Lina Daugėlaitė/"Olimpinė panorama" 2020 m. balandžio 3 d. 14:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti

Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.

Edgaras Skurdelis
Kipro Štreimikio nuotr.
Edgaras Skurdelis
Tiesa, jis taip ir nesibaigė – dėl koronaviruso grėsmės turnyas buvo nutrauktas, bet šeši iš septynių Lietuvos rinktinės narių spėjo išeiti į ringą.

 

Kovo 14–24 d. vykusiame žaidynių Europos zonos atrankos turnyre aštuonių svorio kategorijų boksininkai kovojo dėl 50, o penkioms svorio kategorijoms atstovavusios moterys – dėl 27 kelialapių. Turnyre dalyvavo daugiau nei 350 boksininkų ir boksininkių iš 50 šalių.

 

„Dalyvavo visi, kas galėjo. Nebuvo nė vienos atsisakiusios šalies“, – patikino Lietuvos bokso rinktinės vyriausiasis treneris Vidas Bružas.

 

Į Didžiąją Britaniją Lietuvos delegacija atvyko dar gerokai prieš atrankos turnyro pradžią – nuo kovo 1-osios čia rengė treniruočių stovyklą. Į ją atkeliavo tiesiai iš Baltarusijos, kurioje treniravosi dvi savaites.

 

„Mums dar būnant stovykloje aš pats nelabai tikėjau, kad tas turnyras vyks. Bet ruošėmės. Nusprendė jį rengti, bet po trijų dienų sustabdė. Daug ką išbalansavo. Ir pinigų daug buvo išleista“, – prasitarė treneris.

 

Turnyro rezultatai, pasak trenerio, liks galioti. Virusui atslūgus, ketinama jį surengti nuo tos vietos, kurioje buvo nutrauktas. „Taip buvo aiškinama, o kaip bus – matysime“, – iškart po turnyro, dar prieš sprendimą nukelti Tokijo olimpines žaidynes, kalbėjo jis.

 

Akmuo į teisėjų daržą

 

Jėgų ir laimės turnyre nespėjo išbandyti vienintelė Lietuvos atstovė – Europos jaunimo čempionė Gabrielė Stonkutė. O penki rinktinės vyrai ir dar viena mergina lipo į ringą. Deja, nė vienam jų, galbūt ir šiandien vis dar gyvenančių karantino sąlygomis, šypsotis nėra dėl ko – olimpinių kelialapių iškovoti nepavyko.

 

Arčiausiai tikslo buvo 27-erių šilutiškis Edgaras Skurdelis (iki 57 kg), kuris kovas Londone iš Lietuvos boksininkų pradėjo pirmasis. Iš šios svorio kategorijos boksininkų kelialapius į Tokiją iškovojo aštuoni geriausi. Deja, lietuvio tarp jų nėra.

 

Pirmoje kovoje E. Skurdelis 5:0 nugalėjo graiką Aleksejų Lagkazašvilį. Antrame rate lietuviui teko nuryti karčią piliulę – akistatoje su ketvirtuoju skirstytu azerbaidžaniečiu Tayfuru Alijevu pergalę, o kartu ir kelialapį teisėjai skyrė T. Alijevui. Įpusėjus pirmajam raundui, po susidūrimo galvomis varžovas stipriai prakirto lietuviui antakį. Boksininką apžiūrėjusi medikė konstatavo, kad E. Skurdelis negali toliau boksuotis. Kadangi ringo teisėjas nusprendė, kad antakis po susidūrimo galvomis prakirstas netyčia, teisėjai nugalėtoją turėjo paskelbti po vos minutę ir 45 sekundes trukusios kovos. Įžvelgė T. Alijevo pranašumą.

 

„Manau, kad iš mūsų kelialapį atėmė. Tokia ir nuotaika. Ringo teisėjas pasielgė nekompetentingai. Jis turėjo Azerbaidžano sportininką diskvalifikuoti ir pergalė turėjo būti skirta Edgarui. Jau prieš tai varžovas pavojingai smūgiavo galva, pats teisėjas jam tą parodė – vaizdo įraše gerai matyti. Ir antrą kartą buvo tas pats, azerbaidžanietis buvo kaltas. Bet ringo teisėjas pats lemiamo sprendimo neišdrįso priimti, atidavė šoniniams teisėjams, kurie irgi, manau, neteisingai nusprendė – 3:2 pergalę skyrė varžovui. O juk mūsiškis dominavo tą dalį – ir aktyvumu, ir taškais buvo pranašesnis. Pergalė turėjo būti mūsų“, – nusivylimo neslėpė vyr. treneris.

 

Ir E. Skurdelis įsitikinęs, kad pergalė turėjo būti jo: „Buvau pasiruošęs gerai. Ir forma gera – tai buvo matyti po pirmosios kovos. Kai pradėjau boksuotis su azerbaidžaniečiu, pirmame raunde tikrai aš geriau atrodžiau. Buvo matyti, kad varžovas prisibijojo ir galvą pakišo, praskėlė man antakį. Suvokiau, kad man neleis toliau boksuotis…“

 

Dėl apmaudžiai susiklosčiusios olimpinės atrankos turnyro baigties Edgaras apmaudo nelieja. Kaip sakoma, tai, kas mūsų nenužudo, padaro stipresnius.

 

„Tai dar daugiau mane įkvepia ir suteikia jėgų. Dar turėsiu vieną šansą pasauliniame turnyre ir, manau, kad iškovosiu tą kelialapį“, – tiki boksininkas.

 

Kitiems Lietuvos atstovams turnyras baigėsi po pirmosios kovos. Trečiąkart laimę olimpinės atrankos turnyre bandantis ir niekaip šio rubikono peržengti negalintis daugkartinis Lietuvos čempionas Tadas Tamašauskas (iki 91 kg) Londone susitiko su Konstantinu Pinčiuku iš Izraelio. Sėkmingiau kovą pradėjęs 30-metis vilnietis vėliau perleido iniciatyvą varžovui ir pralaimėjo taškais 1:4.

 

„Visą laiką lyg ir ieškome kaltų, bet nesinori to daryti. Kova buvo permaininga, pirmą raundą atidavė Tadui, antrą – varžovui. Trečias raundas irgi buvo lygus, o Izraelio sportininkas stengėsi pasinaudoti gudriais veiksmais, kurių teisėjas nematė. Dažniausiai tokiose kovose arbitrai neduoda įspėjimų. O ringo teisėjas nusprendė duoti Tadui įspėjimą. Ir nulėmė kovos baigtį“, – savo nuomonę dėstė treneris V. Bružas.

 

„Kvalifikacija susiklostė ne pagal planą, nors paaiškėjus burtams kelialapis jau buvo pasirodęs labiau pasiekiamas nei kada nors anksčiau. <…> Kovoje bokso nebuvo daug, priešininkas klampus, praktiškai neleido boksuotis, prilaikydavo mane, vos tik priartėjus, kartais prilaikydavau ir aš jį, neneigiu, bet, ringo teisėjo akimis, visada laikydavau tik aš. Trečiame raunde ringo teisėjas padovanojo taškų varžovui man skirdamas įspėjimą, nors galėjo leisti išsiaiškinti nesikišdamas arba pastaba galėjo būti abipusė“, – treneriui savo „Instagram“ paskyroje antrino T. Tamašauskas.

 

Pritrūko patirties

 

E. Skurdelis su T. Tamašausku jau bandė dalyvauti atrankose ir į ankstesnes olimpines žaidynes. Kitiems Lietuvos boksininkams toks išbandymas teko pirmą kartą.

 

Deja, visi Lietuvos boksininkai pralaimėjo pirmąsias kovas. Vytautas Balsys (iki 75 kg), po sėkmingų burtų patekęs į antrąjį etapą, susitiko su bulgaru Simeonu Chamovu. Labiau patyręs varžovas dvikovą laimėjo taškais 5:0. Paulius Zujevas (iki 81 kg) stojo į kovą su daugkartiniu Baltarusijos čempionu Michailu Dauhaliavetsu, kuris lietuvį įveikė taškais 5:0. Algirdas Baniulis (per 91 kg) irgi 0:5 pralaimėjo Ukrainos čempionui Tsotnei Rogavai.

 

„Daugiau tikėjausi iš Vytauto Balsio, bet mums ta kova taktiškai nesusidėliojo. Manau, ateityje šis sportininkas dar pasieks pergalių. Ir V. Balsio, ir P. Zujevo varžovai buvo tituluoti, patyrę. Pauliui pritrūko taktinio brandumo, patirties. A. Baniuliui taip pat sutrukdė tarptautinių varžybų patirties stoka“, – sakė treneris.

 

19-metei Rugilei Altaravičiūtei (iki 51 kg) burtai lėmė kovą pradėti nuo antrojo etapo, kuriame susitiko su Europos čempionato prizininke baltaruse Julija Apanasovič. Mūsiškė pralaimėjo trečiame raunde. „Rugilei reikia dar daug padirbėti“, – trumpai boksininkės pasirodymą apibendrino V. Bružas.

 

Antroji Lietuvos atstovė pasirodyti nespėjo.

 

Išsibarstė po Lietuvą

 

Po nutraukto turnyro kelionė namo Lietuvos boksininkams užtruko: dešimties žmonių delegacijai namus pasiekti pavyko dalimis, per keturis kartus. Grįžę išsibarstė kas kur: E. Skurdelis rado butą Vilniuje, kuriame galėjo leisti karantino dienas, V. Balsys – Šilutėje, P. Zujevas – Kėdainiuose, T. Tamašauskas – Vilniuje, o pats V. Bružas – Kaune.

 

„Sunku, kad negaliu sportuoti, būnu namie. Reikėjo keisti visus planus, bet ką padarysi, – apie karantino iššūkius pasakojo Edgaras. – Bendrauju ir su treneriu, ir su boksininkais, ir su tėvais, ir su drauge. Bandau laikytis, kad nesijausčiau visai vienas. Filmus žiūriu, dar lieka žaidimai telefone.“

 

„Sąlygos visiems vienodos, bet ne visi turi namie laukiančias žmonas ir vaikus. Pripažinsiu, tai truputį veikia…“ – kad gyventi karantino sąlygomis – ne pyragai, prisipažino ir T. Tamašauskas.

 

„Šią savaitę leidau pailsėti, atsigauti – buvo dideli krūviai, įtampa. Po to dirbsime individualiai, sudarysiu kiekvienam planą, kol baigsis karantinas. Po varžybų jų laukia bendrasis fizinis pasirengimas, ką kiekvienas sportininkas gali daryti pats pagal tam tikrą planą“, – pirmąją karantino savaitę leisdamas namie apie tai, kaip organizuos tolesnius darbus, pasakojo V. Bružas.

 

Bus pasiruošę

 

Pasauliniame turnyre kelialapių bus išdalyta mažiau nei pirmajame Londone. Vietų mažiau – dalyvių daugiau. Tad kova bus dar atkaklesnė. Bet nebedalyvautų žemynų lyderiai, kurie teisę kopti į Tokijo ringą jau yra iškovoję.

 

Galbūt į kovą dėl olimpinio kelialapio lemiamame turnyre įsitrauktų ir į profesionalų boksą perėjęs Eimantas Stanionis. „Mes dar turime vilčių, kad jis dalyvaus atrankoje. Bet kai tokia situacija… Jis 14 dieną turėjo kovoti Amerikoje, bet kovą irgi nukėlė. Kad Eimantas nori dalyvauti žaidynėse, tai faktas, kad mes to sieksime, – irgi faktas. Bet jis turi kontraktą, yra vadybininkai ir jie turi duoti leidimą. Eimantas vienas negali nuspręsti, jis turi laikytis sutarties sąlygų“, – dėstė V. Bružas.

 

„Viską atsakyti galėsiu, kai turėsiu datas, nežinia, kada bus pasaulinė atranka, kurioje planavau dalyvauti. Su vadybininku turėjau pašnekėti dėl olimpiados, deja, kova neįvyko ir nesusitikome, todėl viskas pavirtę šiuo metu į didelį klaustuką“, – sakė pats E. Stanionis.

 

Pirmadienį buvo paskelbta, kad šią vasarą įvykti turėjusios Tokijo olimpinės žaidynės bus surengtos 2021 metų liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis, todėl sportininkai kartu su pasaulinio karantino pabaiga laukia žinių ir dėl atnaujintų atrankos turnyrų. Tiesa, jau aišku, kad kelialapius turintys atletai jų per metus nepraras, bet tuo pačiu ir kvotų skaičius sporto šakoms nebus padidintas.

Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas