utenosutenis.lt 2020 m. balandžio 3 d. 14:41 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius

Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.

Virtualios treniruotės.
Virtualios treniruotės.
„Utenos Utenis“, vos paskelbus karantiną,  pratybas perkėlė į virtualią erdvę. Klubo ir akademijos auklėtiniai, netekę galimybės treniruotis stadione, gavo naują alternatyvą – nuotolines treniruotes realiu laiku. 

Nuo kovo 17 dienos buvo surengta apie 100 treniruočių nuotoliniu būdu, o jose dalyvavo apie 75 proc. akademijos ir klubo žaidėjų. Užsiėmimai vyko jau daugiau nei 5500 minučių, o futbolininkai taip pat dar papildomai turi atlikti individualias namų užduotis. Didelis aktyvumas leidžia klubui tikėtis, kad pasibaigus karantinui, didžioji dalis žaidėjų bus puikiai pasiruošę kibti į darbus jau ant įprastos vejos.

Nuotolinių treniruočių idėja sužavėjo ir „Utenos Utenio“ auklėtinių tėvus, mat jaunimas gali prasmingai ir naudingai leisti laiką namuose.

Inos Klezienės dukra Neda – Lietuvos merginų jaunimo rinktinių narė, žaidžianti WU15 akademijos komandoje ir pagrindinėje moterų ekipoje A lygoje. Ji iki šiol nepraleido nei vienos treniruotės.

„Nesvarbu, ar treniruotės yra lauke, ar nuotoliniu būdu, Neda jas lanko visą laiką. Per trejus metus ji yra praleidusi tik tris treniruotes, todėl nesvarbu, kokie užsiėmimai bebūtų, tai nesukelia problemų. Nekantriai laukia treniruočių, mėgaujasi ir sportuoja su malonumu, - kalbėjo I. Klezienė. - Ji savo kambaryje išsirinko patogiausią vietą sportui ir patogiai atlieka visas užduotis. Ji taip pat atsakingai žiūri ir į mokyklos reikalus, todėl labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo dukra“.

Dar vienas „Utenos Utenio“ auklėtinis Vilandas Fiodorovas nuo kovo 18 dienos nepraleido nei vienos treniruotės. Ankščiau jis suderino tiek futbolo, tiek šokių treniruotes, todėl aktyviam jaunuoliui karantinas - ne kliūtis sportuoti.

„Jis noriai dalyvauja treniruotėse. Iš tikrųjų nematau, kaip jis treniruojasi, nelendu į jo kambarį, bet iš treniruotės jis grįžta šlapias. Tai reiškia, kad treniruotės yra veiksmingos. Jis kambaryje turi pakankamai vietos įvairiems pratimams. Žinoma, su kamuoliu daug neprisispardysi, bet čia jau reikia palaukti, kol bus galima grįžti į stadionus. Esu labai patenkinta, kad mano vaikas yra užsiėmęs“, - teigė V. Fiodorovo mama.

Albino Ančiaus atžalos Eimantas (U11) ir Eivilė (WU15) per nuotolines treniruotes sportuoja kartu, tik individualias užduotis Eivilė atlieka pagal merginų komandos programą. Abu jaunieji futbolininkai iki šiol nepraleido nei vienos treniruotės.

„Vaikai stengiasi, dega noru ir treniruotes lanko atsakingai. Ko gero, jie dabar dar net atsakingiau žiūri į namų darbus, kuriuos užduoda treneriai, negu anksčiau po treniruočių stadione. O pačią nuotolinių treniruočių idėją aš vertinu 11-uku dešimtbalėje sistemoje. Tai labai šauni iniciatyva. Ji garantuoja ir vaiko užimtumą, ir jo lavinimąsi. Erdvės mes turime pakankamai, bet iš tikro jos galima rasti bet kur, kai tik yra noras“, - pabrėžė A. Ančius.

Jolantos Turovienės du vaikai sportuoja „Utenyje“. Linas žaidžia U9/U10 komandoje, o vyresnysis Domas nuo žiemos treniruojasi su pagrindine vyrų ekipa.„Sportas nuotoliniu būdu tokioje situacijoje yra viena iš išeičių. Žinoma, tam reikia turėti kažkiek erdvės, bet labai džiaugiuosi, kad tokiomis sąlygomis nenutrūksta treniruočių procesas. Sūnūs noriai treniruojasi, treneriai sugalvoja įdomių užduočių - ne tik fizinių, bet ir protinių. Džiaugiuosi, kad vaikai užimti. Mes į viską labai lanksčiai žiūrime, susideriname, kad būtų pakankamai vietos, kad prisiderintume ir prie ugdymo mokytojų. Viskas vyksta sklandžiai“, - mintimis dalinosi J. Turovienė.

Nuotolinėmis treniruotėmis užsiima ir patys jauniausi „Utenio“ akademijos auklėtiniai.

„Mano vaikams viskas patinka, kas susiję su kompiuteriais, todėl vien tai jau suteikia naudą. Nuotolinės treniruotės yra geras laiko praleidimo būdas, nes jie gali sportuoti namuose, o ir tėvams gerai yra pajudėti kartu, - šypsojosi Marko (U6) ir Kasparo (U8) mama Rūta Vitkūnienė. - Turėjome pakankamai erdvės, todėl jokių problemų pereiti prie nuotolinių treniruočių nebuvo. Vaikai noriai sportuoja - kaip eidavo į treniruotes lauke, taip dabar atidirba tas valandas namuose“.

Pasak „Utenos Utenio“ valdybos pirmininko Vaidoto Rastenio, organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas. 
„Esame labai dėkingi tėvams, kurie tai supranta ir padeda vaikus „atvesti“ į treniruotes. „Atvedimas“ – pirmiausia tai sąlygų sudarymas: mobilus įrenginys, interneto ryšys, vieta, kur galima sportuoti, taip pat reikalinga, kartais elementarus paraginimas ar klausimas: „O kada šiandien tau treniruotė?“. Yra daug smulkmenų, kurias padeda išspręsti tėvai.
Žinoma, Iškyla ir iššūkių dėl ryšio, įrenginių pasidalinimo, vaikų ir tėvų motyvacijos, realiai kai kuriems ir vietos klausimas. Bet kalbantis, klausiant ir klausant, visus iššūkius galima išspręsti. Teisybę sako tie, kurie pastebi, kad šis laikas yra ir žmonių kūrybingumo išbandymas“, - teigė V.Rastenis.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas