kyokushin.lt 2020 m. balandžio 7 d. 15:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Karatė treniruotės keliasi į internetą

Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.

A.Macijauskas.
Algimanto Barzdžiaus nuotr.
A.Macijauskas.
   
Lietuvos kiokušin karatė federacijos (LKKF) iniciatyva dešimtys klubų pradėjo vesti treniruotes internetu.
 
Kovo 16 dieną Lietuvoje paskelbus karantiną sustojo dauguma veiklų, tarp jų ir sporto klubų darbas. Viena gausiausių šalies sporto bendruomenių - kiokušin karatė federacija - pastarąsias 3 savaites aktyviai dirbo, kad prisitaikytų prie naujų sąlygų ir tęstų veiklą.
 
Karantinas – ne priežastis sustoti
 
Vienintelis galimas sprendimas - nuotolinės treniruotės „gyvai“ internetu - buvo akivaizdus.
 
„Pamatėme, kad karatė sporto šakos specifika leidžia greitai prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos ir vesti treniruotes „gyvai“, - pasakojo LKKF garbės prezidentas Romas Vitkauskas. – Sakėme klubams, kad sustabdžius treniruotes dalis vaikų gali tiesiog mesti sportą ir po krizės nebegrįžti į treniruotes, todėl buvo būtina tęsti veiklą.“
 
LKKF pasitelkė tris skirtingas virtualias platformas ir pradėjo aktyvų darbą su klubais.
 
„Vienas pirmųjų iniciatyvą parodžiusių klubų buvo Vilniaus „Budora“, vienijantis 1300 karatistų. Iš pradžių nuotolinių treniruočių populiarumas nebuvo didelis, žmonės į jas gal žiūrėjo kiek atsargiai, reikėjo laiko pasiryžti ir įsitraukti. Bet po truputį besitreniruojančiųjų skaičius didėjo, o dabar galima sakyti, kad klubas dirba visu pajėgumu, - džiaugėsi R. Vitkauskas. - Smagu, kad pavyko „užsukti“ beveik visus klubus. Rezultatai, aišku, skirtingi, bet svarbiausia, kad veikla nesustojo, didžioji dalis federacijai priklausančių klubų yra aktyvūs ir tęsia veiklą. Federacijos planuose – nauji projektai, treniruotės rinktinei, virtualios katos ir fizinio pasirengimo varžybos, net egzaminai.“ 
 
Nutraukusieji treniruotes sugrįžta
 
„Budoros“ vadovas Donatas Imbras sako, kad prieš 3 savaites klubas skubiai bandė suprasti savo bendruomenės poreikius. Dėl šios priežasties įvairiais būdais buvo apklausiami treniruotes lankančių vaikų tėvai.
 
„Kai supratome, kad lieka tik dvi išeitys – treniruotės internetu arba jokių treniruočių, atsirinkome keletą skirtingų platformų, jas rotavome tarp trenerių, prašėme tėvų atsiliepimų ir rinkomės, - pasakojo klubo vadovas. – Iš pradžių naudojome 3 darbo būdus: nuotolines tiesiogines treniruotes, treniruočių įrašus ir iš anksto sudarytus treniruočių planus. Pirmuoju atveju išlaikomas gyvų treniruočių įspūdis, treniruotės vyksta įprastu laiku, treneris vilki kimono, viskas vyksta čia ir dabar. 
 
Antrasis atvejis reikalingas, jei namuose yra tik vienas kompiuteris, o treniruotės metu jis užimtas kitais tikslais. Nufilmuotas treniruotes talpiname „Youtube“ ir nusiunčiame nuorodą auklėtiniams. Tai labai neblogai pasiteisino, gavome daug nuotraukų kaip sportuoja visos šeimos, nors treniruotė skirta tik vaikui. 
 
Trečiasis atvejis naudojamas tada, kai vaikai išvežami kur nors pas senelius ir neturi sąlygų naudotis internetu arba galimybės yra labai ribotos.“
 
D. Imbras teigia, kad taip buvo pasiekta visa klubo bendruomenė, o atsiliepimai renkami kiekvieną savaitę.
 
„Ketvirtadieniais po pietų paleidžiame anketas, o penktadieniais jas uždarome. Užpraeitą savaitę duomenis pateikė 350 žmonių, o praeitą – jau 370. Surinkti duomenys leidžia geriau jausti žmonių emocijas, įpročius“, - dėstė „Budoros“ įkūrėjas.

Tituluotas kovotojas sako, kad per pastarąsias 3 savaites žmonių prioritetai jau spėjo pasikeisti.
 
„Įvedus karantiną, visiems sugriuvo įprasta rutina, niekas nežinojo, kaip viskas vyks, ko tikėtis. Pirmosiomis dienomis tėvai vaikams rinkosi treniruočių įrašus ir išankstinius planus, o tiesiogines nuotolines treniruotes – tik apie ketvirtį bendruomenės. Dabar tiesioginėse treniruotėse dalyvauja jau 75 proc. mūsų sportuojančiųjų. Galvojame, kad netrukus tikriausiai atsisakysime treniruočių filmavimo ir pasiliksime tik tiesiogines treniruotes bei treniruočių programas, kurias ir taip jau seniai sudarinėjome“, - pasakojo D. Imbras.
 
Pasikeitė ne tik besitreniruojančių žmonių norai. Dalis sportuojančiųjų buvo atsisakę treniruočių, tačiau netrukus panoro sugrįžti.
 
„Turime įdomią tendenciją. Per pirmąsias 2 savaites sutartis nutraukė 5 proc. sportavusiųjų „Budoroje“, o sustabdė - apie 15 proc. Tačiau nuo balandžio 1-osios 5 proc. narių sugrįžo, - kalbėjo treneris. – Visi iš pradžių buvo sumaištyje, nesuprato, kas vyksta, todėl dalis „užtraukė rankinį stabdį“. Po poros savaičių žmonės suprato, kad karantinas tęsis, emocijos atslūgo, kuriasi nauja rutina su nauja dienotvarke. Tėvai vis tiek nori, kad vaikai mažiau laiko leistų sėdėdami, reikia tų būrelių, veiklos, sporto.“
 
„Budora“ dėl pasikeitusių sąlygų atnaujino ir savo kainodarą.
 
„Kainas sumažinome 30-40 proc. Norėjome daugiau, bet mūsų didžiausios sąnaudos ir turtas yra treneriai, reikia, kad jie ir administracija (iš viso – 23 žmonės) nejaustų nepritekliaus. Salių nuoma nesudaro didžiosios mūsų išlaidų dalies. 2-3 savaites bandėme surasti aukso vidurį. Džiaugiamės dėl operatyviai išspręstų popamokinės veiklos krepšelių klausimų, manome, kad dabar suformulavome optimalų, visiems tinkantį variantą“, - sakė D. Imbras.

 
Įsitraukia šeimų nariai
 
Panašia patirtimi pasidalino ir kitų klubų atstovai.
 
„2 savaites po karantino įvedimo vaikams buvo atostogos, mes tuo metu rinkome duomenis, o pastarąją savaitę pratęsėme veiklą, - pasakojo Šiaulių „Tori“ vadovas Andrius Macijauskas. – Pirmą savaitę vaikams ir tėvams teko didelis krūvis dėl nuotolinio mokymo pradžios, mūsų tiesioginėse nuotolinėse treniruotėse dalyvavo apie 45 proc. bendruomenės. Salėje viskas būna kitaip, namie sunkiau pradėti judėti, tačiau tikimės, kad sportuojančiųjų skaičius po truputį didės. Jau dabar tikrai smagu kartais pamatyti, kad nuotolinėse treniruotėse su vaikais dalyvauja ir tėvai, bando judėti kartu. Galbūt sportuojančiųjų ratas taip net išsiplės?“
 
Dianos Mačiūtės vadovaujamame Klaipėdos „Okinavos“ klube taip pat sportuoja apie 50 proc. narių.
 
„Nuotolinių treniruočių pradžios neforsavome, tačiau nesijaučia, kad būtų norinčių mesti treniruotes, sakytų, kad tai jau viskas, nebesportuosime, - pasakojo uostamiesčio atstovė. - Iš pradžių tėvai gal kiek erzinosi, nes viskas vyksta namie, visiems beveik visą parą reikia kompiuterio. Bet padėtis rimsta, kai kurie tėvai irgi prisijungia, užsimanė patys treniruotis, nes pamatė savo akimis kaip viskas vyksta. Tai jau visai kitokie pavyzdžiai nei atvežant vaikus į treniruotes ir paliekant treniruotis salėje.“
 
Tiesa, „Okinavoje“ kiek noriau sportuoja mažiausieji.
 
„Jiems smagu pastrakalioti, pajudėti, o vyresni labiau norėtų tiesioginio kontakto, tarpusavio kovų, padaužyti kriaušę“, - šypsojosi D. Mačiūtė.
 
Anykščių klube „Takas“ nuotoliniu būdu treniruotes tęsia net apie 80 proc. auklėtinių.
 
„Anksti supratau, kad tai bus neišvengiama, todėl jau kovo 16 d. pradėjau nuotolines treniruotes, - pasakojo klubo treneris Eugenijus Šilaika. – Iš pradžių filmavau treniruotes ir talpinau jas mūsų grupėje socialiniame tinkle „Facebook“, vėliau prijungėme „Youtube“, o dabar pagrindinė platforma yra „Zoom“. Iš pradžių bendruomenė jungėsi vangokai, nes tai vaikai negalėjo, tai tėvams darbui reikėjo vienintelio namų kompiuterio, tačiau dabar aktyvumas jau yra gana didelis.“
 
Anykštėnas į savo vedamas treniruotes įtraukė šeimą, o tai skatina prisijungti ir besitreniruojančiųjų artimuosius.
 
„Visa mano šeima sportuoja, tad pabandėme naudoti pagalves, smūgiavome į jas, pratimams daryti naudojame lovas, fotelius, bandome pakelti nuotaiką. Tai matydami įsitraukia ir sportuojančių vaikų artimieji“, - pasakojo E. Šilaika.

Planuose – nuotolinės varžybos
 
LKKF dabar kiekvieną savaitę rengia nuotolines konferencijas - prezidiumo, jaunimo rinktinių trenerių, suaugusiųjų rinktinės trenerių ir suaugusiųjų rinktinės narių. Balandžio 1-ąją įvyko ir speciali klubų vadovų konferencija, kurioje buvo dalinamasi darbo nuotoliniu būdu patirtimi.
 
Federacija neapsiribos vien treniruočių inicijavimu. Netrukus turėtų prasidėti ir nuotolinės varžybos.
 
„Rengiame šiuos projektus, planuojame, kad vaikai varžysis fiziniu pasirengimu ir katos rungtyje. Balandį planuojame surengti dvejas varžybas, o gegužę, jei iki tol bendra padėtis šalyje nepasikeis, nuotoliniu būdu gali vykti ir egzaminai“, - planais dalijosi federacijos prezidentas Vidmantas Poškaitis.
 
Visos artimiausiu metu turėjusios vykti karatė varžybos, kaip ir kitų sporto šakų, buvo nukeltos. Vis dėlto Lietuvos rinktinės neatsipalaiduoja ir toliau tęsia kryptingą pasirengimą dideliems turnyrams.
 
„Ką nors prognozuoti sunku, tačiau galvojame, kad šį savaitgalį Tbilisyje turėjęs vykti Europos karatė čempionatas vyks rugsėjo arba spalio mėnesį. Prieš pat olimpines žaidynes Osakoje turėjęs vykti Pasaulio pilno kontakto karatė čempionatas perkeltas į 2021 m. Tad darbo nenutraukiame ir kryptingai rengiamės varžyboms“, - tvirtino R. Vitkauskas.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas