų per dieną. Sodyboje yra ir keturatis, baidarė, valtys, tų veiklų gamtoje gausu, tik spėk visur. Tačiau dar vėsokas oras, todėl nerizikuojame ir saugomės, kad neperšaltume. Girdime optimistinius sinoptikų pranešimus, kad artimiausiu metu atšils, tada savo kasdienybę kažkuo paįvairinsime“, - pasidžiaugė Miglė.
 
Būsimoji Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė nuo pat pradžių, kai kiti nekreipė dėmesio, labai rimtai žiūrėjo į koronavirusą. 

„Kai vasario pradžioje prieš pasaulio čempionatą buvome treniruočių stovykloje Kolumbijoje, jau tada po prekybos centrus su komandos drauge Simona Krupeckaite vaikščiojome su veido kaukėmis. 
 
Mano 30-metė sesutė Rūta dirba Panevėžio nemuno poliklinikoje šeimos gydytoja, kitą savaitę ji bus siunčiama į Lietuvoje atidaromus karščiavimo punktus, todėl esu griežtoje jos priežiūroje – kuo dažniau plaunu rankas ir visiems liepiu tą daryti, stengiuosi nevaikščioti po parduotuves“, - tikino Miglė.       


Būnet dėl noro kuo mažiau kontaktuoti su kitais žmonėmis dviratininkė su draugu ir išvažiavo į sodybą miške. 

Sportininkės giminaičių sodybą supa ežeras, todėl ji su Vasilijum yra tarsi saloje. Kai pritrūksta maisto, per mišką važiuoja jo nusipirkti į Zarasus, iki kurių 11 km. 

„Pro visus langus matosi ežeras, vieta tikrai nuostabi. Atšilus orams, žadame griebti meškeres, esančias sodyboje, ir eisime žvejoti.  Kartais pasikuriame pirtelę, pasijuntame idiliškoje kaimo aplinkoje, iš kurios nesinori ištrūkti“, - sakė būsimoji olimpietė.
 
Paklausta apie metams nukeltas Tokijo olimpines žaidynes, Miglė neslėpė: „Man netgi geriau, kad jos nukeltos. Po pasaulio čempionato, kuris baigėsi kovo 2-ąją, turėjome porą savaičių atostogų.  Balandžio pradžioje turėjome vykti į treniruočių stovyklą Kroatijoje, bet visus planus sugriovė koronavirusas. Kai olimpinės žaidynės nukeltos į 2021-uosius, galime ramiai treniruotis, kaupti bazę“. 
 
Miglė su Vasilijumi prieš kelias dienas įsigijo augintinį – poros mėnesių špicų veislės Meilę, kuriai taip pat tenka labai daug dviratininkų dėmesio.

Sportininkai skaito knygas, žiūri kino filmus,  nepraleidžia žinių, kuriose gausu informacijos apie koronaviruso grėsmes. 

„Kol kas mums nenuobodu, turime ką veikti, ta pirmoji savaitė prabėgo labai greitai. Sodyboje susiplanavote būti dar bent vieną savaitę, o kaip bus toliau - matysime“, - teigė šiemet kartu su Simona Krupeckaite Europos žaidynių sidabrą iškovojusi M.Marozaitė.  
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas